Védjük meg a felsőörsi Malom-völgyet!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Védjük meg a felsőörsi Malom-völgyet! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2016-09-06 19:47

Szeretem a Malom völgyet!!!! Varázslatosan szép!

Vendég

#2

2016-09-08 03:02

Jártam ott és tetszik a kezdeményezés. VTB-HMV

Vendég

#3

2016-09-11 08:48

Szūletésem óta itt élek. Nekem sokkal többet jelent a Malom-völgy, mint az ide betelepūlő embereknek. Ennyi.

Vendég

#4

2016-09-12 10:27

Fiatal korom kedvenc kiránduló helye volt.

Vendég

#5

2016-09-16 21:17

A természetkárosítás minden formája ellen tiltakozom.

Vendég

#6

2016-09-17 06:52

gyszerűen a butaságon,ami minden fejlődés kerékkötője. Ma sem látom azt a nagy-nagy tenniakarást,amit ez a természeti szépségekkel oly bőséggel elhalmozott falu amúgy joggal érdemelne meg.

Vendég

#7 Re:

2016-09-17 20:57

#6: -  

 Reagálnék röviden a "Ma sem látom azt a nagy-nagy tenniakarást ...." mondatra. Nagyon sok minden történt, ami nem a  nyilvánosság előtt zajlik. Most komoly esély van arra, hogy a völgy további degradálódása megálljon. Kezelési terv is készült, ami a pusztítást megakadályozza.    


Vendég

#8

2016-09-20 07:37

Természeti kincseink védelme kötelességünk, nemcsak a saját, hanem az utánunk jövő nemzedék érdekében is !

Vendég

#9

2016-10-19 09:33

Mert a háborítatlan természet védelme rendkívül fontos a jelen és a holnap érdekében.

Vendég

#10

2016-10-27 16:52

Tisztelt XY !
Számomra azért fontos a felsőörsi Malom - völgy , mert Felsőörsön születtem , gyermek kori élményeket dédelgetek és amíg élek a szívembe él .
Amikor megtudtam , hogy gyermektábort alakítanak ki , számomra elveszett , mert annyira más lett .
Elfogadtam , mert a gyerekeké a jövő , de az elfogadhatatlan , hogy tönkretegyenek valamit - ami talán egyedi és a természet
kincse . ( Nem egyszer másztam meg a sziklás hegyet . )
Nem rombolni kéne , hanem , még amink van mentsük meg !
Ha mindent ki aknázunk a földből és lerombolunk a földszínéről , az állat világ is sérül , nem csak a lelkünk !

Üdvözlettel : Gerencsérné Boros Sára Ilona

Vendég

#11 Re:

2016-10-29 19:39

#10: -  

 Kedves Sára Ilona!

 Sajnos a gyermektábor előtti időkről nincs információm pedig Felsőörsön élek. Azzal teljesen egyet lehet érteni, hogy jelentős természeti károkozás kísérte az intézmény létrehozását. Eltünt a séd mind a két oldalán a gyertyános tölgyes és tönkretették a sédet a keresztülmenő híddal. Valószínűleg a séd medrét is elterelték és a területet ellaposították, hogy lehessen rá építkezni. Emiatt ma sem épülhetnek a mésztufagátas zuhogók a séd medrében. Sajnos mostanában is volt a területen fakívágás és ez meglátszik a védett nemes májvirág (hepatica nobilis) visszaszorulásában. Ez a növény sajnos nem bírja a direkt napsütést.:-(

Üdv.: Varga Szabolcs    


Vendég

#12

2016-11-14 13:25

A természetbe történő mesterséges beavatkozás megbosszulja magát.Sokan úgy vannak vele,ez régi és elavult frázis,de még most is igaz!