Ne vegyék el a rokkantsági nyugdíjat a jogosultaktól!


Vendég

#51

2012-02-16 09:34

Én is rokkant nyugdíjas vagyok.És ha ezt elveszik tőlem,57 évesen már nem tudnék dolgozni,de hol is?! Mikor a fiataloknak sincs munkájuk.

Vendég

#52

2012-02-16 10:12

A korhatár előtt nyugdijazást is felül kellene vizsgálni! Mert aki a régi rendszer szerint ment el nyugdíjba és nincs 62 éves az ELLÁTOTT, aki a Fidesz rendszerben ment el 40 év munka viszonnyal az nyugdíjat kap!!!(ha 57 éves is)

Vendég

#53

2012-02-16 12:08

nincs véleményem

Vendég

#54

2012-02-16 12:09

na itt a baj de sok ingyen élö is van köztük aki pénzért vette meg.

Vendég

#55

2012-02-16 12:46

Amit kapunk így is kevés nagyon ,mi lesz velünk ???

Vendég

#56

2012-02-16 12:47

Nagyon jó, hogy össze tudunk fogni.

Vendég

#57

2012-02-16 14:41

Aki pénzért vette meg, attól vegyék el. De nehogy már kinőjön a lába annak, akinek amputálták!! Sok hasonló eset van sajnos, akit munkaképesnek nyilvánítottak/nyilvánítanak. Várják a nyugdíjasok támogatását, közben meg sarcolják őket rendesen. Gusztustalannak tartom! De egyszer majd ők is megöregszenek, igaz, nem arról a szintről indulnak, mint amiről mi. :(

Vendég

#59

2012-02-16 15:21

én 53éves csípő ficamos,le véglegesített nő vagyok,a lényeg mivel nem vagyok 57 éves engem is vissza hívnak vizsgálatra,nagyon félek hogy ki dobnak,ki volt az a bírka aki eltalálta ,hogy a véglegeseknek is be kell menni, mert nincsenek 57 évesek,mért nem azokat veszik elő akinek semmi baja nincs,és úgy vette meg a leszázalékolást,kap 200 ezer ft nyugdíjat,jót röhög,azoknál keresgéljenek már,,jobban tennék!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#60

2012-02-16 15:24

Én a törvény szerint 80%-os rokkantságomból - mivel elmúltam 82 éves ez évtől teljes értékű ember vagyok, s nem vagyok jogosult már az eddig jogosan járó közgyógy ellátásra sem! Arr5ól nem is szólva, hogy ezzel a rendelettel - rokkantság felülvizsgálata - megkérdő jelezik az előző szakvélemények jogosságát!

Vendég

#61

2012-02-16 16:24

Végre valaki tesz valamit!
Harminc évig saját vállalkozásomban dolgoztam, ahol a férjem volt a segítő családtagom. A járulékokat fizettem keményen. A férjem meghalt, de a státusza miatt nyugdíjat nem kaphatok utána. Én gyógyíthatatlan beteg lettem, leszázalékoltak 12 éve. 3-dik csoportos végleges rokkantnyugdíjas lettem. 15000 FT nyugdíjjal, ami most52000 FT. Természetesen dolgozni már nem tudtam tovább. Mai napig bíztam benne hogy még egyszer jobban leszek, és újra dolgozom. Ennek a lehetősége végleg megszűnt,mert már nem számít másodállásnak./az új törvények szerint/Teljes járulékot kellene fizetni, ez pedig teljes nonszensz. Egyedül eddig is emberpróbáló helyzetben voltam, de most hogy megvontak minden kedvezményt,itt a vége! Esetleg ha meggyógyítana a kormány az mindent megoldana. Ja és 56 éves vagyok!

Vendég

#62

2012-02-16 18:17

Nem értek egyet azzal, hogy elvegyék a rokkantsági nyugdíjat a jogosultaktól Milyen jogon, amikor egyszer már megállapították, hogy az illető rokkant, akkor milyen jogon veszik el. Nem beszélve arról, hogy a legtöbb ember már idős, de sajnos a fiatalok között is sokan vannak akik rokkantak, nem beszélve a nyugdíjukról, ami egyenlő a nullával. Kérem szépen mit szeretne ez a kormány, hogy éhezők országa legyünk? Így is már nagyon sokan éheznek. Azt viszont nem hiszem, hogy odafigyelnének a petcióra. Voltak itt már demonstrációk, próbáltak a kormányra úgy hatni, hogy oda figyeljenek rájuk. De mint látjuk a kormány hajthatatlan. Mindig Magyarországról beszélnek, de Magyarországon emberek, magyar emberek élnek, vagyis vegetálnak. Problémát jelent nem csak a napi betevő falat, de ha ne agy isten pl. tönkre megy a hűtőjük, a porszívójuk, nincs miből venni egy másikat. Munkahelyekről nem is beszélve. a miniszter elnök úr, egymillió munkahelye, egymillió minuszt jelent. És még nagyon sok mindennel nem értek egyet. A rokkant nyugdíj pedig ha az orvos megállapította, akkor jár. Nincs joguk hozzá, hogy emberek sorsáról az a pár ember kénye kedvére döntsön. Nem erre lettek felhatalmazva, nem azért lettek a bársonyszékbe ültetve, hogy tönkre tegyenek életeket. Nincs joguk hozzá. Magyarország a többség, nem az a maroknyi ember, aki bársonyszékekben ül és hozzák a határozatokat nap mint nap, de úgy ám, hogy az nem a magyar embereknek jó. Akkor miről beszélünk kérem. Szerintem fogalmuk sincs róla, hogy mennyi szegény ember van. És ők is csak egyszer élnek, és úgy szeretnének élni, hogy legalább a fenntartásuk fedezze azt az összeg amit kapnak. Ez vonatkozik a fizetésekre is. Én úgy gondolom, hogy már nagyon sok embernek tele van a hócipője. A FIDESZ pedig ismerhetné "Élni és élni hagyni".

