Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#801

2015-03-21 13:08

www.privatbankar.hu

Így néz ki egy bróberbotrány belülről

 

Vendég

#802

2015-03-21 13:23

Véleményem szerint az állam felelősséggel tartozik azokban az esetekben, melyek nem "normál" üzleti kár, hanem bűncselekmény elkövetésével okoznak kárt, mert az állam feladata a törvényes működés felügyelete. Ez is olyan, mint egy bankrablás, csak finomabb módszerekkel követik el a rablást. Az állami szervek felelőssége az is, hogy régebbi ügyeket hogy és milyen hatékonyan kezeli, mint pld. a Capital-Partners ügyet is, melynek sajna én is részese voltam, de öt év óta még semmi fejlemény. Kis rizikó, nagy pénz, kicsi büntetés, nem csoda ha egyre többen űzik ezt az ipart. A normál banki kamatról ne is beszéljünk, a békekölcsön jellegű államkötvényről is megvan a véleményem. A napokban hallottam, hogy szinte az egyedüli biztonságos megoldás. Ha ez így van az azt jelenti hogy már az sem bizti. János

Vendég

#803 Re: Re: Mindenki

2015-03-21 13:25


Vendég

#804 Re: Re:

2015-03-21 13:26

#706: - Re:  

 Igen50 e ft-ot kér az ügyvéd ur előre,aztán a perelt összeg 10 %-a+ 27%-os áfa.ezt mind kéri.


Vendég

#805

2015-03-21 14:10

A Fidesz a kö­vet­ke­ző na­pok­ban kez­de­mé­nye­zi par­la­men­ti vizs­gá­ló­bi­zott­ság fel­ál­lí­tá­sát, s ott a bal­ol­dal em­be­rei vall­hat­nak ar­ról, "mi­ért hagy­ták, hogy za­var­ta­la­nul mű­köd­jön az év­ti­ze­des pénz­ügyi kor­rup­ció" - ír­ták az MTI-hez el­jut­ta­tott köz­le­mény­ben.

Gőgös Zoltán elő­ző­leg ar­ról be­szélt: párt­juk azt kö­ve­te­li, hogy a be­ér­ke­zett fel­je­len­té­sek alap­ján zá­rol­ják a Quaestor-érdekeltségű cég­cso­port­ban a cé­ges, il­let­ve a tu­laj­do­no­si ma­gán­va­gyont, mert egyéb­ként nem lesz fe­de­zet a kár­té­rí­té­sek­re.

A Fidesz a köz­le­mé­nyé­ben úgy re­a­gált: a "szo­ci­a­lis­ta bró­ker­bot­rá­nyok ál­do­za­ta­i­nak" kár­ta­la­ní­tá­sa a tör­vé­nyek­nek meg­fe­le­lő­en zaj­lik. Az Országos Betétbiztosítási Alap, a Befektető-védelmi Alap és az MNB min­den se­gít­sé­get meg­ad a ká­ro­sul­tak­nak. A Fidesz fel­szó­lí­tot­ta a szo­ci­a­lis­tá­kat, hogy "az egyéb­ként is ne­héz hely­zet­ben lé­vő ká­ro­sul­ta­kat ne té­vesszék meg ha­mis in­for­má­ci­ók­kal, és ne csap­ják be őket, ahogy azt a bró­ke­rek is meg­tet­ték".

Azt ír­ták: kez­de­mé­nye­zik a par­la­men­ti vizs­gá­ló­bi­zott­ság fel­ál­lí­tá­sát, "hogy ki­de­rül­jön, mi­ért állt a bal­ol­dal ér­de­ké­ben a za­var­ta­lan pénz­ügyi kor­rup­ció". Továbbá a par­la­ment elé ter­jesz­tik azt a ja­vas­la­tot is, amely sze­rint a bró­ker­cé­gek ve­ze­tő­i­nek tel­jes sze­mé­lyes va­gyo­nuk­kal fe­lel­ni­ük kell a kár­ta­la­ní­tá­sért - tet­ték hoz­zá.

A Fidesz ki­emel­te: vé­get vet­nek "az év­ti­ze­des pénz­ügyi kor­rup­ci­ó­nak", és ren­det tesz­nek a bró­ker­pi­a­con. "Amikor az MSZP kor­mány­zott, nem szü­le­tett tör­vény a Kulcsár-ügyben a fe­le­lő­sök va­gyo­ná­nak zár alá vé­te­lé­ről" - hang­sú­lyoz­ta a na­gyob­bik kor­mány­párt, hoz­zá­té­ve: most lesz ilyen tör­vény. A Fidesz kí­ván­csi­an vár­ja, hogy az MSZP tá­mo­gat­ja-e, "vagy is­mét a bró­ke­rek párt­já­ra áll, mint ed­dig" - ol­vas­ha­tó a Fidesz köz­le­mé­nyé­ben.

