Szatyor Miklós a Pécsi állatkert igazgatója mondjon le!!!


Vendég

#1326

2015-11-05 06:15

Rajta és a farkason kívül nem volt ott senki. Így senki nem is volt életveszélyben, hogy farkas van az erdőben az nem közvetlen életveszély.


Vendég

#1327

2015-11-05 06:37

A Bors írása félrevezető, azt állítja, hogy Páva Zsolt kiáll Szatyor Miklós mellett.

De Páva meg sem említi Szatyor nevét, azt mondja: "Az emberi élet védelménél nincs fontosabb!".

Ezzel egyet lehet érteni.


Vendég

#1328

2015-11-05 07:05

Egy állatkert vezetője ne csak éles fegyverrel menjen egy megszökött állat befogására, mert az akkor nem a befogási szándékot, hanem a vadászati szándékot jelzi.

Vendég

#1329

2015-11-05 07:25

Megdöbbentő ami itt megy. Az orbán rezsim ennyire beoltotta gyűlölettel ezt a sokat szenvedett népet? Innen már csak menekülni lehet. Az ország rohamléptekkel robog a fasizálódás felé. Bűnbak pedig mindig akad. Ha nincs, akkor majd csinálunk. "Könyörgöm akasszuk fel!"


Vendég

#1330

2015-11-05 07:47

Büdös paraszt mondjon le!!!!!!!!

Vendég

#1331

2015-11-05 08:02

Szatyor Miklós a nyilatkozatainak köszönhetően percek alatt közszereplővé avandzsálta magát és az ország megtanulta a nevét. Én inkább azt szeretném tudni,  hogyan hívták a farkast. Mi volt a neve? Hím volt vagy nőstény?

 

 


Vendég

#1332 Re:

2015-11-05 08:06

#1331: -  

 Nagyon jogos! Állítólag azt sem tudták, hogy fiú-e vagy lány.


Vendég

#1333

2015-11-05 08:39

Mert utálom, ha nem az állat megmentésére törekednek, hanem mondvacsinált ürüggyel megölik! lehetőség volt szakszerű befogásra is!!!!!!Az ilyen embert állatok közelébe se szabadna engedni!!!!!

Vendég

#1334

2015-11-05 09:01

Szörnyen kétségbe ejtő és felháborító, hogy egy állatkert nincs felkészülve egy állat szökésre.

 

 

 

juka5

#1335 Szatyor Miklós

2015-11-05 09:21

Menjen haza!!


Vendég

#1336

2015-11-05 09:29

Tökéletesen nyilvánvaló, hogy ez az ember eleve Pampalini a Nagy Vadászt akart játszani!!! A nagy hős vadászt, aki élete kockáztatásával megmenti a pécsieket. Undorító!!! Napnál világosabb, hogy ha akart volna, akkor vihetett volna magával altató lövedéket, azt nekem ne mondja senki, hogy egy állatkert igazgatónak ilyen nem áll rendelkezésére! DE NEM VITT MAGÁVAL ALTATÓ LÖVEDÉKET!!! Valyon miért?
Nem kéne ezt az embert állatok közelébe engedni!!!
Továbbá azért az is erősen kétséges, hogy egyáltalán hogyan sikerült ennek az állatnak "megszöknie". Az egészen biztos, hogy emberi mulasztás történt, mert ha tényleg "átmászott" -amit nagyon kétlek-, akkor nem volt megfelelő a kerítés, ha tényleg a munkagépektől riadt meg, akkor hülyék voltak, hogy nem zárták el az állatokat a munkavégzés idejére. Ha netán meg csak simán nyitva maradt esetleg a bejárat? Hát, akkor meg ..... És nem érdekel a hablaty magyarázkodás sem, azt az embert, aki állatbőrök között vigyorog a képein a neten rákeresve, azt nem szabad állatoknak a közelébe engedni!!!!

Vendég

#1337 Re:

2015-11-05 09:36

#1327: -  

 Jók ezek a közhelyek, mindig be lehet dobni egyet, védekezésként. Ez esetben viszont nem helytálló. Nem volt senki közvetlen veszélyben. Az altató lövedék is elég lett volna. Ha meg félt a farkastól, akkor keressen másik melót.


Vendég

#1338

2015-11-05 09:39

Azért, mert szeretném, ha az igazgató LEMONDANA!!!! Mert a lehető legrosszabb, bugris megoldást választotta egy krízishelyzetben. Mert nem volt felkészülve a csapata a farkas elaltatással történő befogásához! A megoldás kb. olyan, mint az Afrikában kilőtt oroszláné volt...

Vendég

#1339

2015-11-05 09:49

Ami furcsa még - a sok más kérdőjel mellet -, hogy hol a kilőtt farkasról a fotó? Valaki látott ilyen képet? Ha már olyan büszke vadász az igazgató úr ...

A történések:

Előszor a farkas megszökik, de úgy, hogy fél órát az állatkert területén tölt - ez alatt a fél óra alatt mit csinálnak igazgató és kollégái nem tudjuk?! Ha jól emlékszem pár óra eltellik, míg az erdőben kószál már az állat, de a várorslakókat, kirándulókat ?tájékoztatják?: "életveszély" papirokkal kiplakátolják az erdőt, rendőrök próbálnak szólni az erdőben kirándulóknak és a BIOKOM is !interneten! figyelmeztet,... majd eredménytelen keresgélés után másnap feladják a keresést - ekkor "nem veszélyes"-nek minősül (én ennél a pontnál gondoltam pont, hogy az igazgató nincs épp a helyzet magaslatán, egyszóval nem biztonságos rábíznia bárkinek is az életét)! Majd alig tellik el pár óra és mégis arról hallunk hírt, hogy az előbb még a helyzetet feladó igazgató felbátorodava levadássza az azóta mégis veszélyessé minősített állatot. Interjú igen gyorsan, de fotó a kilőtt állatról sehol! ...

