Kpop Magyarországon is

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Kpop Magyarországon is petíció automatikusan generált fórumtémája

SuJuYeEunHae

#76 Re:

2011-11-12 14:24

#32: Hoshi -

Nekem az a véleményem, hogy akik eddig is szerették a K-pop-ot azok továbbra is igazi rajongói/imádói fognak maradni. Mindig is lesznek ilyen divatmajmolós idióták, de akik tényleg szeretik ők tudják, hogy mit éreznek/gondolnak!! aki szereti szereti aki meg csak divatból az meg :/

Aimi

#77

2011-11-13 14:55

I love KOREA!!!!!!! T-ARA,Beast....

Vendég

#78

2011-11-20 01:59

Én végigolvastam a gondolataitokat, h mér írjuk alá a petíciót, miért ne, háth lehet, h én nem vok méltó arra, h aláírhassam, mert vannak olyan KPOP bandák, akiket nem szeretek... pl: 4minute.. de am nincs velük, mint emberekkel semmi bajom, csak a bnőm táncolt, és megnéz egy mv-t és el tudja táncolni, és egy osztályba járunk, és egész álló nap énekli a számukat(mellesleg hamisan), meg isteníti őket.. meg h milliószor jobb a többi idióta koreai szaroknál (ezt így mondta) és én ezen fel voltam háborodva, sztem teljesen jogosan.. mert attól, h nem szeret egy bandát (nem ismeri egyáltalán koreát, csak a 4minute körül jár az agya) attól még lehet ugyanolyan jó a zene.. meg h a 4minute-t azért nem adják rádióban, mert a cube entertainment szerint túl sexy táncot nyomnak a csajok.. mind1. kb 1 éve vagyok oda az ázsiai zenékért... először japánokért, utána megláttam a big bang-et... aztán elkezdett érdekelni az egész, és jött utána a shinee és a beast.. én nagyon nagyon vágyom arra, h adják a viván a beast shock-ot mert... annak ki tud ellenállni, h yoseob fekszik és a vezetékek csavarodnak fel rá... :$ meg nálam is vannak olyanok, h hülye kínaiak.. meg ilyenek, de igaz, h lány vok, de a pasik is félnek tőlem... (tavaly amiért kritizálták a KPOP-ot, 2 pad és 3 szék tört el..) és nekem nem mernek rosszat mondani róluk..
A másik ezzel kapcsolatban, h az ázsiaiak épp ugyan olyan emberek, mint mi.. sőőt.. egy japán/koreai mellett le kéne ásni magunkat a sárga földig, mert ők technológiát adtak a világnak, fejlett ipara és mindenféléje van, mi meg ennek a nagyságnak az 1 tizedét sem érjük el...
A lényeg: KPOP-ot Mo.-ra!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#79

2011-11-22 17:28

nem is tudom mit mondjak
vyvooo

#80

2011-12-02 21:25

én is egyetértek, hogy a koreaiak emberileg, hozzánk képest istenek. ott nincsen olyan szerintem, hogy megverik a tanárt, stb, mint itthon... ott meg vannak nevelve, ezen kívül pedig a személyiségük is nagyon jó. vidámak ugyanakkor érzelmesek stb... ha itthon elnézem a pasikat, őszintén mondom, hogy egy-némelyiknek odadobnék egy 'Ásd-el-magad felszerelést', annyira undorítóak, és egyáltalán nem tisztelik a nőket. Ott kinnt biztos máshogy van. Ezen kívül pedig...az én osztálytársaim(fiúk) már ismerik Son Dong Woon-t, folyton az ő nevét mondogatják.xD HÍRES LETT!xD amúgy ők is fikázzák őket, de ebből csak az jön le, hogy irigykednek, és van is miért, mert ők sosem lesznek olyanok, mint a koreaiak, magyarán...A MAGYAR PASIK EL VANNAK CS*SZVE!(bocs a kivételnek meg a csúnya szóért.)xD minden vágyam, hogy egyszer kijussak Szöulba és egy olyan pasit 'fogjak' ki, aki tisztel. Bár...anya mondta, hogy nem biztos, hogy sokáig bírnánk hiszen eltérő a kultúránk, de szerintem ez ember és személyiség függő, hogy ki hogyan tud alkalmazkodni.:D Ha éhen is halnék (mert nagyon finnyás vagyok, nem hiszem hogy a tésztán és a rizsen kívül bármit is megennék ott.xD) akkor is ott szeretnék élni!xD
E.

