Együtt a Raoul Középiskoláért / Save the Raoul Wallenberg School


Vendég

#226

2015-04-16 18:55

Mert szülőként nagyon de nagyon meg voltam elégedve az iskolával. Lányom is jó emlékkel van a volt iskoláról. Kitartás és nem szabad engedni. Tisztelettel Szász Tiborné

Vendég

#227

2015-04-16 19:16

Magyarországnak szüksége van olyan iskolára; ahol ilyen magas színvonalon; korszerű eszközökkel és nem utolsó sorban ilyen felkészült pedagógusokkal oktatják a diákokat az egészségügyi hivatásra.
Zsuzsanna Staskó
Budapest

#228

2015-04-16 19:28

A kormány nem teheti meg azt hogy önhatalmuan kisajátít épületeket . Gyerekeket ,tanárokat lehetetlneítenek el. Évtizedek óta az egyik legjobb egészségügyi iskolája nagyon jó szakeberek kerültek ki ennek az isokálnak   köszönhetően. Felháborítónak tartom ezt a fajta eljárást.


Vendég

#229

2015-04-16 19:47

6 évig jártam ide,es nagyon szerettem!

Vendég

#230

2015-04-16 19:48

Csak a Fidesz

Vendég

#231

2015-04-16 19:53

Nagyon nem szép hogy bezárják az iskolát pedig nagyon jó ez az iskola!!!!!
anna

#232 matek

2015-04-16 19:54

Kicsit rossz 

 

A PEDAGÓGUS

#233 Re: Az átszervezésekkel minden rendben van!

2015-04-16 20:14

#192: Péleusz Oktatási Központ - Az átszervezésekkel minden rendben van! 

 Kedves Kollégák, bár csak szégyennel az arcomon hívom így Önöket! "A kormány új oktatási stratégiája hosszabb távon nem kíván meg annyi közép és felsőfokú végzettséggel rendelkező polgárt, hogy indokolt lenne a Raoul Középiskola fenntartása." Az Önök méltán kiváló nyelviskolájába általános iskolát végzetteket várnak, egyenesen a Közszolgálati EGYETEMRŐL? Milyen végzettségú ember kell, ha nem nővér, mentős, csecsemő és gyerek ápoló, csecsemőgondozó, ha nem kellenek gyógyszertári-, és fogászati asszisztensek?

És igazán csak azt remélem kedves Csongrádi Eszter és Vámos Edina akik büszkén vállalják eme nemes írást, hogy Önök nem pedagógusok, mert ha igen akkor valóban nem kell ennyi felsőfokú végzettségű, és Önök bárhol is szerezték a diplomájukat, nyugodtan visszaadhatják. Mert a Raoul-ban dolgozó tanárok egyikének sem a kényelemről szól az élete, hanem a diákokról. Mi nem a "falakat" szeretnénk, csak egy szellemiséget tovább vinni, tovább dolgozni és tanítani. Mi értéket teremtünk, és értékeket adunk át. Szakmaszeretet. Olyan szakmákét amire mindenhol a világon szükség van, akiket mindenhol megbecsülnek......vagy talán mégse mindenhol :(

Végül pedig köszönet, hogy megosztották velünk, hogy miért is "bombáznak" szét bennünket. Én azt gondolom ezért az írásukért nem jár majd egy ckivi puszi. 

UI: Még vagy háromszor elolvastam amit ide toltak az orrunk alá, de csak egy szó jut eszembe: SZÁNALMAS, rettentően és visszavonhatatlanul SZÁNALMAS


Vendég

#234

2015-04-16 20:57

... ez a hatalmi arrogancia nem ismer sem Istent, sem EMBERT!

Vendég

#235

2015-04-16 20:59

Tiltakozom az iskola megszüntetése ellen!
Ez egy nagyon jó iskola! Egész életre szóló jó alapokat ad/adott az itt tanulóknak!
AZ ÉRTÉKEINKET ŐRIZNI KELL, ÉS NEM MEGSZÜNTETNI!
Manó

#236 Re: Az átszervezésekkel minden rendben van!

2015-04-16 21:03

#192: Péleusz Oktatási Központ - Az átszervezésekkel minden rendben van! 

 Gratulálok a cinikus levélhez!Az élet tényleg nem a kényelemről szól.Az újjáalakuló Péleusz Nyelviskola viszont baromi kényelmesen,tálcán felkínálva beköltözik majd az épületbe. Ja, hogy a kényelem csak Önökre vonatkozik, az a csekély 1300 fő igazán nem számít! Legalább már tudjuk, hogy mi van a háttérben. Kiváncsi lennék,hogy milyen rokoni vagy baráti szálak futnak össze.

