A Magyar Külügyminisztériumhoz a palesztin államiság kérdésében

Quoted post

Németh László

#202 Re: Re: Re: Kerem a szoveg valtoztatasat!

2011-10-23 20:39

#194: Efraim - Re: Re: Kerem a szoveg valtoztatasat! 

Kedves Efraim!

Abszolút megértem az Ön érzékenységét a témában, s mindazokét, akik áldozatai voltak a Holokausztnak.

Ugyanakkor eltartott egy darabig, míg felfogtam érvelése logikáját:

- jelenleg élő magyarok döntő többsége és a jelenlegi kormány nem vett részt benne ->
- ha a Soát emlegetjük, akkor ezzel talán hamis bűntudatot hozunk létre az emberekben ->
- mindez antiszemitizmust szül.

Nekem azonban, magyarként, több problémám is van ezzel a gondolatmenettel.

Először is, Magyarországon már most jelentős antiszemitizmus van. A magyar parlamentben nyíltan antiszemita, rasszista, és sokak szerint valójában náci párt van. S ezt nem a Soáról való megemlékezések, vagy netán azzal való bűntudatkeltés hozta létre.

Másodszor, létezik történelmi, jogi és politikai folytonosság is. S ha a ma élő magyar emberek döntő többsége nem is felelős érte, sőt nem is élt a Soá idején, de Magyarország, és magyar kormány és nép létezett. Különösen igaz ez most, hogy a jelenlegi kormány szellemiségében, jogilag és szimbólumaiban is tudatosan az 1945 előtti kormányok örökösének tartja magát.

Végül pedig, én magyarként igen is azt gondolom, van tartozásunk - a Soá miatt is - a zsidóság felé, s ezt nem a bűntudat-keltés hozta bennem létre, hanem az igazságérzet. S ha felhívjuk az emberek, a kormány figyelmét a múlt hibáira, gyalázatos részvételünkre a Holokausztban, ez nem visszaélés, hanem nagyon is józan beszéd.

Tisztelettel,
Németh László

Válaszok

Efraim Fischer

#208 Re: Re: Re: Re: Kerem a szoveg valtoztatasat!

2011-10-24 02:33:38

#202: Németh László - Re: Re: Re: Kerem a szoveg valtoztatasat!

Kedves Nemeth Laszlo,

Nagyon jol ravilagitott a gondolatmenetemre!

Ez lehet, hogy nem mindenkinek tetszik, de en ezt szorol szora igy gondolom!

Az, hogy mi folyik Magyarorszagon mar kevesbe erdkel, met engem mint izraelit nem erint az ottani antiszemitizmus. Ezert lettem izraeli, mert elegem volt mar 15 evvel ez elott az ottni antiszemitizmusbol.

Gondolom ezt megerti On is!

Efraim