Szatyor Miklós a Pécsi állatkert igazgatója mondjon le!!!


Vendég

#1001

2015-11-03 13:53

Lehetett volna más megoldás, nem kellett volna kilőni. :(

Vendég

#1002

2015-11-03 13:54

Ez az ember nem alkalmas arra, hogy allatokkal dolgozzon.
WTF??

#1003

2015-11-03 13:59

Szerintem meg szégyen ahogy több ezer fotel állatvédő okoskodik itt.

Bezzeg a hűtőtök roskadozik a hústól,hétvégén két pofára zabáljátok.

Remélhetőleg legközelebb majd a ti gyereketeket fogja megharapni valami.

 

Szatyor Miklósnak nincs miért lemondani,ellenben gondolkodni pár ezer defektesnek érdemes lenne.

WTF??

#1004 Re: no comment..

2015-11-03 14:04

#987: no comment - no comment.. 

 Valóban túlsok a vonatkerék pumpáló.

Pécsen sokkal súlyosabb gondok vannak mint ez az ügy,de ebből is látszik hogy a hozzászólók a 4fal között verik a faszukat és nem közlekednek a városban!!!

 

Csak röhögni lehet ennyi barmon.

Szinte biztos vagyok benne hogy az 1% felajánlást még sosem küldték el egy állatvédőszervezetnek :DDDD

Vadász vagyok, nem titkolom

#1005 Pécs farkast le kellett lőni ugye?!

2015-11-03 14:11

A pécsi, elszabadult farkas ügyében számos (sokszor alpári, téves, érzelmi alapon álló is) indulatos vélemény látott napvilágot. Lehet, hogy nem volt más, mint, hogy ki kellett lőni a megszökött állatot. Az, hogy az igazgató nem tett meg mindent a farkas élő befogásáért, az a nyilatkozataiból egyértelműen kiderül. Állítólag az igazgatónak van vadászvizsgája is. Ha a veszélyes, sebzett vad (pl. vaddisznó), után követési szabályait betartja és az adott helyzetre adoptálja, akkor a farkas fellelése után a teendő a következő lett volna: Az utánkövetést két fegyveressel végeztetem, vagy végzem. Egy biztos kezű, altatópuskával ellátott, valamint egy éles lőfegyverrel felszerelt, az altatópuskást biztosító egyénnel. A terv elkészítésére több mint 24 óra állt rendelkezésére. A biztosító személy megfelelő típusú éles lőfegyvere, még a támadó farkas esetén is esélyt adott volna a visszatámadó vad helyben marasztalására (akár annak élete kioltása nélkül!). Nem ragozom tovább. Az igazgató a legrosszabb (de ismerjük el a közbiztonság szempontjából a legbiztosabb és legegyszerűbb) megoldást választotta. A nyilatkozat szövegének silánysága egyébként sem teszi túl szimpatikussá önt. Az igazgató úr nem csak a farkasokkal, de a magyar nyelvvel is hadi lábon áll. A kolléga és alkalmazott szó nem ugyan az. Nem tudom elképzelni, hogy kik lehetnek az állatkert, vagy a Duna-Dráva Nemzeti Park kollégái? Szerintem, kollégája csak személynek van. Az idézett mondatokból az derül ki, hogy a farkasokat két csoport is figyelte, az állatkert kollégái és az állatkert munkatársai. Idézem:„Napközben az állatkert kollégái folyamatosan szemmel tartották az új állatokat. Munkatársaink a nap 24 órájában szemmel tartották a farkasokat,…” „A gondozók azonnal értesítették a kollégákat a történtekről,..”. Nem értem. Az állatkert munkatársai miért nem a kollégáikat értesítették, miért az állatkert kollégáit!? Az már csak ráadás, hogy ha ilyen sokan figyelték a farkasokat, miért nem akadályozták meg a kerítésen való átmászást. Nagyon tisztelem és szeretem a farkasokat. Volt szerencsém többször találkozni velük a természetben. De azért nem tudnám őket megszemélyesíteni, min ahogy Szatyor úr a következő mondatában teszi: ,„…közeledni próbáltam a farkas irányába, aki tőlünk mintegy 50-60 méterre tartózkodott.” Aki szó csak emberi személyre használható! Állatra soha! Legalább is egy magyar nyelvből sikeresen érettségit tett ember nem teszi. Ön egy zoopedagógiai intézményt is vezet! Sajnos az igazgató úr nem gondolja át sem azt, amit mond sem azt, amit tesz. Beszédünk és tetteink a személyiségünk tükrei. A vadász ember, aki minden tévhittel ellentétben felesküszik a vad óvására és védelmére (a sikeres vadászvizsga után, mielőtt az engedélyt megkapja). Személyében megfontolt, meggondolt és felkészült ember. Volt már ilyen állatkert igazgató. Gondolok itt néhai Szederjei Ákosra, egykori tanáromra, vadgazdálkodóra, vadászra és azt az állatvédelemnek messze alárendelő tudományos kutatóra. Igazgató úr, ön nem csak a farkas élete megóvásáért nem tett meg mindent, de a valódi vadászokat is lejáratta. Nemtelen támadások célpontjává tette. Sajnos vadászengedélyt lődühös puskások is birtokolhatnak.


Vendég

#1006

2015-11-03 14:12

Az ilyen sosem távozik.Még kirúgni sem lehet.