#81

2011-12-07 20:20

Én szeretném ha adnának. :D De az RTL is beújított xD Ma adtak a Beast-ről meg a 4minute-ról egy olyat, hogy "Hódít a K-pop" :D

Vendég

#82

2011-12-08 20:46

Imádom a K-pop-ot remélem sikerrel járunk és jön egy kis
Kóreai music is M.o.-ra :$$$$$$
Sisi

#83 Hy

2011-12-08 21:47

Tudom, hogy sok KPOP fan van Magyarországon .... ezért linkelek + 1 oldalt ami nagyon jó, mert a világ minden kpop fanját figyelembe veszik országokra lebontva. http://www.qbox.com/q/4
Sisi

#84 Re:

2011-12-08 21:54

#80: vyvooo -

Koreába könnyű ismerkedni ... nekem sok ismerösöm van a zenei téren belül .... de előre szolok, hogyha ismertebb emberrel jösz össze akkor a fotosok ki fognak késziteni, mondjuk nálunk ugyanezt csinálják .... csak annyi külömbséggel, hogy ott figyelembe vesznek 1-2 dolgot .... ráadásul hallottam illetve mondták, hogy vannak olyan pasik is koreában akiknek igaz van párjuk, de hát európaival is kikezdenek és szeretnek hamar a lényegre térni .... jópár ember van a listámon (kb 10-15 -> inkább énekesek, szinészek, de van pár kivétel is a normál kategoriából) akinek bármit engednék, amugyis most szingli vagyok ....

 

..... facen csináltam 1 csoportot ... koreai nyelv tanulása .... engem Patkó Szilvia Ciel néven találtok meg aki szeretne csatlakozni kérem jelezze felém.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-12-08 23:25



Vendég

#86

2011-12-09 10:20

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Vendég

#87

2011-12-10 01:01

Nagyon jó lenne ha sikerülne...egyrészt mert mindenki meg ismerhetné h a kpop milyen jó, adnák a tv-ben is őket....és én nagyon szeretném, hogy egyszer M.O-n is legyen kpop koncert!!!!!!<3<3<3<3^^*-----------*

Vendég

#88

2012-01-26 15:16

A Kpop a lételemem!! Nélküle nem lennék!!!! I <3 Kpop!!
tammm.

#89

2012-01-26 15:25

#80: vyvooo -

Totálisan egyetértek mindenben! én is nagyon finnyás vagyok, és én is gondolkodtam rajta, hogy ha egyszer kijutok Japánba, vagy Koreába mit fogok enni... xD

Mindent bele Kpop!!!!!!!


Vendég

#90

2012-01-28 17:32

Én még a Dong Bang Shin Ki formáció Japánban debütálásuk után 2 évvel (ami nem most volt már :) ) Kezdtem el érdeklődni a k-pop iránt. Már évek óta rajongó vagyok és szerintem ez a jövőben is így lesz. Remélem lesz értelme a petíciónak és tényleg lesz mód arra, hogy a magyar csatornákon is láthatóak legyenek. (Animés csatornánk már van :D akkor mi nekünk egy kis zene :D )

Vendég

#91

2012-02-01 18:34

ÉN NAGYON SZERETNÉM!!!!!!!!!!!

Vendég

#92

2012-02-03 06:49

Örülnék, ha ez a petició eredményre vezetne!!

Vendég

#93

2012-02-03 16:43

Jusson célba és legyen eredményes!
ququcs2

#94 Re:

2012-02-03 16:45

#93: -

Kivánságunk teljesüljön

gyemi88

#95

2012-02-11 19:25

Én annyira szeretném ha magyar adók is nyomnák a KPOP-ot.......az a baj h sok ember rühelli az koreai zenéket..ez szerintem a rasszizmusból fakad....az egyik ismerősöm is fúúj koreaiak....mondom ugyanolyan emberek mint mi..sőt jobbak is mert a koreaiak tisztelik a másik személyt...még ha idegen akkor is..úgyhogy ennyit erről:-pna jó ez most nem a zenéhez kapcsolódott de kijött belőlem:-)
Thom

#96

2012-02-14 01:46

Énvagyok az egyetlen akinek nincsenek KPOP fan ismerősei?
Amugy , tényleg ilyen kevés fiú hallgat kpopot?:D aláírásoknál szinte alig találtam.. én lennék a kiválasztott?:D bakker:D
LuPir

#97 Re:

2012-02-17 21:51

#65: manami -

Alapvetően én is úgy vagyok vele, hogy akinek tetszik tetszik, hát hallgassa, én nem tartozom közéjük (közétek). Elismerem, vannak jó számok (pár még nekem is lejátszási listára került), csak egyszerűen a nagyátlagot az én botfülem nem képes feldolgozni, vagy nem tudom...

