Közalkalmazotti bértábla

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Közalkalmazotti bértábla petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#51

2014-06-24 05:59

ELÉG VOLT!
optimista

#52 Re:

2014-06-24 06:07

#51: -

OSSZÁTOK ÉS TERJESSZÉTEK IS!!! KÖSZI

MKKSZ

#53 Re:

2014-06-24 06:15

#18: iskola_titkar -

Kedves Iskolatitkár! Az MKKSZ Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete harcol értetek is! Keressétek fel őket!


Vendég

#54

2014-06-24 06:15

Iskolatitkárként 83.000.- Ft nettó fizetést veszek fel, 27 év aktív munkaviszony után. Iskolatitkár, számítógép kezelő-használó szakmával rendelkezem és ECDL képesítésem van. Szégyen és megalázó ez a fizetés!
optimista

#55 Re: Re:

2014-06-24 06:20

#53: MKKSZ - Re:

elérhetőséget, konkrét nevet kérünk :) !!! MKKSZ-hez köszi

 


Vendég

#56

2014-06-24 06:49

Én is közalkalmazott vagyok, 2006-ban is ugyan ennyi volt a nettó keresetem, csak akkor még volt 13. havi jövedelem+cafetéria. Lassan 10 éve nem változott a jövedelmem. 33 éves munkaviszonnyal rendelkezem. A fiataloknak még csak-csak emelnek, de nekünk már semmit.

Vendég

#57

2014-06-24 09:22

Egyetértek!

Vendég

#58

2014-06-24 12:36

Jó lenne, ha valaki nemcsak a stadionokra, hanem az emberekre is áldozna pénzt !!

Vendég

#59

2014-06-24 12:40

Örülök, hogy végre összefogtunk!
A MKKSZ csak a kormányhivatalnokok, okmányirodai alkalmazottakról beszél ! A Pedagógus Szakszervezet pedig csak a pedagógusokról!

A 2015 szeptemberi béremelési javaslatban is az szerepel, hogy "pedagógus végzettségű nevelő-oktató munkát közvetlenül segítő"-knek jár !!!
Mi nem vagyunk pedagógus végzettségűek, ezért valószínű, hogy ebből is kimaradunk !!!!!!! Majd elmegyünk takarítani, hiszen ugyanannyi a bérünk !

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-06-24 13:06


Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-06-24 13:10



Vendég

#62

2014-06-24 14:05

Teljes szívemből egyetértek a "nemzet napszámosainak" jobb kezét jelentő alkalmazottak sanyarú sorsával!

Vendég

#63

2014-06-24 15:13

Örülök hogy valaki kezébe vette a sorsunkat,35 év munkaviszony után minimálbért sem érjük el,ez megalázó !!
Szebb holnap

#64 ebéd - bér- és kolléga feszültség

2014-06-24 15:19

Kb. fél éve történt: pedagógusokkal mindig is egy asztalnál ebédeltünk, kollégának kezelik az iskolatitkárt, rendszergazdát, ped. asszisztenseket is. Itt mindenki kolléga.
Most megkérdezték, hogy miért nem eszek velük. Nem köntörfalaztam, megmondtam, hogy sajnos már nem tudom kifizetni az ebéd árát, mivel fizetésem felét elviszi a svájci jelzáloghitel. A gyerekeimnek kell ebédet fizetnem! Csend volt. Nagy csend. Megdöbbentő csend.
Sajnos, nagyon is érezhető több helyen is a bérfeszültség.
Azt vettem észre, ami elszomorít, hogy a pedagógusokat egyáltalán nem érdekli a nevelő- és oktatómunkát közvetlenül segítők sorsa. Sem a vezetőket. "Terelnek".
egy szintén iskolatitkár

#65 A munka több lett ...

