Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!

yingtáó

#776 Re:

2013-05-27 19:48

#5: -

A 4 órás részmunkaidő jó is lenne, ha lenne. De sajnos a cégek ezt nem alkalmazzák vagy mész minimum 8 órába sőt heti 2-3 x12 órába és örülj neki, hogy van munkád. A beteg gyereked , hogy oldod meg azt már őket nem érdekli. 4 órás melós meg senkinek nem kell :(

 


Vendég

#777 zs18

2013-05-27 20:21

Nekem van két kis ikker gyermekem kisfiú és egy kislány akik kora szülötek de most már négy évesek akik többet vannak korházba mint othol 7 hónapos kóruk óta idén keztük az óvódát és nem voltunk három hónapot összesen a munka helyemre nem tudtam visza meni emiat és egyedül élek egyedül nevelem öket ami nagyon nehéz a gyógyszerek és a meg élhetéségünkett veszényeztetné nem a beteg gyerekeken kellene sporolni a kormánynak a nyugdijat azt bezeg tudják minden évben emelni a családipotlékot meg ell veni mondhatom szép magyarország

Vendég

#778

2013-05-28 05:43

Egyet tudok érteni a peticíóval! Én is asztmás vagyok tudopm mibe kerülnek a gyógyszerek'én is bajba jutok néha

Vendég

#779

2013-05-28 06:04

Tegnap derült ki,hogy a lànyom.6 èves,jelenleg krònikusan astmàs!Mire mire sikerült minden kèszülèket,gyògyszert beszerezni,azt hittem,padlot fogok,,hisz nem kevès pènzbe került!Ès nem kicsit hàborodtam fel,mikor a doktornö,közölte,hogy nincs emelt csalàdi,mert kiderült,hogy sokan vissza èltek ezzel!Szànalmas,hogy a csalok miatt. Nem kapunk tàmogatàst!!!

Vendég

#780 Re:

2013-05-28 07:10

#1: -

Sajna ez van ilyen a kormány tölünk is el vette!!!!!


Vendég

#781

2013-05-28 08:06

én már minden lehetőséget megragadok annak értelmében,hogy ez a kormány ne tudjon mindent elvenni az emberektől,és most már a gyerekektől is.
embertelen ez a döntés ,felháboritó,hogy az a gyermek aki eddig beteg volt,most ugyan nem gyógyult meg,de az uj döntés értelmében már nem számit betegnek.Ki érti ezt?Én már az ombudsmannak is irtam ennek érdekében,és minden lehetséges fórumot ki fogok használni,mert ez ige nagy érvágás a családoknak,akik általában minimálbéren élnek,és a gyermekük sem gyógyult meg
mert ha az orvos gyógyultnak nyilvánitja akkor a szülő boldog,de igy csak keserűséget érez.
781

#782

2013-05-28 08:13

az hogy állitólag sokan visszaéltek ezzel,nem tudom elhinni,hiszen az orvos olyan igazolást adott ki ami az akkori szempontok szerint jogositotta a gyermeket az emelt összegű családi pótlékra.Aki visszaélt ezzel,az a minisztérium mert olyan jegyzéket adott ki az orvosoknak ami jelentősen megszoritotta a szempontokat.Nekünk a doktor néni azt mondta/akihez 5 éve járunk/akkor adhatna igazolást Gergőnek ha veleszületett asztmás lenne,vagy ha évente 5x 6 x .-or korházba lenne.Az hogy most is háromféle gyógyszert szed mert közben allergiás is lett,a minisztériumot nem érdekli.Szociális érzékenységről itt már szó sincs.És ugyanezt tették a rokkantakkal is,kiirták őket ,mehetnek vissza dolgozni,ha lenne munkahelyük,Undoritó!

Vendég

#783

2013-05-28 08:35

Embertelennek tartom mindazokat a megvonásokat, melyek beteg gyermekeket,kiszolgáltatott embereket fosztanak meg az elviselhetőbb élettől!!!

Vendég

#784

2013-05-28 10:58

Ha annyi pénzből élne a kormány mint sok nehéz sorsú ember kétszer is meggondolná hogy mit cselekszik,és még csodálkoznak hogy kevés gyerek születik, na vajon mér?

Vendég

#785

2013-05-28 12:01

Megdöbbentő és felháboritó lenne ez a lépés a Fidesztől.Egyébként is szegény ellenes a szociál és gazdaság politikájuk.Lenne jobb ötletem ,vezessék be a luxus adót a gazdagokra.
bryllcsy

#786

2013-05-28 13:59

Sziasztok!
Mi ma voltunk a kórházban felülvizsgálaton, ahol is közölték, hogy a gyermekem továbbiakban nem jogosult az emelt családi pótlékra. Nem értem gyermekem ITP-ben szenved, ami annyit jelent, hogy vérlemezke hiányos /"vérzékeny"/. Igaz, hogy erre a betegségre nincs gyógyszer csak ha nagyon alacsony a vérlemezkeszám akkor kerül kórházba és akkor kap hemoglobint. De miután 1 éve nem kapott hemoglobint /, így már a kormány szerint meggyógyult. Csak ne kapjunk el semmiféle fertőzést, vírust stb. mert akkor rögtön lemegy a vérlemezkeszám és vérzékenység lép föl. Folyamatosan méreg drága vitaminnal erősítjük az immunrendszerét, hogy minél kevesebb vírust, fertőzést kapjon el. Erre költjük az emelt családi pótlékot, és nem öltözködésre, szórakozásra stb. Akik ilyen döntést hoznak azoknak nincs beteg gyermekük, és fogalmuk sincs mi a küzdés.....

