Nőszervezetek szolidaritási nyilatkozata Dr. Geréb Ágnes mellett


Vendég

#51

2012-02-22 20:37

Három gyermeket szültem kórházban ! Ha módomban állt volna otthon szülni,bizonyára megtettem volna!
Nem engedhetjük hogy elvegyék tőlünk a döntés jogát!
Ez az egész cirkusz,amit tesznek Geréb Ágnessel,enyhén szólva FELHÁBORÍTÓ !
nexialista

#52

2012-02-22 20:55

még mindig nagyon zavaró, hogy ez már a második petíció dr Gerébért, és ahelyett, hogy az elsőt
http://www.peticiok.com/signatures/igazsagot_gereb_agnesnek/
aláírták volna, indítottak egy újat (pedig ott már 6800-on túl van a támogatók száma)...

Vendég

#53

2012-02-22 21:19

Az nem lehet,hogy a tudatlanság,a hazugság szava "győzzön"
Öt gyermek mamája

Vendég

#54

2012-02-22 23:42

Így pár év után hasonlítsák össze a nála született gyerekeket és a császárral született gyerekeket és szüleiket.
Meglepő eredmény lenne.
Öregzoli

#55

2012-02-23 01:38

Én is felháborítónak tartom,hogy egy elismert szakembert üldözzenek és büntessenek egy olyan mérce alapján, amit a kórházakban nem alkalmaznak.
azért is

#57

2012-02-23 03:20

Az egész "rendszer" úgy szar ahogy van! Amikor élete legféltettebb kincsét várja egy ANYA, akkor miért hívják TERHESNEK???? Mitől teher az utód, egy gyermek???? Mert egy nagyokos mocsok kitalálta! Tudjátok ki a terhes??? Az adós!!!
Erre a szóra épül minden, az egész élet!! Ugye már hozzászoktál??? Tegyél ellene!!!

Vendég

#58 Re:

2012-02-23 03:35

#46: -

Gratulálok! Te IS TERHES voltál Anyukádnak! Ezt NE feledd!!!


Vendég

#59 Re: Re:

2012-02-23 03:40

#58: - Re:

NAGYOn IGAZ!!! Meg kellene tanulnunk gyermekeinkre nem "teherként" gondolni! Ezt a ronda szót be kell látni tényleg betanították nekünk! Vajon miért van egyre kevesebb magyar?


Vendég

#60

2012-02-23 05:06

Az én gyermekemet is Geréb Ági segítette világra, csodálatos volt minden pillanata, és a Baba nagyon jól sikerült, nyugodt, magabiztos, látszik, hogy nem volt háborgatva a Földi Érkezése.
Köszönjük, Ági, az igazság melletted áll.


Vendég

#61

2012-02-23 06:17

Kollégiumi tanácsadóm volt, első gyermekünket Ágival vártuk, fantasztikus Orvos és barát! Ilona

Vendég

#62 Re:

2012-02-23 09:10

#1: - Felháborító. ami Geréb Ágnessel történik! Ráadásul nem is értem az őt meghurcolók gondolkodás modját: Még az én korosztályomból (50 évesek) is sokan vannak, akik otthon, bába segítségével születtek. Nemolyan régen még születhettek emberek kis falvakban pl. Tiszapüspökin, Faddon, Tejfaluszigeten.......ma már csak "városi emberek" születnek.

 


Vendég

#63

2012-02-23 13:15

Mindig is sajnáltam Ágnest, a meghurcoltatásai miatt, de csinálta a dolgát. Sajnos ma Magyarországon, aki a dogát csinálja annak betartanak, csak a hajbókolók, a bólogató jánosok érvényesülnek. Hány orvos hibázott már, eltussolták, ki sem derült, nem volt érdekes hányan haltak meg, gyerek vagy anya. Be kellett fogni az ember száját. Elég volt a bánata a megmaradtnak, nem hogy ezt az őrült tortúrás bírósági menetet, megaláztatást végigcsinálja. Inkább hallgattak az emberek. Szörnyű

Vendég

#64

2012-02-23 14:09

Amit Geréb Ágnessel műveltek kísértetiesen hasonlít a középkori boszorkányperekre. Ez lenne a 21. század?
Ami meg a biztonságos otthonszülést illeti, üldözés helyett inkább azon kellene gondolkodni, hogyan lehetne együttműködést kialakítani a kórházakkal ezügyben, hogy így az otthon szülés még biztonságosabb lehessen. Arról meg nem is beszélve, ha netán nyilvánosságra kerülhetne, hány haláleset történik kórházi szülésnél, és abból mennyi orvosi műhiba miatt (ez utóbbi soha nem fog teljesen kiderülni, mert ezek jó részét úgyis elsimítják saját berkeken belül), akkor máris billenne a mérleg serpenyője az otthonszülés javára.