2014-06-24 15:33

A fizetésünk tizen.. éve áll már. De sajnos a fenntartó váltás óta sorsunk még rosszabb lett.
Elvették az gazdasági összekötőt, eljárót, adminisztrátorokat, viszont az ő feladatukat is a mi nyakunkba nyomták, arról nem is beszélve, hogy telefonközpont, az elsősegély is a mi feladatunk, valamint az egyéb pályázatokkal is minket terhelnek, a gazdasági és munkaügyes feladatoktól már a tanulói nyilvántartásra is csak túlórában jut idő. Határozatok írása, pedagógusoknak fénymásolás, most krétát, adj, most írószer rendelést készíts, most munkáltatói igazolást, most ezt és azt, és igen.... sajnos ilyen megterhelő munka mellett az ember nem tud másodállást vállalni, hisz amikor hazamegyünk otthon minket is vár a család.
Kérjük mi is ami jár nekünk!
A nevetségessé vált és igazságtalan bértáblát azonnal javítsák!
A1 = minimálbér, a többi pedig a szorzóval!!!
Gondolom ott fent is tudnak számolni!!!
fizetés emelést

#66 Re:

2014-06-24 16:18

#11: Marika -

Igen. Sokan sajnos azt hiszik, hogy aki iskolában dolgozik annak tavaly a fizetése emelve lett. Nem tudják sokan, hogy csak a pedagógusoké lett emelve 2013. szeptemberében, 2014. januárjában és még 2014. szeptemberében is lesz emelés.

Én elégedett lennék az új pedagógus bértábla "D" kategóriájával is. Nem értem, hogy MIÉRT NEM KAPHATTÁK MEG EZT AZ ISKOLATITKÁROK, GAZDASÁGISOK, DAJKÁK, PED. ASSZISZTENSEK...

Miért nézik le ennyire a mi munkánkat????

Iskolaszolga

#67

2014-06-24 18:35

Bővíteném az iskolatitkári feladatkörbe tartozó munkákat:
...mehetünk árajánlatokért boltokba, a KLIK-be pénzért, hogy tudjunk venni akár egy ceruzaelemet is, mert az intézményekben nincs pénz. Ezek után a saját bérleteddel, - vagy akinek még van kocsija, és tankolni is tud- el is viheted az iskoládnak a megvásárolt édességet pl. egy versenyre, vagy éppen a fénymásolópapírt, vagy amivel a "vezetőség megbíz"...stb.
Ja igen, a postázás! Csak tértivevény! :)Mennyivel egyszerűbb és olcsóbb volt a bélyeg!

Sajnos ennyi minden már nem fér bele 8 órába. Állandóak a túlórák, amit "majd lecsúszhatsz". De mikor? Megint új program van, amit tölteni kell, a táblázatok pedig egyre csak jönnek...jönnek Már nem is iskolatitkár vagyok!!!

Egyre nevetségesebb és felháborítóbb ez az egész! Ha lenne olyan szakszervezet, aki tudna tenni valamit, belépnék.
Minden nagyképűség nélkül, nélkülünk megáll minden.
Segítsünk magunkon, mert a vezetőink nem fognak!!! Küldjétek tovább a petíciót!

Motiváció

#68

2014-06-24 19:10

Bővíthetjük még, mert konkrét munkaköri leírásunk nincs is..

Viseld el a több száz, ezer gyerek zaját, a kiabáló tanárok másodpercenként törik rád az ajtót, aztán van sértődés, ha azonnal nem tudsz angyal és varázsló módjára kiszolgálni egyszerre 4 embert, közben az azonnali határidős táblát, vagy online felületet csináld, de számolj is közben és nehogy elrontsd, és persze kezdheted az egészet előröl, ha közben még további feladatokkal bombáznak.

A szabadság ? Érdekes, miért nem egységes ? A titkárok miért csak 20 alapnapot kapnak ?
Talán mert nyáron nincs aki dolgozzon?
Állj készen állandóan mindenre! Legyél elérhető állandóan.

Legyél portás, telefonos, ápolónő, pszichológus, felszolgáló, takarító, közbeszerző, könyvelő, adótanácsadó, gép, gép, gép.