Vendég

#787

2013-05-28 14:27

a gyerekeknek szükségük van arra a kevéske pénzre.Észbe kéne kapni!Milyen ország ez?
bryllcsy

#788

2013-05-28 14:31

Még egy gondolat, írjon mindenki panaszlevelet /e-mailt/ az Egészségügyi Minisztériumba Dr. Cserháti Péternek, Egészségpolitikai Főosztálynak címezve. egeszségügy @ emmi.gov.hu vagy info @ emmi.gov. hu
Emeljük föl szavunkat!!!!!! Lehet, hogy nem megyünk semmire, de legalább hallassuk hangunkat. Talán érezni fogják, hogy már nem élvezik az érintett családok támogatását a választásoknál. Ja és még egy gondolat: ha nem fogjuk tudni biztosítani a gyógyszereket, vitaminokat stb. a gyermekeink részére ,és kórházba kerülnek ezek miatt, akkor a kormánynak az olcsóbb lesz?????? Fáj a szívem, mindenkit magára hagy ez a kormány. Kivéve persze azokat akik a belső körhöz tartoznak. Hogy is mondta a FIDESZ "annyit érsz amennyid van"......??????!!!!!!

Vendég

#789 Re:

2013-05-28 14:32

#781: -

Én is mindenkinek írtam már, semmi értelme sincs. Amit ezek elterveznek, az úgy lesz, és kész. Egyszerűen nem érzem reálisnak, hogy megváltoztassák a rendeletet, ugyanakkor elfogadni sem tudom. Tehetetlennek érzem magamat, magunkat.

 


Vendég

#790 Re: Re:

2013-05-28 14:35

#789: - Re:

Mármint, gyakorlatilag esélytennek érzem. Az EMMI-ből a válaszleveleükben nagyjából azt írták, hogy "remélik, hogy nem lesz olyan súlyos állapotú a gyerekem, hogy újra járjon neki a támogatás". Hát kösz.

bryllcsy

#791 Re: vendég

2013-05-28 14:48

#787: -

Igazad van vendég! Szüksége van minden családnak arra a kevéske pénzre. Egyébként én nem gondolnám, hogy a családok másra költenék a pénzt, mint amire a gyerekeknek szükségük van.  Biztosan vannak már olyan családok, ahol a csoki nagy kincsnek számít. Tulajdonképpen ez a 23300 Ft /emelt csp/ mire is elég? Öltözködés /nő a gyerek/, étel /l liter tej jöbb minőség 220 Ft, hús 800-2500Ft/kg, alma 350 Ft/kg!!!!, burgonya 260 Ft!!!!!/  Lehetne ezt sorolni a végtelenségig ja és persze a lényeg a szülőknek arra már nem marad pénzük, hogy a gyerekeket programokra elvigyék. Nem láthatnak. nem tapasztalhatnak. Ingerszegény környezetben nőnek fel. Miért kellett ide jutnunk??????


Vendég

#792

2013-05-28 16:48

Nagyon sajnálatos és szégyenletes hogy pont a gyerekektől vonnak meg támogatásokat!

Vendég

#793

2013-05-28 16:52

Nemnagyon tudok hozzá szólni,egyszerűen szégyen ez az ország...ennnyi
hajni

#794 szia nekem is van egy aszmás és egy süket néma fiam az melett még 3 gyermekem van egy fizetésböl élü

2013-05-28 16:55

#26: -  

 

hajni

#795

2013-05-28 16:58

Szólj hozzá...hát igen a beteg gyerekek sajnos háttérbe vannak szoritva , miközbe nekik kéne a legnagyobb támogatás .

Vendég

#796

2013-05-28 17:02

Az én gyermekemnek lábdeformítása van. Egy cipő 17000 ft-ba kerül neki,ha elveszik a közgyógyot. Mindenképp vissza kéne állítani a régi rendeletet. Mivel így majd sokkal több súlyosabb beteg gyerek lesz,mert a szülők nem tudják megvenni a gyógyszert,ortopédiai eszközt,stb. Ennélfogva az államnak fog többe kerülni az ápolásuk,kórházi ellátásuk,stb

Vendég

#797

2013-05-28 17:07

Szégyelheti magát az "állam",hogy ezt megteszi! Én arra kérem a jóistent,aki ezt megszavazta,jusson ki neki abból hogy beteg gyereket neveljen és gyógyitasson ilyen gyógyszerárak mellett!Tiszta szégyen ami ebben az országban van!

Vendég

#798

2013-05-28 18:36

Nagyon felháborítónak tartom, én is asztmás vagyok és az unokám is sajnos. mindenre van pénz, sokszor hülyeségeket finanszíroznak és ilyen fontos dologra meg nincs. javaslom az asztmások egyesületének hogy evvel foglalkozzon, ne mindenféle olyan dologgal, ami nem rájuk tartozik.

Vendég

#799 Re:

2013-05-28 18:53

#797: -

Neki még az sem kottyanna meg, mert olyan magas a parlamenti fizetése, amit mi elképzelni sem tudunk. Emellett pedig mindent mi fizetünk neki, az autójába a benzint, a gyereke diplomáját, mindent. Így könnyű a sorsukra hagyni a többieket.


Vendég

#800

2013-05-28 22:48

Természetesen nonszensz ez is