Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!

szöszi lányka

#701

2013-05-17 14:31

gyermekem súlyosan asztmás.Elkékülésik fajuló befulladásokkal.Elhelyezkedni nem tudok tőle,egyedül nevelem 2iskolás gyermekemet.Ha nem tudom kezeltetni,nem lessz közgyógy,sújos következményei lehetnek.Maszek rendelésekre járunk,aminek a költségét eddig is nehézségek árán tudtam rendezni.

Vendég

#702

2013-05-17 14:32

Érintettek vagyunk az ügyben,nagyon nagy
érvágás minden családnak.
Akinek van beteg gyermeke tudja miről van szó.
Az én kisfiam is asztmás,állandó gyógyszerei
mellett is sűrűn befullad,mindenféle betegséget
hamarabb elkap,mint egészséges társai.Az emelt
összegű csp. sokszor nem is elég a gyógyszerekre.
szöszi lányka

#703

2013-05-17 14:41

az én kislányomnak 2féle pipát,este 1rágótablettát,majd egy másik tablettát kell szednie.ezek mellett orrsprayé,szemcsepp.ráadásul szemüveges,ami maradandó,mert fénytörés van mindkét szemben.a szemüveg évente 40ezer ft.miből fogom mindezt finanszírozni?hol a segítség?

Vendég

#704 Re:

2013-05-17 15:04

#701: szöszi lányka -

én ma hallotam hogy ne veszik ell a emelt szintu családit meg olvastam az interneten.  ma mentem az oviba a kis fiamért és egy ismerősőm kanizsára ment mert lejárt az 1 éve április 15 én volt ,  ő is keszthelyi mint én  és kitőltőték neki a papirt az orvosa   .mivel nekem is van két fiam aki aszmásak és éppen nekem is az az orvosom.de mi mosdosra járunk mi éppen 2013 rom  február  6 dikán de egyévre kaptuk meg a gyógyszerek javaslatot .de most azért megyunk vissza 22 én mert lejár lassan a papirunk   móni voltam sziasztok


Vendég

#705

2013-05-17 15:51

Bízom benne,hogy oda figyel Orbán Viktor erre!

Vendég

#706

2013-05-17 16:44

Sziasztok! A 6 éves dédunokám asztmás. Szerencsére a szülők még meg tudják vásárolni a szükséges gyógyszereket, spréket, tehát ha rohama van, gyorsan tudnak segíteni rajta. De így is ott van mindannyiunkban a rettegés, a félelem, a féltés. Az a "honatya" aki megszavazta ezt a rémálomba illő törvényjavaslatot, biztos, hogy nem látott még szenvedő gyereket, nem rettegett az életéért. És feltételezem nem minimál bérből kell kigazdálkodnia a beteg gyerek ellátására szükséges összeget. Nem tudom mit akarnak elérni??!! Ha tényleg elveszik a beteg gyerekek támogatását, azt kell hinnem,új célt tűztek maguknak, miszerint: had hulljon a gyengéje??!!! Ennél gyomorforgatóbb, bicskanyitogatósabb gondolatuk már nem születhet!
Haru

#707

2013-05-17 17:15

#1: -

Mi nem asztmásak vagyunk. Hanem szervhiányosak egyoldali durva halláscsökkenésünk is van és a lába egymerő seb folyon. 3 gyermekünk van. A doki is elzavart és a Mák sem válaszolt. Két helyről kértem jogi segítséget, akik értelmezni sem tudják az új törvényt. Köztük a jogvédelmi biztosítóm is próbált értelmezésben segíteni.

 

 


Vendég

#708

2013-05-17 18:59

sajnos nekem is van egy 8 éves kisfiam aki aszmász és thalasémia betegségben szenved és ami a legroszab hogy már megmondták hogy sosem fogja kinőlni és mi is rendszeres gyógykezelések allat álunk és 2-3 havonta kontrolra járunk visza sokat vannak fuladásai és nagyon gyenge az imunrendszere emiat ezért szeretném támogatni aláirásomal azt a pediciót tiszteletel ignaczné ildiko
Szarka77

#709

2013-05-18 05:41

Akiknek az állandó gyógyszer mellett is folyamatosan befullad a gyerkőc, azok továbbra is megkapják a támogatást. Azoktól a középsúlyos asztmásoktól vettek el mindent, akiknek a gyógyszere jól van beállítva. Azért kell küzdeni, hogy ne "csak" a súlyos, hanem a középsúlyos asztmások is bekerüljenek a támogatotti körbe.

Vendég

#710

2013-05-18 06:00

Attól Hogy az állam ezt a rendeletet hozta az asztma még nem fog elmúlni egy csettintésre. Úgyhogy akinek Asztmás a gyereke írja alá bátran a petíciót. Köszönet érte.

Vendég

#711

2013-05-18 12:12

Rohadjon meg az olyan kormány és parlament akik ezt meg akarják szavazni és törvénybe hozni. Az ő kölykeiknek se adjon a jó Isten akkor sem egészséget, sem gyógyulást!

Vendég

#712

2013-05-18 16:37

Remélem sikerülni fog a kezdeményezés,mert nekem mind a három gyerekem astmás.