Este maradj ott a rendezvényeken, bár ezért nem jár délutáni, esti pótlék, mint máshol.
Ugye rendezvény is mindig van, ballagás, évzáró, versenyek, értekezletek, igen... és mikor lejárna a munkaidőd izgulsz és alig kapsz levegőt, hogy vajon mi jön még? Vajon most el tudsz-e időben menni a gyerekedért az óvodában, vagy már megint fel kell hívj valakit. Ma is csak gyors kaja van, mert a KIR renszer csak otthon működik, akkor nincs leterhelve...

Minimálbérért , éhbérért mindezt!
Már mindent elvettek tőlünk, közalkalmazottaktól!!!
KÉREM, HOL A MOTIVÁCIÓ????
Rabszolgák.

#69 Éh bér !!!!

2014-06-24 21:02

53 éves vagyok,36 éves munka viszonnyal ebből 25 év közalkalmazott (dajka ) 79 ez fizetéssel,de úgy kapok ennyit h ebből 20 ez a kombenzáció.Ez fizetés???? Ez MEGALÁZÓ !! Hol vannak a ledolgozott évek ! Semmi kedvezmény nincs : Örülök hogy valaki kezébe vette a sorsunkat, és remélem eljut az illetékesekhez!!!!!!! óvodai pedagógusoknak még így is kevés van,ők biztos több rezsit fizetnek mint mi :)A 6,5 órás munkával,46 nap szabadsággal és a nettó 200 ezres fizetéssel még mindíg elégedetlenek.!! Nem kell nekünk ennyi,mert ők "tanultak" De rendezzék az évek után járó bért :


Vendég

#70

2014-06-25 05:36

37 éves munkaviszonnyal nettó 77000,- Ft bér özvegy vagyok, ebből kell megélnem!!!
Szerényke

#71

2014-06-25 05:51

#70: -

Nekem ugyanennyiből egy középiskolás és egy egyetemista gyereket kellene eltartani! Még jó, hogy van nagymamán és rokonaim!!!

vendég

#72 MKKSZ Szakszervezet

2014-06-25 06:23

Csatlakozzatok a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak
és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetéhez, azaz MKKSZ-hez!!!
Minél többen vagyunk a szakszervezetben, annál jobban tudnánk egymásért kiállni! Mi is létezünk!!!
www.mkksz.org.hu
Makai Beáta
MKKSZ tag
Ha bármi kérdésed van az MKKSZ-szel kapcsolatban, nyugodtan írj a makaibeata(kukac)citromail.hu címre!
iskola_titkar

#73 Re: Re:

2014-06-25 11:16

#53: MKKSZ - Re:

Az MKKSZ-hez abban az esetben csatlakoznék, ha lenne egy tagozata, vagy külön csoportja (mindegy minek nevezük) ahol csak az a több ezer iskolai dolgozó tömörül, akiket kihagytak a pedagógus béremelésről. Az MKKSZ igen komolyan általánosít és húz az egyébként annyira nem rosszul kereső kormánytisztviselők felé. A kettő nem egy és nem ugyanaz, nagyon nem! Jelenleg én azt érzem, hogy az MKKSZ próbál egy-két pici hullámot meglovagolni, de kb akkora zavart okoz, mintha egy centis kavicsot dobnék a Balatonba (amit mellesleg az idén sem fogok látni, mert évek óta nincs rá pénzem). Őszintén, minek fizessem még a szakszervezeti tagságit is, amikor az utóbbi jópár évben semmit nem értek el??? Lenne egy csomó ötletem, de így nem sok értelmét látom!

Optimista

#74 Re: Re: Re:

2014-06-25 11:55

#73: iskola_titkar - Re: Re:

 

Én azt írtam a szakszervezetnek, hogy először képviseljen bennünket, bizonyítson, és aztán amikor már látjuk, hogy van értelme akkor csatlakozunk.  Szerintem ez így lenne korrekt.

iskola_titkar

#75 Re: Re: Re: Re:

2014-06-25 12:01

#74: Optimista - Re: Re: Re:

Pár napja az ATV-n nyilatkozott Boros Péterné, ahol elmondta, hogy 6 éve nem emeltek bért a közszférában, tehát évek óta sikertelen minden bérfejlesztésre irányuló szándékuk. Egyszóval a lukas cipőn kívül nem nagyon tettek az asztalra semmit.