Közalkalmazotti bértábla

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Közalkalmazotti bértábla petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#351 Re: Re: Re: Re: Technikai dolgozók

2014-12-19 06:50

#155: - Re: Re: Re: Technikai dolgozók 

 Teljesen egyetértek az előzővel. Semmi juttatást, mégcsak egy köszönömöt sem kapnak a takarítók. A sima minimálbért kapja, mindegy mi a végzettsége. A 8 óra meg nyolc óra bizony le kell dolgozni.  A felelősségról meg annyi, ahol több száz gyerek után kell tisztaságot tartani, ott bizony ha felütheti fejét egy-egy fertőző betegség, és az Állami Népegészségügy vizsgálódik és ha ez tömegesen fordul elő ki lesz a felelős?  Hát a takarító. Nákunk ezt megkapták a takarítok. Szerintem minden munkának megvan a nehézsége, és mindenki megérdemelne legalább év végén egy kis kompenzációt. 

alma

#352

2015-01-07 17:02

Nem elég, hogy nincs béremelés, de igazságtalan a közalkalmazottaknak járó szabadság számítása is.  40 évesen kezdtem közalkalmazottként dolgozni, előttte máshol dolgoztam. A szabadságom 7 nappal kevesebb, mint a munka törvénykönyve szerint!!!!

 

dada59

#353 Re: Re:

2015-01-07 21:22

#87: Csőrike - Re:  

 egyetértek veled!egy ugyancsak óvodai dajka

nick

#354 Re: Éh bér !!!!

2015-01-13 18:01

#69: Rabszolgák. - Éh bér !!!! 

  komPenzáció!TE is tanulhattál

volna!!

Miért kéne mindenkinek diploma ?

#355 Re: Re: Éh bér !!!!

2015-01-15 13:53

#354: nick - Re: Éh bér !!!! 

 Igen, tanulhatott volna, de szerinted csak a diplomásnak van joga tisztességesen megélni a munkájából ? A becsületes munkáért, bármi is legyen az, olyan bért kell fizetni, amiből meg lehet élni. Igen, különbséget kell tenni végzettség alapján a bérek között, de aki dolgozik kapjon olyan fizetést, amiből a rezsi kifizetése után még a hónap végén is tud enni adni a családjának. Én iskolatitkár vagyok, E11-es besorolással. Idén is sikerült, újra kiegészítik a béremet a szakmunkás minimálbérre. Szerinted ez igazságos ?

Takarító69

#356 Re: Re:

2015-02-04 10:02

#206: pedassz. - Re:  

 Tecnikai vagyok én is,többet is ismerek,de még véletlenül SE tudok olyanról,amit Te említessz!Melyik Andersen mesében olvastad ezeket a technikai dolgozók juttatásairól?!

isk.titk.

#357 Re: Re: Re:

2015-02-04 11:12

#356: Takarító69 - Re: Re:  

 A mi kerületünkben is kapnak a technikai dolgozók plusz juttatásokat. Az önkormányzat minden dolgozónak fizet havi 10-12 ezer forint bérkiegészítést végzettségtől és eltöltött időtől függően. Kapnak havonta 10 ezer Ft cafeteriát. Évente kétszer - pedagógus napra és karácsonyra - jutalmat, valamint kapják a munkaruhát. Ha helyettesítenek, vagy túlóráznak kifizetik. Nincs is ezzel semmi baj, sőt úgy gondolom példaértékű lehetne minden önkormányzatnak.

De a KLIK is tanulhatna belőle. Mióta hozzájuk tartozom (iskolatitkár) se jutalom, se cafeteria, túlórapénz sosem volt, most sincs, csak egyre több munka, azonnalra.

Takarító69

#358 Re: Re: Re: Re:

2015-02-04 19:55

#357: isk.titk. - Re: Re: Re:  

 Vidéki iskolában dolgozom,KLIK átvett bennünket technikai dolgozókat is.Idestova 3 éve nem kapunk munkaruhát,a cafeteria még anno,önkormányzatisként is felejtős volt,miután átvettek minket már szóba se került.A tisztítószert szó szerint ki kell könyörögni,nemegyszer az igazgató saját pénzből előlegezte meg,pláne olyan esetekben,mikor különböző fertőzések söpörtek végig a gyerekeken,én pedig kézzel,kesztyű nélkül takarítottam a mosdót,wc-t.Nemrég kidőlt a kollégám,több mint 1 hónapra,az ő munkáját is el kellett végezni puszira.Jutalom nem volt,nem is lesz.Sorolhatnám a végtelenségig.Nem is tudom,talán nem jó helyen lakom :) Arra viszont már réges rég rájöttem,hogy ezt a munkát soha nem fogják megfizetni,ezt ha csinálod,szívvel.lélekkel kell csinálnod.Én ezt teszem,s büszke vagyok arra,ha legalább szóban elismerik a munkámat,ha másként nem is teszik.

