Szatyor Miklós a Pécsi állatkert igazgatója mondjon le!!!

Sisi

#1101 Re:

2015-11-03 17:29

#2: -  

 Nem volt altatólövedék annál a csoportnál (amit nem értek, de ez tény), akik a farkasra bukkantak. A farkas agresszívan viselkedett, de ha nem is lett volna így, ha a tiltás ellenére ott kiránduló családokra bukkan és sarokba szorítva érzi magát, fenyegetően lépnek fel ellene, akkor sokkal rosszabbul is alakulhatott volna a helyzet. Sötétedett, a farkas gyorsan mozog, sok az ember a környéken. Az igazgatónak rövid időn belül kellett döntenie. Szerintem jól döntött, mégha sajnálom is az állatot. Nem kockáztathatta meg, hogy emberre támad. Nem csak azért, mert akkor megsérülhetett volna valaki, hanem azért is, mert magát az állatot is megsebesíthették/megölhették volna önvédelemből, sokkal kegyetlenebbül, mint ahogy így történt. Persze az is lehet, hogy idővel befogták volna és senkinek sem esett volna bántódása, de ezt senki se tudhatta előre. Talán ha kevesebben mászkálnak arra a tiltás ellenére, az igazgató tovább vár az altatólövedékes kollégákra annak ellenére, hogy akkor is könnyen szem elől téveszthették volna a gyorsan mozgó állatot, aki hozzá volt szokva az emberekhez, vagyis nem félt tőlük.
Az állatkert igazgatójának felelőssége nem csak az állatkerti állatok védelme. Ha kiszöknek, mérlegelnie kell. Nem könnyű döntés, de ebben a helyzetben szerintem azt tette, amit tennie kellett.


Vendég

#1102

2015-11-03 17:34

Azèrt îrtam alà a petíciót mert szègyen amit ez az ember művelt azzal a szerencsètlen àllattal
Sisi

#1103 Re: Re: Re:

2015-11-03 17:39

#750: - Re: Re:  

 Nem volt az igazgatónál altatólövedék, ami hiba. Az viszont nem, hogy lelőtte. Lehet, csak egy vicsorítás volt, amivel jelzi, hogy ne menjenek közelebb, de ha nem tudják megközelíteni, hogyan fogják be, hogyan kövessék az állatot? Ha az Ön felelőssége lett volna az állat, hagyott volna rá esélyt, hogy szem elől téveszhesse és esetleg emberekre támadjon? Nem azért, mert agresszív, hanem mert sarokba szorítva érzi magát... mert fenyegetően viselkednek vele szemben a laikusok (pont azért, hogy elijesszék), vagy mert egy kis gyerek éppen egy finoman illatozó csirkecombot eszik... sok minden történhetett volna. Lehet, hogy azzal, aki bejelentette nem viselkedett agresszívan, de ki tudja hogy viselkedett volna a következő emberekkel, akikkel szembe kerül és hogy ők hogy viselkedtek volna vele. Az igazgató stresszhelyzetben volt, nagy felelősséggel. Gyorsan kellett döntenie. A tiltás ellenére sokan voltak az erdőben. Szerintem ezt kellett tennie, még akkor is, ha én is nagyon sajnálom a farkas.
Még valami. Farkasokhoz értő szakember (akit a saját farkasa támadott meg egy alkalommal) írta egy cikkben, hogy bár a farkasok többnyire félnek az embertől, ez az állatkertben nevelkedett példány hozzá van szokva az emberek közelségéhez. Ez szerintem fokozza a helyzet veszélyességét.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-11-03 17:39


Sisi

#1105 Re:

2015-11-03 17:40

#1102: -  

 Halált kívánni annak az embernek, aki stresszhelyzetben, hirtelen hozott döntésből adódóan talán emberek életét mentette meg, nem túl szép dolog. Kellett volna nála lennie altatólövedéknek, ez igaz, viszont az adott helyzetben nem hozhatott volna jobb döntést.


Vendég

#1106

2015-11-03 17:46

Mert a hatalommal való visszaélés minden formája felháborít.

Vendég

#1108 Re: Re:

2015-11-03 17:46

#871: - Re:  

Azt gondolom, hogy az emberek baromira ráérnek... Nincs jobb dolguk, mint egy újabb médiacumin csámcsogni...inkább dolgozni kéne nem? Vagy mindenki állatkert-igazgatónak készül? Remélem a legtöbb irreális hozzászóló az új jelölt alá fog tartozni, és akkor ott aztán igazgathat egy elég nagy állatkeretet, amiben tényleg kicsi a kerítés....:) 


Vendég

#1109

2015-11-03 17:49

Nem kimondottan állatszeretettről tett bizonyságot a "kedves igazgató".Rettenetesen viselkedett,nincs helye ilyen pozicióban.

