Közalkalmazotti bértábla

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Közalkalmazotti bértábla petíció automatikusan generált fórumtémája

Baby

#26 Iskolatitár=iskolarabszolga

2014-06-15 12:58

Egyetértek azzal, hogy a közvélemény azt hiszi, hogy a tanárokkal együtt mi is megkaptuk a béremelést, pedig egy fillért sem kaptunk! A szakszervezetek csak a pedagógusokkal foglalkoznak, sajnos, a legtöbb szemében csak a diplomás az EMBER. Lenéznek minket, miközben mindenki elfelejti (tanárok, vezetők, felettesek, stb.) hogy folyamatosan bizalmas adatokkal dolgozunk, pénzzel bánunk, mindenre egyedül vagyunk és szinte kivétel nélkül minden kolléga az országban folyamatosan túlórázik INGYEN!!! Csak akkor "vesznek" észre bennünket, ha esetleg nem vagyunk, akkor viszont miért beteg az iskolatitkár?

Ped.assz.

#27 Re: Re: Technikai dolgozók

2014-06-15 14:26

#22: - Re: Technikai dolgozók

A technikai dolgozók az Önkörmányzathoz tartoznak nálunk.A fizetésük annyi, mint a miénk, de kapnak cafetériát és nem kevés jutalmat.Ja! És felelősség nincs rajtuk, sőt, ha kész a munkájuk, elmennek haza.(8 órás bér, 6-6,5 óra munka).

 


Vendég

#28

2014-06-15 14:28

Minden szervezet csak olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme. Egyenlő munkáért, egyenlő bért! Egyenlő bánásmódot minden embernek! Ha bért rendez a kormány az oktatásban, akkor rendezze az oktatásban minden dolgozói rétegnek a bérét!
iskola_titkar

#29 Re: Re:

2014-06-15 15:11

#25: KDFSZ - Re:

Kedves Kolléga!

Volt próbálkozás, kezdeményezés, de amikor le kellett ülni és csinálni kellett volna, összesen öten mentünk el egy informális beszélgetős találkozóra! Sajnos nagyon kevesen lennénk, akik be tudnánk vállalni az ezzel járó plusz terheket. Aki pedig megtehetné, az eddig sem ebből a fizetésből élt. Azért szívesen beszélgetnék, hogy Önöknek hogyan sikerült, mert én még nem tettem le erről a kezdeményezésől!

optimista

#30 Re: Re: Re: Technikai dolgozók

2014-06-15 15:50

#27: Ped.assz. - Re: Re: Technikai dolgozók

Nálunk is az a helyzet, hogy a technikaiak (takarító, portás, konyhás,és néhány ügyintéző a GSZ-hez tartozik) ők kapnak havonta Erzsébet utalványt, karácsonyra jutalmat, ruhapénzt és a bérük is magasabb mint a közalkalmazotti bértábla. Az iskolában kb 150 dolgozó van ebből kb 130 pedagógus, ők megkapták a béremelést , a technikaiak a GSZ nél szintén többet kapnak, és maradunk 9 en (isk. titk, rendszergazda, laboráns, ped.asz.) akik sehonnan, semmit. Utoljára 2002-ben emelték a bérem, azóta egy csak a családi adókedvezmény érintett pozitívan... de így is mínuszban vagyok.

Rengeteg iskolával vagyok kapcsolatban és van, ahol a technikaiak sem kapnak semmit. Szerintem törvénytelen, igazságtalan, hogy közalkalmazottként ugyanzon munkáért lényegesen eltérő bérek legyenek. És nonszensz, hogy az egyik irodában dolgozó ügyintéző alacsonyabb végzettséggel  esetleg kevesebb évvel 50%-KAL TÖBB BÉRT KAPJON CSAK AZÉRT MERT GSZ- ALKLAMAZOTT. Félreértés ne essék az 50%-kall magasabb bér sem sok, nem tőlük sajnálom!!!