A lényeg nem itt van, amit mondani akartam az az, hogy ne általánosíts. Egyetértek egy-egy ponttal, amit mondtál, de nem csak a KPOP alatt ismerhetsz meg más kultúrát. És nem is csak ők lesznek vérbeli egyéniségek a későbbiekben. (Egy mókás kis bevágás: http://www.youtube.com/watch?v=-33gykQRks4 - "-Ti mind egyéniségek vagytok! -Igen, mi mind egyéniségek vagyunk! -Én nem...") Az igaz, hogy nem az amerikai tucatpop lesz a "személyiségfejlesztő" dolog. Viszont ha például a folk metált vesszük, ott elég széles a látószög, igaz főleg a skandinávoknál hódít, de ha a Dalriadára gondolunk, Magyarországon is megvan. A norvégok, finnek, svédek zenéje is terjeszti valahol a saját kultúráját.
És bár nagyon egy kaptafára néz ki a legtöbb Punk is, az elborult kis életmódjuk ellenére mind másmilyenek, és semmiben se különbözik az ő "belső közösségük" a tiétektől, a KPOP kedvelőkétől. Összeköti őket a zene, a sör, a hangulat, de ettől függetlenül mind különálló emberré fejlődnek, akár gyerekként ismerték meg a stílust, akár később. (És ha ők nem számítanának egyéniségeknek, milyen alapon lennének a KPOP követők azok?)

Az öltözködésük/öltözködésed se lesz egyedibb attól, ha harminc társaddal ugyan azt a bőr karkötőt hordod, (ne haragudj, nem sértés, nem ismelek, ez ugyan úgy igaz a sztárokra is) sem attól, ha egy nyaklánc helyett nyakörv van a nyakadban (láttam ilyet, aranyos, vékony kék szövetnyakörv, bilétával, és az illetőn valóban jól állt, nem tűnt fel, hogy nem emberi kiegészítő). A ruhadarabokat hordani is tudni kell, és megérteni, ha valakin nem áll jól valami. Két rocker között van akinek profin áll a Mátrix-bőrkabát, míg a másik jobb, ha inkább fel se veszi...

A hiba ott van az érvelésedben, hogy az amerikaiakból indultál ki, akik manapság sajnos eléggé elfajzott, lealacsonyodott néppé vált, a sztereotípiák alapján legalábbis. Holott, bár kétség kívül a rádióban sok szennyet nyomatnak, az Európai zene színvonala is jócskán megütheti a KPOPét, ez csak attól függ, hogy kinek mi és mennyire tetszik. Én például sokszor csak azért nem halgatok keletiektől zenét (és itt most kínai, japán, orosz is lehet) mert egyszerűen nem értem a szöveget. Az angolt, vagy magyart pont ezért szeretem, mert számomra ez is fontos, nem csak a dallam vagy az énekes hangja, a dobok ritmusa, vagy a gitáros technikája. A társaimmal eggyütt lehetek én vak, hogy nem látom a szeretetet, de valljuk be, ez nem az én hibám, ha nem tanulok meg egy olyan nyelven, ami abszolút nem érdekel és nem vinne előrébb semmivel az életben (Magyarországon ugye sajnos ez már igen nagy faktor, de ez nem politikai cikk...) Abban viszont teljesen igazad van, hogy sajnos a mai amerikai zene ott megáll, hogy "összetörted a szívem, jajj, jujj, nyááááv" vagy "ó, édes mézesgalambocskámmeghalnékérteddrágaegyetlencsillagbogárvirágom"

Én részemről semmivel se nézek föl jobban egy elvetemült KPOPos csókára/csajra, mint egy nyitott rapperre (pedig ha valaki, én nem szívlelem a rappet), és ez szélesebb körökben is hasonlóképp van. Nem az egyediséged, és nem a zenei stílusod miatt fognak felnézni rád (jó esetben) hanem azért, mert valamiben kimagaslóan teljesítesz, vezető egyéniséged van, vagy elértél valamit, amit mások nem. Esetleg megbízható tanácsokat adsz.

