MONDJ NEMET A NEPTUN ÁLTALÁNOS ISKOLA BEZÁRÁSÁRA!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-04-15 21:27


egykori diák

#102

2015-04-15 23:15

Én 33 éves vagyok, a Neptunban (Frankovicsban) töltöttem gyermekéveim. Alsóban Stadler Erzsi néni, felsőben Benedek Anna néni volt az osztályfőnököm. A nővérem is oda járt. Tanulmányi versenyekre, szakkörökre jártam, sportoltam, a legkedvesebb emlékeim között vannak a kupák, amiket nyertünk. Az akkor kapott érmeket ma is nagy becsben tartom. Nem rohantunk haza, amikor vége volt a tanításnak. Nem utáltatták meg velünk a tanulást. Egy egyszerű számítástechnika szakkör terelt abba az irányba, hogy ma mérnöknek mondhatom magam.

Nem tudom mit jelent manapság, hogy 300 gyerek jár ide, mi annak idején kb 600-an voltunk (a háziasszonyképzősökkel együtt). Mindenhol kevesebb a gyerek. Tudok olyan vidéki iskoláról, ahol kb 60 gyerek van, és a 7-8. osztály másik faluba jár, de életben tartják...

Nem hiszem, hogy olyan irányba kellene vinni ezt a dolgot, hogy "miért kínaiak", stb. Ez csak félreviszi az egészet, nem hiszem, hogy a kínaiak rámutattak a Neptunra és azt mondták, na az kell nekünk... Engem nem zavarnak, legyen nekik is iskolájuk. Csak ezt meg lehet másképp is csinálni. Nem kell, hogy mindenképpen rosszul járjon valaki. Aki az ellenkezőjét mondja, az hazudik.

Politikáról lehetne itt sok mindent írni, de ma ebben az országban ez teljesen felesleges. Talán annyit mégis, hogy senki ne hivatkozzon ésszerűségre, anyagiakra vagy ilyesmire! Hiszen itt dől a pénz mindenféle hülyeségre, csak arra nem, amire kéne...

 

Üdvözlettel:

Dubniczky Pál

egykori "b" osztályos tanuló

BRENDA

#103 NE LEGYEN ISKOLA BEZÁRÁS!!

2015-04-16 08:59

ÉRINTET SZÜLÖ KÉNT MODOK NEMET A NEPTUN SULI BEZÁRÁSÁRA A LÁNYOM SZINTEN NSI -S AZ ITTLÉVÓ TANITÓ SZAKEMBEREK MUNKÁJÁRA SZÜKSÉG VAN EGY MÁSIK ISKOLÁBAN NEM FOGJÁK A GYEREKEK MEGKAPNI AZT A TANITÁST AMIT A NEPTUNBAN EDDIG MEGKAPTAK RÁDÁSUL AZZAL TAKARÓZNAK MINDEN TANÁRT ÁT TUDNAK VENNI AMI MINT KIDERÜLT HAZUGSÁG .A SZÜLŐI ÉRTEKEZLETEN MENT A VETITÉS RENDESEN IGÉRETEKKEL TELE A PADLÁS!!!!!!! RÁDÁSUL RENGETEG SZÜLÖNEK SUJOS ANYAGI GONDOKAT OKOZ /PL BKV JEGY BÉRLET STB/ DE A GYEREKEK VESZITENEK A LEGTÖBBET MEGSZOKOTT LÉGKÖRT MEGFELELÖ TANITÁST OKTATÁST ELÖSEGITÖ TANÁROKAT AKIKET MEGSZERETTEK!!!!! 


Vendég

#104

2015-04-16 10:21

Mert nem szeretném, ha a magyar gyerekek "körzeten kívülre" kerülnének egyszer. Különben semmi bajom a kínaiakkal. Az eljárás módja gusztustalan.
Az, hogy hagyták ilyen sorsra jutni ezt a sulit (is).

Vendég

#105

2015-04-16 17:57

Mert a kislányom tanítókat választott ebben az iskolában, és nem csalódtunk ! 

Mert 6 órára járok dolgozni és a 80 év körüli nagyszülők ide tudják vinni a gyereket és a négy megállóra vagy még messzebb lévő iskolába már nem tudják vállalni.

Mert itt megkapja azt az angol nyelvü oktatást attól a tanártól akiben én, mint szülő is hiszek.

Mert a gyerek SZERET !!!!  tényleg szeret iskolába járni !!! és a lényeg ezen van, ide szeret iskolába járni !!!!!

 


Vendég

#106

2015-04-16 19:23

Én egy Raoul-os diák édesanyja vagyok,együtt érzek mi is ezzel küzdünk.Fogjunk össze!Egységben az erő!A két iskola összefogásával több tízezres tömeget lehetne megmozgatni,talán ettől már elgondolkoznának odafönt

Vendég

#107

2015-04-16 19:54

Azért mert ebben az iskolában tanultam, és nagyon sok mindent köszönhetek ennek az iskolának, a tanároknak, akik immáron több mint 20 éve lelkiismeretesen végzik a munkájukat. A Neptun utcai általános iskola egy jó hírű, erős iskola volt, a bezárás helyett arra kellene törekedni, hogy ezt a színvonalat fent lehessen tartani.

