Komárom "Pro Urbe" díjat Imre bácsinak!


Vendég

#51

2012-02-27 21:45

Én igen csak kis korom óta ismerem,és ő nagyon is megérdemli ezt a díjat :)

Vendég

#52

2012-02-27 21:48

Ha valaki, Ő igazán megérdemli. Kicsi gyerekkorom óta ismerem, soha nem volt ellenséges, mindig segített, ahol csak tudott. Emlékszem, hogy a kocsijával, ami már legendává vált, minket gyerekeket, aki kérte elhúzott a Petőfi iskolától a mostani Török vendéglőig. Akkor ez "nagy szám" volt.

Vendég

#53

2012-02-27 21:51

Megérdemli a MI Imi bácsink :)

Vendég

#54

2012-02-28 09:23

Imre bácsi Komáromban egy olyan ikon, amilyen a Monostori-, a csillag-, vagy az Igmándi-erőd is!
A városban minden lakó ismeri és tiszteli, szereti.
Annyiunknak segített ,ezt viszonzatlanul és őszinte szívvel tette.
Szerintem ,minden Komáromban született és itt lakó ember ugyan így gondolja és sokan aláírják a petíciót!!!

Vendég

#55

2012-02-28 10:58

Hajrá Imi bácsi

Vendég

#56

2012-02-28 16:03

Nagyon kedves embernek ismerem a gyerekek és felnőtek kedvence!

Vendég

#57

2012-02-28 16:34

Szerintem ha csak ezt a pár tucat hozzászólást kinyomtatva eljuttatná valaki a döntéshozóknak, már az is nagyban hozzájárulna ahhoz hogy megkapja a díjat.
Talán "fent"nem is tudnak róla hogy micsoda összefogás kezdődött a városban hogy ez a díjat Imi bácsi megkaphassa.
Nagyon megérdemelné mondjuk 80-ik szülinapjára a várostól.

Vendég

#58

2012-02-29 08:27

Szerintem is megérdemli, ö igazán Komáromhoz tartozik.

Vendég

#59

2012-02-29 09:47

Nem vagyok komáromi születésű,de van pár élményem Imrével kapcsolatban.

Vendég

#60

2012-02-29 10:11

Ő aztán igazán megérdemli.

Vendég

#61

2012-02-29 10:30

Én nem vagyok tősgyökeres komáromi. Csak 18 éve élek itt, de amióta itt lakom azóta ismerem Imi bácsit. Szinte minden nap látom hogy a városban húzza a kis kocsiját napközben, este felé meg seprűvel járja a várost és tisztítgatja az utcákat.

Vendég

#62

2012-02-29 11:07

Nagyon méltánylandó az igyekezet, de sajnos ez az elismerés neki nem fog sokat jelenteni, inkább azok lelkét dédelgeti akik adják. Imre Bácsinak az a legjobb, ha szeretik, tisztelik és ha szükséges, gondoskodnak róla.

Persze, aláírom! Mert valahol az én elvesztegetett tiszteletem is benne lesz a díjban ha megkapja, de néha szégyellem, hogy bár csak rövid ideig éltem a városban de már ennyi idő is elég volt arra hogy megszokjam a látványát az utcákon, pedig őt mindig észre kellene venni, mert NEM az utca része, hanem egy -sajnos- múlékony tünemény! Adjunk neki díjat, de ha "csak" tiszteljük azt Ő jobban fogja érezni.


Vendég

#63 Re:

2012-02-29 13:29

#62: -

Köszönöm, hogy ezt leírtad és ezzel rávilágítottál egy olyan kérdésre, amire tényleg érdemes néhány gondolatot szánni. Én úgy hiszem, hogy ez a kezdeményezés túl kell, hogy mutasson azon a két közvetlen szemponton, amit fentebb leírtál - nevezetesen, hogy Imre bácsinak mit fog jelenteni a díj és hogy az átadók lelkét mennyire fogja dédelgetni a díjazás.