Egyébként kedves Csongrádi Eszter és Vámos Edina meglehetősen ostobák, hogy ezt a  KLIK által valószínűleg titkosan kezelt információt megosztották velünk! Mindenesetr sajnálom azokat az embereket, akiket  ilyen "hatalmas " empátiával megáldott nyelvtanárok tanítanak.

Szívből kívánom,hogy egyszer Önök vagy a gyerekeik kerüljenek hasonló helyzetbe!

Kilgore Trout

#237 Re: Az átszervezésekkel minden rendben van!

2015-04-16 21:48

#192: Péleusz Oktatási Központ - Az átszervezésekkel minden rendben van! 

 Ne ETESSÉTEK A TROLLOKAT!

Ez egy médiahack, mint ez is volt: http://hvg.hu/itthon/

" petíció legabszurdabb részében a közzétevők azt követelik, hogy a kormány vezesse be, hogy aki közmunkaprogramban vesz részt, vagy segélyben részesül, annak szabják meg, hogy hogyan öltözködhet nyilvános helyen, illetve ne használhassanak mobiltelefont, internetet és kábeltévét, mert "aki szegény, az éljen és viselkedjen szegényként"

Ezek ezzel szórakoznak, na.

Barack

#238 Re: Az átszervezésekkel minden rendben van!

2015-04-16 22:41

#192: Péleusz Oktatási Központ - Az átszervezésekkel minden rendben van! 

 Nem azzal van a probléma,hogy át kell adni az épületet! Az a szomorú,ahogy a tanulókkal és az ott dolgozókkal bánnak.Nem hinném,hogy csak az iskola szétdarabolása lenne a megoldás! Mindig a Fideszre szavaztam,de ezt most nagyon elszúrták.Az a stílus,ahogy Önök írnak az egészről minősíthetetlen! Meglehetősen furcsa az a kioktató hang olyanoktól, akik másokat letaposva jutnak előre. Abban viszont igazuk,hogy nincs szükség ennyi érettségizettre és diplomásra,különösen nem olyanokra,mint Önök!


Vendég

#239

2015-04-16 22:50

Könyvtárosa vagyok az iskola közel 40.000 kötetes könyvtárának, ami mint szakkönyvtár, véleményem szerint egyben kell tartani. Jelentős szakirodalmi tankönyvállománya hatalmas segítség a diákoknak, pedagógusoknak. Egy új, üres, oktatásra alkalmas épületbe átköltözést el tudom képzelni. Erre elég felkészülési időt, és anyagi forrást kell biztosítani.

Vendég

#240

2015-04-17 02:36

Ennek az iskolának valamikor Raoul Wallenberg lett a névadója. Ennek oka kellett, hogy legyen...

Vendég

#241

2015-04-17 03:53

Azért írtam alá, mert fontosnak tartom a kiváló, jól bejáratott szakképzést. A hagyomány melletti kiállást, a mellette meglévő modern nyitottságot a világra. Az iskoláért való kiállás pedig azt mutatja a diákok és tanáraik részéről, hogy a szakma iránt elkötelezettek, emberszeretetük pedig példaértékű.

Vendég

#242

2015-04-17 04:34

Eddigi iskoláim közül ott töltöttem legjobb két évet!

Vendég

#243

2015-04-17 05:45

csak azért..!

Vendég

#244

2015-04-17 07:02

Nem látom indokoltnak az iskola megszüntetését.
Egy volt nyelvtanár!

#245 Péleusz Nyelviskola

2015-04-17 07:38

Nézzetek jól utána a Péleusz nyelviskolának! 

Még jó öt éve egy országos nyelvvizsgabotrányba keveredtek, minek következtében beszüntették hivatalosan a működésüket. Egy váci tagintézményük még működött mint az ELTE-ITK partnere. Az ELTE-ITK és a Corvinus Egyetem nyelvvizsgaközpontja jó két éve bukott le! Megbundázott írásbeli nyelvvizsgákat szerveztek és több mint ezer ember szerzett így nyelvvizsgát és diplomát! 
Csongrádi Eszter egy éve mint a Péleusz szószólója neki nemt az angol érettségi hanganyaga miatt tiltakozó diákoknak. 

Utána lehet nézni!

Ki is Péleusz és Páll Ferenc??????

#246 Re: Re: Re: Nem tűrhetünk tovább

2015-04-17 07:43

#224: egy felháborodott szülő - Re: Re: Nem tűrhetünk tovább 

 Keress rá ezekre az emberekre a facebookon!

