Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!


Vendég

#26

2013-05-09 18:53

Nekem mind a két gyermekem aszmás amiért sűrűn járunk kórházba.Rengeteg gyógyszert szednek ami szükség.Kisebbik kisfiam elég sokat szenved és most erősebb gyógyszereket kap mert a másikok már gyengék voltak.Szerintem rendesen ki kellene vizsgálni ki is igazán aszmás .Nálunk én a volt férjem és az apósom sógornőm mind az.Ezért sajnos két fiam is azok lettek.Én őrülnék a legjobban ha egészégesek lennék de nekik kell a gyógyszer mer anékűl csak betegek lennének.Gyógyszer megfizethetelen összegbe kerül főleg hogy egyedül élek velük a fizetés meg nagyon kevés.Legalább a közgyogy kártyát ne vegyék el hogy gyermekeim legalább rendesen élhessék az életüket.Köszönöm

Vendég

#27

2013-05-09 18:57

Remélem sikeres és eredményes lesz a megmozdulás! Családomban többen küzdünk ezzel a problémával így nem ismeretlen számomra. Elborzaszt,hogy mindent megakarnak szüntetni ami létfontosságú és elengedhetetlen a beteg emberek számára. Az pedig már vér lázító,hogy még a gyermekektől is. Szégyelje magát az összes olyan aki ezt kitalálja. (szándékosan hagytam ki az ember szót ) Aki ilyet kitalál és támogat az NEM EMBER!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-05-09 18:59



Vendég

#29

2013-05-09 18:59

Szégyen mert Nekünk asztmás és tehéntej fehérje érzékeny a kicsi... iszonyat drága minden és a tehéntej-mentes termékeket Horror áron kapjuk és még az asztmára is elveszítjük azt a minimális kedvezményt amit adtak. :( Felháborító!!!

Vendég

#30

2013-05-09 19:00

Remélem nem végleges, mert már így is borzasztó amit müvelnek.

Vendég

#31

2013-05-09 19:18

3 gyermekünk van. 3. babánk gészségesen, komplikáció mentesen született, ám 4 hós korára már teljesen asztmás volt (nincs más értelmes magyarázat rá, csak a kötelező védőoltások lehetnek a ludasok, mert közvetlen a 2 hós után nem múló köhögése lett, a 3 hós oltás után pedig asztmás lett kétoldali tüdőgyulladással - azóta is asztmás, 3 éves lesz). Ősszel kezdené az óvódát, viszont legkésőbb októbertől legkorábban március végéig szinte folyamatosan asztmás. Igaz a gyógyszerei hatására elmúlik, de pár nap, max 1-2 hét, és kezdődik előlről.:( Hogy menjek el így dolgozni????? Egy egészséges, erről döntést hozó ember fel nem tudja fogni, milyen éjszakánként egy levegőt nem tudó, halálra vált gyereket nyugtatgatni, rohampipázni, rectodelt kúpozni! :(

Vendég

#32

2013-05-09 19:26

Ezek a "csodálatos" emberek 2013. 04.01.-én a laktózérzékenyektől is megvonták a támogatást. Köszönjük nekik!
VENDÉG

#33

2013-05-09 19:26

Már alá írtam de még egyszer !!! A kis fiam 4 éves naponta 2szer Beclonasal szuszpenzios orrspray amit a tb nem támogat , EONIC rágótabletta. FLIXOTIDE napi 2 szer és ventolin ! És ehez még jönnek a többi gyogyszerek mert szinte mindig beteg !!! Miért a gyerekekkel csinálják ezt ??? Ha mi csak a negyed pénzüket kapnánk meg !!! SZÉGYEN AMIT TESZNEK VELÜNK !!!

Vendég

#34

2013-05-09 19:27

Sajnos közelről láttam, és tapasztaltam, mennyire nehéz az asztmás gyerekek helyzete, mennyire szenvednek és fulladnak a betegségtől. A felcsúti stadion építése helyett inkább a beteg gyerekekkel törődne a kormány!!!
Ápolónő

Vendég

#35 Re:

2013-05-09 19:27

VENDÉG

#36 Re:

2013-05-09 19:28


Vendég

#37

2013-05-09 19:45

Sajnos ez érinti a laktóz érzékeny gyermekeket is! Az enyém szintén asztmás,és február óta állandóan beteg.De volt olyan időszak is,hogy szeptembertől áprilisig csak 2 hónapot volt oviba.nem tudom mi lesz velünk ha elvesznek minden támogatást.

Vendég

#38 Re:

2013-05-09 19:45

#28: -

Igen, de annyira megszigorították, hogy csak az kaphatja meg aki rohamoldó kúpon él.....


Vendég

#39 Re:

2013-05-09 19:48

#31: -

Pontosan! Egy asztmás gyermek mellett szinte lehetetlen munkát vállalni... és ha még sikerülne is, ugyan melyik munkaadó tűrné el, hogy havonta legalább 1x betegállományba kell mennünk a kicsi miatt???


