MONDJ NEMET A NEPTUN ÁLTALÁNOS ISKOLA BEZÁRÁSÁRA!

Péter

#76 Mariska

2015-04-14 05:16

Azért a kommentekből nem kicsit süt a rasszizmus. Ezt tanítjátok a gyerekeiteknek? Mert akkor az iskola sem tud majd embert nevelni belőlük.


Vendég

#77

2015-04-14 06:52

Nincs rendben a dolog. Íme lássuk kikre szavaztak a választók. A Fidesz vezetés nem fel sem hozná a megszüntetést. Ahogy betették a lábukat ezek az őrültek a kerületbe, már kezdődik is. Két dolgot lehet tenni. Minden eszközzel megakadályozni az Iskolák, óvodák megszüntetését. Akkor is, ha a kerület vezetése feloszlik, nem szüntethetik meg! Ennyi. Hagy idézzek egy üzenetet, amit régebben mondtak. Az így szól: Ne hagyjátok az Óvodát, az Iskolát! Íme ide jutottunk. Már a gyerekekkel is ki akar tolni a baloldal. Jól megköszönik, hogy rá szavaztak. Nemde? Nem a Fideszre kell ezt fogni. Ez a hajdú banda viselkedése. Nem a Fidesz műve, hanem a baloldalé. Erre menjenek rá, akkor se szabad hagyni. Meg kell védeni az Óvodákat, Iskolákat!
Halgatag

#78

2015-04-14 07:07

Egy 40 éve működő iskolát miért kell bezárni??? Ha 50%-ban van a kihasználtság, akkor a másik 50%-ot kell csak oda adni. Megférnek egymás mellett a Mi gyermekeinkel. Egymástól tudnak tanulni a saját kultúrájukat és szokásaikat. Ne tegyünk tönkre mindent ebben az országba ami jól működik! 


Vendég

#79

2015-04-14 07:33

szükség van a Neptunra, ne utaztassák a gyerekeket

Vendég

#80 Re: Mariska

2015-04-14 07:57

#76: Péter - Mariska 

A megjegyzés sajnos igaz, de szerintem a rasszista hozzászólók többsége nem az iskolához tartozókból kerül ki. Sőt, az iskola álláspontja az, hogy akár jöhetnének is, az épület elég nagy, két iskola is befér. Volt már rá példa, hogy osztoztak az épületen.

Nyitott a kompromisszumos megoldásra, csak maradhasson!

Bár most legújabb infók szerint a kínai iskola kissé értetlenül áll a dolog előtt, nem is tudnak róla.


Vendég

#81 Re: Átgondolatlanság

2015-04-14 10:21

#58: egy ideges - Átgondolatlanság 

 Arról nem is beszélve, hogy amennyiben beigazolódik az, amit már pár netes újságban lehet olvasni, akkor a gyerekek különböző iskolákba kerülnek (tanulási profil szerint). Ami például a most hetedikeseket is érinti; mert egy 27 fős osztály van, aminek fele angolos, fele hagyományos. HA igaz, akkor az angolosok a Kossuthba mennek, a hagyományos tanrendűek meg a Kontyfába.

Igazságtalan!


Vendég

#83

2015-04-14 11:28

Mert nem szeretnèm,hogy bezárjon a suli!!!!!

 


Vendég

#84

2015-04-14 12:54

Ide jártam iskolába. Nagyon szerettem.

Vendég

#85

2015-04-14 14:12

mert én is ide jártam és még sok gyerek jár most is oda mért nem építenek inkább még több sulit nincs elég hely?!!!!

Vendég

#86

2015-04-14 15:50

Ide jártam. Sok emlékem függ hozzá. Saci néni Lovas Györgyné.
Osztályfőnököm volt. Tudom ma kevés a gyerek, de ez változni fog. Bezárni könnyebb egy intézményt, újra felépíteni viszont nagyon nehéz egy közösséget. Hajdú Lászlótól nem ezt vártam.

Füredi László


Vendég

#87

2015-04-14 16:10

Nem értem a döntést !!

Vendég

#88

2015-04-14 16:12

Az unokánk ebben az iskolában tanul. Nagyon szereti az iskolát. Több müsoron is jelen voltunk. Nagyon kellemesen éreztük magunkat a férjemmel együtt. A Tanárok kedvesen, közvetlenül beszéltek a gyerekekkel is és a felnőttekkel is. Ahol ilyen légkör uralkodik egy iskolában annak müködnie kell. Úgy tudjuk, hogy a tanulmányi versenyeken is szép eredményt szoktak elérni. Fábián Józsefné és férje

Vendég

#89

2015-04-14 18:15

Régen ebbe az iskolába jártam,itt raktam le a szakmám alapját ésinnét mentem tovább tanulni.Nagyon sajnálnám,ha bezárnák.Sajnos én ezt már egyszer átéltm egy pár éve,amikor a gyerekeim iskoláját össze vonták.Mi is minden követ megmozgattunk...


