Joghézagok a rehabilitációban!!!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Joghézagok a rehabilitációban!!! petíció automatikusan generált fórumtémája

Debra

#2

2013-04-30 11:34

Ha nem lesz változás a nagypolitikában, akkor ennek megvalósulása az éetünket jelentheti
fjudit

#3 Győr

2013-04-30 12:00

Ezen a kormányrendeleten kell változtatni! Hihetetlen beteg embereket dobtak ki a rendszerből a nem létező munka világába!

Vendég

#4

2013-04-30 12:25

Mért nem vezetik be az eutanáziát??? még az is sokkal jobb lenne mint így élni tönkre tettek családokat Embereket akik betegek tesznek hajléktalanná mi maradt egy 55-éves beteg Embernek?
aki 30-évet keményen dolgozott, míg bele nem rokkant
szégyen ,és gyalázat!! vezessék be szavazzák meg az Eutanáziát azonnal megyek az elsők között, de ne szánjanak beteg 55-éves Embernek a hátra lévő kis idejére a kínok kínját a poklok poklát!!!!
Kató

#5

2013-04-30 12:31

Nem tartom jó megoldásnak az " esetismertetéseket" mert nincs rálátásunk , nem tudja az olvasó megítélni, sőt...a normális reakció az ( többnyire) hogy az orvosnak van igaza.
De melyik orvosnak??Aki már évek óta kezel,(szakorvos)vagy aki életében először lát,aki gyógyító kolégája tudását is megkérdőjelezi ?A rehabilitálhatónak ítéltek többségét már az orvosi alkalmassági vizsgálatokon elküldik!!
Angel

#6

2013-04-30 12:35

Én arra lennék kíváncsi,hogy 43%-ra jár-e valami, ha igen kitől, honnan, mennyi?
Henglar Gertrud

#7

2013-04-30 12:38



Kedves Kató!
Ez az írás, elég hirtelen " született". :) Egy facebook csoportban " magyaráztam:) , szerintem mi az ami nem tesz jót az ügynek. Így értettem, hogy az esetismertetés nem a legjobb ötlet, mert nem tudjuk kívülállóként megítélni az orvosi szakértelmet és munkát. Fellebezési, bírósági lehetőségek vannak ilyen problémák megoldására.


Anonymous

#8

2013-04-30 13:10

Valójában az első gondolata az ötletgazdának, amit bemásoltam. Természetesen nem ez kerül az ombudsman asztalára.
Itt csupán vázolva vannak a problémák, aki egyetért, az így is aláír(hat)ja.
A legfontosabb, hogy minél több egyetértő aláírást tudjunk felmutatni az illetékesnek.
Köszönöm a megértést.
Dull Anna
A petíció szerzője

#9

2013-04-30 13:11

Hoppá, nem adtam a nevemet. Az Anonymus én lennék: Dull Anna
Henglar Gertrud

#10 Re:

2013-04-30 13:17

#6: Angel -

Elvileg járna ellátás a 43%-ra, de ez attól függ, az új komplex szerint lettél-e vizsgálva, tehát 2012 március utáni-e az eredmény, valamint attól van-e a megelőző 5 évben 1095 nap egybefüggő biztosítási időd, és van-e valami más jövedelmed?

angi

#11

2013-04-30 13:18

Üdv! Nekem az a véleményem erről az írásról, hogy első gondolatnak okés, de azért ha aláírást gyűjt valaki, akkor jobb lenne, ha közérthetően, pontokba szedve ismertetné az említett joghézagokat. Persze, bárki aláírhatja ezt, de nem sok értelmét látom, főleg hogy nem is ez kerül az ombudsman elé...
Angel

#12 Re: Re:

2013-04-30 13:32

#10: Henglar Gertrud - Re:

2012. márciusban voltam felülvizsgálaton, a határozat áprilisban született. Idén ősszel fognak behívni újból. 25 év igazolt munkaviszonyom van, nincs jövedelmem. Felvilágosítást sehonnan sem kapok. A  felülvizsgálat abból állt, hogy egy kb 80 éves "doktornő" behívott, vetkőzzön le...gyorsabban....öltözzön fel, viszontlátásra....

Dull Anna
A petíció szerzője

#13

2013-04-30 13:37

#11: angi -

Bocsi angi, én életemben nem csináltam petíciót. A bevezetésben felvázoltam, mi is a lényege az aláírás gyűjtésnek.
Természetesen pontokba szedett, kidolgozott írás kerül az ombudsman elé.


