Kisbaba azonnali visszahelyezése anyukájához!


Vendég

#26

2014-11-08 07:18

Kérnénk egy aláírást!

Vendég

#27

2014-11-08 08:12

Biztosan az a mocskos pénz áll a háttérben.Adják vissza a picit a szülőanyának!

Vendég

#28

2014-11-08 09:07

FELHÁBORÍTÓ AZ ESET! EGY ÉDESANYA SEM TŰRHETI EZT!

HA IGAZÁN SZERETJÜK GYERMEKÜNKET AZONNAL ALÁÍRJUK EZT A PETÍCIÓT,HOGY EZ AZ ÉDESANYA IS SZERETHESSE,ÉS ÖLELHESSE GYERMEKÉT!!!!!

Vendég

#29

2014-11-08 14:02

AKÁR SZÁZSZOR ALÁÍROM!!!!!!!!

Vendég

#30

2014-11-08 18:07

Igazságtételt, kártérítést, radikális közigazgatási reformot követelek!!!!!

Vendég

#31

2014-11-08 18:35

A rendőrség ilyenkor hol a büdös francban van?
Ladybird

#32

2014-11-08 22:07

Nem tudhatjuk kit milyen erdek vezerelt ebben az ugyben. Nem lehetunk biztosak h" csak"  foglalkozasaban kovetett el valaki mulasztast vagy valaki penzzel olajozta meg a dolgok menetet. Abban viszont biztos vagyok h sajnos a felelos nem fogja megkapni a melto buntetest. Csak abban remenykedhetunk h az anyuka minel elobb visszakapja a kicsit. A szivem szakad meg ezert a lanyert. En beleorulnek ha elvennek a kisfiam. Nem lepodnek meg ha idegeßsegeben olvasatlanul irattak volna ala vele egy lemondo nyilatkozatot. Felfoghatatlan ez az ugy. Milyen embernek van szive ilyet tenni??? Van az ilyennek gyermeke??? Ha van is erzo szivet nem mellekeltek neki hozza. Orszagszerte ugy nonek fel roma gyerekek h sem ajto sem ablak sem gaz sem villany sem viz nincs a hazban de oket nem veszi gondozasba senki... milyen erdekes. Annyi gondolat cikazik a fejemben le sem tudom irni. Felzaklat minden anyat ez a gyalazat

Ladybird

#33

2014-11-08 22:10

Tovabba nagyon remelem h lesz egy onkentes ugyved aki ingyen felajanlja a segitseget h a felelos ne csak bortonbuntetest de akkora karteritest fizessen h a baba ne szenvedjen hianyt semmiben 18 evig.


Vendég

#34

2014-11-09 07:30

Van aki eldobja, akinek meg kell a gyereke nem segitik.
Àgi

#35 Re: Re: Re:

2014-11-09 07:46

#25: cseszter - Re: Re:  

 Hü, de jó!!! De hogyhogy, miért nem foglalkoznak vele? 

Henriette Horanszky
A petíció szerzője

#36 Köszönet

2014-11-09 08:18

Nagyon szépen köszönöm az aláírásokat és kötelességemnek is tartom a tájékoztatást, tehát: ahogy ez minden petició célja, ezé is az volt, hogy eljusson a híre olyan körökbe, akik tenni is tudnak valamit. Meglátásom szerint a legnagyobb nyomást a nyílvánosságra hozatallal lehet elérni, vagyis minnél többen tudnak róla és minnél többeket felháborít és persze minnél többen hangot is adnak felháborodásuknak, annál nagyobb az esély arra, hogy ténylegesen történik is valami. Na két napja hatalmas erôbevetéssel el is kezdett dolgozni az "ügyön" valaki, akinek nagyon jó összeköttetései vannak a tévéhez és több telefonbeszélgetést is lefolytatott azokkal, akik ezt a családot támogatták (egy facebookos csoport adminja és annak férje) és az ügyüket nyílvánosságra is hozták. Mire viszont konkrét lépésekre került volna a sor, vagyis a tévések kivonultak volna, addigra -tegnap- hirtelen minden megváltozott. A családot támogató hölgy, aki által ez a dolog egyéltalán nyílvánosságot nyert, hirtelen gyakorlatilag letiltotta, de legalábbis ellehetetlenítette a további lépéseket, mondván hogy a család nem kívánja a még nagyobb nyílvánosságot, állítólag benyujtottak egy fellebbezést és most várnak...nem akarnak rendôrségi feljelentést sem tenni. Na most ettôl kezdve mindenki hiheti azt amit akar. Én személy szerint nem szeretnék a sorok közt olvasni, tehát készpénznek veszem a cikkben leírtakat. Ha ebbôl indulok ki, akkor úgy gondolom, hogy ez a család mindent elhisz, amit mondanak nekik és fogalmuk sincs arról, hogy ha nem cselekszenek azonnal, akkor örökre elveszítik a picit. Amikor tegnap az a valaki, aki a tévéseket már leszervezte  felhívta a facebookos csoportban is a figyelmet arra, hogy azonnal! cselekedni kell, megjelent az adminisztrátor hölgy és csúnya vita kerekedett, aminek a lényege az volt, hogy "ôk már minden lépést megtettek, amit a család igényelt". Na ezek között persze a feljelentés, az azonnali intézkedés nem szerepelt. Tehát: nagyon úgy néz ki, hogy ez az ügy is szépen el lesz simítva. Aztán majd jön a következô meg a következô....mert a teljes igazság most sem derült ki. Borzalom ami ezen a világon folyik...