Vendég

#31

2014-06-15 17:24

Nagyon igazságtalan MOATANI HELYZET!

Vendég

#32 Re: Re: Technikai dolgozók

2014-06-15 18:21

#22: - Re: Technikai dolgozók

Erre csak annyi megjegyzésem lenne, hogy az iskolában, ahol dolgozom, a technikai dolgozók (akik más szervezethez tartoznak) kapnak cafetériát, év végén jutalmat, bárletpénzt, stb..., az is.titkárok, ped. asszisztensek, vagyis a nevelő-oktató munkát közvetlenül segítők semmi pluszt :(

Anita

#33 Gyógypedagógiai asszisztens

2014-06-15 18:22

Tőlem még a gyógyped.pótlékot is elvették,és visszaminősítettek ped.asszisztenssé, pedig az egész napom egy mozgássérült gyerekkel töltöm. Mindenhova kísérem, mert ha elengedem a kezét, elesik. Nagy felelősség ez, de pótlékot azért nem kaphatok, mert nem szegregált iskolában dolgozom. A nettó keresetem kevesebb, mint 10 évvel ezelőtt.
X-mat

#34 A besatírozott bértábla

2014-06-15 21:06

Az évek óta változatlan bértáblát lassan betakarja a minimálbér. A közalkalmazottak bértábláját haladéktalanul rendezni kell olymódon, hogy az A1= a minimálbérrel, a többi pedig szorzókkal növelten. Amennyiben mindenki a minimálbért kapja, és nincs differenciálás szolgálati idő és képzettség szerint, az rövid időn belül káros következményekkel jár. Tisztelem és becsülöm a technikai személyzetet, akik minimálbért kapnak, de az tarthatatlan, hogy egy pénzügyi ügyintéző is csak minimálbért keressen. Talán kicsit több a felelőssége, és nagyobb figyelmet, tudást igényel a munkája. A közalkalmazotti réteg béremelést KÉR.....most még csak kér...

Vendég

#35

2014-06-16 05:34

Aláírtam és mindenben támogatom! Garzó Zoltánné

Vendég

#36

2014-06-16 06:32

Hát igen a bérünk egyszerűen szőrnyű!!!
Én gyermekfelügyelőként dolgozom egy Gyermekotthonban és a bérünk a béka segge alatt van!!Nem szeretnék senkit megsérteni,de a Pedagógus és a segítők közti bér különbség szerintem nem arányos!Míg mi 10-12 órában dolgozunk ők 6 órában!!!Nekünk se ünnepünk se hétvégénk,mert folyamatos műszakban járunk,addig nekik van!Tudom és most jön az ,miért nem tanultál!Most ha mindenki értelmiségi lenne ,ezt a munkát ki végezné el!!Bocs ha sértő ,de ezt hozták ki belőlünk ott fent az okosok!!!
optimista

#37 Re:

2014-06-16 09:58

#36: -

Én tanultam van főiskolám , mégis 100.000 forinttal kevesebb a bruttóm mint egy pedagógusnak... de hangsúlyoznám még egyszer, hogy nem az a gond, hogy emelték a pedagógusok bérét, hanem hogy a többiekét nem.... a pedagógus munka is felelősségteljes, nem könnyű, ha valaki tisztességesen , hivatástudattal végzi, akkor nem napi 6 órát dolgozik... és siralmas volta bérük, nagyon is időszerű volt, hogy rendezték a pedagógusok bérét, de itt az idő, hogy a pedagógusok munkáját segítő kollégákét is rendezzék


Vendég

#38

2014-06-16 10:45

Nagyon jó ötlet, mert a szakszervezet sem boldogul vezetőinkkel ! Hátha sikerül, mert éhbérért dolgozunk egyre többet !

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-06-16 17:01



Vendég

#40

2014-06-16 19:28

Bizony, ez már 10 éve stabil.

