Szatyor Miklós a Pécsi állatkert igazgatója mondjon le!!!


Vendég

#1251

2015-11-04 15:02

A másik kérdés pedig, hogy a túrázók életét védte elvileg, akik a tiltás ellenére voltak az erdőben. Védjük az emberi életet, de... a turisták nem tudnak olvasni? Vagy esetleg azért mentek oda mert lencsevégre akarták kapni a farkast? Vagy ki ha én nem Janikák módjára na bemegyünk mert nem megy nekünk a farkas. Ilyeneket megmenteni?? De sajnos az is igaz ha mégis bántott volna valakit az állat menekülés közben akkor még nagyobb meghurcolás lett volna, mert az ember élet az első, még ha olyanokét is védi akik ki ha én nem legények. :( Bírságot kellett volna osztani a tiltás ellenére túrázóknak! Saját felelősségre mentek oda, de lehazudták volna a csillagos eget is ha megharapja őket az állat, hogy jó pénzt pereljenek. 


Vendég

#1252

2015-11-04 15:11

Nincs mentség az ilyen tettre!Nem a facebbokon megjelent fotói miatt kell lemondania, hiába magyarázkodik, azért kell lemondania mert nem adott esélyt a farkasnak, azért mert önhatalmúlag úgy döntött végez egy védett állattal. Senkit nem érdekel mi volt 10-20 évvel ezelőtt, milyen esetek történtek farkasokkal, most erről az esetről van szó és ezt elszúrta "kedves" Szatyor "úr", adja át olyannak a helyét aki a posztját az állatok védelmére használja fel.!


Vendég

#1253

2015-11-04 16:03

Nemcsak a pécsi állatkert igazgatójával van baj, hanem a Kecskeméti Vadaskert frissen menesztett igazgatójával Pullai Bélával is, aki a dolgozók véleménye szerint agyonveretett velük mintegy 100 db bak kecskegidát vasrúddal és több vadaskerti állat elhullásáért felelős. Most rendőrségi vizsgálat van ellene, de az eltussolás, mint a korábbi viselt dolgaiban itt is fennáll. Állatvédelmi Ligának itt is dolga van.
Üdvözlettel: Fekete László

Vendég

#1254 Re:

2015-11-04 16:04

#1251: -  

 Nem az a baj, hogy a túrázók tiltás ellenére az erdőbe mehettek, hanem az, hogy a farkas tiltás ellenére bármikor kijöhetett volna az erdőből! Ugyanis Orbán nem az erdőt, hanem a határt kerítette el pengedróttal, pedig a határon nem is farkasok, hanem emberek migráltak át. Tetszik érteni? Ha pedig a farkas bármikor szabadon kijöhet az erdőből, akkor az embereket ki kell tiltani a városból, meg az országból is? Margit! Hát noooormális?


Vendég

#1255 Re:

2015-11-04 16:10

#1252: -  

 Engem viszont nagyon is érdekel, hogy mi történt 10, 20, vagy 100 évvel ezelőtt a farkasokkal, mert bölcs ember a múltból tanul. A hülyét meg csak falják fel a farkasok, mert megérdemli!

Szatyor úr a kötelességét teljesítette. Sajnos nem tehetett mást.


Vendég

#1256 Re: Re:

2015-11-04 16:19

#1254: - Re:  

 Az összes érvelés a "mi lett volna ha" feltételezéseken alapul, csak ennyi érv van a farkas ellen, hogy mi lett volna ha...több órán keresztül szabadon kószált a farkas nem ment a városba és nem bántott senkit...ilyen mi lenne ha alpon önbíráskodással bárkit bármikor megtámadhatok? azért mert félek valamitől vagy valakitől és azt mondják veszélyes ez elég ahhoz, hogy elvegyem az életét? ez így működik?????lassan megéljük azt, hogy az Önhöz hasonlóak petíciót indítanak azért, hogy Afrikában lőjék ki az összes oroszlánt, mert veszélyesek és nem érzi magát biztonságban Magyarországon...Hát a Margit...stb visszafelé is érvényes:(((


Vendég

#1257

2015-11-04 16:26

Mert egyetértek az abban foglaltakkal.

Vendég

#1258 Re: Re: Re:

2015-11-04 16:33

#1256: - Re: Re:  

 Egy város területén kószáló vadállatról bármi rosszat feltételezni? Ugyan már?

Látszik hogy még csak a fotelben ülve a tévéképernyőn találkoztál állatokkal.

Biztosan nagyon örülnél, ha az utcán sétálva szembe találkoznál egy farkassal. Még meg is simogatnád.

