MONDJ NEMET A NEPTUN ÁLTALÁNOS ISKOLA BEZÁRÁSÁRA!


Vendég

#51

2015-04-13 10:44

Rokon gyermek jár az iskolába.

Vendég

#52

2015-04-13 10:54

Szolidaritas.

Vendég

#53

2015-04-13 11:29

Mert unokám vannak

Vendég

#54

2015-04-13 11:39

Igazságtalannak tartom a szülőkketl, gyerekekkel, dolgozókkal szemben az eljárást, szűk 1 héttel a beiratkozás előtt.

Vendég

#55

2015-04-13 11:47

Hozzá szólnék de nem jutok szóhoz, hogy ebben az országban meglehet tenni, hogy 300 gyerek sorsáról és egy teljes tanári testület munkájáról egy tollvonással dönteni lehet ilyen rövid idő alatt. Hozzá teszem ez a 300 gyerek nem minden zökkenő nélkül veszi majd az áttelepülés akadályát. Nem szólva majd a sok pedagógusról, akik nem kis létszáma nyugdíj előtt áll. Mivel az "Ő sorsukról nem tudnak gondoskodni", ezért úgy vélem, hogy nagy részük munka nélkül marad. "Hová vigyem a gyerekemet?" Számtalanszor hangzik majd el a kérdés. Melyik iskola tud átvenni 300 gyereket, amikor az osztályok létszáma így is a maximumot veri minden iskolában?! Mit csináljanak azok a szülők, akiknek sajátos nevelésű gyermeke van? A fejlesztő intézetek iskolákra adják ki a határozatot. Az egész nyár arra fog elmenni, hogy megfelelő iskolát keressünk a gyereknek, a határozatot módosítsák a fejlesztő intézetek... stb. Ez az egész egy agyrém és kaotikus. Azért lassan oda jutunk, hogy elnézést kérünk, hogy Magyarként Magyarországon élünk MÉG!

Vendég

#56

2015-04-13 12:30

Kis unokám az intézmény tanulója. Tőle tudom, hogy jól érzi ott magát, ragaszkodik a nevelőihez, szeretettel mesél róluk nekem is. Kialakult baráti köre van, az iskola programjait érdeklődéssel látogatja, engem, a nagymamáját is szívesen invitál , hogy vele együtt örüljek . Nagy törést okozna neki, ha az iskolája bezárna !

Vendég

#57

2015-04-13 15:28

Mert nem szeretném, hogy az iskola megszűnjön. Értelmetlen és nem lett rendesen átbeszélve, nem kérdeztek meg erről senkit és mindemellett van olyan ismerősöm, aki odajár, hetedikes és jövőre ballagnak. Na most egy évre áttenni nincs értelme, mert akkor megint mehet másik iskolába.
egy ideges

#58 Átgondolatlanság

2015-04-13 16:17

Na most nem azért, de egy iskolának nem arról kéne szólnia, hogy hogyan lehet a megszüntetésével minél több pénzre szert tenni! És pláne nem kéne újpalota határára egy magyar-kínai kéttannyelvű iskola. Én sokaktól hallottam már, hogy nagyon jó iskola és szerettek odajárni. Van egy ismerősöm, aki hetedikes és jövőre ballagna. Most annak mi értelme van, hogy hét évig odajárt és egy másik iskolában ballag? Most tényleg menjen át egy másik iskolába csak azért, hogy az általános iskola utolsó évét ott végezze el? Elszakítva a barátnőitől, meg azoktól, akiket megismert? Komolyan mondom, hogy aki a Klikknél ezt kitalálta, azt fejbe kéne lőni!


Vendég

#59

2015-04-13 16:19

Lányom és most az unokám is ide jár.
A tanárok kiváló munkát végeznek, s így a diákok nagyon szeretnek a Neptun iskolába járni. Az iskola bezárása így komoly törést okozhat számukra. Különösen a kisebb, első, második, osztályosok számára, akik most illeszkedtek be egy közösségbe. A jelenlegi hetedikesek pedig egy teljesen új környezetben kell, hogy a továbbtanulás szempontjából legfontosabb évüket elkezdjék. Egy emiatt rosszul zárt év egész életükre kihatással lehet.
Sok szülő nem tudja vállalni a távolabbi iskolával járó költséget /bérletek/.
Vannak akik azért vásároltak itt lakást mert közel van az óvoda és az iskola. Az iskola bezárása esetén még a közeli lakásokat /kb 2-3 ezer/ is nehezebb lesz eladni, így még az óvodát is kivéreztetik, hiszen nem költöznek ide a kisgyermekes családok.
Átgondolta ezt a döntéshozó, vagy csak anyagi és politikai szempontok alapján döntött?
Felháborító, vérlázító!


