Közalkalmazotti bértábla

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Közalkalmazotti bértábla petíció automatikusan generált fórumtémája

Együtt

#276 Re:

2014-08-17 07:18

#275: kwizda -  

 A felsorolás nagy jó, de korábbról kellett volna kezdeni! :) Ugyanis minden valamiből következik.


Vendég

#277

2014-08-22 19:15

A Kutatóintézetekben dolgozó technikai dolgozók, laboránsok is kimaradtak a béremelésből. 25 év közalkalmazottként minimálbéren, pótlékok eltörölve, kevesebb a fizetés, mint 5 éve.


Vendég

#278

2014-08-23 15:28

Kedves Szavazók!

Naponta  lehet szavazni! Légyszíves terjesszétek a petíciót, mert nagyon kevés a szavazat, 

amit eddig kaptunk! 

Üdv: ped.asszisztens

Nagyon bízom benne, hogy valaki felfigyel a kezdeményezésre, és valamilyen pozitív eredmény születik! 

 


Vendég

#279 Re: Iskolatitár=iskolarabszolga

2014-08-25 20:46

Könyvtáros

#280

2014-08-31 11:58

Ha a következő egy évben nem rendezik a közalkalmazotti béreket Én is megyek külföldre 10x fizetésért és előbb utobb nem lesz aki termeljen az országnak mert az igazságtalan fizetések miatt külföldre menekülnek. Én 8 éve vagyok a pályán diplomám van nyelvvizsgám van és még egyéb iskolám is és a nettó fizetésem: 94.000 Ft felháborító!

hold

#281 Re: #88: léda - ne legyünk elégedetlenek a mai világban, ahol sokan örülnének egy udvaros vagy titká

2014-08-31 13:10

#252: DAJKA - #88: léda - ne legyünk elégedetlenek a mai világban, ahol sokan örülnének egy udvaros vagy titkárnői 

 Teljesen igazad van Személy szerint én is ebben a cipőben voltam de az igazán felháborító hogy szakirányú érettségivel rendelkező óvónő  kétszer annyit keres mint én és nekem is az a végzettségem csak gyermekgondozó.

KDFSZ

#282 Közalkalmazotti bértábla

2014-09-06 08:25

Kedves Aláírók!

Az alábbi linken elérhető a Könyvtári Dolgozók Független Szakszervezetének 2014.évi béremelési javaslata: http://kdfsz.webnode.hu/hirek2/

 


Vendég

#283

2014-09-08 06:44

Üdvözlök mindenkit! Felháboritó, h a szociális szférában dolgozók bérét, közel tíz éve nem rendezték! Kaptunk egyszer -kétszer 4-ezer ft os kis emelést, h befogják a szánket! Pedig szívvel lélekkel ápoljuk az időseket, éjjel nappal, ünnepnap stb. Semmi elismerést sem kapunk! Tiszteletel: Jelics Gyöngyi

Vendég

#284

2014-09-13 04:17

Mandi1961!


Vendég

#285

2014-09-13 07:25

A bértáblánál még csak a portfólió megíratása és az ezt követő ellenőrzési tortúra megalázóbb. 30-35 évi pedagógiai munka után fogják eldönteni bizonyos emberekről, hogy alkalmatlanok? És olyanok, akik a tényleges pedagógusi munkában évek-évtizedek óta nem vesznek részt? Az íróasztalnál ülve könnyű kritizálni.

Vendég

#286

2014-09-13 09:10

Szeretnénk mi is munkánkhoz, elvégzett iskolánkhoz és a munkában eltöltött időnknek megfelelő fizetést kapni.
Fizetésünk a csekkek befizetésére elegendő csak.Három hét azzal telik, hogy centizgetünk esetleg még lejjebb megyünk a hitelkártyánkon, hogy egyszer egy hónapban valóban bevásároljunk. Megalázó ez a bér amit kapunk, a munkánk nélkül pedig nem létezne az oktatás. Sztrájkoljunk?

Vendég

#287 Re:

2014-09-13 09:13

#285: -  

Portfóliót csak egyszer kell megírni, de éveken keresztül a semmiért dolgozni talán súlyosabb.


