Tárgyalásokat a felsőoktatásért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Tárgyalásokat a felsőoktatásért! petíció automatikusan generált fórumtémája

szülő

#76 Re:

2012-12-19 22:48

#60: -  

 Akkor mi vagy, ha nem fideszbérenc? Az életben akkora szabadságod nem volt a gondolkodásban, mint a szocik idején. Most megmondják, hogy hol és mit ugathatsz, böföghetsz. Ide már nem is böfögtél, hanem hánytál. Húzz el, patkány, nem vagy idevaló.


Vendég

#77 Re: Re: Re: Re:

2012-12-19 23:07

#74: DK - Re: Re: Re:

Én jobbos vagyok és ebben teljesen egyetértünk.   Nehogy már ingyen tanuljanak az ország pénzén és aztán mindjárt megpattanjanak. Ha valaki rögtön külföldön akarja kamatoztatni az itthon megszerzett tudást, akkor fizesse azt szépen ki!  Miért kellene Magyarországnak ingyen orvosokat képezni mondjuk Norvégiának vagy Angliának?


Vendég

#78 Re: Re: Re: Le a fideSS-jobbikkal!!

2012-12-20 00:31

#71: szülő - Re: Re: Le a fideSS-jobbikkal!!

Nem tegztelek le és nem takarodok: demokráciában élek!


Vendég

#79 Re: Re:

2012-12-20 00:41

#76: szülő - Re:

Bocs, de nem ilyen stílusban írtam! Aki ilyen stílusban ír, annak semmi köze  felsőoktatáshoz! Lenne pár tippem, hogy hová való vagy, de nem akarok senkit se megsérteni! Bocs, de enyhén ellentmondásos, hogy "Most megmondják, hogy hol és mit ugathatsz, böföghetsz....Húzz el, patkány, nem vagy idevaló." Szóval akkor megmondod nekem ilyen stílusban, hogy mit tegyek és közben arról sírsz, hogy megmondják neked, hogy mit ugathatsz?! Tudod mit?! Én nem vágok vissza: szövegelj nyugodtan, élvezd a demokráciát, én is azt teszem! Éldegéljünk el egymás mellett békésen, és ne szervezzetek fölösleges tüntetéseket! Ja, amúgy van már diplomád szülőként?! Ha van, akkor szégyen, hogy ilyen stílussal eljutottál odáig, de remélem, hogy nem az ilyen fazonok fognak tért nyerni! Persze demokráciában bármi megeshet... Azért bevállalom! Bár aki ilyen stílusban írogat, az inkább diktátor típus! Tudod, mindenki magából indul ki: aki diktátor típus, az diktatatúrát lát a demokráciában!


Vendég

#80 Re: az adjunktusnak

2012-12-20 00:48

#67: VénDög - az adjunktusnak

Tényleg nem vagyok fidesz bérenc :)

OK, végre valaki írt egy értelmes választ! Na ezt körbe fogom járni!

"Többletforrást dörgölőzéssel, popsinyalogatással lehet majd elérni!" vagy p.l. ez elit egyetemek a tudományos teljesítményük alapján már 2013-tól kapni fogják, ha jól tudom.

 

Vince

#81

2012-12-20 01:05

Én jobbikos vagyok, de részben nem adok igazat a diákoknak. Aki külföldre megy dolgozni, az fizesse vissza a tandíjat, már elnézést, de igy korrekt.

Vendég

#82

2012-12-20 08:06

A norvégek az olajon és a földgázon ülnek.
Nem képesek fenntartani egy orvostudományi egyetemet?
Innen szipkázzák el az orvosokat?
Onnan kellene ide küldeni orvosokat!
A családi orvosom lassan közelebb lesz a nyolcvanhoz, mint a hetvenhez.

Vendég

#83

2012-12-20 08:06

A rohadt férgek!
danibusz

#84 Vissza se néz...