Vendég

#63

2012-02-16 19:25

Ehhez nincs mit hozzá fűzni.Kiakarnak irtani minket!

Vendég

#64 Re: ü

2012-02-16 20:06

#58: - nem veszed észre hogy semmire nem nem mész a petcioddal te szerencsétlen, itt mostmár robbantani kell ezek csak abból értenek, mostmár a gazdagokon, milliárdson kivül mindenkinek neki mentek, visszamenőleges törvényeket hoztak népcsoprtok ellen,egyik csoprtot a másiknak ugrasszák meddig türünk még????

 


Vendég

#65

2012-02-16 21:07

Akik valóban jogosultak a rokkantsági nyugdíjra vizsgálják meg és igenis kapják továbbra is azt az összeget. A rokkantsági járadékosok hátrányban vannak mivel az ő összegüket a kormány (fix)összegre állította és megszüntette az egy évben egyszeri emelésüket is. Így nem emelkedik nekik az összeg csak mire elég?Semmire!!

Vendég

#66

2012-02-16 21:39

1996-ba raktak rokkantsági nyugdíjba ,a Komlói pert kő szénbányától olyan betegségeim vannak amivel véglegesítettek vagyis azt írták felülvizsgálgat nincs szükség azóta nemhogy javult volna az állapotom inkább még szereztem egypár betegséget/ pészméker ritmuszavar hát hová akarnak ezek visszaküldeni dolgozni kérdem én/ szerintem ez igazságtalanság hogy valamit megálapitunk utána jön ORBÁN és egy tollvonással eltörli. KÉRDEM HÁT EZ A DEMOKRÁCIA?
KIS BOKSZER

#67 Re:

2012-02-16 21:57


Vendég

#68

2012-02-16 22:07

Amikor azt tapasztalod, hogy kizárólag az elenyésző kisebbség / vagyis a gazdagok/ önző érdekeit képviselik és védik a nép túlnyomó többségével /a szegényekkel/ szemben, gondolj a modern rabszolgatartásra!
/P.S. "Gondolj majd apádra, ha ráteszik a lapátra.."/

Vendég

#69 Re:

2012-02-16 22:10

#59: -

ott kellene keresgélni..

taigeta

#70 Re: sorstárs

2012-02-16 23:36

#14: - sorstárs

Igazad van, Sorstárs, benne vagyok! De előbb nézd meg (én is most találtam) a rokkantvadászat c., már létező petíciót! Nagyon jó! Üdv!


Vendég

#71

2012-02-17 00:03

2009. decemberétől vagyok leszázalékolva. A magánnyugdíjpénztári megtakarításom a Nyufighoz utaltattam, hogy megkapjam a kis rokkantnyugdíjam. Nagy barom voltam! Bárcsak eltettem volna azt több mint 10 éves megtakarítást, hiszen esélyem sincs, hogy valaha nyugdíjas lehessek!???


Vendég

#72

2012-02-17 00:22

Felháborító! Törvényhozás megcsúfolása az emberek semmibevétele az ilyen rendelet, hisz 2011. 12. 28. született meg ez az agyrém, és 2012. 01. 01. lépett hatályba! Sem kellő tájékoztatás, sem kellő idő nem állt az érintettek részére, hogy kellőképp felkészüljenek!
taigeta

#73 Re: Ez az igazán ciki: még a valódi rokkantakat is sikerült megetetni ezzel a demagógiával....hidd e

2012-02-17 01:00

#59: -

Ez az igazán ciki: még a valódi rokkantakkal is sikerült megetetni ezt az aljas demagógiát! Hidd el, nem igaz: a már felülvizsgált mintegy 1000 főből 3 eset volt gyanús. (nem mostani, még késő őszi adat) De arra jó, hogy újabb csoportot lehessen bűnbakká tenni. Kérlek, ne szopd be te is ezt!

A másik: nem tudtam, hogy a véglegeseket is felülvizsgálják, elképesztő cinizmus. Amúgy én is 53 éves vagyok, de III. csoportos (ha hiszed, ha nem, nem vettem) - én kvázi biztos vagyok benne, hogy kikúrnak, ihaj, csuhaj "munkaképes" leszek.....2 diploma yes, munka no, nos, a lápcsapolásra találjanak mást...Van itt még más aljasság is ám, javaslom, keresd meg a "rokkantvadász" petíciót! (Én aláírtam.) Üdv: kortárs-sorstárs


Vendég

#74

2012-02-17 01:46

Visszamenőleges törvényt nem lehet hozni!
A családok, emberek anyagi berendezkedése felborul,munkalehetőséget nem tudnak biztosítani, így teljes képtelenségnek, megalapozatlannak tartom az ilyen irányú törvény módosításokat! Ép eszű emberek ilyent nem tesznek!

Vendég

#75

2012-02-17 01:56

Lehet, hogy nagyon primitív vagyok,nem tudom az idegen szavak jelentését,de szerintem a rokkant ember rehabilitációját azzal nem oldják meg, hogy vissza akarják vezetni a munka világába, hisz Ő nem munkanélküli hanem beteg.