Nőszervezetek szolidaritási nyilatkozata Dr. Geréb Ágnes mellett

Labant Csaba

#101

2012-02-28 13:37

Geréb Ágnest az orvosmaffia megrendelésére hurcolták meg. Ártatlan az ellene felhozott vádakban.
Véleményem szerint egyedül ott hibázott, hogy mentőt hívott. Felelőtlenségnek tartom kórházba küldeni a szülésben lévő kismamákat. A magyarországi kórházak rendkívül veszélyes helyek - ezt Ági tudja jól, mégis sok esetben oda irányította a szülő nőket. Ebben az egy dologban tartom őt hibásnak, bár mentségére legyen mondva: a jogi és társadalmi körülmények ezt sajnos el is várták tőle...

Vendég

#102 Re:

2012-02-28 15:31

#19: Endre -

Kedves Endre, egyes szám első személyben legyen szíves állításait megfogalmazni. Én láttam Geréb Ágnes és az otthonszülés statisztikáit is, össze is hasonlítottam a kórházi statisztikákkal, mindkettő némi internet-hazsnálati tudással könnyedén hozzáférhető. A következtetést levontam, otthon szültem.


Vendég

#103

2012-02-28 17:59

Együtt és egymásért,csodálatos tapasztalás ez! köszönöm!

Vendég

#104

2012-02-28 20:41

Valaha Mária-Terézia volt, aki elrendelte, hogy Magyarországon minden faluban legyen bába,talán mert ő maga 15 gyermeket szült. A szülés természetes folyamat,millió számra születtek gyermekek orvos nélkül, bábák segítségével. Komplikáció kórházban is adódhat, az otthonszülést rendezni kell jogilag és nem elrettentő ítéleteket hozni.

Vendég

#105

2012-02-28 23:31

Az Ágnesről szóló film mellett talán jót tenne egy Szülés Háza bemutatása belülről, milyen ott egy szülés.
T Edit

Vendég

#106

2012-02-29 12:50

A születés hospitalizása ellen, a szülés és születés holisztikus felfogása mellett szeretnék állást foglalni. Támogatom az otthon szülést- a megfelelő biztonsági és orvosi előírások figyelembe vételével, esetleges mentői készenléttel. Támogatom Geréb Ágnes munkáját

Vendég

#107

2012-02-29 13:45

Ez már a sötét középkorhoz hasonlít. Boszorkány üldözés
Van egy orvosnő aki hívatásának érzi, hogy a szülő
Édesanyák tudatában legyenek annak a nemes feladatnak, amire hivatottak.
Milyen érdekes! Magyarország lélek száma csökken, és
ezt a szűlési formát, ami ősidők óta az anyák feladata volt, most pedig megtiltják nekik a szabad
döntési jogot, hogy úgy szeretnék átélni ezt a csodát
mint ahogy nagyanyáink és ükanyáink is megélték.
Az én drága Édesanyám is így hozott a világra, hogy
nem volt mellette orvos, csak bába. Biztos vagyok
benne, hogy ennek így kellett történi-e.
A kicsi léleknek ez volt elrendeltetése. A Geréb Ágnes csak eszköz volt. Nekem ez a véleményem.
Nem akarok senkit, megsérteni és megbántani, hívatásában elítélni, de olyan érzésem van mintha
szakmai féltés lenne az oka. Miért nem hagyják ezt a
döntést az anyákra. Legyen az Ők választása.
Szeretettel Üdvözlők Minden Édesanyát aki
gyermeket vállal.








Vendég

#108

2012-03-01 13:52

Demokráciában élünk állítólag!Minden nő maga dönthesse el,hogy hol és hogyan akar szülni.

Vendég

#109

2012-03-01 23:22

!!!

Vendég

#110

2012-03-02 23:31

Free Ágnes Geréb NOW!