Vendég

#288

2014-09-13 15:39

A bnapokba vetődött fel beszélgetés szintjén, hogy a bölcsödei dolgozók is milyen megalázó fizetésésrt, dolgoznak, holott milyen nagy a felelősségük a kis ember palánták, első közösségi élményének kialakításában. Róluk sem esik szó, nincs aki felemelné szavát értük is.ISKOLAI SZINTEN MINDENT AZ ISK. TITK. NYAKÁBA ZÚDÍTOTTAK, CSAK ÚGY GÖRNYEDNEK ALATTA. Ne hagyjátok magatokat. Erre már oda kell hogy figyeljen valaki!! Ani egy volt közalkalmazott, a régiu időkből


Vendég

#289 Re: Iskolatitár=iskolarabszolga

2014-09-14 09:24

#26: Baby - Iskolatitár=iskolarabszolga 

 Én óvodatitkarként pontosan egyetértek veled, mert ez pont így van. Én kűlehetek beteg, de azért menjek már be és zsedjem be a 160 fő ebédjének térítési díját.

 

monyesz

#290 óvodatitkár

2014-09-14 15:50

Én is óvodatitkárként dolgozom közgazdász diplomám van plusz szakmai német nyelvtudas és csak azért nem mentem ki külföldre még mert szeretem a munkám.  De ez a havi nettó 77.290 édes kevés. Ha egy napig nem megyek be megáll az óvoda élete. A vezető aki 4szer annyit visz haza mint én egy emailt nem tud elkudeni nélkülem. ...de egyik sem szólal fel a segítő dolgozókért.


Vendég

#291 Re:

2014-09-15 09:16

#9: -  az egészségügyben volt béremelés ..nézz utána

 

 


Vendég

#292 Re: óvodatitkár

2014-09-15 09:19

#290: monyesz - óvodatitkár  ... keressen a kompetenciájának megfelelő állást, ha meg elvan itt is..... akkor  törődjön bele hogy a bértábla Önre is vonatkozik

 


Vendég

#293

2014-09-15 19:04

Egyre több fórumon olvasom, hogy "pedagógusok számára kifizetendő bankszámla kompenzáció". Félek, mi ebből is kimaradunk... Tudom, ez a petíció nem erről szól, de az elv... ugyanaz!

 


Vendég

#294

2014-09-17 07:50

Valóban szégyen gyalázat, hogy 2008 óta nem rendeződött a bértábla. A szociális szférában főleg nem.
narancs

#295 Re: hozzászólás

2014-09-18 07:24

#11: Marika -  

 Egyetértek. A régi bértábla figyelembe vette a végzettséget, munkában töltött időt. Most egy akár csak 15 éves, 8 általánost végzett dajka (3 hónapos dajkaképzővel) ugyanannyit kap, mint egy nyugdíj előtt álló dajka. Nem is beszélve egy érettségizett, szakképesítésekkel rendelkező iskolatitkár vagy óvodatitkárról, 1-2 évvel a nyugdíj előtt. A bérminimum után milyen nyugdíjra számíthatunk? Nekünk már nincs időnk gyűjtögetni nyugdíjas éveinkre, és a bérminimumból ugyan mennyit tehetnénk félre 1-2 év alatt? Mi már felneveltük a gyerekeinket, ezért már adókedvezményt sem kapunk. Így a netto bérünk még kevesebb is, mint csak egy pár éves munkaviszonnyal rendelkező, kisebb végzettségű közalkalmazottnak. Ja, és az érettségizettek 4 évvel később mehetnek nyugdíjba ugyanazzal a bérminimummal, mint a 8 általánost végzettek.

dadus

#296 Re: Re: vélemény

2014-09-18 10:44

#112: - Re: vélemény 

 Szerintem is igazságtalan, hogy ugyanabban a munkakörben (pl. dajka) dolgozónak pár éves munkaviszonnyal ugyanannyi a brutto bére, mint a nyugdíj előtt állónak. A netto bére pedig a pár éve dolgozónak több a kiskorú gyerekei miatt.  Az 50-en felülieknek is van 2-3 gyereke, de azokra már nem jár adókedvezmény, családi pótlék stb. mert már felnőttek.  Mennyi nyugdíjra számíthatunk   2-3 év múlva 40 év munkaviszony után? Sajnos az idősebbekre nem gondolnak.

Babu

#297 Re: hozzászólás

2014-09-19 10:38

 Úgy hallom, hogy csak 2015 szept.- től kapnánk talán valami béremelést. Remélem, akkor már diferenciálnak a végzettsék, ledolgozott évek száma és munkakör szerint. A nyugdíj előtt állók több évnyi bér lemaradását be kéne pótolni. Úgy tudom, a Cafeteria összege nem számít bele a nyugdíj kiszámításába. Ezzel is a kezdő dolgozók járnak jobban, nekik még mindegy, milyen címen kapnak pénzt. 118000 Ft Br. után mennyi lesz a nyugdíj? Ezzel a szűk réteggel (akiknek már alig van idejük a nyugdíjig) nagyon elbántak.  Megalázó helyzet, hogy egy 58 éves közalkalmazott sokkal több iskolával ugyanannyit kap, mint egy csak a kötelező iskolát végzett kezdő. Feszültségeket szül minden munkahelyen. Szerintem ez az egyenlősdi csak a most kezdő dolgozóknak tetszik. Bár sokan mondják, hogy ennyiért inkább nem dolgoznak, kapják a munkanélküli segélyt.