Vendég

#40

2013-05-09 19:52

Szomorú, hogy ezt csinálja a kormány, ezért fizettünk betegbiztosítást, hogy ha szükségünk van rá ezt kapjuk érte cserébe ????? Nagyon elkeserítő !!!!!

Vendég

#41

2013-05-09 19:57

Sajnos 3 unokám asztmás,rohamokkal járó,fulladásos köhögéseik vannak,ORBÁN úr ezektől a gyerekektől akarja elvenni a gyógyulási lehetőséget,
nincs munka az emberek az ételt nem tudják megvenni nem hogy a drága gyógyszereket,
KICSIT GONDOLKODHATNA A KORMÁNY NE CSAK ALUDJANAK!!!

Vendég

#42

2013-05-09 20:00

Nekem mindkét gyerkőc asztmás. Sajnos anyai ágon kaptuk örökségként. 5 unoka közül 4 asztmás. Rengeteget fulladnak, felváltva alszunk télen az ablakba. 3 éves koruktól úsznak ami nem kis pénzbembe került. Sajnos el kell búcsúznunk az edzőnktől, mert ha elveszik a pénzünket , már nem tehetem meg, hogy elvigyem őket rendszeresen. Férjem 34 éves korában rákban meghalt, dolgozni óvónőként még nem tudok, mert melyik munkáltató örülne ha 5 hétig ülnék táppénzen a gyerek miatt.
Lenne egy ötletem . Akinek befullad a gyereke vegye fel videóra. Én már sokszor felvettem őket. Valahogy nem lehetne azt itt megosztani? Akkor legalább látnák a nagyfejesek, hogy mennyire szívbemarkoló látvány ha egy kicsi gyermek fullad és az életéért küzd.

Vendég

#43 Re:

2013-05-09 20:04

#28: -

Sajnos tényleg nem adhatják meg senkinek sem. Kb 3-4 gyerek van aki BAZ megyében 5. fokú asztmás, állandó lélegeztető és oxigén készüléken van.


Vendég

#44

2013-05-09 20:13

Azért van ennyi asztmás, mert eszetlenül egy csomó autót beimportáltak..Párizsban nincs ennyi autó, ott van tömegközlekedés...nálunk mindenféle ellenőrzés nélkül milliószámra importálták és lízingelték az autókat...senkit nem érdekel, csak akkor, ha a saját gyerekéről (már akit!) van szó, meg kellene fojtani azt, aki a Külkereskedelem hatósági szabályozását megszüntette.....a rohadt zsidók, a cigánnyal az élen, ORBÁN a zsidók bábja...a rosszindulatú és gonosz zsidók cigány bábja, egy született hülye...
Egy anya

#45

2013-05-09 20:19

Nekem is az a véleményem,hogy így nem a gyógyulást segitik elő,hanem a súlyosbodást, mert a gyógyszer drága ,és bizony sok esetben nem tudjuk mi a fontosabb enni adni vagy gyógyszert venni.A kislányom allergiás-asztmás, jó eséllyel még elnőheti persze ha rendesen van kezelve . :(

Vendég

#46

2013-05-09 20:31

tudom milyen ez,mert én is asztmás vagyok:(

Vendég

#47

2013-05-09 20:37

Két asztmás gyerekem van .ráadásul az egyik még lisztérzékeny is .
Állandóan betegek,a közgyogy keretünket mindig kimerítjük..nem tudnánk megvenni nekik a méregdrága gyógyszereket ha nem kapnánk legalább ennyi segítséget...Ne is beszéljünk a sinulair áráról ( na azt végképp nem tudnánk megvenni támogatás nélkül...)..és nem is 1 havi adag :O a puffok...inhalátor és abba való cuccok..nincs nap ,hogy ne menne a gép ...
Pont ezt kell elvenni ...szép! Talán meg kellene nézni azt a listát amit kiadtak szigorítás címen..eddig nem volt benne a laktózra a támogatás tudtommal most benne van ...
ikrek

#48

2013-05-09 20:41

Csak az tudja mennyibe kerül egy beteg gyermek, akinek van! Az asztmás gyerek háromszor több időt tölt betegen, mint egészségesen Hová tegye a dolgozó szülő, ha nem tud ovodába-iskolába menni? És még a juttatásokat is el akarják venni! Hát nálunk már tényleg az van, hogy aki beteg, az dögöljön éhen? És most már az sem számít, ha gyerekről van szó!
Hát ezt inkább nem minősítem!
:(

#49

2013-05-09 20:44

Az én kislányom a súlyos allergiájából kifolyólag asztmás! Az allergia gyógyszereket levették a közgyógyról, ezért azokért már fizetnünk kell! Nem tudom még mit akarnak elvenni...

Vendég

#50

2013-05-09 20:49

Bízom benne,hogy ez a kormány nem fogja elvenni ezt a fajta támogatási formát az erre rászorult asztmás személyektől,hisz ez a kormány emelte meg juniús elsejével a fogyatékossági támogatást.Én,személy szerint azért szurkolók,hogy változatlan formályában ,továbbiakban is megkapják a támogatást az asztmás személyek.Én,bízom a jó szerencsében!