Gabidusz

#359 Pedagógiai asszisztens bére

2015-03-12 13:04

Pedagógiai asszisztensként dolgozom, iskolában. A áprilisban vizsgázom, mint pedagógiai és családsegítős asszisztens. A kérdésem, hogy ha meglesz az emelt szintű okj-s bizonyítványom ugyanebben a fizetési fokozatban maradok, mint aki csak egy érettségivel látja el ezt a munkakört?

Törpilla

#360 Re: Iskolatitár=iskolarabszolga

2015-03-22 21:02

#26: Baby - Iskolatitár=iskolarabszolga 

 Ugyan ezt tapasztalom én is. 18 éve dolgozom egy általános iskolában iskolatitkárként és minimálbérre történő kiegészítéssel kapom csak meg a bruttó 122.000 Ft-ot. Túlórázom minden nap, 10 órákat dolgozom, de természetesen túlóra pénz nincs. Kafetériát sem kapunk, semmit sem lényegében. De az biztos, hogy amikor 1-2 napra elmegy az ember szabira, akkor megáll az élet, mert az iskolatitkár nélkül már senki sem talál semmit...

A béremeléseket látva egyre jobban bosszantó az az igazságtalanság, hogy rólunk, technikai dolgozókról megfeledkeztek. Közben meg látjuk, hogy a pedagógusok és a többi közalkalmazott (kórházi dolgozók, rendőrség...) kapják sorra az újabb és újabb béremelést.

Nem tudom, hogy mit tehetünk azért, hogy végre észre vegyék, hogy mi is létezünk, nekünk is járna béremelés.

ergé

#361 közalkalmazotti éhbér

2015-03-26 13:12

Ahogy látom egy kissé leült ez a kezdeményezés, pedig jól indult. Ismerve ezt az országot elérte a szokásos betegség, rátenyerelt egy szakszervezet és azután meg mégegy és körbefolyta, megfojtotta. Innentől kezdve lőttek nekünk. Nem baj hiszen lényeg a titulus. 

Más. Olvastam a "teljesenmindegymelyik" szakszervezetnek a facebook oldalán, hogy az iskolák a nem pedagógusként dolgozó és diplomával nem rendelkező alkalmazottainak helyzetén is javítani kíván a szaktárca. Gratulálok, ezek szerint a 30 éve dolgozó diplomás iskolatitkár, rendszergazda, stb. megint nem kap semmit. Ügyesss!


Vendég

#362 Re: Re:

2015-03-29 08:48

#25: KDFSZ - Re:  

 Mi dajkák nagyon el vagyunk keseredve,hogy más nem megy csak a hitegetés.Megint miről szól az egész a pedagogusok bérét emelik.Mi dajkák nélkül elveszettek.Mi vagyunk a jobb kezük,és mi el vagyunk felejtve de rendesen!Én nem egy olyan óvodába dolgozok amilyet az rtl reklámozott a mi nap.80 éve működő,ahol kézbe viszünk mindent a csoportokba,nem kis kocsin toligáljuk.Ide kéne ki jönnie az RTL nek.Na azt a reakciot nézném nem meg.

 