Vendég

#298 Re: Re: hozzászólás

2014-09-25 09:44

#297: Babu - Re: hozzászólás 

 2015 re csak a pedagógus végzetségű!!!!  pedagógus munkát segítőknek ígértek bármit is. A többieknek esteleg 2017 -körül!!!

 

Szeretnélek tájékoztatni benneteket, hogy megalakult, illetve 2014.10.22-én megalakul (átalakul) a Kulturális Dolgozók Független Szakszervezete, eddig (Könyvtári Dolgozók F SZ) kiterjeszti a tevékenységét minden oktatási, nevelési, kulturális intézményben dolgozó közalkalmazottra (kivéve pedagógus- nekik van PDSZ, PSZ)  

a köreinkből az első csatlakozó én vagyok... Angebrandt Dominika... ennek az aláírásgyűjtésnek a fő oszlopos tagja (Kanászné Erika mellett)

 

Kérem hogy minél többen csatlakozzatok ehhez a szakszervezethez, mert akkor tudunk hatékonyan fellépni , ha tömegek állnak mögöttünk. Ezzel a petícióval utoljára 3 hete voltunk az Ombudsmani hivatalban... sajnos eredménytelenül. Azt a választ kaptuk, hogy problémánk tipikus bértárgyalási szituáció... alakítsunk szakszervezetet.. vagy csatlakozzunk valamelyikhez..

HÁT RAJTUNK NE MÚLJON!!! MEGTETTÜK!!!

INFORMÁCIÓÉRT KERESSETEK A nos.pms.2014(kukac)gmail.com email címen!!

Belépési nyilatkozatot kérésre bárkinek küldök

Belépési nyilatkozatot megtaláljátok a  Facebook/ Iskolatitkár csoport ban is

FONTOSNAK TARTOM elmondani hogy  a szakszervezet vezetői, tisztségviselői mind önkéntes alapon dolgoznak!!!

 

ITT AZ IDŐ, HOGY A SZAVAKAT TETTEKRE CSERÉLJÜK!!!!!!

CSATLAKOZZATOK MINÉL TÖBBEN

 

Dominika

 

 


Vendég

#299 Re:

2014-09-25 11:22

#173: -  

Nagyon egyetértek. Olyan helyen dolgozom szakirányú felsőfokú végzettséggel (oktatás), ahol naprakésznek kell lenni rengeteg jogszabályban, saját szabályzatban, erős Office készség és megosztott figyelem készsége szükséges, na és megfelelő empátia, hozzáállás, stressztűrés a sokféle problémával szemben. Többet dolgozunk, mint az előírt napi 8 óra, mivel sokszor nem fér bele a munkaidőbe az igen összetett munkakör elvégzése. Ehhez képest azon gondolkodom, hogy másodállást keressek, mert a fizetésemből KÉPTELEN vagyok megélni. Nem járok nyaralni, nincsenek káros szenvedélyeim, de van egy egyetemista nagylányom, aki szerencsére megértő és nem nagyigényű. Normális ez egy fejlett társadalomban? Szóval igenis rendezzék a közalkalmazottak fizetését, mert ha így megy, ezekről a munkahelyekről a hozzáértő, sokéves tapasztalattal rendelkező "szakemberek" felszívódnak és elvándorolnak hamarosan, megélhetési gondok miatt.

Jó példa erre egy státusz, ami megüresedett egy éve az intézménynél, azóta a 4. fiatal diplomás pályakezdő próbálja betölteni, de hanyatt-homlok menekül el a nagy elvárás és fordítottan arányos alacsony jövedelem miatt.

Matykó

#300 Re: ebéd - bér- és kolléga feszültség

2014-09-25 15:54

#64: Szebb holnap - ebéd - bér- és kolléga feszültség 

 Sajnos itt senki, senkivel nem törődik velünk. Dajkákkal meg egyáltalán nem. Pedig nélkülünk semmit sem érnének, mi is ugyan úgy részt veszünk mindenféle nevelői munkában. Jó lenne ha minket is ember számba vennének, mert aztán mi igazán ott vagyunk mindenféle munkában, és a fizetésünk röhejes - a béka segge alatt van. 74.000 ft a havi fizetésünk (adó kedvezménnyel együtt 83.000ft).