Tiltakozunk a Pénztárgép cserével kapcsolatos jogsértések ellen


Vendég

#1

2014-01-27 14:24

ott leszek

Vendég

#2

2014-01-27 14:46

Nagyon remélem, hogy lesz foganatja!
amindenit

#3 online

2014-01-27 14:55

Egyenlő pálya, egyenlő esélyek!

Vendég

#4

2014-01-27 18:45

Most éppen, nyolcvanezer kisvállalkozó esett áldozatul, a már-már maffiaszerűen és visszatérően megjelenő csalás sorozatoknak, amivel újra és újra megsarcolják, a tisztességes állampolgárokat. Az ilyen módszerekhez nemhogy nem asszisztálhatnak az állami szervek, hanem egyenesen kötelessége ezek ellen fellépniük!
Mélységesen felháborít az is, hogy Kereskedelmi Kamara ahelyett, hogy a becsapott tagjai a tisztességes kereskedők mellé állt volna, a hibák sorozatát elkövető állami szervek mundérját védi!
Megelégelték kereskedők az állami és érdekvédelmi szervezetek, a pénztárgép cserével kapcsolatos packázást! A kiskereskedők és viszonteladók összefogtak, hogy petíciót nyújtsanak be Varga Mihály Nemzetgazdasági Miniszternek az online pénztárgép bevezetésével kapcsolatos törvény módosításáról.
A csoport a Nyugati tér 1. szám alatt gyülekezik a Skála áruház utcafronti bejáratánál január 31-én reggel 10-30-kor, hogy átvonuljanak a Nemzetgazdasági Minisztérium épülete elé.
Írjátok alá minél többen a petíciót, ezzel is támogatva a megkárosított kereskedők harcát!

PG

#5 Pénztárgépkabaré

2014-01-27 19:52

Csak mellesleg megkérdezném a nagyon okos tanácsokat adóktól, hogy jó, jó, rendelhetünk másikat a visszavont gépek helyett, de kérjük a tanácsot ahhoz is, hogy honnét vegyük elő annak az árát ismét? Hiszen a gépek ellenértékét már ki kellett ahhoz fizetni, hogy az állami támogatástól ne essünk el. Ezekről az összegekről senki nem tesz említést, hogy mi lesz ezzel. Csak egyszerűen rendeljünk másikat. Miből? Mik vagyunk mi? Fejős tehenek? Akik eddig az engedélyt megadták a forgalomba hozatalhoz, tartsák a hátukat, feleljenek az okozott károkért, hisz az Ő felelőtlenségük, felületességük okozta ezt a káoszt. Nem kellett volna alapos vizsgálat nélkül kiadni ezeket az engedélyeket, félrevezetve a leendő vásárlókat. Ilyen esetben hol a fogyasztóvédelem? Itt most mi, kereskedők vagyunk a fogyasztók!!! A mi érdekeinket és jogainkat ki védi?
Én személy szerint nem vagyok hajlandó még egy gépet vásárolni, kivéve, ha a már kifizetett gép ára visszafizetésre kerül. Ennek a jogi lehetőségét oldják meg az illetékes okosok.


Vendég

#6

2014-01-27 20:21

Legyen elég végre.
Ne legyen üldözött a tudás.

Az első perctől kezdve nem titok, hogy a Alt Cash megölése a cél.

Ismert a kedvezményezetek köre személyre szóloan itt is mint az összes mutyinál.

Meddig maradunk még csendben? Szoljon ez a tüntetés, minden megalázott és kifosztott vállalkozóról is.

 


Vendég

#7 Re:

2014-01-27 20:36

#6: -

Ez a tüntetés elsősorban a vállalkozókról szól, másodsorban a jogtalanságról, illetve a jogtalanság elleni egységes kiállásról.


Vendég

#8 Re: Re:

2014-01-28 04:35

#7: - Re:

Ezt meg, hogy érted?