Vendég

#108

2015-04-16 20:00

Mert az en gyermekem is oda jart iskolaba.

Vendég

#109

2015-04-16 23:26

Szolidaritás! Ha mond ez még valamit manapság.

Vendég

#110

2015-04-17 04:01

Raoulos diákként tudom mit éreztek. Fogjunk össze!


Vendég

#111

2015-04-17 09:37

Mert én is ott tanultam,és nagyon sok emlék oda köt!

Vendég

#112

2015-04-17 11:21

40 éve itt kezdtem ezt a sulit.Most még ide jár 2 lányom a többi 3 már kijárta. Az egyik kissebb lányom SNI-s itt foglalkoznak vele minden szinten.Amúgy egy nagy család van itt szinte.Úgy a tanárok és a szülök is megértik egymást. NEM ZÁRHATJÁK BE!!!

Vendég

#113

2015-04-17 15:19

Ebben a kerületben - ha lehet - ne a kínaiak, hanem az itt élők jobb oktatásával, felzárkóztatásával foglalkozzunk!

Vendég

#114

2015-04-17 17:23

Mert a fiam is ebbe az iskolába járt fejlesztő osztályba, és ezzel a tudással felvették egy nagyon jó szakközépiskolába. Nagyon jó tanárok vannak itt,és a fiam szeretett ide járni.

Vendég

#115

2015-04-17 17:47

Ebbe az iskolába jártam.Most másik városban élek,de bele gondoltam ha ott laknék akkor milyen nehéz helyzetbe kerülnék.Meg ami fontos,a pedagogusok munkája amit ebbe az intézménybe töltötek szível lélekel.

Vendég

#116

2015-04-17 20:04

veletek vagyunk
undorító de mit várhat az ember diák tanár
ez a két harmad hatalma

Vendég

#117

2015-04-18 07:35

Felelős állampolgárként, jogbiztonságra vágyva, és nem utolsó sorban a feldarabolásra szánt Raoul Wallenberg Iskola tanáraként szolidaritásomat és támogatásomat fejezem ki a petíció aláírásával!

Vendég

#118

2015-04-18 15:14

Mert azt akarom, hogy ide járjon a gyermekem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Olyan osztályfőnöke van aki mindent kihoz belőle, tiszteli szereti.

Vendég

#119 Re:

2015-04-18 19:35

#110: -  

 Ott leszünk!!! Pirosban

Egy Neptunos szülő 


Vendég

#120 Re:

2015-04-18 19:36

#106: -  

 Ott leszünk!!! Pirosban

Egy Neptunos szülő!!!

csutortok

#121

2015-04-23 11:28

Kihasználatlan az iskola, az egy dolog. Sok pénzbe van egy kihasználatlan iskola, az is egy dolog.

De azért a szülőket megkérdezhették volna. Hátha hajlandóak lettek volna tandíjat fizetni, hogy az iskola ne legyen veszteség a kerületnek. Akkor nem kellett volna eladni az iskolát. Miért nem tették inkább fizetőssé? 


Vendég

#122

2015-04-24 14:37

HA MOST 50%-OS A KIHASZNÁLTSÁG AKKOR A MÁSIK 50% UNTIG ELÉG LEHETNE A KÍNAIAKNAK. VAGY MIÉRT NEM CSINÁL GIMNÁZIUMOT MAGA AZ OTT DOLGOZÓ TANTESTÜLET? VAGY HIÁNY SZAKMUNKÁS KÉPZÉT? NE ZÁRJON BE A NEPTUN! A KONYTYFA ISKOLA ARRÓL HÍRES,HOGY KIDOBÁLJA SIMÁN A TANÁROKAT!! AKÁR NYÖGDÍJ ELŐTT ÖT ÉVVEL IS! SAJÁT PÉLDÁM ÉS ISMERŐS TANÁROK RÉVÉN NEM AJÁNLOM. EZT A MEGOLDÁST. SZERETETTEL ÜDVÖZÖL KÓSA GYÖNGYVÉR

Vendég

#123

2015-04-24 14:49

ANNYI ÜRESEN ÁLLÓ ÉPÜLET VAN, MIÉRT NEM AZT AKARJÁK MEGVENNI A KÍNAIAK? ERKÖLCSILEG AGGÁLYOS,HOGY EGY JÓL MŰKÖDŐ ISKOLÁT AKARNAK KIFÚRNI A HELYÉRŐL! NEM VAGYOK RASSZISTA,DE MINDENNEK VAN HATÁRA! A VENDÉG SZERETETNEK IS VAN HATÁRA! UFF ÉN BESZÉLTEM :) <3

Vendég

#124

2015-05-15 16:33

Vegyük már észre, hogy az adómentesen áruló sárgák gazdagodása miatt kell menniük a piros iskolából a mi elszegényedett gyerekeinknek, vagyonosodni akaró narancs színű rablók kedvéért. Ameddig hagyjuk, hogy megtévesztett, sértődött idősök döntsék el, hogy ez az önző narancsos banda elrohassza az utódaink jövőjét, addig mi vagyunk a hibásak, ahogy képviselőjük mondja ÖNSORSRONTÓK.


Vendég

#125 Pride felvonulás

2016-07-02 15:14

#55: -