 

egy anya

#37 Re: Köszönet

2014-11-09 10:13

#36: Henriette Horanszky - Köszönet 

 Kedves Henriette!

Nem minden esetben segít ha nyílvánosságra hozzák az ügyet,sokszor a gyámhivatal támadásnak veszi és mégtöbb dolgot kövötelnek,ezzel is lehetetlen helyzetbe hozzák a szülőket.

Ismerek egy 3 gyermekes családot,ők is szerepeltek a tv-ben,újságokban,mindent teljesítettek segítséggel,de sajnos ők is másfél éve harcolnak a gyerekeiket még a mai napig nem kapták vissza.

Egy másik esetben is volt nyílvánosság,hasonlóan ehhez az esethez,az újszülött babát is elvették,pedig volt hová vinni,a családbafogadás vizsgálata elmaradt stb.. A gyámügyi ügyintéző nyugdíjazása után,egy másik ügyintéző vette át a család ügyét és a gyerekek hazakerültek,de ez is 1 évbe telt.

Országos szinten vannak hivatali visszaélések,szegény családoktól viszik el a gyerekeket kitalált okokkal,sok család nem tudja hogyan vegye fel a harcot a gyámhatósággal. Sok eset van,de megoldás kevés.

Henriette Horanszky
A petíció szerzője

#38 Re: Re: Köszönet

2014-11-09 11:02

#37: egy anya - Re: Köszönet 

 Elhiszem én ezt is...de akkor is meg kell(lene) próbálni, egy csecsemô nem egy autó, amire lehet várni. Akkor is cselekedni kellene, az hogy másoknak nem sikerült, nem lehet visszatartó erô.

egy anya

#39

2014-11-09 11:57

Igazad van ! Igen, hátha nekik sikerülhet !

Engem nagyon megnyugtatna,ha végre lenne egy olyan eset,ahol nem évekbe telik a jogtalanul elszakított gyermek hazaadása.


Vendég

#40

2014-11-09 14:29

Borzasztó. Egyszerűen nem találok szavakat!!!
Amiket igen, az nem szalonképes....

Vendég

#41

2014-11-09 14:31

Kérlek olvassátok el!

Vendég

#42

2014-11-09 16:35

Én is ennyi idősen szültem az első gyermekem. Én is bizonytalanul tartottam a karjaimban, olyan törékeny és picike volt. Mi nem haza, hanem albérletbe vittük.Belehaltam volna, ha elszakították volna tőlem...

Vendég

#43

2014-11-10 04:23

Felháborító ez a hozzáállás kívánom hogy a baba kerüljön vissza az anyukájához mielőbb



Vendég

#44

2014-11-10 07:15

Döbbenet ami történt!! A közvetlen szomszédom kökemény alkoholista,a párja nyugtatókon és cigarettán él,segély segély hátán,egyik sem dolgozik.3 éves lesz januárban a kisfiúk.....Ingerszegény környezet,állandó gyereksírás.Mégis a ,,családdal,, van,és bár igaz gyerekvédelem alatt állnak de hát milyen élet ez egy gyermek számára?

Vendég

#45 Melyik anyuka nem tartja bizonytalanul a kisbabajat az elso napokban? n

2014-11-10 07:18

Felhaboritonak es kegyetlennek talalom ezt az ugyet! Nagyon remelem,hogy azt a vedonot birosag ele allitjak!

Kata

#46 Re: Re: Re: Köszönet

2014-11-10 07:25

#38: Henriette Horanszky - Re: Re: Köszönet 

 Próbálj meg segítséget kérni a TASZ-tól is, és/vagy más civil jogsegély-szolgálatoktól MINDENKÉPP!


Vendég

#47

2014-11-10 10:12

Mint anya , én oda sem adtam volna a gyermekemet, másrészt aki elvenné a gyermekemet azt ott a helyszínen megölném!!!
Noémi

#48

2014-11-10 10:14

Én rendőséghez fordulnék, ilyen nincs hogy egy anyától elveszik a gyermekét!!!!

 


Vendég

#49

2014-11-10 12:12

Nem tudom, az illetékesek azt tudják-e, hogy azzal, hogy a kisbabát eltávolították az őt szoptató anyukájától, a szoptatásnak annyi. :( Még ha vissza is kerül a baba az anyukájához hamarosan, a tápszeres cumisüvegről az elapadt mellre nemigen lehet visszaszoktatni. Kérdezem a döntéshozókat: megérte? :(((
Anyu

#50 !!

2014-11-11 13:34

Alapvetően soha nem lenne szabad megengedni, hogy bárkiről bármilyen témában akár a védőnő, akár az iskolaorvos/gyerekorvos/gyámügy sérthetetlennek tartott szentsége úgy írjon le egy szót is, hogy az iratból annak tárgya/akiről az készült vagy annak törvényes gyámja automatikusan nem kapjon, az irat átvételét aláírásával igazoltan! DE ez Magyarországon sajnos törvényileg nincs megfelelően szabályozva, az emberjogi kérdések a hatalmi kérdések mögé szorulnak! Ha itt lenne minden iratuk, nagyon nem hiszem, hogy ezt meg lehetett volna lépni!