Összefogás a családi pótlék emeléséért!


Vendég

#51

2014-02-07 13:51

Szólj hozzá!...
Lili

#52

2014-02-07 14:15

Nem sajnálom a nyugdíjasoktól sem az emelést, de azért valóban itt lenne az ideje a családi pótlék
emelésének is.A (Fidesz úgy tudom ,Fiatalok demokratikus szövetsége)
Csak éppen a Fiatalokkal,szülőkkel nem foglalkozik senki.A gyermeket nevelőkkel. És még így szeretnének népesedést? Családokat? Gyerekeket? Ha nem teszünk ellene, még 10 év múlva is ennyi marad a családi pótlék.De még senki meg sem említi a Parlamentben.Ez nem téma. Pedig igen is nagyon fontos téma lenne.Bízom abban, sikerül elérni a szülőknek,ha összefogunk!!Osztani kell az Orbán Viktor oldalán is a cikket.Csak elolvassa...Én már megtettem.
Anyuci

#53 Családi pótlék

2014-02-07 15:50

Nagymamám 7 gyermeket nevelt családi pótlék, gyes és mindenféle támogatás nélkül a 30-as, 40-es években, mégsem nyafoghatott senkinek, a gyermekeit pedig tisztességgel felnevelte. Most pedig mindenki az államtól várja, hogy felnevelje a gyerekeit. Amúgy mi is 2 minimálbérből élünk, gyereket nevelünk! Nincs szülői támogatás. Mindenki addig nyújtózkodjon amíg a takarója ér. Persze, hogy a kisebbség szül 6-8 gyereket, a családi pótlék elég egy hétig kocsmára! Én csak annak adnék adnék családi pótlékot akinek munkaviszonya is van vagy volt!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-02-07 15:54


Csigusz

#55

2014-02-07 16:09

Emellé mindenképpen javasolnám, hogy konkréötleteket kellene azzal kapcsolatban is gyűjteni, hogy hogyan csökkenhetnek a megélhetési gyerekgyártás, mert amíg a túlszaporodó rétegre megy el tömérdek pénz az adófizetők által megtermelt javakból, addig a "normális" embert nem lehet jobban támogatni.

Vendég

#56

2014-02-07 16:51

Nagyon kevés az a 12200 ft, jó lenne ha emelnék
Teréz Varga
A petíció szerzője

#57 Re: Családi pótlék

2014-02-07 16:52

#53: Anyuci - Családi pótlék

Kedves Anyuci!
Te bizonyára nem érzékeled a mi problémáinkat, ennek nagyon örülök.
Viszont: nemcsak a kisebbség tengődik a nyomor szélén a mai Magyarországon, hanem akik évekig dolgoztak,
vagy épp adóságcsapdába kerültek, vagy az ország olyan régiójában élnek, ahol szinte lehetetlen munkát találni, ha igen, az is közmunka. Nem minimálbérért, mert azért örömmel rohannának, hanem havi 470000 ft-ért.
Igen, vannak, akik ennyit sem tesznek, csak megélhetésből szülnek tucatnyi gyerket, de azok azt a petíciót elolvasni sem tudják, nemhogy aláírni, mert akkor tele lenne a fórum a tiltakozásukkal is.
Ezt is szeretnénk megállíttatni, erre van már tervezet is, csak épp nem vezették be, sajnos.

Teréz Varga
A petíció szerzője

#58 Re:

2014-02-07 17:41

#55: Csigusz -

Kedves Csigusz!
Mint már több hsz-ben is írtam, ezt a "felesleges" gyerekszaporulatot szerették volna már egyszer megállítani, volt is róla javaslat, de soha nem került a kormány elé.
Mint tudjuk, ez a kormány nagyon támogatja a "kisebbségieket", reméljük ez megváltozik a közeljövőben.
Arról volt szó, hogy 3 gyermekíg járna a családi pótlék, utána a további gyerekek után már nem.
Az anyasági ellátásokat meghagynák, de nem érné meg gyereket szülni azoknak, akik most konkrétan ebből élnek, mert nem lenne értelme nekik szaporodni.
Arról is volt szó, hogy ingyen adnák nekik a fogamzásgátlót.
Kb. erre gondoltam én is.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-02-07 18:43



Vendég

#60 Re:

2014-02-07 18:48

#55: Csigusz -

A harmadik,gyerek után  egyszerüen nem adnék családi pótlékot,legyen az kisebbségi család vagy magyar!!Akkor meg gondolnák ,hogy 6-7 gyereket szüljenek!

Csigusz

#61 Re: Re:

2014-02-07 22:25

#58: Teréz Varga - Re:

igen, ez fontos elmozdulaás lenne, mert toöbb orssaágban is leaállt a szaporodaás ezek hataásaára.


Vendég

#62

2014-02-08 15:34

Érdekes hozzászólásokat olvasok itt!! Ha nem teszünk szóvá valamit,és nem harcolunk érte,akkor a kormány szó szerint,a családokat földönfutóvá fogja tenni! Én egy beteg gyerekkel vagyok ithon ápolási segélyen! Ez is szégyen,hogy azok az anyák,akik nem adják be sehova a beteg gyereküket,hogy ennyit kapnak! A családi pótlék is nevetséges! Valóban ,évek óta nem emelt semmit rajta! Pedig,a család a mozgató rugó az országban!! Legyen mindenkinek szép napja és hétvégéje...:)

Vendég

#63

2014-02-08 17:05

Igen időszerű lenne a családi pótlék emelése, mind a gyermekkorúaknak, mint a felnőtteknek is!!!