Vendég

#90

2015-04-14 18:25

Tűrhetetlen, hogy az érintettek megkérdezése nélkül, egy demokratikus országban ilyen előfordulhat!!

Vendég

#91

2015-04-14 18:30

Magyar gyerekeknek magyar iskola ! Az osztrák , német iskola is a sajátjában működik . Épitsenek a kinaiak egy saját iskolát , úgy , ahogy az Ázsia Centert is gyönyörűen megcsinálták .
Ráadásul a Neptun utcai iskola régi hagyományokkal biró , jól működő általános iskola , megfelelő gyermeklétszámmal .

Vendég

#92

2015-04-14 18:58

Lassacskán 20 éve annak, hogy beiratkoztam a Neptun Utcai Általános Iskola És Szakiskola első osztályába.
Nem szeretném, ha bezárnák.
a nép

#93 Re:

2015-04-14 19:35

#26: -  

 Itt valami tévedés van Uraim! Mi vagyunk a megbízóik és Önök NEM uralkodhatnak rajtunk. Nem hozhatnak semmi komolyabb döntést az érdekeltekkel történő ELŐZETES egyeztetés nélkül.

Ebbe fognak belebukni, ebbe a nagyképű senkivel és semmivel nem törődő flegmasággal.

Újabb ellenségeket szereztek és ezt már nem tudják visszacsinálni. A vesztükbe rohannak Fideszes urak.

 


Vendég

#94

2015-04-15 08:13

Komolyan nem értem azt, hogy arról beszélnek, hogy a bezárást az "alacsony kihasználtsággal" indokolják miközben a kerület HIRHEDT!!!!!! arról, hogy az SNI-s gyerkekeknek nincs megfelelő iskola kialakítva a kerületben. Itt lenne a lehetőség, hogy példamutatóan ebben az iskolában SNI-s gyerekeknek fejlesztő osztályokat indítsanak, megfelelő felszereléssel. Szerintem a tanerők is elmennének megfelelő tanfolyamokra, hogy az SNI-s gyerekekkel megfelelően tudjanak foglalkozni.

Csak egy példa: Egy SNI-s gyerekekkel foglalkozó iskola 8 főt vehet fel az EGYETLEN induló osztályába jövőre amire MEGYEI szinten is kb: 50 fő körül jelentkeznek!!! Ha csak két fővel számolom az SNI-s gyerekeket akkor is legalább 100 helyről beszélünk.

Nem bezárni kell ész nélkül, hanem gondolkozni, hogy hogyan lehet a kerületnek megmaradó iskolája és mellette egy súlyos hiányterületet lefedni!


Vendég

#95

2015-04-15 08:49

1974-ben augusztus végén nyitott a Neptun.
A Doktor Sándor u-i iskola jogutódjaként automatikusan kerültünk oda. Azóta egészen 2002. végéig dolgoztam itt pedagógusként, ill. 1983-1999-ig igh -ként. Tképpen itt töltöttem életem jelentős részét. Fájdalmas dolog lenne elveszteni a "múltam" és tanítványaink múltját is. Generációk és járnak a Neptunba. Nem tartom etikusnak "feláldozni" iskolánkat a 41. tanévben.

Országgyűlési képviselőnktől kicsit furcsa a hozzáállás, az elképzelés.  A testületben pedig változatlanul az Ő emberei vannak túlsúlyban, így a szavazás szinte boritékolható.

Talán ez a bosszú, h. kerületünk más polg. mestert választott. Szóval az egész politika sajnos.
Lovas Györgyné ny. tanár

muki

#96 Re:

2015-04-15 12:16

#77: -  

 Ez így nem igaz. Nem a baloldal dönt nálunk, hanem változatlanul a másik oldal, hiszen ők vannak többségben, s ahol tudnak keresztbe tesznek. Érdemes lenne jobban utána nézni és azután beszélni.


Vendég

#97

2015-04-15 12:54

Hogy segitseg hogy ne zárják be az iskolát

Vendég

#98

2015-04-15 15:08

nem a reklám miatt b...meg

Vendég

#99

2015-04-15 18:10

Felháborító!

Vendég

#100

2015-04-15 19:43

Több, kisebb létszámú iskolában jobban lehet gyerekeket nevelni