Vendég

#14

2013-04-30 13:46

szégyen gyalázat, hogy már a rokkantak kerültek szőnyeg szélre!!!!
angi

#15

2013-04-30 13:51

Kedves Dull Anna! Nem kell bocsánatot kérned, a kezdeményezés nagyon jónak találom:) Az a baj, hogy lehet, hogy olyanok is betévednek erre az oldalra, akik nem ismerik az idevonatkozó kormányrendeletet, a joghézagokat pedig főleg nem. Az írásodból pedig nagyon nem derül ki, hogy mit is szeretnél mondani pontosan, vagy hogy mit és miért is kellene itt aláírni.Ezeknek az embereknek a nagytöbbsége nem fog utána nézni annak amiről beszélsz, hanem le fogják sz@rni az egészet. Sok olyan hozzád hasonló van a faszbukon, aki tenne szeretne valamit ebben az ügyben, én azt javaslom, hogy vedd fel velük a kapcsolatot, és kérjetek segítséget/tanácsot egy olyan személytől, akinek van gyakorlata az aláírásgyűjtésben..stb..mert ha komolyan gondoljátok, hogy fel szeretnétek hívni az emberek figyelmét, akkor azt kicsit kidolgozottabb formában kellene csinálni. Üdv:)

Vendég

#16

2013-04-30 14:03

Szégyen amit az Orbán-kormány velünk beteg Emberekkel tett!aljas,taszító,vérlázító!!!
és még Ő hivatkozik Keresztény vallásra?
Betegeket az utcára tenni? Le velük!!! minél előbb!!!
B. Juli

#17 Re:

2013-04-30 14:26

#15: angi -

Kedves Angi! Akit érint, az megérti és aláírja. A jogszabályok a következők: a 2011. évi CXCI. törvény és a 7/2012. NEFMI rendelet.
Mivel joghézagról van szó, ennél többre nem is lehet hivatkozni. A hiány helye a teljes törvény, nem valamelyik paragrafusa. A törvényalkotók talán nem gondolták át a törvény alkalmazásának következményeit, viszont biztosan nem szabályozták azt a kérdéskört, hogy mi történik a rehabilitációs ellátást kapó emberekkel sikertelen rehabilitáció után. Azt bőségesen szabályozták, hogy milyen kötelezettségeink vannak, milyen szankciókkal súlytható, ha valaki ennek nem tesz eleget, de elfelejtették azt a lehetőséget, hogy maximális mértékű együttműködés esetén sincs garantálva a foglalkoztatási rehabilitáció megvalósulása.

Henglar Gertrud

#18 Re:

2013-04-30 14:35

#15: angi -

Kedves Angi, olvasd el légy szíves most újra....

Szerintem ez  az írás megfelelő....

Dull Anna
A petíció szerzője

#19 Re:

2013-04-30 14:39

#15: angi -

Kedves angi, megérkezett a kidolgozottabb leírás, most már az szerepel a petícióban. Remélem, így mindenki számára érthetőbb.
Köszi a tanácsot, és a nevemen bárki megtalál engem is a fészen, saját, valós nevemmel vagyok fenn. Üdv. :)


Vendég

#20

2013-04-30 14:47

A 38 éves fiamnál várjuk már több mint 1 éve, hogy a felülvizsgálatra behívják. Több rendellenességgel született, munkát - már amit el tudna végezni - hosszú évek óta nem talál. Bármilyen furcsán hangzik is a csekélyke nyugdíja amit még kap az étkezésére sem lenne elég. Gyakorlatilag én tartom el a nyugdíjamból, meg amit hozzá tudok keresni a betegségem mellett. Őt és a hozzá hasonló embereket a jelenlegi kormányzat feleslegesnek, tehertételnek tartja és igyekszik minél hamarabb "megszabadulni" tőlük.
Ez egy modern "Taigetos", csak éppen felnőtt emberekkel.
Angel

#21 Re: Re: Re:

2013-04-30 15:24

#12: Angel - Re: Re:

Nos? Tud valaki segíteni valamit ellátás ügyben?

B. Juli

#22 Re: Re: Re: Re:

2013-04-30 16:17

#21: Angel - Re: Re: Re:

Angel! Alapvetően járhat, bár nem tudom mi 43%. Vannak egyéb dolgok is, amelyek befolyásolják az adhatóságot.

A petíció szövegét frissítették, pontosították. Olvasd el a linkekhez tartozó jogi anyagokat, elsősorban a  2011. évi CXCI. törvényt, abban van a válasz.

Angel

#23 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-04-30 17:28

Angel

#24

2013-04-30 17:31

B.Juli! Köszönöm a választ, átolvastam, de nekem totál káosz, semmivel sem lettem okosabb :( Még mindig nem tudom jár-e valami :( Így azt sem tudom milyen kérelmet lehetne beadni, mert a letölthető nyomtatványok közül semmi olyat nem találtam ami rám vonatkozna :(

Vendég

#25 Re:

2013-04-30 17:49

#24: Angel -

Angel. A Nyufig határozatot küld. Elvben abban benne kellene lennie, hogy mit ad. Ha az ÖEK a 43% akkor még ott van a besorolás is b1, b2, c1, c2

Ez is módosítja a járandóságot.