Ne vegyék el a rokkantsági nyugdíjat a jogosultaktól!


Vendég

#151

2012-02-21 11:09

Nagyon bízom benne,hogy időben lesz eredménye. Sajnos mélyen érint,pszichésen, mozgásszervileg érintett vagyok. Két éve 67%-os egészségkárosodott volta. Nem szimuláns,hisz a mai napig sem gyógyultam meg. 1.5 éve 53% ra csökkentettek, idén jan.1-től meg már ellátást sem kapok. Fontolgatom én is az öngyilkosságot

Vendég

#152

2012-02-21 11:24

Azt hirdeti e kormány " A történelmet mindig a győztesek irják"
Nemcsak a fogyatékosok, idősek és betegek de az ország nagy része szinte kilátástalan helyzetbe került amit a „királyok” megpróbáltak a maguk javára fordítva kihasználni, ez által pedig tönkre tették az amúgy is ingatag lábon álló országot, magyarul az járt jól, aki 1989 után nekilátott szorgalmasan lopni, csalni és hazudni.

Vendég

#153

2012-02-21 11:28

Bár én már védett korban vagyok (nem tudják elvenni) de Magyarország szégyenének tartom, hogy azokat bántják kiket segiteni, vigasztalni és szeretni kéne..
S mi lenne ha nekik is lenne ilyen gyermekük.? 47 ezerből és a kecskéből eltartanák
Igaz Woddy Allen is tartott tehenet az erkélyen: no de neki volt még bőven mihez nyúlni

Vendég

#154

2012-02-21 15:36

Sajnos mindig azokkal az emberekkel van megfizettetve mások hanyagsága akik becsületesen próbálnak élnek !!!
( ha hagyják Őket) Mindig azokat tapossák el, akik megpróbálnak az elnyomásuk ellenére is felszínen maradni, de meddig sikerülhet még!!!
bori

#155

2012-02-21 15:58

Nagyon szomorú, hogy a beteg embereket lelkileg eltiporják. Elveszik tőlük a megélhetésükhöz szükséges pénzt. Mindegyikőnket rettegésben tartanak. Sajnos még az egészséges embereknek sincs munkájuk, nem tudom hogy gondolják, hogy hol fogunk dolgozni mi? Szeretnénk mi is fontosak lenni a társadalomban, de azt a kis önbecslésünket is elveszik. Remélem sikerrel járnak! Sok sikert kívánok! Segítsenek a beteg emberek jogait kivívni!

Vendég

#156

2012-02-21 17:36

még orvoshoz is lehetetlen lesz eljutni nagyon sokaknak utazási kedvezmény nélkül http://fn.hir24.hu/itthon/2012/02/20/utazni-kell-az-eletben-maradasert/

Vendég

#157

2012-02-21 20:19

Előbb munkahelyet kellene teremteni,mert a fiatalok sem tudnak dolgozni hiába van több szakmájuk.Tapasztalatból mondom.Mit akarnak tőtűnk? Ha meghallják hogy rokkant...és ráadásul 57.éves ma holnap!Jön a jó idő, kiülünk a parlament elé míg munkát nem kapunk!

Vendég

#158

2012-02-22 03:25

Ne tegyék még nyomorultabbá,az amúgy is beteg embereket!

Vendég

#159

2012-02-22 12:32

" minek magunkat lassan ölni?
Nem jobb egyszerre megdögölni?
Mint rokkant lábbal tántorogva,
Vizes, vak szemmel csillagokba,
Rossz, messzi csillagokba nézni
S régi dicsőséget idézni,
Mit nyöszörögsz? nem akarsz halni?
Hisz életünk úgyis csak talmi
S nem is nagyon kell már akarni,

Akaródik ez nélküled,
Agyadban bár égő hodályba zárt
Riadt baromként bőg a rémület. "

Talán a törvény előszava is lehetett volna




Vendég

#160

2012-02-22 13:57

2010bn voltam orvosszkértöi vizsgálaton ami igzolja ,hogy további vizsgált nem szükséges,most mégis menni kell szerintem ez a törvény nem szabályos és nincs joga egy kormánynak sem ahoz ,hogy megszerzet jogokat csak ugy elvegye.56 évs 32 év ledolgozot munkviszony és 55 százalékban egészség károsult.Ma hallotam 63 éves nö volt bizotság elött nics meg az elöírt ledolgozot idö és ö mégis ugy tudja ,hogy sikrült a leszázalékolása.

Vendég

#161

2012-02-22 17:13

ne engedjük!!!!!!

