Ne vegyék el a rokkantsági nyugdíjat a jogosultaktól!


Vendég

#176 Re:

2012-02-28 09:12

Mert szinte biztos hogy a kormánytagok és politikusai hozzátartózói ezuttal is csak megoldják  - mint a korházi felülvizsgálataik vagy a várólista kikerülését.

Egyet nem tudnak viszont ők sem elintézni: hogy ha menni kell még maradhassanak...

 


Vendég

#178

2012-02-28 17:13

http://hvg.hu/document/1208fokusz.jpg
És ezek az összegek jogosan járnak?

Vendég

#179

2012-03-02 00:23

Csak üdvözölni tudom az olyan kezdeményezést,amely az egyébként is hátrányos helyzetben levő embertársaink ellen irányuló,és Őket súlyosan negatívan érintő intézkedésektől próbálja megvédeni!A Tőlem telhető módon mindenben támogatom a petíciót,és kívánok sok sikert a kitűzött célok beteljesedéséhez! Üdvözlettel:Pintér Zoltán

Vendég

#180

2012-03-04 10:00

Nagyon jó látni,és köszönöm , hogy vannak ilyen emberek is mint Pintér Zoltán.

Vendég

#181

2012-03-04 21:03

Embertelen döntések sorozata közül az egyik legmocskosabb. Hova tették a józan eszüket? Azt állítják magukról, hogy demokraták, pedig csak 2/3-os többséggel rendelkező beképzelt, öntelt erkölcstelen emberek.

Vendég

#182

2012-03-04 22:06

És azt állítják magukról,hogy keresztények...

Vendég

#183

2012-03-13 05:22

Ez a törvény úgy rossz ahogy van,most is sok olyan beteg jár majd rosszul aki igazán beteg s rakják ki dolgozni de nem kell senkinek legföljebb amig kapják a támogatástutánnuk .Mi lesz így az 50 felettiekkel.

Vendég

#184

2012-03-13 18:40

Remélem, lesz egy olyan szerv, aki megfelelő nyomást lesz képes gyakorolni a kormányra ahhoz, hogy belássa, nem jó törvényt alkotott és megváltoztatja azt.
Üdvözlettel: Szatmári Edit

Vendég

#185

2012-03-13 21:40

Vállaltam a munkát saját felelősségemre is. Az orvost marasztalták,mert engedett, ilyen diagnózissal munkába állni.Most meg egyszerűen kérjem,igen, kérem a kiesett időt,az eredeti munka körömet vissza!27000Ft ból élek már tíz éve.Irigylésre méltó összeg ugye!?

Vendég

#186

2012-03-16 23:57

Most már nem beszélni kellene róla.Kérjük az illetékest tegyen is valamit értünk.Köszönjük
jerika58

#187

2012-03-18 11:24

Miért akarják elvenni a már meglévőknek a rokkantsági nyugdíjat?????? Valamiből meg kell élni, a fizetnivalókról nem is beszélek. Rezsit kell fizetni, és rajtam kívül biztos még másnak is van különböző hiteltörlesztéseik! Amit ha nem fizetünk kilakoltatnak. Erre senki nem gondol???
jerika58

#188 #184

2012-03-18 11:28

Sajnos erre a kormányra senki nem tud nyomást gyakorolni, azt csinálnak amit akarnak. Ők a milliós fizetésükből nem foglalkoznak azzal, hogy a másik éhen hal, vagy utcára kerül. Ők éljenek jól, ez a lényeg!!! Eléggé szánalmas a hozzáállásuk!!!!!!!!!!!!!
jerika58

#189 #183

2012-03-18 11:39

Igen felveszik a munkáltatók a nagy támogatásokat,ami szintén nem nekünk rokkantaknak kedvező! Én elmennék dolgozni, de munkahelyet sem lehet találni, elveszik az emberek alapvető emberi jogait. De ha egy rokkant talál munkát, az első táppénznél azonnal kirakják. Ez ám a jó megoldás!!! Ők is jól járnak, meg mi sem! Egyszerűen undorító ami ebben az országban megy, hányni tudnék tőle. Lassan szégyen, hogy itt kell élni ebben a "csodálatos" országban!!! Csak gratulálni tudok mindenkinek, aki ezt elintézte!! Csak így tovább, majd csak felére csökken az ország lakossága. Lehet, hogy ez a cél???
jerika58

