Nőszervezetek szolidaritási nyilatkozata Dr. Geréb Ágnes mellett


Vendég

#1

2012-02-20 20:49

Személy szerint nem vagyok híve az otthon szülésnek, ugyanakkor mindaddig, míg nincsenek tisztázva a dolog jogi és szakmai feltételei, felháborítónak tartom,hogy egy köztudottan lelkiismeretes és a műfajban elismert szakembert üldözzenek és büntessenek egy olyan mérce alapján, amit a kórházakban nem alkalmaznak.

Vendég

#2 Re:

2012-02-20 20:50

Vendég

#3

2012-02-20 21:21

itt már nem az otthonszülésről van szó, az a baj.
és tisztességtelen amit csináltak Geréb Ágival. Boszorkánynak kiáltották ki, pedig csak jó dolgokokért küzdött. (és nem a HOL-on hanem HOGYAN-on van itt a hngsúly. Sok nő traumaként éli meg a szülését, pedig az gyönyörű dolognak kéne lenni)

Vendég

#4

2012-02-20 21:35

aki volt már életveszélyben a szülése során, az nem fogja támogatni az otthon szülést... sem Geréb Ágnessel sem nélküle...

Vendég

#5 Re:

2012-02-20 21:37

#4: -

vagy eppen azert tamogatja......


Vendég

#6

2012-02-20 23:17

Bízom benne hogy kegyelmet kap!!

Vendég

#7

2012-02-21 00:08

Aláírom.Mert alá kell írnom!!!!!

Vendég

#8

2012-02-21 02:18

A szülésre készülő anya nem tenyészállat, akit a gazda oda terel szülni, ahol jónak látja a szülés lefolytatását. A szülő anya is ember, akinek elidegeníthetetlen joga megválasztani, hol, kinek a segítségét igénybevéve óhajt szülni.

Ezt az alapvető emberi jogot, amelyet egyébként a nyugati és észak-amerikai országokban senki nem vitat el az anyáktól, segíti Dr. Geréb Ágnes.

Amíg a kórházakban is van csecsemőhalálozás, addig senkinek nincs joga korlátozni Dr. Geréb Ágnes működését. Ha az általa levezetett szülések halálozási statisztikája súlyosan rosszabb az átlagos kórházi halálozási statisztikánál, akkor esetleg meg lehet vizsgálni azt, hogy kellő gondossággal jár-e el, ill. hogyan tudja javítani a megszülető csecsemők esélyeit a bonyodalommentes életkezdéshez.

Vendég

#9

2012-02-21 05:38

Nem kell Geréb Ágnessel egyetérteni. Azt kell észrevenni, hogy ez a büntetőeljárás, ahogyan lement, és az ítélet, ahogyan elkészült, emberi jogi, politikai és szakmai szempontból is erősen aggályos. Kifelé rossz az országimázsnak, befelé meg a jogbiztonságba vetett általános állampolgári bizalomnak. Ezt így akkor se lehet hagyni, ha különben Geréb Ágnest vagy a céljait valaki nem támogatja. Minimum a tisztességes eljárás mindenkit megillet, őt is.

Vendég

#10

2012-02-21 06:07

Naponta meghal egy-két újszülött a magyar kórházakban történő szülések során, de ezért a sokezer csecsemőhalálért az utóbbi húsz évben még senkit nem csuktak le, nagyon durva műhibák esetén se.
Lilla

#11 Re:

2012-02-21 06:23

Számomra az a felháborító, hogy a kórházakban az orvosok büntetlenül, számtalanszor hibázhatnak, Geréb Ágnest pedig, akinek élete -  ellentétben a legtöbb orvossal - valóban a nők és a születendő gyeremekek érdekeiért való tevékenységről szólt, így meghurcolják.

Én voltam életveszélyben szülés során, az első fiamat otthon nem tudtam volna megszülni és én személy szerint nem is mernék otthon szülni. Mégis azt gondolom, ez egy alapvető jog, de aki ezt bevállalja, s elfogadja a segítséget, ezt csak saját felelősségére teheti.


Vendég

#12

2012-02-21 08:35

Micsoda diszkrimináció!!! A férfi nőgyógyászokat sosem ítélik el bármekkora műhiba esetén sem. Másrészt a parlament mulasztásos alkotmánysértéséért bűnhődjék a "forradalmár" GERÉB Ágnes????

Vendég

#13

2012-02-21 09:23

Szégyen, hogy a magyar társadalom fejletlensége, még itt tart. Szégyellem magam, amiért nem tudok tenni ez ellen semmit.