...Engem nem nyugtatott meg, hogy az életveszély elhárult!


Vendég

#1340 Re:

2015-11-05 10:02

#1331: -  

 Na igen, megéne egy bejegyzést a a farkas is. Az ember tartja fogságban, kedvtelésből, akkor köteles védeni, saját és környezete számára.

Igen is felelőségre kell vonni az illetékeseket.


Vendég

#1341 A 21. században ennek igy kell lennie?

2015-11-05 10:20


Vendég

#1342

2015-11-05 12:40

Elítélem a vadászatot, a horgászatot, az állatok örömből való öldösését, kínzását. Egy állatkertnek (és természetesen annak vezetőjének is) elsődleges feladata az általuk gondozott állatok legjobb létének biztosítása, másodlagosan pedig a felelős állattartás minél szélesebb körű elterjesztése.
Aki örömből öl, szerintem alkalmatlan a fegyvertartásra és az állattartásra is!

Vendég

#1343

2015-11-05 13:12

Szerintem egy állatkert igazgatója védje az állatokat és ne vadássza őket...

Vendég

#1344

2015-11-05 13:33

Úgy vélem, az igazgató nem "felelősségteljesen" döntött, hanem pánikban volt. Több nyilatkozatában is jelezte, hogy másokhoz fordult tanácsért. Ráadásul kétszer lőtt rá egy "morgó" állatra, aki "'bármikor elmenekülhetett volna"... vagyis nem támadott.
Csak azért, mert egy állat stresszes állapotba kerül, még nem tisztességes lelőni.
Alkalmatlannak tartom, egyfelől, mert nincs affinitása az állatokhoz, intézményvezetőként nem tett meg mindent a frissen érkezett állatok stresszmentesítésére és védelmére, másfelől, mert nem tett meg mindent a helyzet emberséges megoldására.
Nem állatkert igazgatóként, hanem egy könyörtelen vadász eszével gondolkodott.
Azért is elmarasztalom, mert nem volt képes felmérni, hogy adott esetben kikkel kell együttműködnie ahhoz, hogy hatékonyak legyenek az intézkedései.
Ha le kellett zárni az erdőt, akkor miért nem fordult olyan szervekhez, akik ennek az intézkedésnek foganatot szereznek?!
Hogy lehet, hogy a tiltás ellenére sétálók és sportolók vannak a területen? Ezt miért nem volt képes megakadályozni, megakadályoztatni?
... És akkor a legkézenfekvőbb, hogy egy ártatlan állatot semmisítünk meg...
Akárhonnan nézem a kérdést, mindenhonnan az derül ki, hogy ez az ember a legteljesebb mértékben alkalmatlan arra a posztra, amiben jelenleg van.
.-.
Nagyon kérem, tegyenek meg mindent az elmozdítására, mert egyszer már végre példát kell statuálni nemcsak a felelőtlen állattartás, hanem a felelőtlen állatkerti bánásmód ügyében is.
.-.
Köszönöm a lehetőséget.


Vendég

#1345

2015-11-05 13:44

Én is pécsi vagyok.Beszéltem, egy vadász ismerősömmel, ő mondta, hogy ezt elbaszta a Szatyor és még ahhoz is hülye, hogy kimagyarázza magát.Az ő vadásztársainak is az a véleménye, hogy nem akarta kihagyni a lehetőségét annak, hogy farkast lőjön.Ez még biztos nem volt meg a palettáján.


Vendég

#1346

2015-11-05 13:45

SZATYOR TAKAROD A PI::ÁBA!!!!! SZEMÉT GYILKOS!!!!!!!!!!!


Vendég

#1347

2015-11-05 13:46

Ezek után, még lesz pofája kiállni az emberek elé, az új állatkert megnyitóján?!


Vendég

#1348

2015-11-05 13:56

Ezért, nem jár börtön?! Csak kérdezem.......ha én lőnék le, még csak nem is egy fokozottan védett állatot, csak egy "mezei"kutyát, szerintem, minimum lesittelnének állatkínzásért egy pár évre.Ja, hogy ez még a foglalkozás körében elkövetett kategória is, az csak hab a tortán! Engem, ezért, hasonló helyzetben, biztosan kirúgnának! Ja, de buta vagyok, hogy én nem vagyok a Páva seggnyalója, csak egy mezei polgár.


Vendég

#1349

2015-11-05 14:00

Tényleg! Valaki, aki a jogban járatos, nézzen már utána légyszi! Nem igaz, hogy ezt büntetlenül megússza ez a mocskos gyilkos!


Vendég

#1350

2015-11-05 14:09

Egyetlen vadállatnak sem szabadna gogvatartottnak lennie, de ha mégis gogva tartják, onnattól a fogvatartó felelőssége az adott állat élete, életminősége. Védett állatok esetében főleg kiemelt figyelmet vár el az ember. Ezt egy igazgató nem hagyhatja figyelmen kívűl.