Vendég

#111

2012-03-03 08:34

Legyen joga minden nönek gyeremeke megszületesenek körülmenyeit es a helyet megvalasztania...A szüles egy intim törtenes..Fontos, hogy a leendö anya es a szülesz között szoros, bizalmas kapcsolat legyen...Mi nök erezni szeretnenk, hogy a szüles kiszolgaltatott oraiban nem vagyunk magunkra hagyatva, mint a korhazakban...Az orvos magyarul "TOJIK RANK"..Kivetellel meg nem talalkoztam...bar harom gyermeket hoztam a vilagra..

Vendég

#112

2012-03-04 10:39

Szégyen.
totaj

#113

2012-03-04 10:45

Mindkét gyerekünk kórházban született. Nem hiszem, hogy az otthonszülést választanám.Nekünk teljesen bizalmi viszonyunk volt a nőgyógyásszal, és találkoztunk a szülésznővel is előtte.Nagyon nem is értem, hogy miért, milyen tapasztalatok alapján irtóznak emberek a kórházi szüléstől, miért fontos nekik annyira az otthoni környezet.Számomra ez inkább az otthonhoz való viszonyt tükrözi, mint a szüléshez való viszonyt.Nekem valószínűleg nem annyira fontos az otthonom.

Ellenben mélységesen fölháborít ez a boszorkányüldözéshez hasonlítható brutális eljárás.Azt gondolom, hogy joga van bárkinek megválasztani azt a módot és helyszínt, ahol szülni akar. Ez súlyosan a magánszférába tartozik, és alapvető emberi jog.

Vendég

#114

2012-03-04 11:58

Már rég túl léptük azt az időt határt, amikor a modern, és természetes, vagy alternatív gyógymódokkal, egészséggel, és annak megőrzésével foglalkozó emberek, embercsoportok, szervezetek, érdekképviseletek, rájöhettek volna, arra az egyszerű felismerésre, miszerint nem a szakmai gőg, és tévhit kell vezéreljen bennünket az egymás elleni harcban, hanem össze is foghatnánk együtt, egymásért, az emberért, a jövőnkért. Talán !

Vendég

#115 Re:

2012-03-05 10:10

#23: Vendég -

Fiatal anyuka vagyok, 4. gyermekemet várom. Személy szerint nem szülnék otthon, nem mernék. De eljutottam/eljuttattak egy olyan helyzetbe, hogy kórházba menni se igen merek. 3 szülésem számomra borzalmas élményt jelentett. Két gyermekemet szültem megyeszékhelyen, a 2. szülésnél olyan megaláztatásban volt részem egy "gyors és problémamentes" szülésnél, hogy évekig pánikrohamaim voltak, amik egy nem sikerült terhességnél és 3. gyermekem várásakor annyira felerősödtek, hogy másik kórházba mentem. Nem kockáztattam a biztonságunkat, mert mai napig nem tudható, hogy fizikai vagy lelki okai voltak-e vetélésemnek. A 3. szülésem nél nem túl felszerelt kórházban voltam, lehetőség se volt rá, hogy bármilyen kívánságom legyen. De az ott dolgozók megértése, törődése és kedvessége túllendített a halálfélelmen, a pánikon. Május 1-vel ennek a kórháznak a szülészetét megszüntetik, egy szülész-nőgyógyász magyarázta meg, hogy ez tulajdonképppen előrelépés. És marad a megyeszékhely számomra, hisz nem kockáztatok meg egy hosszú utat mondjuk Bp-re. És erősödik a pánik is. Mert senki nem védhet meg az embertelen bánásmódtól és a megaláztatástól, mint ahogy annak idején a választott (és fizetett) orvosom se tette.

Hát ezért vannak olyan nők, akik otthon szeretnének szülni. (Sok férfit pl. el se lehet rángatni orvoshoz. Maga szerint ez mennyire felelőségteljes?)


Vendég

#116

2012-03-06 23:45

D)

Vendég

#117

2012-03-06 23:45

...

Vendég

#118

2012-03-07 22:44

szinte nincs mást mondani,mindent pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, leírtatok
az igazság ill. a gazság az, hogy mindenek mögött a gyógyszer mogulok állnak és az általuk dróton ill. dolláron rángatott nímand politikusok
de egyszer majd eljön az igazság pillanata és felelni fognak felelőtlen döntéseikért
lehet, hogy az udvarias petíciókat felváltják majd az ultimátumok
szabadságot Gerébágnesnek!