(MTI)

 


Vendég

#806

2015-03-21 14:12

MERT HA ELRABOLJÁK! A TÖBBSZÖR LEADÓZOTT CSALÁDI
MEGTAKARÍTÁSAINKAT ! MI IS ILYEN MÓDSZERHEZ FOLYAMODUNK ÁLLAMI SEGÉDLETTEL.
BECSAPTAK?! FÉLRETÁJÉKOZTATTAK. MN. BANK FELÜGYELETE ALLATT DOLGOZTAK? KELLER ? STB.
1-ÉVE KITÜNTETTE A FIDESZ A QUAESTOR ZRT-T !

Vendég

#807

2015-03-21 14:15

Már megint csak a mutogatás megy!

Szeretném felhívni a politikusok figyelmét, hogy a kisbefektetőket abszolút nem érdekli az egymásra mutogatás, és csak hergelik őket ezzel, ahelyett, hogy a kártalanítással foglalkoznának.

Parlamenti vizsgálóbizottság...na bumm...politikai sárdobálás, majd mindkét oldal mutogathat a másikra.

A befektetőket EZ NEM ÉRDEKLI, A PÉNZÜKET SZERETNÉK VISSZAKAPNI!

 

 


Vendég

#808

2015-03-21 14:28

mert még idén februárban is azzal akarták az ügyintézők bizonyítani, mikor kérdeztük, hogy hogyan áll a cég, hogy minden rendben, hiszen a cég most vett bankot és azt megelőzően teljeskörű vizsgálat volt

Vendég

#809

2015-03-21 14:39

Sokszor nehezen átlátható verseny a sportszponzoráció

A sportszponzoráció is verseny, ezért gyakori, hogy a nagy cégek sem hozzák nyilvánosságra a támogatásuk összegét, sokszor még nagyságrendjét sem - mondta Dénes Ferenc sportközgazdász. A napokban az InfoRádió megkereste a Győr labdarúgócsapatát a Quaestor-botrány kirobbanása miatt immár nem támogató Audi Hungáriát, de a korábban megjelent hivatalos közleményen túl semmilyen tájékoztatást nem adott a cég. (InfoRádió)


Vendég

#810

2015-03-21 15:01

Hosszu evek alatt raktam ossze megtakariltasom nyugdijas vagyok
SZAVAZÓJUK !! VOLT?

#811 Re:

2015-03-21 15:38

#810: -  

 A QUAESTOR ZRT-NÉL ÁLLAMI SEGÉDLETTEL TÖRTÉNT A BECSÜLETESSEN MEGDOLGOZOTT, TÖBBSZÖRÖSEN LEADÓZOTT CSALÁDI MEGTAKARÍTÁSOKNAK ZÁROLÁSA !

 

 TISZTELT KORMÁNY MOST SEGÍTSEN A BECSAPOTT EMBEREKNEK, (SZAVAZÓIKNAK IS !!)

 MI IS HASONLÓAN CSELEKEDJÜNK? TÖNKRE TESZIK A CSALÁDUNKAT MAGYAR NEMZETI BANK

 FELÜGYELETE MELLETT MŰKÖDÖTT ! HOL VOLT A BANK FELÜGYELET? KELLER STB:::::: ?

 REMÉLJÜK A KIFIZETÉSEK MEGTÖRTÉNNEK!! EZ ÍGY NEM MEHET TOVÁBB !

 FIDESZ 1-ÉVE KITÜNTETTE AQUAESTOR ZRT-T,AKKOR MI VOLT AZ ALAPJA?

 KIK MENEKÍTETTÉK KI A VAGYONUKAT ZÁROLÁS ELÖTT VAGY UTÁNNA VISSZADÁTUMOZVA ?

  REMÉLJUK, MOST IS DOLGOZIK A KORMÁNY BECSÜLETES BECSAPOTT, FÉLRE TÁJÉKOZTATOTT EMBEREK ÉRDEKÉBEN. BÜNTETÉST MIÉRT NEM KÖZÖLTÉK ?  VÉGREHAJTÁSÁT MIÉRT NEM ELLENŐRIZTÉK ? NEM KELL FÉLREMAGYARÁZNI.

 PÉNZ LOPÁS FOLYTATÓDJON ! PÉCS, vitéz TP.