2012-12-20 09:40

Jó, ez valós probléma. Viszont azzal érvelni, hogy a szerződést itthon maradásra kell kihegyezni, az nekem fura. Az adó és a fizetés (pénz) teljesen más kategória? Szóval az adóból lesz gazdag az ember. Én is akkor sok adók fogok gyűjteni a bankban.
Ha vissza kéne fizetniük, nem itthon 47000 Ft-ból éhen halniuk (mivel munkahelyek zárnak be, de ez nem tartozik ide, ugye?), akkor olyan 80% meg is tenné. De ez nem megy el önökig, mivel pénz, meg "hazaszeretet" megy az önök fejében. Vagyis ha itthon szenvedsz (most más nincs), akkor vagy igaz-magyar!
Tiszta gyűlölet ez.

A másik meg az, hogy miért is mennének ki külföldre? Mivel itt mindennek jó lenni, csak dolgozó magyarnak nem! Egy külföldi jobban él itt, mint egy dolgozó. Hát akkor jó, hogy "nem adunk semmit az országnak"! Inkább külföldről segítjük az embereket. De aki nem pesti, az vidéki, aki nem tartózkodik egy vonalon belül, az hazaáruló.
A "kitanítjuk, oszt' ehúz" meg vicces. Magyarországon sok a segélyen garázdálkodó ember is(adócsalók,stb), legalább annyi, mint "ingyenélő" (ó, te irónia) egyetemista. Ők viszont kellenek szavazatnak! Így inkább bántsuk az értelmiséget, az legalább figyel!
danibusz

#85 Re:

2012-12-20 09:51

#60: -

Na, megint kezdik...
Jó. Nem vagyok érintett a pontos részletekben, de pár dolgot mondok:
-A támogatás összege nem változott a felsőoktatás részére, csak a "támogatott létszám". Több ember, kevesebb pénz.
-Ugyanúgy elvesznek milliókat az egyetemektől, mondván van pénzük, ha ilyen drága műszereik vannak(kutatásra vannak). Ők mégsem kapnak kevesebbet a luxuscikkeik után...(gazdagok is, és politikusok is)
- Ön mely vidéken adjunktus? Ugyanis nállunk mindenki tudja, mit jelent az "érvágás" az egyetemen.


-A politikáról meg annyit, hogy a békés tüntetők sajnos mindig célpontjai az ellenzéknek. Hisz az ellenzék szereplése elnyomja a mi hangunk, és ők lesznek a tüntetők hangjai. Ezért is mennek sokan el, hisz nem akarnak egyik héten "komcsi" bérenc, másik héten "fizess" bérenc lenni, mivel tudják, hogy a gazdag többet fog kapni, a szegény kevesebbet, ha ilyen birka a tömeg.
És persze csak egy bábú lesz a diák/hallgató a köztudatban, viszont mindenki őt utálja a politikusok helyett...

Jó, lehetnek amúgy felbújtók. DE NEM ŐK KEZDTÉK A TÜNTETÉSEKET! Az viszont nem olyan szaftos sztori, és nem csámcsoghatnak rajta az emberek!


Vendég

#86 Re:

2012-12-20 10:35


Vendég

#87

2012-12-20 10:36

Hát a norvégok!
A gazdag országok, akik így tönkretették Magyarországot.


Vendég

#88

2012-12-20 10:37

Nem sikerült a háborúval, sikerült az unióval.


Vendég

#89

2012-12-20 10:52

Nem is értem ezt a "röghöz kötést". Megmagyarázná valaki?
Valaki elvégzi az egyetemet, kimegy külföldre dolgozni, keresi a sok money-t, kifizeti amibe került az oktatása. Amikor Németországban voltam, vettem valamit, nem engedtek el fizetés nélkül.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-12-20 10:56


danibusz

#91 Re:

2012-12-20 11:51

#89: -

Az állam szerint mágikus módon eltűnik minden diák, aki külföldre megy. Legalábbis ezt terjesztik a köznépnek. Bezzeg, ha csak 5 forintot ellopnék a politikusok zsebéből, vagy az államkasszából, akkor még a Marianna-árokban is megtalálnának keresés nélkül is....
Ez a szavazóbázisra megy rá, mivel munkahely nem lesz, csak megvonás, s így akik segélyen/rossz helyzetben vannak, azoknak illik úgy ugrálni, ahogy mondják a hatalmon lévő pártok.