Vendég

#60

2015-04-13 16:35

Azért írtam alá,mert 2012-óta lakunk itt a kerületben és a nagyobbik fiam jár ebben az iskolában amely számomra nem iskolának hanem egy biztos pontnak érzem ahol bátran hagyom a fiamat ahova szeret járni és szereti a sulit,mert nagyon jók a tanárnői és ha egy kis gyerek lelkes a tanulásban akkor a tanár nagyon jól végzi a munkáját :-) :-) :-)
És nemsoká a kisebb is itt fogja kezdeni a tanulmányait :-) :-) :-) Köszönettel egy olyan anya akinek a gyereke szeret ide járni!!!

Vendég

#61

2015-04-13 16:52

Én is itt jártam suliba ( háziasszony képző) 1992

Vendég

#62

2015-04-13 17:28

Mert segiteni szeretnek a diakoknak es a tanaroknak is!

Vendég

#63

2015-04-13 17:32

Magyar vagyok!

Vendég

#64

2015-04-13 17:44

Zakariás csilla
kvasz
Vendég

#65

2015-04-13 17:55

No Neptun, no Party!


Vendég

#66

2015-04-13 17:56

Felháborító ez a cselekmény. Gyerekeinket fosztják meg a tudás megszerzésének lehetőségétől azzal, hogy összeszokot nagy családként vidáman szívják magukba az információk sokaságát!

Vendég

#67

2015-04-13 18:07

Mert előkészítetlen, inkorrekt döntésnek tartom, amit az iskolával tesznek.

Vendég

#68

2015-04-13 18:53

...elvtelen, szenvtelen harácsoló kormány 2015

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-04-13 18:55



Vendég

#70

2015-04-13 19:27

Magyar ország a mi országunk és nem hagyjuk hogy mások tönkre tegyék.

Vendég

#71

2015-04-13 20:06

Mert felháborító a történet !!!

Vendég

#72

2015-04-13 20:17

Nem szeretném, hogy bezárják ezt az iskolát. A KLIK a döntését múlt hét csütörtökön közölte az iskolával. Anélkül, hogy erről bármilyen értesítést vagy figyelmeztetést adott volna a pedagógusoknak, vagy a szülőknek. Ennek nem ez a módja. Elítélem.

Vendég

#73

2015-04-13 20:32

A veled is megtörténhet!
Ma már 15 éves múlttal rendelkező folyamat, amikor a hatalom csak a saját érdekét nézve avatkozik bele folyamatokba, ver szét jól működő intézményeket, tesz földönfutóvá kiváló tantestületeket, okoz indokolatlan szomorúságot gyerekeknek. És tudja fokozni, tesz földönfutóvá gyerekeket, rombol szét közösségeket iróasztal mögül, mert ma már nem kell indokolni, csak elrendelni. Régi Illés számot idéznék: Íróasztal mellett ülnek JÓL emberek, JÓT? akarnak tenni, AZ vitás!
Elena

#74 Neptun a magyar gyerekek iskolája

2015-04-13 22:23

Ugy látszik a vezetés saját zsebbe dolgozik nem fontos a magyar gyerekek tanitatása inkább , menekült sárgák a fontosak , Rádásul kiváncsi lennék arra mennyit kaptak zsebbbere . Csak ugy közlöm 53000ft bol havonta  bérletre nem nagyon telik,De ugy látszik itt ebben az országban mindent megtEhet egy mocskoS fideszes népnyuzó.Nem loptak már eleget????

Mariska

#75 Re: Re:

2015-04-14 05:14

#24: nem zárhatyák be ezt az iskolát ! :( - Re:  

 Az biztos. Rád még rádférne a tanulás. A magyart úgy látom nem beszéled! Miért nem tanulsz kínait? Lehet jobban menne.