Vendég

#162

2012-02-22 19:18

Van akinek jogos, de soknak nem. Nem az igazán beteg embereket kellene rángatni OSZI-hoz, hanem azokat akik fizettek a rokkant nyugdíjért.

Vendég

#163

2012-02-22 19:49

magyarok vagyunk?

Vendég

#164

2012-02-22 21:20

A fidesz,a megváltozott munkaképességűekről hozott törvénye,nem más mint ELŐRE KITERVELT TÖMEGGYILKOSSÁG!!!TUDATOS NÉPIRTÁS!!!Gyógyszert kiváltani a legtöbbünk számára már csak álom.

Vendég

#166

2012-02-24 14:35

Hát igen, sajnos ami ma történik a rokkantakkal ez borzasztó.Közöttük vagyok én is.Az önkéntes vizsgálatra küldött levélben még az állt, hogy amíg nem történik meg a vizsgálat ,addig változatlan összegben folyósítják a nyugdíj összegét.Ezzel szemben tegnap megkaptam a nyugdíjfolyósító levelét, hogy a továbbiakban nem kapom az özvegyi nyugdíjat.Megkérdeztem az igazgatóságon , hogy jól értelmezem-e?Azt mondták igen, addig nem folyósítják , majd csak akkor , ha a bizottság megállapítja a rokkantság fokát,és úgy tudják csak , ha 6o%-kos leszek. Ezek szerint azt is megvonják.Erről ennyit.
alfatau

#167

2012-02-24 19:03

Micsoda? Elveszik az özvegyit??? Én még nem kaptam ilyen levelet, de ez rettenetes lenne!És mégis mit csináljon az, aki betegen teljesen egyedül maradt? Nekem csak az özvegyim van, saját jogon nem kapok semmit (igaz, nem is kértem, mert több a 60%-os özvegyi, mint a rokk. + 30% özvegyi). Akkor mehetek a híd alá....
micimacko

#168 Kerüljen a járadékosok ,ezen belül a pszichiátriai diagnózis miatt járadékban részesülők helyzete

2012-02-24 19:13

Javasolnám, hogy a petíció térjen ki a kis járadékosok helyzetének rendezésére is . Jelenleg sokan vannak, akik éppen betegségük miatt csak rövid ideig dolgozhattak ,és nekik még rokkant nyugdíj sem jár, hanem csak a rokkant nyugdíjnál is alacsonyabb járadék összegéből tengethetik az életüket . Közöttük sokan vannak olyan emberek akiket pszichiátriai diagnózis alapján minősítettek rokkantnak ,és ezért , vagy más okból képtelenek arra , hogy saját magukat képviseljék . Mint ismeretes a volt szovjet-orosz kommunista rezsim időszakában sok ép elméjű embert nyilvánítottak politikai okból elmebeteggé , és tartottak rövidebb-hosszabb időn át zárt-osztályon .Akit ilyen diagnózissal megbélyegeztek egyszer az önrendelkezési jogát elveszti mert korlátozott cselekvő képességűnek nyilvánítják , és a továbbiakban minden hivatalos ügyét a fölé kirendelt gondnok(általában a lakóhelye-ha van egyáltalán lakóhelye még- szerinti regionális gyámügyi hivatalban dolgozó szociális gondozó) intézi .Akit beszámíthatatlansággal járó pszichiátriai diagnózis miatt cselekvőképtelennek nyilvánított egyszer a bíróság , az maga már nem jogosult magát önállóan képviselni, csak a kirendelt gondnok jóváhagyásával cselekedhet . Úgy a politikai okból, amint a valódi betegség miatt zárt-osztályos kezelésben részesülő embereken alkalmazták az elektrosokk kezeléseket , amivel történtek vissza-élések . Az elektrosokk kezelések következtében igen sokan szenvedtek el nagyon súlyos traumákat ,és maradandó agykárosodást , aminek velejárója lehet akár munkaképtelenséget okozó emlékezet –zavar. Könnyen lehet , hogy nem egy eset van, amikor utólag már nem is lehet azt megtudni , hogy valaki eredendően ép elmével, politikai okból került zárt osztályos „kezelésre” aminek során az „elektrosokk terápiát” az irányában szándékkal úgy alkalmazták , hogy annak következtében maradandó agyi károsodást szenvedett el . Ezek között az emberek között többen is lehetnek akik a kialakult agyszövet roncsolódás miatt nem képesek azt elmondani, hogy mi történt velük a pszichiátrián ,de lehetnek közöttük olyanok is akik a mai napig megfélemlítettség állapotában érzik magukat ,és az ismételt elektrosokk kezeléstől való félelmükben nem mernek beszélni a velük történtekről . Hiszen még ma is lehetnek a pszichiátriai osztályokon olyan alkalmazottak, vagy azóta nyugdíjazott de még a földi élők között lévő személyek , akik hajdan követtek politikai bűncselekményeket ,és érdekük az , hogy ezeknek a bűncselekményeknek az elszenvedői hallgassanak . Ezek az emberek, akik elszenvedték ezeket a bűncselekményeket , valamint azok, akik valódi betegség miatt kerültek pszichiátriai kezelésre, és abban a kórházi, pszichiátriai környezetben ahol rendszeresen követtek el politikai bűncselekményeket , egy téves felfogás alapján helytelen módon alkalmazták irányukban az elektrosokk kezelést, úgy hogy annak következtében szintén agykárosodást szenvedtek el, jelenleg olyan alacsony járadék összegből vegetálnak, ami nem tesz lehetővé emberi életet . A magyar nemzet szégyene az , hogy az ő helyzetük még nem lett rendezve , úgy , hogy emberhez méltó körülmények közé kerülhessenek !Ezért erre sornak kell kerülnie . Ezt a kiegészítést javasolnám a petícióhoz csatolni ,amivel remélem, hogy mások is egyetértenek .Tisztelettel;Erdei Judit Erdei55@freemail.hu

