A Magyar Külügyminisztériumhoz a palesztin államiság kérdésében

Quoted post

Efraim

#194 Re: Re: Kerem a szoveg valtoztatasat!

2011-10-23 04:45

#189: László Gombos - Re: Kerem a szoveg valtoztatasat!

Tisztelt Gombos László,

Köszönöm, hogy válaszolt az észrevételemre!

Sajnos az álláspontom nem változik meg, mert én továbbra is gusztustalannak tartom a Holokauszt belekeverését.

Valamint ez a szöveg sérti mint a jelenlegi magyar államot csak úgy mint a magyar népet!

Ez igen is vezeklésre szólít fel:

-"Szeretnénk, ha Magyarország nem követné el ugyanazt a hibát, amit a második világháborúban tett,..." -
-"...Magyarország óriásit léphet a jóvátétel irányában,..."-
-"Végezetül kérjük, hogy Magyarország ne asszisztáljon a zsidóság újabb háborúba sodrásához (egy háborúra készülő Palesztin állam támogatásával), esetleges tragédiájához, hiszen ez hosszú időre elszigetelné országunkat a nemzetközi közösség előtt, ahogy a világháborúban való hibás részvétel után is történt. Úgy gondoljuk, hogy Magyarország csak úgy nyerheti el az utókor tiszteletét, ha erkölcsi tartással a helyes utat követi, és kiáll a Közel-Keleten egyedüliként működő, másokat (arabokat is) tisztelő demokrácia, Izrael mellett, és gátakat állít egy harmadik világháború kirobbanása elé."-

Beszéltem több magyar származású izraelivel és a többsége egyet ért velem!

Ezért nyomatékosan kérem mint személyesen érintettet a Holokausztban, hogy változtassa meg ennek a petíciónak a szövegét az előzőekben kértek szerint!

Mi izraeliek köszönjük, de nem kérünk az ilyen fajta petíciókból! Ez antiszemitizmust kelt Magyarországon és nem használ sem a Magyarországon élő zsidóknak sem nekünk izraelieknek!

Rengeteg hozzászólást látok ebben a fórumban és úgy vettem észre, hogy többségük vallási elvakultságból helyesli ezt a kezdeményezést és nem látják a benne rejlő károkozást!

Tisztelettel,

Efraim Fischer

Válaszok

Németh László

#202 Re: Re: Re: Kerem a szoveg valtoztatasat!

2011-10-23 20:39:22

#194: Efraim - Re: Re: Kerem a szoveg valtoztatasat! 

Kedves Efraim!

Abszolút megértem az Ön érzékenységét a témában, s mindazokét, akik áldozatai voltak a Holokausztnak.

Ugyanakkor eltartott egy darabig, míg felfogtam érvelése logikáját:

- jelenleg élő magyarok döntő többsége és a jelenlegi kormány nem vett részt benne ->
- ha a Soát emlegetjük, akkor ezzel talán hamis bűntudatot hozunk létre az emberekben ->
- mindez antiszemitizmust szül.

Nekem azonban, magyarként, több problémám is van ezzel a gondolatmenettel.

Először is, Magyarországon már most jelentős antiszemitizmus van. A magyar parlamentben nyíltan antiszemita, rasszista, és sokak szerint valójában náci párt van. S ezt nem a Soáról való megemlékezések, vagy netán azzal való bűntudatkeltés hozta létre.

Másodszor, létezik történelmi, jogi és politikai folytonosság is. S ha a ma élő magyar emberek döntő többsége nem is felelős érte, sőt nem is élt a Soá idején, de Magyarország, és magyar kormány és nép létezett. Különösen igaz ez most, hogy a jelenlegi kormány szellemiségében, jogilag és szimbólumaiban is tudatosan az 1945 előtti kormányok örökösének tartja magát.

Végül pedig, én magyarként igen is azt gondolom, van tartozásunk - a Soá miatt is - a zsidóság felé, s ezt nem a bűntudat-keltés hozta bennem létre, hanem az igazságérzet. S ha felhívjuk az emberek, a kormány figyelmét a múlt hibáira, gyalázatos részvételünkre a Holokausztban, ez nem visszaélés, hanem nagyon is józan beszéd.

Tisztelettel,
Németh László