Egy pécsi

#1259 Ha valaki nem ért hozzá NE SZOLJON BELE !

2015-11-04 16:36

http://okpecs.hu/menjenek-a-picsaba-a-meregzoldek-uzente-a-farkasember/


Remélem az itt aláírtak ellen is valaki 1x majd gyűjt aláírást hogy kirugják vagy mondjon le !

Kiváncsi lennék hogy ha az itt levők közűl valakinek a mamája lett volna az 1995 ös esetben elhugyt hölgy akkor is így tiltakozna e. gyerekek és felnőttek sérültek meg akkor és 1 ember meghalt !

Gondolkodjanak már! És ha nem helyiek akkor meg ne irogassanak alá semmit! Ez az itteni helyi lakosokra tartozik nem Karakószörcsögön kéne erről vitatkozni!

Ez sem különb eset mint egy veszett kutya vagy macska esete. Azokat sem cirógatják.


Vendég

#1260

2015-11-04 16:43

Nem kell ecsetelnem, hogy nagyon szeretem az állatokat, de az ilyen mocskos emberek megérdemelnék, hogy velük történjen meg a szarvas halála, neki kellene ott feküdni kinyúlva, és felette állnék a lábamat ráhelyezném a nyakára, és úgy kacagnék, mint ahogy ez a szemét féreg tette, ez a véleményem az ilyen és hasonló emberekről
poszika

#1261 Re: Ha valaki nem ért hozzá NE SZOLJON BELE !

2015-11-04 16:45

#1259: Egy pécsi - Ha valaki nem ért hozzá NE SZOLJON BELE ! 

 Ehhez nem kell értelem a fotó magáról beszél, és az édesanyját küldje el a p-ba
szégyellje magát!!!


Vendég

#1262 Re: Re: Re:

2015-11-04 16:53

#1256: - Re: Re:  

 A magyar oktatás csődje. Manapság nem tanítják meg az iskolában a gyerekeket az állatok természetére, így félanalfabéta felnőtt válik belőlük. A farkas, az oroszlán, a tigris meg a maci, mint jóságos plüssfigurák élnek az emlékezetükben.

Egyébként az esettel kapcsolatban Horkai Zoltán a gödöllői farkastréner szó szerint az alábbiakat nyilatkozta:

"Menjenek a picsába a magukat állatvédőnek tartó méregzöldek, csak egy laikus idióta gondolhatja, hogy az igazgatót ki kellene rúgni, vagy hogy az állatot el lehetett volna kábítani”

Erről ennyit!

 


Vendég

#1263 Re: Re: Ha valaki nem ért hozzá NE SZOLJON BELE !

2015-11-04 17:01

#1261: poszika - Re: Ha valaki nem ért hozzá NE SZOLJON BELE ! 

 Ahol nincs értelem kedves poszika, ott nincs is miről beszélni!

Egy pécsi

#1264 Re: Re: Ha valaki nem ért hozzá NE SZOLJON BELE !

2015-11-04 17:01

#1261: poszika - Re: Ha valaki nem ért hozzá NE SZOLJON BELE ! 

 Az anyját senkinek nem szídtam. Főleg hogy az enyém halott te agyatlan barom !

Az egyik 1995 ös tulélőről idézet:

"A most 23 éves Rappai Somát is megtámadta az a farkas, amely még 1995-ben szökött meg az állatkertből. Soma akkor 3 éves volt és családjával kirándult a Mecsekben, amikor rárontott az állat és bevonszolta a bokorba. Csak a családnak köszönhetően menekült meg, akik szembeszálltak a vadálattal. Somának eltört az állkapcsa és a szeme mellett, valamint a tarkóján is viseli a támadás nyomait."

Az én gyerkőcöm 4 éves és kirándulást terveztünk a Dömörkapuhoz aznap. A gyerekemet jobban féltem !

Kiváncsi lennék az itt levők közűl hánynak van gyereke és főleg pici aki nem tud fára mászni vagy elszaladni / trükközni mint egy felnőt ha esetleg nekiront egy elszabadúlt farkas vagy legyen csak egy veszett németjuhász vagy nagyobb testü kutya.

Én már küzdöttem 35 kg os Bull Terrierrel mert a gazdája nem volt képes lefogni és nekirontott a kutyámnak. A Szájából kellett kitépnem a kutyám vagy 3-4 percnyi huzavona után és rohanni vele ügyeletre.

Egy 50Kg os farkas egy felnőttet simán ledönt a lábáról és onnantól kezdve bármit megtehet.
Mivel emberhez szokott állatról beszélünk veszélyesebb mint egy vadonélő félénkebb társa...