Vendég

#169

2012-02-24 22:55

Tapasztalom a történteket.

Vendég

#170

2012-02-25 00:10

Szégyen, hogy onnan akarják elvonni a juttatásokat ahova inkább még adni kellene!Sajnos a beteg ember életvitele a legnehezebb és legdrágább!Ezt mindenki tudja aki egyszer is "simán csak" beteg volt, nem pedig sérült és kiszolgáltatott!

Vendég

#171 Re:

2012-02-25 12:48

#167: alfatau -

Nem az özvegyi veszik el , csak a rokkantaktól ,aki  nem rokkantnyugdíjas, hanem rebabilitációs járadékon van.Vagyis III.csop .rokki és nem 6o %-kon felüli.


Vendég

#172 Re: Nagyon igazad van!!!

2012-02-25 18:37

#9: -  

 


Vendég

#173

2012-02-25 18:45

AKINEK EZ KIKAPATTANT A FEJÉBŐL, ÉS AZOK, AKIK EZT KARÁCSONY ELŐTT GYORSAN FELFOGADTÁK, HÁT KÍVÁNOM NEKIK, HOGY SZEMBESÜLJENEK EZEK AZ EMBEREK PROBLÉMÁJÁVAL!!!! DE TUDOM, HOGY ISTEN NEM VER BOTTAL!!!

Egyik ismerősöm 20 éve rokkant, III. fokozatú (egy balesetből kifolyólag, de hozzátenném, hogy munkelyei a baleset). Három-öt évente hívják vissza vizsgálatra. Tavaly szintén visszahivták az év második felében, és véglegesítették (55 éves, és 78%-os rokkant).

Ebben az évben ő is kapott "nyilatkozatot"....vissza kell mennie. Azt hittem ez vicc, de sajnos nem az.

Korábban a rokkant nyugdíjára kapott hitelt, amit a mai napig is fizet. Mi van akkor, ha ezt elveszik? Ő is megy a híd alá???

Dolgozni nem fog tudni, mert egyék szemére megvakul, és a másikra gyengénlátó. Rehabilitálni nem tudják, mert a tavalyi

határozatban feketén-fehéren szerepel, hogy NEM REHABILITÁLHATÓ.

Ja, és hallottam, hogy az özvegyi nyúgdíjhoz is hozzányulnak, vagyis megszüntetik. Ez után következik a többi is.

HOGY CSINÁLHAT ILYET A KORMÁNY???? Hogy lehet hozzányúlni azokhoz, akik amúgy is már eléggé nehéz helyzetben élnek???

MÁR RÁJÖTTEM!!! EZEK AZ EMBEREK MÁR NEM HASZNOS TAGJAI A TÁRSADALOMNAK, LEGYENEK ÖNGYÍLKOSOK, HALJANAK MEG, ŐK MÁR NEM ÉPÍTHETNEK (korábban építettek), AKKOR MIÉRT IS ÉLNEK???????????

 

 

 


Vendég

#174

2012-02-26 20:11

Szerintem most sem fogják kiszürni a tényleg nem beteg embereket.

Vendég

#175

2012-02-28 09:10

Vagy vele együtt az életet is,s hogy soha ne legyen a kormánynak dolga a jövőben a Taigetoszi legendát is vezesse be...
Mondjuk a Gellért hegyről ledobva