Vendég

#1110

2015-11-03 17:53

...nem is írtam alá, különben is rühellem a farkasokat...felőlem kilőhetik az összeset ...plussz a vadászok is egymást, mert gusztustalan hobbijuk van...
Állatbarát

#1111 Re: Re:

2015-11-03 18:00

#1020: nocsak - Re:  

 Az egész társadalomtól bocsánatot kellene kérnie, hogy nem vigyázott egy ragadozó állatra. Aki nem tudja ezt a minimumot teljesíteni, az ne legyen a mi pénzünkön igazgató. Szóval mennyit is keres havonta? Drága ám a vadász fegyver. De nem arra való, hogy mi tulajdonunkat képező értékes állatokat lelőjjék. Alkalmatlan igazgatónak, nem állatbarát, és felelőtlenül bánik a pénzünkkel. Pökhendi, nagyképű, azt sem mondta, hogy máskor majd jobban vigyáznak. Szóval még akar lövöldözni.


Vendég

#1112

2015-11-03 18:00

Altató lövedékkel kellet volna! Rohadék vadász szenvedélyű diri tűnjön el a vezetésből!

Vendég

#1113

2015-11-03 18:01

Elítélem ! A "sportvadászokat" is !


Vendég

#1114

2015-11-03 18:04

Szerintem Sztyor kedvtelésből lőte ki a farkast, valószinü egy elmebeteg fasz aki élvezetből ől állatokat!!!
Egri József
1163 Bp. Borotvás u. 6 tel.L: 06206670574

Vendég

#1115

2015-11-03 18:05

Aláírva!!!!

Vendég

#1116

2015-11-03 18:07

Utálom a vadászokat !

Vendég

#1117

2015-11-03 18:18

Az ilyen retardált nulla embereknek börtönben a helyük ha elfogyna a kötél.

Vendég

#1118 Re: Re:

2015-11-03 18:20

#1105: Sisi - Re:  

Hülye gyerek vagy,..anyád tud rólla ? 

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-11-03 18:23



Vendég

#1120

2015-11-03 18:27

Erre semmi szükség nem volt. Nem hiszem el, hogy támadólag lépett volna fel az állat ha csak nem azért mert üldözték. Azokban az országokban ahol gyakori az előfordulásuk szintén levadásszák az összest?


Vendég

#1121 Re: mindenkinek aki aláír

2015-11-03 18:31

#1: -  

 Unatkoztok mi?

ha te talalkoztál volna vele fent a hegyen, és marta volna össze az arcod, akkor is aláírnád mi?

annyira buta emberek,  írkálnak demagóg baromságokat.

 

 


Vendég

#1122

2015-11-03 18:39

Elfogadhatatlan, hogy eddig állatkertben élő vadállat őrzését nem tudják biztosítani, ráadásul ilyen eset a Pécsi Állatkertben már előfordult. Valamint az ember által a vadonban életképtelenné tett állatot nem lelőni kell, hanem elaltatni és úgy visszaszállítani az állatkertbe. Nem elfogadható magyarázat, hogy veszélyes és agresszív volt (mi más lenne, nem kiskutyáról van szó), akkor olyan csapattal kell menni, aki képes altatólövedékkel eltalálni, vagy befogni.

Vendég

#1123 Re:

2015-11-03 18:41

#1074: -  

 Egyes,leülhetsz!A kutyás példa hülyeség, semmi köze ehhez a témához.Én a kutyámtól simán elveszem az ételt,mert én vagyok a falkavezér.Nem azért,mert én így döntöttem, nevelés kérdése.(Amúgy FARKASKUTYA.)A helyesírásod meg szánalmas.Te mihez értesz,okostojás?


Vendég

#1124 Re: Re:

2015-11-03 18:41

#731: - Re:  

 Milyen idős hölgy, mikor, hol? Nem kell kitalálni dolgokat,ok? Olyan volt, hogy kutya tett ilyet. Azonban az sem a kutya hibája volt. Ez a farkas nem volt veszélyes, a Jóemberigaztgató az az.


Vendég

#1125 Re: Re: mindenkinek aki aláír

2015-11-03 18:42

#1121: - Re: mindenkinek aki aláír  

 Ha az állatkertben jól tennék a dolgukat nem kellene azon meditálnod, hogy hol marna össze a farkas és kit. Mivel nem jól tették a dolgukat miért is kellene az igazgatónak a helyén maradnia? Menj alukálni...