Azért ha valakivel azitt aláírók küözűl történik majd az életben bármilyen támadás kutya farkas vagy nagyobb testütől kiváncsi leszek visszajön e ide beszámolni hogy milyen érzés volt és mi a véleménye utána.

A családban volt már kutyatámadás németjuhásznak köszönhetően. Öreg volt és megbolondúlt. 2 felnőtt jutott korházba súlyos sérüléssel és sajnos egy balta állyította csak meg mielött a gyerekekhez jutott volna...

Lehet irogatni de amig nem lát valaki ilyen borzalmat közelről addig huzza meg magát és inkább csak nézelődjön !

Kurvára nem szép és mesés dolgok.


Vendég

#1265 Re:

2015-11-04 17:05

#1260: -  

 Te se láttál még élő állatot közelről! Menj, abrakoltasd meg a hintalovadat, nehogy éhen vesszen szegény!

Egy pécsi

#1266 Re: Re:

2015-11-04 17:06

#1265: - Re:  

 :-) Korrekt


Vendég

#1267

2015-11-04 17:11

Szatyor Miklós extrém módon bevadult és elszabadult. És hosszú idő után végre valahára magömlése lett.

Védő

#1268 Szeretem az állatokat

2015-11-04 17:14

Az emberek védjék ne öljék az állatokat.Már lassan kiírtunk minden állatot magunk körül.Alávaló mohóság.


Vendég

#1269 Re: Re: Re: Ha valaki nem ért hozzá NE SZOLJON BELE !

2015-11-04 17:15

#1264: Egy pécsi - Re: Re: Ha valaki nem ért hozzá NE SZOLJON BELE ! 

 Maximálisan egyetértek veled pécsi! Én a miskolci állatkert közelében lakom, nagyon szeretem az állatokat. Vannak nagy testű kutyáim, tisztában vagyon vele, milyen erővel bírnak.

Elképesztő, számomra megdöbbentő, mennyi ostoba ember van ebben az országban és a legszörnyűbb, hogy fogalmuk sincs róla mennyire ostobák, sőt minden ismeret és tapasztalat hiányában a legokosabbnak hiszik magukat.

Most sikerült csak megértenem azt is, hogy minden észérv ellenére hogy lehet itt egy országromboló fidesz hatalmon.


Vendég

#1270 Re:

2015-11-04 17:22

#1267: -  

 Ha az ostobaság és a rosszindulat építőerő lenne, már rég világhatalom lennénk.


Vendég

#1271 Re: Re:

2015-11-04 17:23

#1255: - Re:  

 De tehetett volna ha akar, de vadász létére természetesen más nem is juthatott az eszébe! Szégyen!A bölcs ember halad a korral.Nem az öskorban és nem a középkorban élünk a farkas védett faj és azt is az embernek köszönheti ,hogy nem vadászható mert az ilyen sok szemét vadász ,gyilkos kiirtotta!.Szatyor tünjön el az álltok közeléből!

 


Vendég

#1272 Re:

2015-11-04 17:26

#1195: -  

 Telitalálat! 


Vendég

#1273

2015-11-04 17:28

Idióta állatvédők!

Egy pécsi

#1274 Re: Re: Re:

2015-11-04 17:33

#1271: - Re: Re:  

 Vadászként lehet hogy a kilővés járt a fejébe de az altatólövedék mellett döntőknek csak annyit mondanék mint állat tulajdonos, hogy amikor a kutyámat elvittem ügyeletre a marcangolása után és próbálták lenyugtatni a nyugtató mellé én is kellettem mint gazdi mert az állatorvos megmondta ha nem sikerül lenyugtatni ellenkezőleg hat és ha nagyon felpörög ki is múlhat.

Majd 10 percig öleltem a vérző kutyám csak hogy lenyugodjon és elkábuljon a műtéthez. Ennyi idő latt a felpörgött Farkas elég nagy utat tesz meg akár az emberek felé akár távolodva és mellesleg még agresszívebb is lehet.

Hacsak nem öleli meg valaki és nyugtatja le hogy hasson a nyugtató.

Borzalmas véget ért szegénynek és nem az Igazgató mellet állok ki, hanem a szituációt védem emberi szemszögből mások testi épségét is figyelembe véve !

Hisz mindenkit haza várnak...


Vendég

#1275 Re: Re: Re:

2015-11-04 17:36

#1271: - Re: Re:  

 Mit tehetett volna? Ő veled ellentétben látott már igazi farkast közelről. Szakember az állatvilágban. Te meg simogasd a plüssállatkáidat, nyugodj meg, azokat senki nem fogja lelőni, ha emberre támadnak akkor se! De ostobaságokat irkálni felesleges.