Vendég

#92 Re:

2012-12-20 11:55

#89: -

A röghöz kötéssel nekem az a bajom, hogy ez tényleg megint csak egy kiskapu amivel orbánék pénzt akarnak szerezni. Mert ki maradna itthon diploma után, amikor itt max közmunkások lehetnek 47000-ért? Senki. Ők meg aztán bemondanak egy sok nullás összeget, ami valószínűleg köszönőviszonban sem lesz azzal az összeggel amibe az adott ember oktatása került, és veszik a balatoni luxusvillát az aljas tolvaj férgek. Aki meg itthon marad, azon meg csak veszít az állam, mert egy 47000-et kereső árokkapirgáló háromszor annyiba kerül az államnak. Tehát nem elég hogy az én pénzemből tanult, utána is rajtunk fognak élőpsködni. A kormány azt a célt tűzte ki, hogy az értelmes képzett embereket elűzi az országból, itt meg marad az alja debilek, persze nagyobb eséllyel lesz az ilyenekből fülkeforradalmár mint értelmiségiekből.


Vendég

#93

2012-12-20 11:55

10 %-nak jó ez, csak 90%-nak rossz!
A társadalom lefagyott. Kasztrendszer alakult ki . A társadalmi mobilizácó megszünt.

Vendég

#94 Re: Re:

2012-12-20 12:29

#91: danibusz - Re:

Típikus fideszes hazugság. Nagyon sok ismerősöm van aki diplomával itthon próbál meg boldogulni még úgy is, hogy 1-2 éve nem találnak munkát. Persze sokan tervezgetik hogy majd egyszer kimennek külföldre, de én is tervezgetem évek óta, hogy itthagyom ezt a kakihalmazt, de még mindig itt vagyok és valószínűleg itt is leszek még sokáig. De ha még így is lenne, akkor sem az a megoldás, hogy röghöz kötjük a diákokat meg sokmilliós adósságba kergetjük őket, hanem az hogy munkát adunk nekik.

ica

#95 Le a fideSS-jobbikkal!!

2012-12-20 12:33

Mi, Demokraták, támogatjuk a náci-fasiszta eszméket valló jobbik párt betiltását. http://www.peticiok.com/koveteljuk_a_jobbik_birosagi_betiltasat

TOVÁBBÁ, SZÍVVEL-LÉLEKKEL TÁMOGATJUK A DIÁKOK MEGMOZDULÁSAIT ÉS SOK SIKERT KÍVÁNUNK NEKIK.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-12-20 12:51



Vendég

#97 Re:

2012-12-20 12:57

#93: -

Ha szegénynek születtél, akkor szegény maradsz örökre.

Marad neked a szalmából és a pétisóból készült alkohol vagy a  drog. Nem gyógyítanak meg. Oktatáshoz, neveléshez nem férsz hozzá. 50 éves korodig meghalsz. Az okosok szerint legalább nem kell segélyt adni.  Még az ükunokád is munkanélküli lesz.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-12-20 13:15



Vendég

#99 Re: Re:

2012-12-20 13:15

#97: - Re:

Szép, új világ!

kulfoldi

#100

2012-12-20 13:23

A sok okosnak mondanam a hatar tuloldalarol, hogy itt sem kolbaszbol van am a kerites, es NAGYON nem konnyu eljonni Magyarorszagrol, a szuloktol, a baratoktol, hogy egyedul egy idegen helyen, idegen kulturaban, idegenek kozott elj. Senki sem vallalna ezt, ha nem lenne rakenyszeritve. Magyarorszag miert nem csinalja ugyanezt az agyelszivast? Johetnenek a romaniai, ukrajnai, szerb egyetemeken kikepzett orvosok. Akar az ottani magyar kisebbsegbol is. Jonnek? Nem. Miert is nem? Azert mert nem jo Magyarorszagon. Szoval gyakorlatilag azzal vadoljatok a nyugatot, hogy megfizeti a kepzett embereket, akar a sajat nepuk fiai, akar nem. Tenyleg, micsoda aljas dolog mar, nem? Hogy kepzelik a rohadekok! Tanulhatnanak Magyarorszagtol, ahol a kormany nemhogy a kulfoldinek, de meg a sajat nepenek sem segit. Sot, meg meg is tiltja, hogy magukon segithessenek az emberek! Es ezek utan meg csodalkoznak, hogy a sok nyug meg kinlodas ellenere amivel a kulfoldre koltozes jar, megis mennyien valasztjak azt.