Joghézagok a rehabilitációban!!!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Joghézagok a rehabilitációban!!! petíció automatikusan generált fórumtémája

Angel

#26

2013-04-30 18:00

A Nyufig elutasító határozatot küldött, még nem vagyok öregségi nyugdíjra jogosult, a 43% nem tudom mit ér, ér-e valamit, vagy feleslegesen fizettem 25 évig a rakás járandóságot! 2004-ben 40 %-ot állapítottak meg, utána még dolgoztam. 2011-ben be lett adva a felülvizsgálati kérelem és 2012 márciusban került sor a "vizsgálatra". Súlyos szív és érrendszeri betegségek, pszichiátria és szemészeti szakvéleményekkel. Ezekre kaptam a 43 %-ot. Illetve a szív és érrendszeri betegségeket figyelembe sem vették, pszichiátriai szakvéleményre írtak 40 %-ot, szemészetre 5 %-ot ezt összesítették 43%-ra. :( :( :( A "vizsgálat " felháborító volt és ha semmi nem jár akkor még a postaköltséget sem éri meg :(

Vendég

#27 Re:

2013-04-30 18:23

#26: Angel -

Nem fellebbeztél? Semmit nem szabad rájuk hagyni, minden szalmaszálba kapaszkodni kell.

B. Juli

#28 Re:

2013-04-30 18:26

#26: Angel -

Így már tisztul a kép. A 2004-es 40% az munkaképességcsökkenés volt, ami akkor azt jelentette, hogy nem számítottál megváltozott munkaképességűbek. A mostani rendszer szerint ellátásra - rehabilitációs, vagy rokkantsági - az jogosult, akinél az össz-szervezeti egészségkárosodása eléri a 40%-ot, és - ez fontos!!! - az utolsó 5 évből 3 év biztosítási viszonyt tud igazolni.  A határozatban szerepelnie kellett volna, hogy miért utasítottak el. Ha a hiányzó munkaviszony miatt, akkor sajnos nincs mód arra, hogy ellátást kapj. Még a félig holtak sem kaphatnak, ha ennek a feltételnek nem felenek meg.
(off: a %-os értékeket nem összegzik, van egy kiszámítási módszer rá, ha gondolod kirészleteszem mondjuk a facebookon - Bedő Julianna néven megtalálsz. Itt kicsit hosszú lenne.)

Angel

#29 Re: Re:

2013-04-30 18:47

#27: - Re:

Nem tudtam fellebezni, ugyanis a postán az összes iratom eltűnt, hónapokkal később kaptam kézhez a munkaszerződéseimet és a határozatot, ( posta raktárából, egérrágta, szétszaggatott borítékban ) mikor kivertem a balhét a postán :S A fellebezési határidő rég lejárt addigra.

Angel

#30 Re: Re:

2013-04-30 18:48

#28: B. Juli - Re:

Köszönöm Juli! Megkereslek :)


Vendég

#31

2013-04-30 19:28

Nagyon jónak tartom, mert ezek az emberek úgy érzik, hogy a társadalom kivetettjei és senki nem foglalkozik a problémájukkal! Minden figyelmességért rendkívül hálásak, mert kiszolgáltatottak és lehetőségeikről sem informáltak kellően.
Angel

#32

2013-04-30 19:36

Totálisan kiszolgáltatottak vagyunk, hiszen a törvény folyamatosan változik, a tájékoztatás nulla, ráadásul mindenki szégyellje magát mert beteg mer lenni....azonkívül egészséges ember sem talál munkát, nem hogy egy csökkent munkaképességű! Nagyon kivan ez találva, nehogy bármit is fizessenek!
Törpapa

#33 munka

2013-04-30 19:37

Azt nem értem, hogy a sok hozzászólás között, nincs olyan, amelyik oktatás vagy munka után érdeklődne.
Angel

#34

2013-04-30 19:41

Törpapa! Tudsz munkát ajánlani? Szívinfarktust megelőző állapot, majdnem vak, pánikbeteg embernek? Felvennéd dolgozni? Egyébként meg azért nincs mert ez az oldal nem arról szól! Ha végigolvastad tudnád! Akik itt írtak hidd el túl vannak már munkakeresésen, továbbképzésen, ezernyi megaláztatásban!

Vendég

#35

2013-04-30 19:49

Köszönöm !

Vendég

#36

2013-04-30 20:36

Tiltakozunk a Fidesz-KDNP rezsim népirtó politikája ellen! Jogállamot követelünk és ezt az égbekiáltó embertelen törvénytelenséget megszüntetni: beteg-rokkant emberek egészségessé nyilvánítattása közgazdasági érdekből /állam háztartási hiányának pótlására/ meggyalázni az egyébként is nehezen elviselhető, elfogadható egészségkárosodást. Elvéve tőlük rokkant ellátásukat mely lényegesen több volt a mainál és kilátástalanságba, megélhetési válságba taszították őket. HOGY TÖRTÉNHETETT MINDEZ MEG????
nembirka

#37

2013-04-30 20:45

Európai jogállam vagyunk??? Ki védi meg a még élő, de vegetáló beteg embereket Magyarországon, ha a Fidesz rezsim bármit megtehet, alaptörvénybe betonozza embertelenségeit!!! Kiéhezteti és a nem lévő munkavilágába küldi hajléktalanságra itélve az egészségessé nyilvánitottakat!!! Le a diktaturával, jogállamot, élhető életkörülményeket követelünk!!!!!