Vendég

#363

2015-04-11 06:18

Képzeljünk el egy napot az óvodában, az iskolában akár a fő sulin és bármilyen intézetben technikai dolgozok nélkül!
A termeket nem takarítják , ugyan abban a teremben kell másnap is órát tartani amelyben előző nap tanítottak. Abban a csoportszobában lenni ahol előző nap 25 kis gyerekkel foglakozást tartottak , ott étkeztek és aludtak . Nem lennének dajka nénik akik, wc-re kísérik a kisóvodást , aki ott van minden foglalkozáskor ,kitakarít , reggeliztet ,kimegy az udvarra felügyelni az óvó nénikkel a kis óvodásokat , nem sietne tízórai készíteni .Közben siet megteríteni , ebédet osztani,ebéd után 20-25 gyereknek megágyazni ,és utána ennyi gyerek ugyan elmosogatni. Ha két tányéros az ebéd kb.100 tányért , 50pohárat , mosogatnak el . És vannak olyan napok, amikor mosni is kell és vasalni . NEM LEBECSÜLENDŐ MUNKÁJUK ! ÚGYE? És még a nagytakarítást vakáció után a dajka nénik és a technikai dolgozok, végzik, hogy az ovisok , iskolások , tanulok, tiszta termekben kezdhessék az új tanévet .
Nem lennének karbantartók!! A rossz csapot nem lenne ki kicserélje mosdóban wc-ben, az éppen berúgott ajtót kijavítani, az éppen kiégett égőt kicserélni a megrongált padot széket megjavítani. Néha a tantermeket kifesteni, mert festőkre nincs pénz .Stb.
Szemét tömkelege tornyosulna az intézményekben mert nem lenne a ki össze söpörne az udvarokat , utcát és nem tenne kis senki a kukákat . De van még nagyon sok feladat amit nem soroltam .Mert a karbantartók nem csak karbantartók , ha nem takarítók , termek rendezők is festők is és minden amit ellehet képzelni .
Ezeknek a dolgozóknak is van végzetségük, igaz nem főiskola DE : van szakmájuk ! több éves szakmunkás iskolát végeztek , van, aki tovább képezte magát ! rendelkeznek érettségivel . Szakirányú végzetséggel rendelkeznek, és van olyan technikai dolgozó, aki sokkal több végzetsége rendelkezik .
Úgy látszik, ez mind nem számít , hisz a fizetésük tükrözi, mennyire van megbecsülve munkájuk . És ha korrekt módon gondolkoznánk NÉLKÜLÜK NEM MÜKÖDNE EGY NAP SEM , SEMMILYEN INTÉZMÉNY !

Vendég

#364 Re: Re: Éh bér !!!!

2015-04-13 05:21

#354: nick - Re: Éh bér !!!! 

 

Én nem ítélnék !!!, hogy ne ítéltessek ! DE ! senki sem tudhatja miért nem tanult tovább valaki , vagy miért diplomával csak dajka , takarító , karbantartó stb… tehát az ilyen jóindulatból nem kérünk , köszönjük !  

 


Vendég

#365

2015-04-14 09:57

Múzeumpedagógusként dolgozom,és hiába van pedagógiai végzettségem,nem kaptam béremelést.

Vendég

#366

2015-04-28 18:25

gyalázatos!!!!!!!! Minimálbérért dolgozni, szégyellem magam a családom előtt

Vendég

#367

2015-05-01 19:36

Hajrá zsidesz!

Vendég

#368

2015-05-01 20:05

A fidesz is követ valami olyan utat, mely az emberek megfélemlítésén alapul, és azt hiszik, hogy hülyék vagyunK. Minden bennünket érintő anyagi javakat súnyi módon megnyirbálnak. "politikusuk" bábok, milliós fizetésekért. Az Országunk sorsa nem érdekli őket. Jobboldali vagyok!!!!!

Vendég

#369

2015-05-13 14:30

Mert 8 éve nem emelkedett az óvodában dolgozó dajkák bére! 79.900ft a nettó bérünk!

Vendég

#370

2015-05-18 13:14

nyugdíjas könyvtáros vagyok, de én is tapasztaltam mennyire mellőzték a könyvtárosok elismerését anyagilag, kívánom, hogy sikerüljön jobb bérezést kiharcólni mert mindenki a megélhetéséért küzd és dolgozik

Vendég

#371

2015-05-18 13:46

mert ezzel is támogatni szeretném a közalkalmazottként alkalmazott alulfizetett
könyvtárosokat

Vendég

#372

2015-06-12 12:24

79900ft-ból nem lehet megélni!!már hó közepén nincs pénzünk....

Vendég

#373

2015-06-12 17:42

Mert 18 évnyi dadusként megalázónak érzem,hogy a munkámért 79000 Ft-ot kapok.

Vendég

#374

2015-06-12 20:07

Érintett vagyok

Vendég

#375

2015-06-13 17:55

Mert olyan keveset keresek ,hogy ez már nevetséges.Nem kívánok egyebet csak Orbánnal cserélni egy hónapot.