Vendég

#14

2012-02-21 09:33

Én otthon születtem, bába közreműködésével. Apám, aki orvos volt, otthon se volt. A szüleimnek eszébe se jutott, hogy más módon is születhetnék. A húgom kórházban született, és majdnem meghalt, az orvos gondatlansága miatt. Természetesen nem lett belőle "ügy". Azt gondolom, minden nő maga döntsön arról, hogyan szülessen a gyereke. Ilyen alapon akár a gyereket is elvehetnék az anyától, mondván, hogy egy intézmény jobban ért a gondozásához!

Vendég

#15 Re:

2012-02-21 09:35

#1: -

Egyetértek! Legalábbis a felháborodottsággal. Geréb Ágnes kitüntetést érdemelne, nem meghurcolást!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-02-21 09:58



Vendég

#17

2012-02-21 10:03

Teljesen mindegy, hogy én nem hiszem, hogy vállaltam volna az otthonszülést, de meg tudom érteni azokat, akik egészségesen ezt választották. Amit Geréb Ágnessel tesznek, az már azért IS felháborító, mert a brutális gyilkosokat is ritkán vezetik ilyen bilincsben a nyilvánosság előtt. Ezt a nőt még én is elkapnám, ha menekülni akarna. /én nem tudok futni/

Vendég

#18 Re:

2012-02-21 10:11

#4: -

 

Aki nála vagy bárkinél az otthon szülést választja, azt senki nem kényszerítette erre. Én a terhességeim alatt egyszer 3 egyszer 7 hétig voltam a nőgyógyászati osztályon. Nagyon sok mindent láttam, amit jobb lett volna nem látni.

Az orvosi műhibák a kórházban sokkal nagyobb számba fordulnak elő, mint ahányról tudomásunk van. A büntetések, eltiltások pedig szinte mérhetetlenek. Vajon ki félti a bevételeit a Geréb ügyben ??

 

Endre

#19

2012-02-21 10:49

Elég erős a Semmelweis-es hasonlat. Az öreg statisztikákkal igazolta, hogy a kutató-kórházban gyakoribb a gyermekágyi láz (az orvosok nem mostak kezet boncolás és szülés között), mint a szegények kórházában. Geréb Ágneséktől statisztikákat még nem láttunk. Az ellenfeleiktől sem. Az igazi botrány az, hogy ez a legkevésbé sem zavar senkit - Geréb Ágnes híveit sem - az ítélkezésben.

Vendég

#20

2012-02-21 11:23

Egyértelmű, kiknek az érdeke Geréb Ágnes meghurcolása és elítélése. Ne hagyjuk őt magára! Értünk, nőkért tette a dolgát, és reméljük, folytatja is.

Vendég

#21

2012-02-21 11:31

Többszörös nagymama vagyok, régen szültem, de mindkét (kórházban lezajlott, komplikációmentes) szülésem életem legnegatívabb lelki élményei közé tartozik. Manapság fiatal kismamáktól hallottam, hogy szeretnek szülni. Geréb Ágnes talán éppen ezért dolgozott, hogy minél több ilyen anyuka legyen! Szolidáris vagyok vele.

Vendég

#22

2012-02-21 11:59

Szakmai vitákat szakembereknek és érintetteknek kell nyilvános vitákban lefolytatniuk, nem pedig boszorkányüldözést kreálni hatalmi érdekből.
Vendég

#23

2012-02-21 12:21

Bocsánat, hogy férfiként hozzászólok és tudom mit művelnek a kórházakban (büntetlenül)de egy 9 hónapon át hordott csöppséget, megéri annak veszélynek kitenni, hogy bármilyen komplikáció merül fel és... . Számomra ez felfoghatatlan, egyébként ha csak a törvényt néznénk még enyhe ítéletet is kapott, biztos vagyok benne mérséklik a büntetését!

Vendég

#24

2012-02-21 12:34

Már nem vagyok fiatal, 61 éves, nyugdíjas. Két gyermeket szültem és neveltem fel a párommal. Életem legszörnyűbb "élménye" volt a két szülésem, ahol is a magány legszélsőségesebb része volt az enyém, idegenek között a magyar egészségügyben. Azt hiszem, legközelebb a halálomkor leszek annyira egyedül magammal. Ha lehet, legalább a most 13 éves kislányunokámnak legyen jobb.

Vendég

#25

2012-02-21 12:42

A petíció betűjével és szellemével teljes egészében egyet értek.
Isten áldja meg Geréb Ágnest, és segítse sikerre a mellette kiállókat is! Egy nyolcgyermekes apa!