Ameddig te koreaiul tanulsz az iskolában az angol és a magyar mellett, addig az én iskolámban szakirányra bontva magyarral eggyütt három nyelvet oktatnak, és ezek mellé (biológia tagozat: angol+latin+magyar) tanulhatok én finnet, ha nekem az tetszik. Ez idő kérdése, na meg természetesen szorgalomé.

Korea egy kultúra, és valóban, szép, érdekes,egyedi. De nem a világon az egyetlen, és ha most én is a vakok közé tartoznék, azt mondanám, hogy ti meg ezek iránt a kultúrák iránt vagytok előítéletesek, elzárkózottak. Én elfogadom a Koreai zenét, és nem húzom le. Ha a saját zenétekért ilyen érvek mellett harcoltok, akkor ugyanezt megnézhetnétek és megfogadhatnátok a másik oldalról is. Nam csek a _angyéshíres_ amerika van, és mellette _azelnyomottésnemeléggémegbecsült_ korea, hanem _atúlságosancsapbólfolyatott_ amerika és mindenki más.

Ez nem egy támadó, vagy ellenkező válasz volt, mint már mondtam egyetértek rengeteg pontban, csak túlságosan "agresszív védekezőnek" találom, ami legalább annyira nem jó, mint amennyire elnyomják a KPOPot. És bevallom, részben ezért is gondolom úgy, hogy nyugodtan lehetne Magyarországon egy ilyen stílusú zenével foglalkozó rádió is. Mert aki szereti, joga van hozzá, hogy legalább annyira mainstreamben hallgassa, mint mások a Kiscsillagot vagy a Tankcsapdát. Ha pedig elegen vagytok hozz, hogy ezt be is bizonyítsátok mások előtt, hát akkor még inkább igazat adok a dolognak.

Hosszú és unalmas soraimat azzal zárom, hogy az ügyet én is támogatom :) Feliratkoztam, mert talán egyszer másoknak is felnyílik a szeme, vagy talán egyszer egy autós véletlen a KeletFM Rádióban fog hallani egy nagyszerű számot, vagy az apuci mellett a suli felé tartó kisgyereket kezd el majd hirtelen érdekelni egy távol(abb)i világ :)

MinniE

#98 Re:

2012-02-19 14:19

#96: Thom -

Hát lehet,hogy te vagy a kiválasztott! ^^  De ez nagy dolog,nem? :) Én csak örülni tudok,ha pár fiú is szereti a Kpop-ot!! :D

MinniE

#99 Re: Re:

2012-02-19 14:32

#97: LuPir - Re:

Habár a válasz nanami-nak ment,azért talán nem gond ha én is hozzászólok...remélem! :)  Alapvetően egyetértek minden gondolatoddal,még abban is,hogy mi,Kpop rajongók,képesek vagyunk túlzásba vinni a dolgokat és elfogultan csak a Kpop-ot látni és ezen kívül semmi mást. És igen...hát ez sem jó! Abban mondjuk én sem értek egyet,hogy valaki csak akkor lehet kiemelkedő személyiség,ha nem amerikai zenét hallgat,mert..IGEN! úgy is lehet valaki az! Meg hát szerintem ez nem is csak a zenei ízléstől függ,lehet egy csomó msá dologban,más dolog miatt is valaki kiemelkedő személyiség!

Úgy érzem,hogy a kommented segítségével megint tanulhattam valamit,ahhoz hogy reálisabban látó rajongó lehessek. Ezt köszönöm! Mind emellett örülök,hogy vannak olyanok,akik nem ítélik el a stílust,a zenét,azért mert máshonnan jön! Sajnos mostanság úgy vettem észre,hogy minden téren (nem csak a Kpop-pal kapcsolatban) egyre előítéletesebb vagy pont az ellentéte elfogult mindenki! Hiszen senki sem tökéletes...."Nem lehetsz tökéletes,mert hiányzik belőled a hiba!"

Thom

#100 Re: Re:

2012-02-20 20:18

#98: MinniE - Re:

:P nembaj persze, de mégis csak zenei téren mintha teljesen kívülálló lennék :D de nembaj, majd elterjed a KPOP errefelé is :)