Van-e itt valami többről is szó?

Például:

- lehetséges-e az, hogy lesznek olyan emberek, akik továbbviszik ezt a vonalat, akik jobban oda fognak figyelni a jövőben Imre bácsira és a többi "tüneményre"....(mint például Te!)

- lehetséges-e az, hogy azok az elszürkült ideáljaink (amire különösen a mai fiataloknak lenne olyan nagy szükségük), mint a "jó végül elnyeri jutalmát", vagy "kitartó munka meghozza gyümölcsét", stb (sok ilyen van) kapnak némi támogatást ezzel a gesztussal...

- lehetséges-e az, hogy néhányan elgondolkodnak majd azon, hogy ez az egyszerű ember a maga módján, milyen értékeket állít elénk (kitartás, állhatatosság, megbízhatóság, munkaszeretet, stb.) és hogy mi magunk miért vagyunk ezeknek az értékeknek híján....

- lehetséges-e az, hogy rálátunk arra, hogy Imre bácsi a maga módján élteti bennünk a városhoz, a múltunkhoz, az egymáshoz való kötődésünket....

- stb...stb....stb....

... ezek csak kérdések..... mint ahogy Imre bácsi maga is egy nagy kérdés a számunkra:

"Megértjük-e azt, amire ez az ember a jelenlétével, az életével tanítani akar minket?".

Ha csak néhányan elgondolkodnak ezen, akkor talán már nem volt hiábavaló az "igyekezet".

 

UI: és igen, úgy gondolom, hogy mindemellett Imre bácsinak nagy örömet fog okozni a díj, és azt sem bánom, ha közben az átadók lelkét is dédelgeti a "gesztus" - legalább addig sem romlanak tovább... :)


Vendég

#64

2012-02-29 18:44

Valószínű, hogy hitelesebb személy, mint sok illusztrisnak mondott egyén. Ez a jelölés kevésbé vicces, mint néhány az elmúlt években érdemesült egyén.

Vendég

#65

2012-02-29 18:53

Több mint tíz éve lakom Mocsán a családommal, mai napig Komárominak vallom magam.
Imre bácsi a gyerekkoromra emlékeztet.
Nem változott semmit, még az idő is csinján bánt vele...Szívesen írtam alá a petíciót.

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2012-02-29 19:37



Vendég

#67

2012-03-01 20:20

Már régebben meg kellet volna kapnia "pár" ember helyett.........................

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2012-03-02 08:11



Vendég

#69

2012-03-02 08:13

Megérdemelné

Vendég

#70

2012-03-02 10:15

Gyerekkorom òta eltelt több mint 50 év,de amikor megláttam Imrét a kocsival a régi képek azonnal megjelentek elöttem ahogy a kocsiját Komáromtól-Almásfüzitöig huzza.Igazán megható emlék és Imre ahogy ezt magas koráig végigcsinálta.Tisztelet iránta,minden elismerést megérdemel.

Vendég

#71

2012-03-02 10:20

Imre bácsit gyerekkorom óta ismerem. Mindig mindenkinek csak segített önzetlenül.

Vendég

#72

2012-03-02 18:06

Nagyon megérdemli.

Vendég

#73

2012-03-04 00:56

Hajrá Imre mi neked szurkolunk.
Komáromban téged mindenki ismer.

Vendég

#74 grunvaldm@gmail.com

2012-03-04 01:48

Bizony nagyon fog neki örülni. Már annak is nagyon örül,hogy most ennyit foglalkozunk vele.Igen és mi is örülünk neki, de még jobban örülnénk, ha meg is kapná.Ez legalább egy teljesen plitika mentes Pro Urbe díj lenne.Annak aki megérdemli, nnak akire büzke lehe a város.Ha maieberkben ( tisztelet a kivételnek ) csak fele annyi tisztesség lenne,mint Imrében, már akkor sokkal jobb volna ez a világ.

Vendég

#75

2012-03-04 11:03

megérdemli, Komárom egyik színfoltja