Összefogás a családi pótlék emeléséért!

katka1990

#1

2014-02-05 10:29

Kell ez minden család anyának,kevés az amit kapunk!!

Vendég

#2

2014-02-05 10:44

.

Anonymous

#3

2014-02-05 10:54

Várok minden javaslatot, amit még beleírhatnék.
Gondolok itt arra, egyetértetek-e abban, amíg ilyen kilátástalan a helyzet országunkban, vezessék be a differenciált családi pótlékot, mint oly sok környező országban, és a leg-
rászorultabbak kapjanak többet, mint aki több száz ezret, milliót tesz zsebre, de ugyan annyit felvesz, mint a szegények, holott lényegében neki ez egy borravaló összege egy menőbb étteremben, nekünk viszont, szegényeknek több napi élelmiszert, vagy tüzelőt jelent!

Vendég

#4

2014-02-05 11:24

Ideje lenne már ,hogy a döntéshozók végre tényleg gondoljanak a családokra ,és támogassák azokat .Hiszen a gyermekeink a mi jövőnk ,megfelelő támogatás nélkül az ő jövőjük kerülhet veszélybe .
Vendég.

#5 Gyerekes

2014-02-05 11:43

Úgy se fognak emelni,ti mind dilisek vagytok,eszem megáll mennyi hülye van!!

Anonymous

#6 Re: Gyerekes

2014-02-05 11:51

#5: Vendég. - Gyerekes

Tényleg gyerekes vagy!
Aki keres, az talál, sok lúd disznót győz, és sorolhatnám.
Nem hívott senki észt osztani, mi, akik aláírtuk, reménykedünk, és tudod: a remény hal meg utóljára!

Ági

#7 Főállású anyasági

2014-02-05 11:59

#3: -

Szia!

 

Szerintem a főállású anyaságit is emelniük kéne. Szeretnék, ha a családok többsége több gyermeket vállalná, és otthon ellátná a családot? De mennyiért? Én most fogom beadni májusban a papírt, hogy júniustól GYES után otthon legyek, mint főállású anya. 4 gyermekem van, a legkisebb júniusban tölti a 3-at, és hogy ne maradjak TB nélkül, semmi jövedelem nélkül így 5 évig vállallom, hogy főállású anya leszek, amíg nincs munkahelyem. Sajnos munka még kilátásban sincs, így sok választásom nincs. De ha már főállásról beszélünk, legalább üsse meg a minimál bért az összegét.

 

Üdv: Ági


Anonymous

#8 Re: Főállású anyasági

2014-02-05 12:03

#7: Ági - Főállású anyasági

Ágikám, én értelek, én az az voltam anno, már csak 1 kiskorúm van.
Nézd át az oldalt, hátha találsz egy olyan petíciót, aminek ez a témája, hátha.


Vendég

#9

2014-02-05 12:10

Minnél több ember irja alá!!!

Vendég

#10

2014-02-05 12:49

Nagyon jó lenne,ha meghallgatásra és nem süket fülekre találna ez a petíció!A mostani családi pótlék összege nem elég a gyerek egyhavi menzájára a suliban!És akkor hol van a többi,amiről nem beszélünk?Nagyon jó lenne,ha emelnének rajta!!

Vendég

#11 Megerősítés

2014-02-05 12:59

Ne feledjétek hogy az e-mailban kapott megerősítés is szükséges hozzá!

Vendég

#12

2014-02-05 13:59

Jól jönne kicsi kiigazítás ha már a nyugdíjaknál nézik az infláció mértékét,ez akkor lenne korrekt ha a gyerekeseket is figyelembe vennék!!

Vendég

#13

2014-02-05 14:30

Évek óta nem volt csp emelés de az árak azok egyre nőnek 3 gyerekem van abból az egyik tartósan beteg bent lakásos iskolába jár nagyon nehéz a megélhetés .

Vendég

#14

2014-02-05 17:25

Igen ránkférne már a családipótlék emelése!
Sevenday

#15 CSP

2014-02-05 18:32

Aki Észak Borsod területén lakik tudja a csp emelés együtt jár egy bizonyos népcsoport születési arányainak ugrásszerű növekedésével, kell ez nekünk? Persze jó lenne több csp több fizetés mindenből több!