Vendég

#64

2014-02-10 14:10

Jó lenne,de nem hiszem,hogy emelni fognának!!
Árvafiú

#65 Re: Gyerekes

2014-02-10 20:26

Gyerekes! Próba szerencse. Te biztos jól élsz,míg más esetleg árva. Vagy szegény. !!!(?)

Árvafiú

#66 Re: Családi pótlék

2014-02-10 20:30

#53: Anyuci - Családi pótlék

Az rég volt. 4hónapos kora ota dolgozom a Fiamnak,meghalt a férjem,mégsem nyafogok,de ez az ország egy nagy kalap szar,a cigánynak ad,nekem nem segélyt,mert meg van az egy főre jutó pénzünk, Ja,de én nem BMW-vel,meg MERCIVEL megyek segélyt kérni. Magyarország maga egy cigány ország,mit vár a nép!!!(???)

Ikres anyuka

#67 Nagy családos

2014-02-11 08:32

Én is a második és a harmadik gyereknél gyógyszer mellett lettem terhes.Pár év múlva meg jöttek az ikrek.Nem lett volna szívem elvetetni őket. Az jó hogy emelik a minimálbért és a bérminimumot,de sok munkáltató még a felét sem fizeti ki,megtehetik.De legalább a családinál kifizeti az állam amennyit meghatároz. Az is jó hogy ellehet menni gyes mellett dolgozni. De hova? Szívesen elmennék dolgozni. Már nincsenek kismama műszakok,mind régen. Nekem nincs ki vigyázzon a gyerekekre és nincs ki az óvodába vigye és hozza őket. Jó lenne ha lennének 4 vagy 6 órás munkahelyek is. És tényleg már nagyon nagy szükség lenne a családi emelésére,mert ebből az összegből már a gyerekek étkeztetése sem megoldható,nem hogy még a többi kiadás(pl.a ruha,cipő,gyógyszer,iskola,óvoda stb...) Hogyha jóval magasabbra emelnék a munkabéreket (és ki is fizetnék azt a munkáltatók) mind amennyi a családi,akkor talán nem akarnának egyesek direkt gyerekeket szülni a családi miatt.
csak egy otlet

#68

2014-02-11 19:31

Ellentmondasos a peticio. A megelhetesi szapuralot ezzel szinten tamogatnak, es ha elveszik a kedvezmenyeket a tobbgyermekes csaladoktol akkor a magyar szegenyek helyzete is romlana. Ordogi kor. En inkabb a fogamzasgatlokkal tamogatnam a raszolukat.

Vendég

#69

2014-02-13 22:27

Teljes mértékben egyetértek mindennel, ami a petícióban Írtatok.

Vendég

#70

2014-02-17 15:04

Sok fogyatékkal élő embernek az emelt színtű csp. jelenti az egyetlen jövedelmet mert egyéb jogszabályok miatt más jövedelme nincs dolgozni nem tudnak . Az egész szociális jogrendszer szakadozott és nem azokat támogatja akik ténylegesen rászorulnak. Könnyű úgy hozni jogszabályokat hogy nem érzik a saját bőrükön , ha majd lesznek olyan politikusok is a parlamentben akiknek van olyan személy gyerek ,hozzátartozója akik fogyatékkal élnek , akkor tudnak csak objektiv döntést hozni és nem 20300 ft kell megélni egy beteg embernek .

Vendég

#71 Re: Gyerekes

2014-02-26 06:14

#5: Vendég. - Gyerekes

Tudod ha nem tesz semmit az ember akkor nem is lesz semmi.De mi igen is hiszünk abba,hogy elérjük a célunkat.neked meg nem kell olyanba beleszólni amihez nem értesz.csak a száj járatásban!!!! :)


Vendég

#72 Re: Főállású anyasági

2014-02-26 06:19

#7: Ági - Főállású anyasági

Hát igazad van.Én is most vagyok itthon főállású anyaságin és röhej,amit kapok.Én ki merem írni,hogy 25000ft a gyes+ a családipótlék így kapok 76.000ft-ot.Hát ez durva.Kint külföldön egy gyerek után járó cs.pótlék:60.000ft-Akkor mi hol vagyunk hozzájuk képest.A béka segge alatt.Már bocsánat a kifejezésért.De így van!!!!

Anyuka

#73

2014-02-27 12:28

A gyesen is emelniük kéne,hiszen nekünk ez a munkabérünk és a gyes összege nagyon messze van a minimálbértől. Régebben a gyest is évenként emelték,de már mióta a családit nem emelik azóta a gyest sem. De viszont a nyugdíjakat meg állandóan emelik,sőt még visszamenőleg is megkapják. Igaz a nyugdíjminimum az nagyon kevés,de viszont azt nem kéne engedjék hogy valakik meg több szászezres nyugdíjat kapjanak. A családin is kéne emeljenek,de mellette meg kéne emeljék a munkabéreket is hogy a munkával többet lehessen keresni mind a családi sokadik gyerek után is. Mert a minimálbér és a bérminimum is nagyon alacsony a külföldi példákhoz képest,főleg ahol nem órabér hanem teljesítménybér van. Sok gyár van ahol már évek óta csak 20-30 ezret keresnek a dolgozók havonta,mert olyan teljesítménybérezés van. Így persze hogy inkább gyerekeket szülnek,mert akkor többet kapnak.

Vendég

#74

2014-02-27 15:06

egyedül nevelem a 2 gyermekem,segéjből,szinte a rezsire megyen és az iskolára cuc stb! igen jó lenne egy kis emelés! nagyon nehezen élek és nevelem a két gyermekem! :-(

Vendég

#75 somorú az életem!

2014-02-27 15:09

valaki próbáljon meg harmad magával meg élni 22500 és 26000 ft ból êlni egy hónapig,:'(