Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#6701 Re:

2016-06-13 11:00

#6697: -  

 ilyen jól keresnek a sofőrök?


Vendég

#6702 Re: Kezdődhet az újraszámlálás!

2016-06-13 11:10

#6699: - Kezdődhet az újraszámlálás! 

  Több mint hatezer Quaestor-károsult juthat magasabb kártalanítási összeghez

http://www.kormany.hu/hu/igazsagugyi-miniszterium/

 


Vendég

#6703 Re: Re: Kezdődhet az újraszámlálás!

2016-06-13 11:46

#6702: - Re: Kezdődhet az újraszámlálás! 

Hurrá!!!!!!!!!

Talán kapunk még 50 vagy 100 eFt-ot, és így a kb. 15 milliós veszteségünk kisebb lesz.

Minden megoldódott.  Hurrá, hurrá, hurrá!!!!!


Vendég

#6704 Re: Re: Re: Kezdődhet az újraszámlálás!

2016-06-13 11:54

#6703: - Re: Re: Kezdődhet az újraszámlálás! 

 Megelőztél... éppen ezt akartam írni. Bukunk 8 milliót a "tanulópénznek" kikiáltott 11%-os levonáson és a 8 évre visszamenőleges hozamelvonásokon, de majd most még 2x-er elballaghat az egész család a bankba, hogy visszakapjunk 20-20e Ft-ot... Ragyogó. Közben meg olvasgathatjuk, ki hány tíz és száz milliót vett ki az utolsó napokban HOZAMOSTUL levonogatás NÉLKÜL. 


Vendég

#6705 Re: Re: Re: Re: Kezdődhet az újraszámlálás!

2016-06-13 12:34

#6704: - Re: Re: Re: Kezdődhet az újraszámlálás! 

Kommunikációs fogás az egész. Vajon honnan tudják már most, hogy ez pontosan 1.36 mrd többlet kiadást jelent az Alapnak. Nyilván onnét, hogy az egész el volt tervezve, és kétféleképpen is kiszámolták. Ha nem kiabálnak a károsultak, ok, ha kiabálnak kifizetjük őket. Aztán reggeltől-estig majd lehet mondani, hogy újra pénzt kapnak a Q károsultak a jóságos államtól. Minek is hívják ezt? Van aki azt mondaná ügyes, de én más jelzőt használnék.    


Vendég

#6706

2016-06-13 13:36

30M felettieknek a pertársaság jelenthet megoldást. 


Vendég

#6707 Re:

2016-06-13 14:12

#6706: -  

 Az a kérdés - mert igaz a 30 milliósok szívtak a legnagyobbat szerintem -, hogy a 6 és 30 közöttieknek mi a megoldás - HA elfogadták s felvették már a pénzt. Mert nehéz megemészteni, hogy 3-5-10 milliók elvesznek a semmibe, csak mert nem vette ki az ember annó a pénzt, hanem visszaforgatta a hozamokat. A 11%-ról nem is beszélek. Azonban én ahogy olvasgatom pld Palotást, e két dolog szerinte nagyjából rendben is van - ha valaki mást olvas ki a soraiból homályosítson fel, azaz maximum az elvesztegetett időre járó jegybanki alapkamattal számolt hozamért lehet(ne) perre menni. Ja csak ha az ő ténykedési költségeit (alapesetben kb 50 és 25 azaz 75 beugró per fő MINIMUM) veszem, valamint siker esetén a 9% levonást, hát nem tudom mi is fog maradni végül (hisz a jegybanki alapkamat az utóbbi időben igencsak soványka...) Annyit még megjegyzek, hogy kb 2-3 alkalommal kérdeztem erre rá KONKRÉTAN nála a saját családi példánkkal illusztrálva neki a szituációt, de válasz semmi... most vagy nincs válasz, vagy nincs mit keresni de a beugrónk jó lenne, vagy nem tudom mi van ilyenkor. Nem kértem jogi tanácsot INGYEN, de azt csak le lehet írni 2 sorban, hogy kb. mire számítson valaki HA perre megy. Mert az ő esettanulmányai pontosan kihagyják azokat akik mondjuk a tőkéjük 80-85%-át visszakapták, DE a tőke hiányzó része valamint az évek során felgyűlt hozamok mégis több milliós kárra rúgnak. Erre mi a tanács, na ez a kérdés, de úgy nézem ezt nehezebb lesz megtudnom, mint az eddigi pénzt visszakapnom...


Vendég

#6708 Re: Re: Re: Re: Re: Kezdődhet az újraszámlálás!

2016-06-13 14:59

#6705: - Re: Re: Re: Re: Kezdődhet az újraszámlálás! 