Páll Ferenc ismerősei között megtalálható Csongrádi Eszter és Vámos Edina- már ha valóban azonosak ezekkel az emberekkel- bár nem lehet véletlen!
Egy éve Csongrádi Eszter a péleusztol és Studniczky Róbert informatikus az Eduline.hu oldalain mentek neki az angol érettségi miatt tiltakozó diákoknak. A diáok akkor indítottak itt egy petíciót- azon is megszólaltak. 
Jó egy hónapja meg a JGE és a Milla és Együtt 2014 oldalairól kitiltottak facebook közösségével közösen fenyegették mag a váci diákokat Fördős Attila polgármesterrel közösen. Ez a fenyegető üzenet szintén fellelhető ezen az oldalon. 

Valaki

#247 Péleusz!

2015-04-17 07:52

Csongrádi Eszter, Vámos Edina, Páll Ferenc, Péleusz,
JGE, CÖF, 

Érdemes ezeket a neveket beguglizni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-érdekes dolgokat tudhat meg az ember
Pl: Ők kezdeményezik a kötelező katonai szolgálat újbóli bevezetését még a nőknek is!
-ők találták ki a mindennapos tesit, az ötven óra ingyen közösségi munkát az érettségihez

-ők eröltetik a nyelvvizsga kötelezettséget a diplomához, de mostmár a felvételihez is- úgy, hogy közben ők maguk nyelvvizsgahamisítási botrányba keveredtek!
Vannak még nevek: Egres Béla, Lovászi Fruzsina, Kaltenekker Anikó

Na persze amíg nem vonulunk tömegével az utcára és kötjük fel az ilyen embereket a politikusokkal együtt a villanyoszlopra addig ne csodálkozzunk- sőt félő el is fogják érni a céljukat mert ezen a petíción kívül semmi érdemleges nem történik. Oda kéne menni a Parlament elé egy nagyobb csoportnak egy kisebbnek meg el kellene magát barikádoznia az iskolaépületben és lezárni a közeli főutat! 

-de ezek úgy sem fognak megtörténni. Majd kapnak az iskolások valam félreeső lepukkant épületet egy év mulva meg a diákok fogják közmunkásként az új egyetemet takarítani! Nagyon alacsony a magyar inger küszöbe! 

Fruzsina!

#248 Kaffogóknak!

2015-04-17 07:56

kedves tanárok és diákok!

Az ország kétszer is szavazott az elmúlt öt évben, és mind a kétszer ezt választottátok. Nem mentetek el sokan szavazni -ez az eredmény született!
Van 2/3-ad és a kormány azt csinál amit akar. Hol vannak 2006 nagy hősei! Miért csak a békemenet tud tízezreket megmozgatni? Ti mért nem mozdultok?
Amíg ez a helyzet addig a kormánynak és támogatóiknak van igaza! Ha úgy akarják teljesen felszámolják az iskolát és a 16. életévet betöltött diákokat elküldik közmunkában utcát söpörni! 
Ez van ezt kell szeretni. Persze tehettek is ellene, de ti tudjátok!
Ha a kényelmes fotelt válasszátok meg a petíciózást akkor rajta- de akkor ne csodálkozzatok, ha gyerekeitekből közmunkás stadion építők lesznek. 

Egy diák

#249 Autós Blokád

2015-04-17 08:02

Nem az iskola tanulója vagyok, de hallottam az iskoláról-méghozzá csupa jót. Ritka jó  és összetartó közössége van. Én most leszek 18. Egyik barátommal részt veszünk az április 26-ra tervezett országos blokádban! -ez még nem hivatalos, de a Szabad Oktatás által szervezett megmozdulásra fogunk rásegíteni. Csatlakozzatok ti is a mgemozduláshoz. Ezzel a petícióval és néhány sajtóban megjelent cikkel nem fogtok semmit sem elérni! 
Amíg tűrünk és hagyjuk, addig azt csinálnak velünk amit akarnak. Békés úton már nem lehet semmit sem elérni! Újpalotán egy rakás iskolát fognak bezárni és összevonni. 35-40 fős osztályok lesznek! Az iskolaépületeket meg eladják jó pénzért magán iskoláknak! És ezen egy ilyen petíció nem fog segíteni.

Gyertek el minél többen vagy szervezzetek saját lakóhelyeteken megmozdulás- zárjártok le az Üllői utat!

Angyal

#250 Együtt a Raul Középiskoláért

2015-04-17 09:05

Bár a névadójuk nem tetszik,de most nem ez a lényeg!Annyi borzalmat látnak ezek a gyerekek és most még át is élik ezt a sorozatos igazságtalanságot.Ennyi gazság láttán mégha szereti is a hazáját melyik diák akar még itt maradni.Igaz máhol sem sokkal jobb a helyzet,de ezt Ök nem tudják.Végre felnőtteknek kéne lenni és közösen együtt kiállni a rászorultakért,hiszen kerülhetünk mi is ilyen helyzetbe!