Vendég

#1007

2015-11-03 14:12

Mert az àllatkert igazgatòja nem mèltò a betöltött posztjàra.
Az ő feladata az lenne hogy szeresse,gondozza ,es megismertesse az àllatok èletèt az emberekkel.
Nem pedig az hogy megismertesse higy kell kivègezni őket.

Vendég

#1008

2015-11-03 14:12

Most kaptam az információt, hogy a kibaszott Páva Zsolt kiáll emellett a tesco gazdaságos Szatyor mellett. Nem is csodálkozom, egy büdös, felfuvalkodott fideszes szemétláda! Fajtájához méltan viselkedett! Ezért írom, itt nem petíció kell, hanem egy kurva nagytüntetés, mint ami tavaly volt az internetadó ellen! Vérlázító ennek a tesco gazdaságos Szatyornak már a kinézete is! A Páva Zsolt meg egy fideszes mocskos tetü, ezt szavazta meg Pécs! Hiába, nem véletlen, hogy a pécsi állatkert egészen tavalyig olyan avétos volt, egy ilyen mocskos, szar rohadék, pénzéhes vezetői voltak! Az, ahogy kinézett ez az állatkert, egy hányadék szégyen volt! Már rég be kellett volna záratni az egész kuplerájt! És akkor még ennek a mocskos Szatyornak áll feljebb! Hát mit képzel magáról ez a féreg?! Egy sima puccs kellene ide!


Vendég

#1009 Re: Re: Re: no comment..

2015-11-03 14:12

#996: - Re: Re: no comment.. 

 Hahaha, most aztan megmondtad mi? Ostoba!!! :D


Vendég

#1010

2015-11-03 14:13

Azért, mert egy állatokat gyilkoló vadász nem képviselheti megfelelően egy állatkertben élő állatok érdekeit, hiszen a szegény farkas megmentéséért sem tett semmit, csak a trófea érdekelte. Valószínűleg farkastrófeája még nem volt. Szerintem állatkert vezetésére Ő emiatt nem alkalmas, mert csak a trófeát látja bennük.

Vendég

#1011 Re: Re: no comment..

2015-11-03 14:16

#1004: WTF?? - Re: no comment.. 

 ne legyél biztos az 1 %-ban...mert nem tudhatod, hogy az itt felháborodott kommentelők közül hányan és hol dolgoznak önkéntesként különböző állatmenhelyeken. Ennyire tisztelitek az életet, ekkora szarháziak vagytok. Pfff


Vendég

#1012

2015-11-03 14:20

vadászokat még látogatóba sem engednék állatkertbe.

teljesen hiteltelen az, hogy valaki napközben szeretettel gondoskodik az állatokról, aztán munkaidő után megy ölni őket

 


Vendég

#1013

2015-11-03 14:22

A vadászlobby nagyon erős. Pénzük van, kapcsolataik, rendezvényeik ahol lekötelezik a döntéshozókat.


Vendég

#1014

2015-11-03 14:23

Mondjon le

Vendég

#1015

2015-11-03 14:24

Szégyenletes hogy egy ilyen "ember" egy állatkert igazgatója!

Vendég

#1016

2015-11-03 14:26

Ez az állatgyilkos nem lehet egy állatkert igazgatója!!
Kilőni onnan.

Vendég

#1017

2015-11-03 14:32

Mert ilyen ember nem igazgatónak való le kel vàltani ne a trófeàt gyüjtse.

Vendég

#1018

2015-11-03 14:33

Azért, mert felháborítónak tartom, hogy ezt az állatot egyből lelőtték.

Vendég

#1019

2015-11-03 14:36

Milyen sikertörténet lehetett volna Pécsnek egy jó állatkert igazgatóval.

Elmesélte volna, hogy milyen csodálatos fakasokat szerzett a városnak, bemutatta volna a hírekben.

Beszélt volna a jó tulajdonságaikról, mindenki örült volna.

Ez a szerencsétlen azt sem tudta a farkasról, hogy fiú vagy lány. A város azt hallgatta, hogy megcsípte a villanydrót, bevadult, ugrott, veszélyes, megtámadja az unokát, gyilkol - ÉN inkább megöltem.

Érezni a különbséget? Pécsnek ez nem sikertörténet hanem kudarc, szégyen.

nocsak

#1020 Re:

2015-11-03 14:39

#5: -  

 Bezzeg, ha a te gyerekedet marcangolná...biztos más véleményen lennél...a stílusod pedig magért beszél.  Gratulálok!!!


Vendég

#1021

2015-11-03 14:40

Ő hibázott és a farkast büntette. Számalmas!
gyökerek

#1022 farkas

2015-11-03 14:41

Ennyi balfaszt egy rakáson! :D 
Ha van Isten (nincs), a legközelebb megszökött farkas az aláírok közül szedi majd az áldozatait. A modern állatvédő a legelfajzottabb idióta a világon...


Vendég

#1023

2015-11-03 14:41

A jó kurva anyja kommenthuszár, nem én!

Vendég

#1024 Re: farkas

2015-11-03 14:42

#1022: gyökerek - farkas 

 Egyszerű vagy öreg , mint a barlangrajz!


Vendég

#1025

2015-11-03 14:43

Szóval, akkor ennek a szarházinak, már páva is van a szatyrában! Takarodjon! Pécs szégyene!