 

Ha ez nem bizonyíték a Quaestor-bűnszervezetre, akkor semmi nem az

Ma, 12:48

Messze nem a Magyar Nemzeti Kereskedőház volt az egyetlen ügyfél, aki a csődbejelentés napján jutott hozzá a pénzéhez a Quaestortól, még ha a legnagyobb tételhez is. Milliókat-tízmilliókat sokan felvettek, négy magánszemély pedig százmilliós nagyságrendben mentette ki a megtakarítását - írja az Átlátszó.

 
angrybird

#6710 Re:

2016-06-14 06:37

#6709: angrybird -  

 Ezen a honlapon teljes körű információ található MAGYAR NYELVEN! az Embei Jogok Európai Bíróságáról! Gyakorlati útmutató, kérdések válaszok és rengeteg hasznos információ! Kérem, hogy olvassátok el, hiszen a mi ügyünkről van szó! Ha érdekel Benneteket, a meghozott határozatok nézegetéséhez is tudok weblapcímet, azokból is sok hasznos dolog kiolvasható. Bár érdekes, hogy 2015. évi EJEB határozatok valahogy kiamaradtak belőle.

Konkrétan a felvetésem: nekem eléggé zsarolásgyanús a Palotás ajánlat (csak-most-csak-önöknek-csak-ezen-az-áron), nem tudom, hogy milyen jogvesztő határidőt emleget június 22-re. Tudomásom szerint még semmilyen bírósági ítélet nem született, hacsak a korábbi AB határozatot nem tekintem annak, amely elmeszelte a Q1-et, de az meg a 6 hónapos határidőn kívül, 2015. december 22. előtt történt, de világosítsatok fel, ha rosszul emlékszem.


Vendég

#6711 Re: Re:

2016-06-14 07:57

#6710: angrybird - Re:  

 Nekem is hasonló a megérzésem a Palotás email-lel kapcsolatban. De mondom, nem is érdekelne a zsarolás ténye, ha érdemben 2 sorban válaszolna, hogy "uram, a 11%-ért és a hozamok helyetti jegybankiért lehet menni..." ez alapján tudnám mi legyen. De mivel semmire sem válaszol, kivéve kiküldi ujra és ujra a szerződést (amit nekem kell kitölteni, a követelt összeg rovatot is - ez alapján számítja ki a díját - s pontosan ezt a követelt összeget nem tudom megmondani, mert nem tudom MIT lehet követelni... szívem szerint követelném a 2015 március 11-én fennálló állapot szerinti kötvényeim TELJES értékét (minusz az eddigi kifizetéseket), nem beszélve az azóta ért erkölcsi és anyagi kárról - hisz az elhúzott kifizetések miatt is volt veszteségem...


Vendég

#6712

2016-06-14 08:20

Messze nem a Magyar Nemzeti Kereskedőház volt az egyetlen ügyfél, aki a csődbejelentés napján jutott hozzá a pénzéhez a Quaestortól, még ha a legnagyobb tételhez is. Milliókat-tízmilliókat sokan felvettek, négy magánszemély pedig százmilliós nagyságrendben mentette ki a megtakarítását

"Nagyon nehéz a legnagyobb jóindulattal is azt gondolni, hogy a 333 ember, aki aznap vett ki pénzt, nem kapott idejében fülest. Nagyon nehéz elhinni, hogy a kormány mit sem tudott minderről. Elképzelhetetlen, hogy a NAV, aki az egyszerű adózókat is úgy szemmel tartja, mint a bűnözőket, nem vett észre mindebből semmit.

Ahol ennyi pénz forog kockán, ott cinkosok is vannak..."

Forrás: Sztárklikk
 
Ezért kell perelni, akár Strasbourgban is!

Vendég

#6713 Re: Re: Re:

2016-06-14 08:26

#6711: - Re: Re:  

 Kedves Sorstársam, az ügyvéd választásánál alapvető szempont a bizalom. Meg lehet bízni abban az ügyvédben, aki válaszra sem méltat. Én ezért se fogok elmenni P.-hoz. De mindenki tegyen saját belátása szerint.

angrybird

#6714 Re: Re: Re:

2016-06-14 08:28

#6711: - Re: Re:  

 Köszönöm szépen a reagálást. Nekem még az is a meglátásom (folyamatosan olvasgatom az általam ajánlott EJEB oldalakat), hogy az a bíróság nem a konkrét kárt fogja nekünk megtéríttetni, hanem az elszenvedett jogsérelemre kínál/kínáltat némi gyógyírt + az ésszerűen elfogadható és igazolt költségeket fogja megtéríttetni. Nem fog a magyar jogrendbe beavatkozni, nem fog újratárgyaltatni... Szerintem azok, akik a teljes káruk megtéríttetését remélik Strasbourgtól, azok hiú ábrándokat kergetnek.

Lassan érik bennem az elhatározás, hogy nekifutok valamelyik jogi egyetemnek... Nem vagyok nagyon távol tőle, mert gazdasági végzettségem van, ezen a területen dolgozom is, de titokban mindig érdekelt a jog.


Vendég

#6715 Re: Re: Re: Re:

2016-06-14 08:40

#6714: angrybird - Re: Re: Re:  

Egyetértünk. Lényegi változást -szerintem- csak az hozhat, ha az AB a tv valamely részét alkotmányellenesnek találja. Aligha képzelhető el, hogy E-ban felülbírálják a hazai tv-t és az AB álláspontját. Szerintem ez ennyi, sajnos. 

