Magyarország önrendelkezése és szuverenitása

Quoted post

Oberon

#4707 Re:

2012-02-27 01:03

#4705: -

Van igazság abban amit írsz. Tény, hogy sok emberen nem tud segíteni ez a munkaprogram, de legalább néhányukon tud majd. Ha megnézzük a jelenlegi helyzetet, teljesen nyílvánvaló, hogy eddig a végromlás irányába tartottak a dolgok. Nem szeretnék "elmúlt nyolc év"ezni, de én például tényleg a vadkeleten élek és a munkámból kifolyólag bejárom az ország sok települését minden évben. Tarthatatlan állapotok uralkodnak, MINDENKÉPPEN változtatni kell, mivel az előző kormányok csak dagasztották a problémát. Bárki lehet elégedetlen a változások minőségével, meg gyorsaságával, de most legalább történik valami.

Ami a hazugságokat illeti. Nem tudom, Te merre tengeted napjaidat, de ezek szerint nem sok fogalmad van róla mi zajlik ÉK-i országrész falvaiban. Igenis vannak sokan akik kerülik a munkát (nem mindenki), mások felveszik a segélyt, pedig nem szorulnak rá igazából. Ezek tények, hiába dugják páran homokba a fejüket. És igen én beszélgetek az érintettekkel, ismerek sokat személyesen, mert itt élek, nem csak látogatóba érkezem. Nem kell persze senkit előre megbélyegezni, de javaslom nézd majd át a statisztikákat, hány olyan eddigi segélyezett lesz, aki inkább nem vállalja a munkát. Az itt megtakarított pénzekkel lehet később azokat támogatni, akik hajlandóak erőfeszítéseket tenni a kilábalásuk érdekében, vagy éppen valóban rászorulnak.

Az teljesen biztos, hogy ami most van az rossz és sokan ártatlanul szenvednek, vagy viselnek szégyengélyeget. Változtatni kell, de csodát tenni nem lehet.

Válaszok


Vendég

#4708 Re: Re:

2012-02-27 09:49:12

#4707: Oberon - Re:

Sajnos ez így nem fog vezetni sehová, csak fokozza az általános elégedetlenséget! Ha "ott" élsz, akkor valószínűleg ezt is érzékeled...

A sültgalambvárás valóban nem megoldás, de ez egy nagyon kényes, és nagyon összetett szociális és gazdasági, plusz még kulturális probléma is....és biztos, hogy nem egyszerű a megoldás....de valamit biztosan lehetne tenni, speciálisan helyileg....mert ami most történik, az nem megoldás....Olyan nincs, hogy egyik kap, a másik nem, miközben a rászorultságuk mértéke ugyanolyan....Illetve van ilyen, csak nem old meg semmit...a probléma eszkalálódik és csak még nehezebb helyzetet teremt...Ami most történik, az egyfajta sablont akar ráhúzni erre a rétegre, de a sablon nem passzol...

Szerintem a helybeli szakemberek (minden érintett és szükséges szakterület szakembere) tudnának a legobjektívebben megoldási változatokat kitalálni...nem központi kormányzati, mégkevésbé politikai alapon Pestről irányítva...

Azt pedig végképp nem értem, miért nem lehet a Kossuth tér felújítására szánt pénzt, vagy a kormánypropagandára frissiben kiutalt 1,2 milliárd forintot (és  még ki tudja mennyi más egyéb pénzforrást) a problémamegoldási módozatok kidolgozására és létrehozására  felhasználni??!! Mi lehet ennél fontosabb manapság??? A Kossuth tér arculatának átalakítása biztosan nem annyira húsbavágó kérdés!!!!!

Igazad van! Csodát tenni nem lehet....(legalábbis keveseknek sikerült eddig):)

Viszont azt hiszem, ez a helyzet az ország rákfenéje, és egyre inkább az is lesz, ahogy egyre többen és többen csúsznak lefelé, miközben azt kell látniuk, hogy mások hatalmas vagyonokat halmoznak fel..(legtöbb esetben ellenőrizhetetlen forrásokból)

Ez a helyzet egyenesen vezet a társadalmi feszültségek gyors és súlyos elmérgesedéséhez, ami pedig oda vezet, hogy az észérvek és a drágán finanszírozott kommunikáció már édeskevés lesz.....más eszközöké lesz a főszerep...

Ezt , azt hiszem nem kellene "kiharcolni".....