Vendég

#41

2014-06-17 06:11

Teljesen egyetértek ez a közalkalmazotti bértábla elképesztő nem tesz különbséget egy c/1-ben kezdő közalkalmazott fizetése és egy E/10-ben lévő közalkalmazott bére között mind a kettőé minimálbér.
Én személy szerint 34 éve dolgozom felsőfokú végzettséggel és a minimálbértől 4.600 Ft bruttóval keresek többet.Ezzel a bértáblával senki nem foglalkozik,mert azt mondják lehet a garantált illetményen felül fizetni,de kérem melyik intézmény adna többet!
vándor

#42 Re:

2014-06-17 14:26

#4: -

Egyetértek. Pályakezdő diplomás informatikus könyvtárosként állíthatom, hogy ez a bér még úgyis meglehetősen szűkös, ha az ember kénytelen továbbra is a szüleivel együtt élni. És ebből a fizetésből sajnos az elköltözés lehetősége egy nagyon távoli pont a horizonton. Egy ilyen fizetésből szinte lehetetlen az embernek saját lábra állnia.


Vendég

#43

2014-06-18 18:17

Dajkákat is kifelejtették!
Optimista

#44 Re:

2014-06-18 20:06

#43: -

Nagyon köszönjük mindenkinek, aki eddig is támogatta a kezdeményezést aláírásával, terjesszétek tovább iskolákban, óvodákban és mindenhol. Bárki szavazhat, nem csak az, akit konkrétan érint, hanem mindenki, aki átérzi a helyzetünket, akinek van olyan ismerőse akit érint, akinek van gyermeke, unokája aki iskolába , óvodába jár.

Egy megbecsülésre vágyó...

#45 Re:

2014-06-19 04:11

#43: -

Bár én iskolatitkár vagyok, de igazad van. Rajtunk kívül még számos területen dolgoznak közalkalmazottak minimálbérért. Bízom, benne, hogy egységesen fognak foglalkozni a bérrendezésünkért, mert mindenképp megalázó.


Vendég

#46

2014-06-19 06:15

Maximálisan egyetértek!

Vendég

#47

2014-06-20 15:57

Minden dolgozó embertől megköveteli a munkáltató, a tisztességes munkát. A tisztességes fizetést azonban hiába várja el a dolgozó. Akinek nincs diplomája, annak a közszférában csak éhbér jut. Teljesen mindegy, hogy hány évet, és hány szakmát tanult, amit munkája közben alkalmaz! Ha a parlamenti képviselő uraknak is minimálbérből kellene megélniük, akkor biztos nem lenne ilyen megalázóan alacsony a fizetés!!!
Vera

#48 Re: Re: Technikai dolgozók

2014-06-23 10:53

#22: - Re: Technikai dolgozók

Sziasztok! Mindenkinek igaza van a megalázó fizetések miatt. A pedagógusok keze alá sokan dolgoznak enélkül megállna az élet az  iskolákban, óvodákban. A bérünk 8 éve minimálbérre egészül ki, holott tevékenyen dolgozunk mi például az óvónők mellett, gyerekcsoportban..Ez az összeg jelenleg nettó 78000 Ft. A bértábla A-tól D-ig ugyanannyi mindenkinek függetlenül a végzettségtől, munkakörtől, és a munkában eltöltött időtől..Ideje lenne ezeket a béreket is rendezni, figyelembe venni a technikai dolgozókat mind erkölcsileg mind anyagilag..

Optimista

#49 Re: Re: Re: Technikai dolgozók

2014-06-23 15:06

#48: Vera - Re: Re: Technikai dolgozók

Örülök, hogy nem csak iskolában dolgozók csatlakoztak, terjesszétek a petíciót kérlek az óvodákban is!!!


Vendég

#50

2014-06-23 17:19

Elkeserítő és megalázó, hogy középfokú végzettséggel és 32 ledolgozott évvel a hátam mögött a munkabérem annyi, mint egy tanulatlan, betanított pályakezdő munkásé, azaz csak "bérkompenzációval" éri el a jelenlegi minimálbér értékét!