Az egy más kérdés, hogy még lehetnek itthon az ügyből olyan botrányok, amelyek újabb lépésekre kényszerítik a tv hozókat. Ha valamiben, ebben lehet reménykedni, én így látom.


Vendég

#6716 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-06-14 09:19

#6715: - Re: Re: Re: Re:  

Szerintem is így van. Az első lépés már meg is történt az állítólagos "újraszámolással", miközben tegnap már be is jelentették, hogy mennyit kell még kifizetni. Vajon, honnan tudták? Elszólták magukat, be volt ez tervezve már régóta.

Lehet még ilyen, például az ingatlan kötvényekkel kapcsolatban, ott a 2008 előtti hozamok elvonása a jogellenes, akár hogy is magyarázzák. Minden attól függ, mennyire hangosak a károsultak és a sajtó. Aztán majd megint levágnak egy centit a mézesmadzagból, és így meg minaddig, amíg el nem csendesedik a botrány. Ki foglalkozik ma már a mny pénzenkkel? A Q ügy sosem az igazi kártalanításról szólt. Ez lehet majd gond S-ban is, mert ha nincs bizonyíték a politikai összefonódásra, akkor ez egy "egyszerű" pilótajáték, amire már volt példa nem is egy európai országban. Ha viszont napvilágra derülnek a disznóságok, akkor alapjaiban változtathatja meg a dolgokat, s itthon előbb, mint S-ban.


Vendég

#6717 Re: Re: Re: Re:

2016-06-14 09:19

#6713: - Re: Re: Re:  

 Én magam sem mentem el a Palotáshoz, de hiába teszi fel több ember is itt a fórumon a "mondjatok egy ügyvédet" kérdést, senki sem hajlandó még válaszolni sem. Palotás - a meg nem írt többi névvel ellentétben - legalább ismert, mint a károsultak egy részét képviselő ember. Hogy aztán hogyan képvisel, milyen ember és mennyire ért a szakmájához az már más téma. 


Vendég

#6718

2016-06-14 09:31

Szó sincs semmilyen kamatokról és nem is lehet, itt egész egyszerűen megszerzett jóváírt tulajdonjogról van szó. alapjogi értelembe.

az AB. döntés mindenkire kiterjedő, és ezzel a döntéssel mindenki mehet Strasbourgba??? vagy mindenkinek előbb AB-beadványt kell foganatosítani és csak ezt követően mehet ki EJEB. bíróságra????

 


Vendég

#6719 Re:

2016-06-14 09:39

#6718: -  

Akkor mehetsz S-ba, ha a saját országodban már mindent végigjártál, eredmény nélkül.  


Vendég

#6720

2016-06-14 09:54

AB-döntés után egyből lehet menni, elutasítás esetén, csakhogy a döntés mindenkire vonatkozik-e????  és ezzel a döntéssel, vagy mindenkinek külön kell ab elutasítás. elvileg homogén csoportot képezünk

Valószinű ezért van törvénymódosítás, hogy ne legyen AB-döntés.

 

vendég

#6721 Re: Re: Re: Re:

2016-06-14 17:05

#6713: - Re: Re: Re:  

 Kedves Hölgyem/ Uram!

 

Én úgy gondolom most nekik van elég munkájuk. Palotás Úr a Posta Bank perben már nyert hasonló szituációban és ott még törvény sem volt a tényleges kártérítésre, hiszen az állam kontra kisbefektetők részvény ügylet volt. Itt pedig a QKKA és BEva elismerte egyszer már a tartozásokat.


Vendég

#6722 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-06-14 18:29

#6721: vendég - Re: Re: Re: Re:  

Kedves Hölgyem/Uram!

Én nem mondtam vélemény P.-ról, sőt azt írtam, hogy tegyen mindenki saját belátása szerint. Azt a véleményt viszont fenntartom, hogy az ügyvéd választás bizalmi dolog, és ezt el lehet azzal játszani, ha az ügyfélnek nem válaszolnak.

Egyébként sok sikert kívánok P.-nak, ez mindannyiunk érdeke.


Vendég

#6723

2016-06-15 06:35

Változtattak a hozamlevonási szabályon

Újraszámítás jön a quaestoroknak

http://www.azenpenzem.hu/cikkek/

 


Vendég

#6724 Re:

2016-06-15 09:39

#6723: -  

 Micsoda öröm, a 60 %-os bukóm talán 59.9%-ra mérséklődik!!!!!!!!! 

Ez igen, érdemes volt ezt a másfél évet kivárni. 


Vendég

#6725 Re:

2016-06-15 09:54

#6723: -  

 Sorstársaim, ez az igazi beismerés. Nem csak a felügyelet nem végezte a dolgát, de az Alap se tud számolni. Gondolom, nem kis költség a hozamok újraszámolása, a kiértesítés stb. Sebaj, telik rá a pénzünkből. Ha én így dolgoznék, már rég nem lenne munkahelyem