Vendég

#65

2012-02-23 15:31

Egyetértek a leírtakkal.

Vendég

#66 Re:

2012-02-23 19:49

#46: -

Senki sem mondta hogy az otthonszules, vagyis a haboritatlan szules a nok kenyelmeert lenne, plane hogy ezert jott volna letre. Ha ezt olvastad akkor a forras nem megbizhato. Ajanlom, hogy tajekozodj szelesebb koruen a temaban pl itt:

 

Tovabba, nem az otthonszules alltalanositasarol van szo, es a korhazban szulni akaro nok otthonra vagy szulesteshazakba valo kenyszeriteserol. ;-) A nok, MINDEN NO, vallasara, nezeteire, nevere, hajaszinere valo tekintet nelkul alkotmanyban foglalt joga hogy megvalaszthatja a szulese helyszinet es ahhoz szaksegitseget vegyen igenybe. Tiszteljuk egymast annyira, hogy elfogadjuk ezt, es nem nezzuk le, nem iteljuk el a tolunk eltero szemlelettel rendelkezoket. Inkabb kezdjunk parbeszedbe es eszmecserebe!


Vendég

#68 Re:

2012-02-23 19:56

#52: nexialista -

A 2 peticio szovege nem ugyanaz. Aki ezt alairta nagy valoszinuseggel mar a masikat regebben, csakugy mint jomagam, hiszen az meg az itelet megszuletese elott szuletett.

Minden kezdemenyezes nagyon fontos, ami korrekt informaciokkal latja el a laikus embereket. Mindenki irjon ala annyi mindent amit csak tud annak erdekeben hogy meghallgattassek vegre ez az oldal is.


Vendég

#69 Re:

2012-02-23 20:05

#57: azért is -

aldott alapotban van, varandos, allapotos, viselos, aldott allapotu....

 

vendég 046

#70 Re: Re:

2012-02-23 22:00

#66: - Re:  

 Nem győztök meg arról, hogy a baba érdekeit szolgálja, hogy ha gond van, akkor nem áll rendelkezésre olyan szakképzett segítség, aki megmentheti az anyát és a babát.

Én nem Ágit akarom bántani, ne értsetek félre, azokkal van bajom, akik ezt a szülés formát választják. Lehet, hogy maradi vagyok, de szerintem a kórházban jobb a műtő mint a lakásomban.

Akik otthon szülnek és úgy érzik, hogy bármi gond van megfelelő segítséget kapnak, azok ha a környezetükben -ne történjen meg- valaki agyvérzést kap, akkor is Ágit hívják?


Vendég

#71 Re: Re: Re:

2012-02-23 23:33

#70: vendég 046 - Re: Re:

Nem. Ági is a mentőt hívja, ha baj van, nem áll neki operálni.

Az otthonszülés azért nem kockázatosabb, mint a kórházi, mert

1. nincsenek hirtelen fellépő komplikációk, ezzel szemben a jól képzett bába korán felismeri a jeleket és kórházba küldi a szülő nőt még ideje korán

2. otthonról semmivel sem később jut be a szülő nő a műtőbe, mint a kórházon belülről.


Vendég

#72

2012-02-23 23:47

.

Vendég

#73

2012-02-24 01:13

hol találom angolul? külföldi ismerőseim is aláírnák
szövegező bizottság

#74 Re:

2012-02-24 13:18

#73: -

Mindjárt kész lesz az angol és megadjuk a linket. Köszönet!

Szövegező bizottság

#75 Re: Re:

2012-02-24 17:08

#74: szövegező bizottság - Re:

Ide raktuk ki az angol szöveget, az egyszerűség kedvéért. Angolul tudó barátaitoknak ezt a petíciós linket adjátok meg, ők is itt írhatják alá.

Köszönjük a támogatást!