Vendég

#119

2012-03-08 07:56

Tokeletesen egyetertek, tegyunk meg mindent, ami segithet Aginak es az altala kepviselt ugynek.

Vendég

#120

2012-03-09 07:55

Az en ;anyom is otthon szulte meg 6 eve a gyonyoru unokamat igaz Angliaban

Vendég

#121

2012-03-09 21:02

Teljesen egyetértek vele.

Vendég

#122 Corti Györgyike

2012-03-10 13:47

Az ítélkezés manapság nem a tettekre irányulnak, hanem a személyekre ez nem megengedett dolog.
Igen is tiltakozzunk!!! Nagyon sokan vagyunk anyák akiket orvosszülésnél tönkre tettek egy életre.Személy szerint a második szülésnél a gátat elvágta az orvos nem varrta össze 1cm maradt
Évek során problémám volt lazultak az izmaim.60 évesen meg műtött egy nőgyógyász orvos, a műtét abból állt, hogy össze ráncolta a hüvelyt és megsértette húgy utat. Nem ismerte el a hibáját.
A fájdalmam nagyon nagy a mai napig, mert begörcsölök és nem tud a vizelet rendben távozni.
16 orvosnál jártam, kértem a segítségüket.Nőgyógyász- urológus ilyen váltakozásban mentem.
Segítséget nem kaptam,csak elküldtek tovább.A vizit díjat, viszont felszámolták, fizettem
számla nélkül. A tortúrát nincs erőm tovább folytatni. EZEKET AZ ORVOSOKAT NEM LEHET ELMARASZTALNI ÉS A BECSÜLETES MUNKÁRA FELSZÓLÍTANI, VAGY BÜNTETNI. NAGY AZ ÖSSZEFOGÁS KÖZTÜK, CSAK NEM JÓ IRÁNYBA. AZÉRT ÍRTAM LE,AZ ESETEM,HOGY AZ IGAZSÁG ÍGY IS IGAZOLJA, HOGY ÁGNES BECSÜLETESEN, MÉLTÓSÁGGAL TETTE ÉS TENNÉ A DOLGÁT. EGYÜTT ÉREZ A SZÜLŐ ANYÁKKAL ÖNZETLENÜL.
A HIBA % MINDÉG NEM ANNYI MINT AZ ORVOSOKNÁL. CSAK ANNYIT, BEFEJEZÉSÜL ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI!!!
ÁGNES MELLETTED VAGYUNK!!!! ui: A KISLÁNYOM IDÉN 40 ÉVES.

Vendég

#123

2012-03-11 13:06

Kedves Mindenki!
Nem szeretném taglalni a történteket,röviden csak annyit mondanék,hogy az első kislányomat aki belehalt a szülési traumába (pici súlyú volt)mellém tették egy hánytálba,majd vissza küldtek a szobába,ahol majdnem kivéreztem.
A többi anyuka pánikszerűen menekült haza!
A második kislányom is koraszülött volt,Őt azonnal elvették és három hónap múlva mint két idegen próbáltunk megismerkedni.Addigra a szép kis formás fejéből egy lapos tojást csinált az oda nem figyelés.
Azóta is próbáljuk ezt a sok borzalmat feldolgozni,pedig én mindennap vittem be az anyatejet,és 2 éves koráig szoptattam.
Ehhez képest a szomszédomban három gyönyörű gyerek szaladgál,akik itthon születtek.
A legkisebb oxigén hiányosan nehezen született,az anyuka a hasára kötve hordta hónapokig,gyönyörű egészséges vidám kisfiú.
Ezt én is megtehettem volna,de 30évvel ezelőtt sajnos dr.Geréb Ágnest nem volt a palettán.
Aldás kisérje útján.
G.Zsuzsanna

Vendég

#124

2012-03-12 12:04

Mentsűk meg dr Geréb Ágnest. Egy nyugdijas ápolónő

Vendég

#125 Re:

2012-03-12 12:12