Vendég

#812

2015-03-21 15:41

"Sajnos nem látunk a színfalak mögé, de a Queastorról azt rebesgetik a hírportálok, hogy 150 milliárd Ft-os fiktív kötvénykibocsájtásuk volt, amire nem volt engedélyük. Persze ez senkinek nem tűnt fel a felügyeleti szerveknél. Szerinted ha holnap elkezdenél pénzt nyomtatni otthon, és azzal fizetnél mennyi idő alatt buknál le?"


Vendég

#813

2015-03-21 15:44

Úgy döntöttem, hogy holnap alapítok egy céget 10 millió Ft. törzstőkével, és elkezdek kötvényeket kibocsátani, szerintetek nekem is engedélyezi az MNB? Elsőre kb. 50 mrd forintra gondoltam.

KORMÁNY IS OLVASSON !

#814 Re: Tiltakozás

2015-03-21 15:54

#1: Morci - Tiltakozás 

TISZTELT KORMÁNY !

ELKELLENE  OLVASNI A HOZZÁSZÓLÁSOKAT ! JAVASLOM A SZAVAZÓJUK NEVÉBEN, ÉRDEKÉBEN IS !

6 -ÉV  !  MAGYAR NEMZETI BANK  ? KELLER ? FELÜGYELET ?

ELLOPNI AZEMBEREK KIS MEGTAKARITÁSUKAT NYUGDÍJRA, TEMETÉSRE, ÉTELRE, SZÁMLÁK KIFIZETÉSÉRE ? 

 CSAK A BECSAPOTT  KÁROSULT HIBÁJÁRA NE HÍVATKOZZANAK ! EZ NEM TRIBUSZER ÜGY !!

 PÉCS

 A QUAESTOR ZRT, FELÜGYELŐ BIZTOS ELÉRHETETLENEK !


Vendég

#815

2015-03-21 16:09

Questor Önkéntes Nyugdíjpénztártól jött levél, másik fórumon írta valaki:

A QUAESTOR Országos Önkéntes Nyugdíjpénztár a tagok vagyonának kb. 10%-át tartja a csődöt jelentett QUAESTOR Financial Hrurira Kft. által kibocsátott vállalati kötvényekben. Ez a portfolióelem a jelen körülmények között elveszítette értékét, így azt értékvesztésként el kell számolnunk. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy a 2015. március 31-i hozamfelosztásnál a teljes portfolióra vetítve -10% hozam veszteségként kerül elszámolásra a tagok egyéni számláján.

Ha a QUAESTOR-csoportnál folytatott vizsgálatok és eljárások során a kötvények fedezete rendeződik, és azok mégis rendelkeznek majd valamilyen értékkel, akkor majd azt hozamként jóvá lehet írni a tagok számláján. Ebben azonban – a pénztárakra vonatkozó számviteli szabályok szerint – csak azok részesedhetnek, akik akkor még aktív tagsággal rendelkeznek. Fontos hangsúlyozni, hogy az értéknövekedésre jelenleg senki sem tud garanciát adni.

 

Üdvözlettel:


Vendég

#816

2015-03-21 16:13

Felháborító ez a gátlástalan szabad rablás.Nyílt hazudozás az ún. szakemberek részéről. Tömény félrevezetés.Természetesen a megtakarításunkat szeretnénk viszontlátni.

Vendég

#817

2015-03-21 16:17

Szeretném a pénzünket visszakapni ezért minden lehetőséget megpróbálunk.Nem lehet meg nem történté tenni.

Vendég

#818

2015-03-21 16:24

Kérem közöljék a pertársaság szervező elérhetőségét!

Vendég

#819

2015-03-21 16:26

Teljes mértékben egyetértek a petíció szövegével es tartalmával.

Vendég

#820

2015-03-21 16:28

Én is károsult vagyok, úgy gondolom, hogy ha csalakozom a peticióhoz hatékonyabb, mintha egyénileg lépnék fel.

Vendég

#821

2015-03-21 16:32

Nyugdijas vagyok megtakaritott kispénzemet miliárdosok elveszik ebertelen módon

Vendég

#822

2015-03-21 16:33

Mindenben egyetértek

Vendég

#823 Re:

2015-03-21 16:33

#820: -  

 20 ÉVNYI MEGTAKARÍTÁSOM ODA. FÖLDÖNFUTÓK LETTÜNK.

 


Vendég

#824

2015-03-21 16:52

nekem is van adásvételi szerződésem

Vendég

#825 Re:

2015-03-21 16:58

#818: -  

 palotas.net.hu