#190 #181

2012-03-18 11:47

Kórházi dolgozóktól hallottam, hogy módszeres népírtás van magyarországon. A kormány nem vezeti és irányítja az országot, hanem terror alatt tartja. Magyarország államformája diktatórizmus. Mint Csaucseszku, Kadhafi, Szaddam Hussein!!!!!!!!!! Ugyanezt csinálják itt is!!! Csak azokat már likvidálták!!!!!!!!!!!!!!
jerika58

#191

2012-03-18 21:14

Kérnénk, hogy az alkotmánybíróság vizsgálja meg az új nyugdíjtörvényt, mert a mostani törvény végtelenül elkeserítő. Elég baj az nekünk, hogy betegek vagyunk és még a megélhetést sem lehet biztosítani. Szomorú dolgok ezek. Előre is köszönöm Jávor Lászlóné

Vendég

#192

2012-03-22 12:59

Méltánytalannak és igazságtalannak tartom, hogy az elesett, beteg emberek jogait és juttatásait vonja meg az OV. kormány, ahelyett, hogy más, bevételi forrásokkal oldaná az ország gazdasági helyzetét és a feszültséget. Itt gondolok pl. az amúgy is nem kevés jövedelemmel rendelkezőknek /csakis/ kedvez a 16 %-os egykulcsos adóval. Ebből semmilyen körülmények között nem hajlandók engedni. A beteg emberektől nem elvenni kellene /egy kicsit is szociális érzékenységű, felelős kormány/, hanem inkább plusz juttatásokat biztosítani, ugyanis több egészséges ételre, gyógyszerre van szükségük. Ehelyett Ők elveszik az egyetlen megélhetési kevés forrást is, az élelmiszerek, gyógyszerek és a benzin ára a "csillagos egekben" jár. Sorolhatnám tovább a mi "nagyszerü" kormányunk "jóságát", de nem teszem, ízelitőleg ennyi is elég. Lényeg az, hogy a saját és gazdag köreiknek kedvezzenek, kisajátítsanak mindent, ami szent egy magyar embernek és megfosszanak az ÉLET-hez való jogunktól. Ez helyett ajánlják a "visszatérni a munka világába". De melyik munkáról beszélnek, amikor mindenhol csak leépítések vannak. Az sem jut eszükbe, hogy az a rokkant, beteg ember egyáltalán tud-e dolgozni, ha még lenne is munkahely. Én biztos, hogy nem lennék képes egy munkahelyen dolgozni, mikor már a saját háztartásomat sem vagyok képes ellátni. Ezért csatlakoztam a petícióhoz, ezért adtam az aláírásomat.

Vendég

#193 Re:

2012-03-22 13:00


Vendég

#194

2012-03-30 14:37

Aki ezt csinálja a betegekel nem tudja mit csinál ,hisszen egy beteg ember elmegy dolgozni az hamarosan rosszab álpotba fog kerűlni , Ugye az már nem fog pénzbe kerűlni ? Beteg embertől hijába várnak teljesitményt egy munkahelyen nem fogtudni teljesiteni bármekorán is szeretnéje ,

Vendég

#195

2012-04-05 11:15

Nem tudom hogy gondolják, hogy 27 ezer forintból meg lehet élni. Ha lehetne munkát találni, nem lenne ilyen nagy a baj, de ebből a pénzből hogy lehet megélni???? Terjesszék az alkotmánybíróság elé az egész rokkantnyugdíj ügyet, mert ez katasztrófa. Kétszázezer ember nyugdíjkifizetése gondolom nem akkora érvágás az államnak!Miért minket akarnak még jobban megalázni ennyi pénzzel?? Nem tudom ki találta ki ezt az új nyugdíjtörvényt, de egyáltalán nem volt korrekt!!! Kérjük vissza a régi nyugdíjunkat, mert valamiből élni is kéne. Üdvözlettel Felföldi Erika