Vendég

#38

2013-04-30 20:59

Ha élő halott az ember 50 évesen, akkor is visszarehabilitálják és hetekkel hónapokkal később, hogy meghalt a rehabilitálható elitélt, hát ez csak a véletlen műve lehetett, hiszen nem lehet számon kérni a törvénytelenséget!!!!!

Vendég

#39 Re: Re: Re:

2013-04-30 21:24

#29: Angel - Re: Re:

Húúú... ez nem semmi!!! Szóhoz sem jutok!!!

Magdolna Szabó
Budapest

#40 Sz.M.

2013-05-01 02:58

Több kárt is okoznak egy-egy embernek: egyrészt megalázó maga a vizsgálat, nem csak lelkileg de fizikailag is teljesen tönkre teszik az amúgy sem egészséges embereket. A járadékból nem hogy a gyógyszereket nem tudják kiváltani, de kenyérre sem marad. Ez az egyik része a dolognak. Tisztelt törvényhozóink pl. arról elfeledkeznek, hogy hány rokkant nyugdíjasnak van esetleg deviza-adóssága, amit eddig tudott fizetni - most azonban már erre képtelen, így elveszíti még a lakását is. Talán úgy gondolják hogy bele kell rúgni még a nyomora mellé, hátha megszűnik létezni is. Megerőszakolják még a természetet is: az emberi szervezet úgy lett kitalálva, ahogy múlnak az évek egyre több egészségi problémája, betegsége jelentkezik. Már annak is örülni lehet, ha nem romlik valakinek az állapota, hanem stagnál. De ezek az "orvosok" a rákos betegből is egészségest csinálnak, azt gondolják hogy a gerinc-sérv majd visszaszívódik ha 58 éves az ember és olyan lesz mintha csak 30 éves lenne. (Megjegyzem jelen helyzetben nem szeretnék 30 éves lenni). A következő nagy probléma, hogy sehol senki nem tud pontos tájékoztatót adni: pl. nem tudják arra a kérdésre a választ, hogy ha eléri az ember az öregségi nyugdíj korhatárt (addig kap 39.000 ft járadékot) miből állapítják meg a nyugdíját? Vagy: hova lett a nyugdíjtakarék pénztári megtakarítás, amit annak idején a rokkant nyugdíjába beszámítottak?.... és még rengeteg kérdés van amire választ nem ad senki.

Vendég

#41

2013-05-01 09:13

Innen is tűnnek el írások!!! Hmmmm.... Lehet, hogy ez is csak egy adatgyűjtő? még nem elég szerencsétlenek az emberek!

Vendég

#42

2013-05-01 09:38

Ezt olvastátok? "Ez a Joghézagok a rehabilitációban!!! petíció automatikusan generált vita topikja"
Oldal tetején!
H. Gertrud

#43

2013-05-01 10:00

Az írás szerzője én vagyok. Viszont ez a hely itt azért jött létre, hogy az Ombudsmann elé, több aláírással adjam le a beadványt.
Nem adatot gyűjtünk. Kizárólag aláírást. Olyan emberek aláírását várom, akik egyetértenek a szövegben leírtakkal. Nem értjük, miért nem szabályozták le törvényileg a rehabilitáció végét, elfogadhatatlannak tartjuk, hogy a rehab után is súlyosan egészségkárosodott embereket kényszerítsenek szociális segélyből ( álláskereső) való vegetálásra, vagy éppen elpusztulásra.
Ilyen egyszerű ez. Aki nem érti, vagy nem ért egyet, az ne írja alá, de kérem ne rúgjon bele azokba, akik már így is éppen eleget szenvednek egy rossz törvény miatt. Köszönöm.


Vendég

#44

2013-05-01 10:47

H.Gertrud maximálisan egyetértek veled! De, ahogy végig néztem a fórumot találtam 1-2 valódi nevet is, akik közösségi oldalakon is megtalálhatóak. Sajnos Fideszese is van itt....ezzel szerintem mindent elmondtam!
türkiz

#45

2013-05-01 13:49

Ha Dr Szabó Máté egyet is ért a beadvány tartalmával, ő akkor is csak kifogással élhet a benne foglaltakkal, törvény módosítással nem...
Dull Anna

#46 Re:

2013-05-01 20:42

#31: -

Köszönjük :)


Vendég

#47 Re:

2013-05-01 20:45

#45: türkiz -

Az ombudsmantól természetesen nem törvénymódosítást várunk, hisz nem ez a feladata.

pityu375

#48 Re:

2013-05-02 06:03

#6: Angel -

Szeva!

42%-ot kaptam c2-es kategóriában 55800 at, de csak két évre!

pityu375

#49 Re: munka

2013-05-02 06:09

#33: Törpapa - munka

Álláskereső oldalakon, újságokban keressük, akik még képesek vagyunk megfelelni valamiféle elvárásnak!

Angel

#50 Re: Re:

2013-05-02 15:23

#48: pityu375 - Re:

Köszönöm Pityu! A kategóriát nem találom sehol és fogalmam sincs továbbra sem, hogy mi alapján számolnak ki bármit is. Koromhoz képest a 25 év munkaviszony reális. Viszont az öregségi nyugdíj nagyon messze van. Folyamatosan állapotromlás van! Még így is, hogy a szakvélemények felét sem vették figyelembe! :(