Vendég

#9

2014-01-28 07:11

Mi eddig 3 pénztárgépet fizettünk be és még egyet sem kaptunk meg.
Utólag kettőnek vonták vissza az engedélyét. A harmadiknál műszaki probléma adódott a forgalmazónál beállításkor, másfél hete szórakoznak a beüzemeltetéssel.Másikat állítólag nem adhatnak mert névre szólóak a gépek. Természetesen értesítést semmilyen módon nem kaptunk, nem lehet a forgalmazót telefonon sem emailben utolérni, csak személyesen. Természetesen nagy forgalmazóról van szó.

smarta007
Vendég

#10

2014-01-28 09:37

Üdv!Csak egy kis kiegészítés a fenti petícióhoz.
A Patkós-cassa károsultjai is a nem megfelelő törvényhozás áldozatai. Kérek Mindenkit, hogy az összefogás jegyében az Ő érdeküket is képviselve lépjünk fel.Több száz kis vállalkozót lehetetlenített el ,ez a törvény által lehetővé tett csalás....

istván

#11 Pénztárgép

2014-01-28 11:25

Sajnálom, hogy nem kap elég nagy nyilvánosságot ez a téma!Azon kell munkálkodni, hogy minél több károsult csatlakozzon hozzánk!Egy miniszter ,hogyan nyilatkozhat a témáról a tv-ben így:"ilyen előfordulhat"?!Azt kellett volna hozzátenni,hogy csak ebben az országban,ilyen törvények és rendeletek miatt.Ha egy céget kiakarnak golyózni a piacról, -ami gusztustalan-,azért nem kell több tízezer vállalkozást ellehetetleníteni!!

Vendég

#12

2014-01-28 12:54

Vesszen a diktatúra!

Vendég

#13

2014-01-28 15:56

Viktornak kellene szólni, hogy ezzel a döntéssel (tehetetlenek alkalmazásával)nagyon befolyásolható a választások kimenetele. Kis településeken nagy szava van kocsmárosoknak a kisboltok üzemeltetőinek. Jó lenne ha ezt ott fenn figyelembe vennék!
Nyilas

#14 Törvényhozás-feltételek?

2014-01-29 09:31

Úgy látszik a három nap alatt nem rendeltek tömegesen másik gépet a vállalkozók. Na akkor itt az újabb ötlet. Házkutatás. A szombati nagy megoldó összeülésnek is egy ötlete volt csak. Felhasználható a támogatáshoz a régi regisztrációs kód. Határidő módosítás,befizetett előleg, kifizetett pénztárgép, ne arról nem szól a fáma.

Old Boy

#15

2014-01-29 09:40

A befizetett előleget szerintem mindenki elbukta.Azt viszont nem értem,ha kb 80 000 embert érint ez a dolog akkor miért csak 156-an írták alá a peticiót eddig ? Más. Tegyük fel,hogy beletörődök,hogy jól becsaptak,de folytatni szeretném a munkámat az előírt törvények szerint,létezik e olyan cég amelyik érvényes engedéllyel rendelkező gépet szállít nekem január 31 ig,beüzemelve,itt van a pénz a zsebemben kifizetem nekik.

Vendég

#16

2014-01-29 16:57

Nagy szemétség mindenkin újra beszedni a pénztárgépek árát. Semmi forgalom, újabb kitalált költség
Nem hiszik el, hogy nincs pénzünk sem a cserére sem a telefon havi díjára. Cigi nélkül 15 000 Ft/nap alatti a kocsma forgalma ebből fizess mindent rendesen. Lehetetlen...

Vendég

#17

2014-01-30 17:20

Szerintem azt is bele kellene venni a petícióba, hogy mutassák be egy bizottságnak azokat a papírokat, amelyek bizonyítják, hogy ezeket a vizsgálatokat,-amelyeken a SAM4S pénztárgépek átestek- mindegyik gépen elvégezték. Nehogy újra ugyan abba a hibába essünk ill. bizonyítva, hogy ez nem a samsung gép elleni akció volt.

Vendég

#18

2014-02-03 06:49

diktatúra