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-04-08 06:44



Vendég

#197

2012-04-08 17:12

A kormány(nak nevezett f) így szeretné egyenesbe hozni a a költség hiányát?Mondjanak le fizetésük 96%-ról! Nem lenne gondjuk amúgy sem.Esetleg annyi,hogy melyik héten hol szórakozzanak,így befolyt pénzből.Amivel a Magyar Állam polgárok megélhetését teszik tönkre!!!!Ezt nem kellene hagyni!!
j58

#198

2012-04-14 17:31

Ez így van sokan megvették a rokkantsági nyugdíjat. De orvosi vizsgálaton csak kiderül, hogy ki egészséges és ki az aki valójában beteg??!! Főleg, ha nem csak egy féle egészségi problémája van, ennyi orvos nem fog hazudni azért, hogy megmaradjon az illető rokkant nyugdíja. Tudomásom szerint 200.000 emberről van szó, akiktől elveszik a rokkant nyugdíj összegét. Ha egyszer orvos megállapítja, hogy valaki tényleg beteg, vagy egészségi gondjai vannak, azoktól miért kell elvenni ezt a minimális pénzt, amiből próbálunk megélni. 200.000 ember nyugdíjától fog az ország összeomlani?? Hát kétlem. De kiváncsi lennék rá, hogy az "URIEMBEREK" közül hányan tudnának megélni 27.000 forintból??!! Ezt ők egy este elköltik, a másik meg pusztuljon éhen, mert el lehet dönteni, hogy vagy eszik, vagy a rezsit fizeti, vagy a gyógyszereit váltja ki. De minden egyszerre nem megy. Ilyen még nem volt Magyarországon, hogy az embereket ennyire megalázzák!! Szégyellhetik magukat nagyon. Ahogy már előttem is írta valaki MÓDSZERES NÉPÍRTÁS van Magyarországon. Amikor az EU tagjai vagyunk. Valaki szégyellhetné már magát, de ez nem lesz meg!! Undorító és gyomorforgató ami itt megy. Csak azt nem értem, hogy Brüsszelben ezt nem tudják?? Ja persze Orbánt hol érdekli Brüsszel?? Nagy ívben tesz rájuk!!! Én meg őrá!!!

Vendég

#199

2012-04-16 23:39

Gyalázat ami ebben az országban folyik,a beteg embereket nyomorúságba kényszerítik!Sok embernek gyógyszerre,ennivalóra sem telik! Sok ember haláláért lesznek felelősek a döntéshozók!!

Vendég

#200 MÁJUS 1-én BÉKÉS MENET minden kiszolgáltatott emberért

2012-04-17 08:26

http://mszfszk.hu/index.php?…

"Nagyon örülnék, ha Önök közül is minél többeket üdvözölhetnénk a felvonuláson, ill. a beszéd helyszínén! Kérem, terjesszék a az MSZFSZK.HU honlapon található meghívót és követeléseinket! (Jelenleg készülnek a szórólapok.)"Simó Endre

P R O G R A M

8.30 órakor: Gyülekezés a felvonulásra a Kodály köröndön (Andrássy út) a Magyar Szociális Fórum

Munkát-Békét-Biztos megélhetést feliratú csíkja mögött

9.30 órakor: Indul a menet. A menet élén 10 ember tartja maga előtt az MSZF 6 méter hosszú csíkját. Vonulás a Hősök terén át a Városligetbe a pódiumhoz, melyen a vendéglátók után mi szólhatunk.

A pódiumon Simó Endre mond beszédet. Vele együtt az emelvényen lesz Faragó Ferenc Mihályné kilakoltatással fenyegetett tízgyermekes anya. Továbbá egy hajléktalan közmunkás, egy devizahitel-károsult asszony, és a nyugdíjasok, a munkanélküliek, valamint az Összefogás
a korhatár alatti rokkantak emberi jogaiért csoport képviselője.
Magyar Szociális Fórum
mszfszk.hu