Vendég

#16

2014-02-05 19:41

Emeljék már meg a családipótlékot!!!!

Vendég

#17

2014-02-05 20:10

Remélem sikerül!
Boszi

#18

2014-02-05 20:42

Nem azért, hogy bele vau, de teljesen igaz az, hogy egy bizonyos népcsoport szaporulata igen megnőne. De itt jöhetne az, hogy a családi pótlék iskolához, munkához, bármihez legyen kötve, ami egyértelműen nem eme népcsoport javára szolgálna! Egyetértek azzal is, hogy akik jólétben élnek, azok arányosan kevesebb cspt vehessen igénybe, mint azok, akik a munkával éppen az éhenhaláshoz elég fizetést kapnak!

Vendég

#19

2014-02-05 22:13

Ehhez lenne megoldás az Egyetemes Alapjövedelem. De a mi okos népünk, még arra se volt képes, hogy annyit megszavazzon, hogy az Unió tanácsa beszéljen róla. A bevezetése még így is odébb lenne. Ezek után meg pláne! Addig azért emeljék azt a csp.t mert valóban szégyenletesen alacsony.

Vendég

#20 Re:

2014-02-05 22:27

#18: Boszi -

Szia!
Igen jó meglátás, erről is volt már szó, hogy elég a megélhetési gyerekszaporulatból, így szó volt 2 éve arról, hogy 3 gyerekíg járna családi, utána hiába születik több gyerek, maradna a 3 gyerek után járó összeg.
Erről akkor volt szó, mikor a differenciált családi pótlékot emlegették.
Ezért is írtam, hogy az átszervezést is kérjük, nem csak az emelést.
Így konkrétan ugyan nem tértem ki erre, de belefogalmazhatom, ha úgy gondoljátok.

zsuzsy

#21

2014-02-05 23:05

A differenciált családipótlék teljesen jó ötlet, bár már volt ilyen országunkban. A csúny Bokros Lajos intézte el :) Akkor még egy gyerekre 4000 ft járt, az volt az érv, hogy mi a fenének a gazdag embernek a családipótlék, fodrászhoz járni?! Most 11000 ft, most sem több mint egy jó nevű fodrászatban hagyott összeg. Felesleges, havi egymilliót keresőnek a 11000 ft. A szegények szaporulatát, itt gondolok azokra, kik azért szülik gyermekeiket, hogy azok tartsák el a családot, igenis megoldást követel! Szegény gyerek csak azért ne jöjjön világra, hogy életében folyamatosan éhezzen és ne tudjon kikerülni a szegénységből maga sem. Jó ötlet, hogy három gyerek után ne járjon, de én azt mondom járjon, de csak az egy gyerek után járó összeg. Vagyis most három gyerek után jár 48 ezer (nem tudom a pontos összeget) a negyedikre már csak 11 ezer járhasson! Gondoljunk arra is mi van ha teherbe esik, mert nem tudja megvenni a fogamzásgátlót és szegény csemete mégis megszületik, ő se éhezzen.....!

Vendég

#22 Re:

2014-02-06 06:16

#3: -

Mariann vagyok, NEM VAGYTOK D...Ek, csak hajrá, én írok is alá és szólok akinek csak lehet, természetes a diferenciál családi, akik egyedül nevelik gyerekeiket, többen gyerektartást sem kapnak, úgyhogy fokozottan számít, végülis a GYEREKEK JOGAI sérülnek, ez nem számít??


Vendég

#23

2014-02-06 06:33

xd
klauka

#24 családi

2014-02-06 06:57

Hát igen,ideje már az anyákra is gondolni,nem csak a nyugdíjasokra!Nyugdíjat többször emeltek,mint családit!

Vendég

#25

2014-02-06 07:19

Kedves Mindannyian!
Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy kérlek Benneteket, gondoljatok ránk, a sérült gyerekeket nevelőkre is. A mi "emelt" családi pótlékunk is szerepeljen az összefogásban. Mert mi is létezünk, bár a Kormány próbál úgy tenni, mintha nem volnánk...Köszönöm: Bognárné Lipusz Andrea ( egy 11 éves autista kisfiú és két egészséges testvére anyukáj)