Vendég

#713

2013-05-18 16:42

szomorú, h ilyenen spórolunk :(

Vendég

#714

2013-05-18 18:33

segítsünk
Panka

#715

2013-05-18 19:47

Igaz nekem nem asztmás a gyerekem hanem lágy szájpad hasadékkal született. Minket is fenyeget, hogy elveszik az emelt családit és a gyest na meg a MÁK-s kártyát. Mi is nagyon sok gyógyszerre költünk és én elhelyezkedni sem tudok mivel abban a pillanatban, hogy meghallják, hogy van gyerekem és tartósan beteg is ráadásul azonnal el is utasítanak.
Egyszerűen siralmas és oltárian bosszantó, hogy mit enged meg magának ez a kormány.
De aki ezt a törvényt hozta csak kívánni tudom, hogy annyi pénzből, mint mi élünk tartson el tartósan beteg gyermeket. Majd akkor kíváncsi lennék, hogy járna-e minden fajta kedvezmény.

Vendég

#716 Alsózsolca és henrik

2013-05-20 14:08

nem lehet hogy a beteg gyermekek akik légszomjban szenvednek és nincs nála levegő amikor befull és ne legyen az ijen gyermekeknek gyógyszer készletei meg főleg ha rászorult a család és a gyermek akkor megis halhat szerintem ez egyáltalán nem volt jó döntés minél hamarab visza kel álitani a rendszert !


Vendég

#717

2013-05-20 16:51

Inkább nem is szólok hozzá,félek botrányos lenne a mondanivalóm és talán trágár is.

Vendég

#718

2013-05-20 17:13

Minden kisgyermekes szülő írja alá, mert mint Szülő tudja, hogy a világon semmi sem fontosabb a gyermek biztonságos fejlődésénél. S ehhez az anyagi háttér is nagyon fontos.

Vendég

#719

2013-05-20 17:42

SZiasztok nekem kettő gyermekem aszmás és nekem is nehéz lenne a támogatások nélkül ez embertelen döntés lenne .Elég baj hogy beteg az ember gyereke még nélkülözzön is ez durva ne engedjétek...ancsa

Vendég

#720

2013-05-20 19:36

Tényleg család barát a kormány.El vett mindent amit csak lehetett.Egy gyerek meg két gyerek nem gyerek.Nekik nem kell enni meg melegedni!!???Egyedül nevelem a kis fiamat aki asztmás.Nem tudok tőle el menni dolgozni mert 50kmre nem tudok be járni helyben meg nincs semmi munka lehetőség.Kedves Orbán úr mit csináljak?Hogy váltsam ki a gyógyszereket?Együnk vagy gyógyszereket váltsuk ki????

Vendég

#721

2013-05-20 20:03

A GYEREK A LEG FONTOSSABB EGY CSALÁDBA DE EZ NEM ELÉG MINDEN EGYES EMBER FONTOSNAK KELL HOGY ÉREZE A GYEREK BIZTONSÁGOS ÉS EGESZSÉGES FEJLŐDÉSÉT KÜLÖNBEN MIÉRT BESZÉLÜNK A MEGELŐZÉS FONTOSSÁGÁROL??VOLT MÁR OLYAN HELYZETBEN HOGY NEM KAPOTT LEVEGÖT!!PROBÁLJA KÍ!!!

Vendég

#722 Re: Asztma,marad az emelt összeg

2013-05-21 08:58

#1: -

2013.05,15,szerdai Metropol újságba közölték,marad az emelt összegü családi pótlék.Ez rendben is van,de a többi tartósan beteg gyermek családjával mi lesz?Az én 13 éves fiam frúktóz érzékeny.Óda a támogatás.Elvették a beteg gyerekek családjától a támogatást,igy lesz miből adni a nyugdijasoknak.


Vendég

#723 Re: Gergő

2013-05-21 09:20

#1: -

Sajnos az én Gergő kisfiam frúktóz alergiás.Semmi olyat elvileg nem ehet,amiben gyümölcscukor van. Azért elvileg,mert azért ö is eszik,csak nagyon nagyon minimálisat.Csak az ize miatt.13 éve arról szól az ö élete,hogy ha valamit szeretne enni,egyből azt nézi,hogy van e benne frúktóz.Értelmes,okos kisfiú. Tudja,hogy ha elcsábul,mi a következménye.Erős hasfájás,hányás,hasmenés.kiszáradás. Szegény gyermekem űll a w.c-n,és fogom a szája elött a lavort. Nincs is annál nehezebb a szivemnek,mikor látom,hogy rosszul van,és nem tudok segiteni neki. Erre nincs gyógyszer,csak élete végéig speciális diéta,és egyre nehezebb betartani,mivel tölünk is elvették az emelt családit.Sajnos tavaly nyáron olyan rosszul volt,hogy a házi orvos mentőt hivott hozzá.3 óra alatt olyan szinten kiszáradt,hogy a mentős nem tudta az infuziót bekötni neki.Egy hét kórház,széken virasztás,remény,hogy egyszer úgy ébredünk,hogy nem fáj a hasa.Abban reménykedem,hogy egyszer az orvos tudomány lesz olyan fejlett,hogy kitalálnak valamit,hogy az enzimet munkára birja. Köszönöm,hogy elolvastad,jól esett leirni


Vendég

#724 Re: Re: Asztma,marad az emelt összeg

2013-05-21 09:39

#722: - Re: Asztma,marad az emelt összeg

Nem marad, csak a súlyos, kórházi kezelést igénylő betegeknek. A többiektől mindent elvettek, de úgy kommunikálják, mintha nem vették volna el.


Vendég

#725

2013-05-21 09:40

Van valami remény, hogy ez az aláírásgyűjtés vezet valahová, és a középsúlyos asztmás gyerekek visszakapják a támogatást? Ki tud erre válaszolni?