Petició a "deviza" és lakáshitelesekért

Quoted post

d209

#126 kié a felelősség?

2011-08-04 00:29

egyre tessék azért gondolni a nagy szájkarate közben: a kormány írta alá a hitelszerződéseket, vagy mindenki egyénileg? ha akkor tudták döngetni a mellüket, és rázni a rongyot (plazmatévé, új autó, kacsalábon forgó palota stb.), akkor most kuss legyen, és tessék VÁLLALNI A FELELŐSSÉGET!

Válaszok

CHF

#139 Re: kié a felelősség?

2011-08-05 02:09:09

#126: d209 - kié a felelősség?

bezárt a Lipót, oda a nyugalmunk. te meg köztünk vagy, nagyon butákat mondtál, Gizike


Vendég

#148 Re: kié a felelősség?

2011-08-05 11:50:42

#126: d209 - kié a felelősség? 

 Már elnézést de nem mindenki luxura költötte/igényelte a hitelt!!!

Rengetegen 1,5 szobás meg 2 szobás panelra költötték és elenyésző azoknak is a száma akik az autó hitelből Mercedest vagy Audit vásároltak! Ha nem tudsz empatikus lenni akkor inkább tartsd meg a véleményed vagy keress másik oldalt magadnak!!

Egy balek

#149 Re: kié a felelősség?

2011-08-05 13:34:49

#126: d209 - kié a felelősség?

Na idefigyelj, Te okostojás! az emberek többsége akik belementek az ilyen jellegű hitelbe azért tették, mert más lehetőségük nem volt, és nem a rongyrázásból, hanem mert szerettek volna egy nyugodt otthont maguknak. A bankok és az őket képviselő pénzügyi tanácsadók olyan lehetőséggel kecsegtették a leendő "balekokat" (ide magamat is besorolom) hogy ez a legjobb lehetőség jelenleg, mert stabil, nem fog nagyon változni. Mi elhittük, és nem is gondoltunk bele a sok jogi és szakszöveggel teleírkált so-sok oldalas apróbetüs szerződés aláírásakor - nem beszélve arról, hogy a szerződést nem viheted el hogy otthon nyugodt körülmények között átolvasd és megrágd-, hogy itt államilag támogatott rablásról van szó, mi több uzsora kamat beszedéséről, melyet mellesleg a törvény büntet. Igen, egyénileg írtuk alá a hitelszerződést, melyről azt gondoltuk, hogy tisztességes, és ha tényleg az lenne, senki nem lenne felháborodva. Itt nem feleősség vállalásról van szó, hanem arról, hogy a bankok azt csinálhatnak velünk amit akarnak, szó szerint tisztességtelenül kizsákmányolnak, és mi nem tudunk ellene tenni, csak azt hogy mindneünket elveszítjük és örülünk, ha marad annyi pénzünk, hogy holnap is tudjunk a családunknak enni adni! Személy szerint én azt ajánlanám az ilyeneknek, mint Te, hogy inkább örüljön, hogy neki nem kell azon gondolkozni, hogy mi lesz holnap (mert feltételezem, hogy neked nincsenek anyagi gondjaid és valószínű, hogy közelebb állsz a kizsákmányolók társaságához, mint az átlagemberéhez!!) !!


Vendég

#157 Re: kié a felelősség?

2011-08-05 22:37:02

Te kis seggfej,azért vettünk fel frank alapú hitelt,mert a fizetésünkre nem adtak forint alapút,de ugyanannyi frank alapút igen,akkor ki is kényszerített minket bele?Felvettem 12 milliót,mostani állás szerint 40et fizetnénk vissza..Ez így korrekt igaz?Kívánom neked,hogy kerülj az életben egyszer nehéz helyzetbe és röhögjenek rajtad..akkor kuss neked..

Elnézést(a többiektől)a hangnemért,de ez kijött..

Vendég

#176 Re: kié a felelősség?

2011-08-07 12:14:32

#126: d209 - kié a felelősség?

Arra gondoltál már te állat,hogy volt olyan akinek nem volt más választása?

Kiváncsi lennék te mit tettél volna a helyünkben? Nem ráztuk és most sem rázzuk a rongyot.Ebből is látszik milyen primitív barom vagy!!


Vendég

#185 Re: kié a felelősség?

2011-08-07 15:33:14

#126: d209 - kié a felelősség?

Kicsit gondolkodni kellene mielőtt ezt a baromságot leírod. A mai "tisztességes" átlagkeresetből mikor lehet egy lakást megvenni???

4 éve 156 Ft volt a svájci frank,úgy gondolkodtunk ezt tudjuk vállalni. Honnan a francból gondolta az ember, hogy 100 Forinttal megy feljebb a frank mára? Mi jelenleg fix összeget fizetünk + mellette lakáselőtakarékosságot jövő januárig,de utána a mostani számításaink szerint kb 120 %-ot fog emelkedni a hitelünk? Ez hol fair?A világon nincs ilyen banki fejetlenség mint Mo-on. Mindent nekünk kell benyelni?

Mellékesen jövőre változik az szja is, a reálbérek átlagosan 8-10 ezereel csökkeni fognak, hála a megszünő adójóváírásnak... Grat Orbánnak + az egész segnyaló csürhéjének.


Vendég

#206 Re: kié a felelősség?

2011-08-08 09:37:37

#126: d209 - kié a felelősség?

AKI ILYEN ALPÁRI MÓDON TUD GONDOLKODNI EMBERTÁRSAIRÓL, AZ VAGY POLITIKUS, vagy OLYAN MILLIÁRDOS, AKI SOHA NEM DOLGOZOTT MÉG EGY BECSŰLETES ÓRÁT ÉLETÉBE!!!


Vendég

#209 Re: kié a felelősség?

2011-08-08 13:34:00

#126: d209 - kié a felelősség? 

 Te biztos egy idióta pribék vagy!!régen az ilyen barmokat lámpavasra húzták!! valószínüleg nem a föld nevű bolygón élsz.

Krisz 76

#222 Re: kié a felelősség?

2011-08-09 06:26:00

#126: d209 - kié a felelősség? 

 Halkan jegyzem meg, hogy nem szocializmus van, ahol épültek lakások, és beköltözhettek az emberek, vagy a gyárakból mentek fusizva felépíteni a házat a kollegának hétvégente.


Vendég

#357 Re: kié a felelősség?

2011-08-13 10:37:12

#126: d209 - kié a felelősség?

Ember!!Nem plazma tv az amiről itt szó van!!Több ezer család lakhatása van veszélyben !Alapvető élhetési és szociális gondokról!Nincs és nem is voltak építéve szociális lakások az elmúlt 20 évben!Ezért venni,vagy építeni  kellett! De ha én 170 Ft veszek fel hítelt, amit akkor a bankok még kevesebbért vettek meg,annak kiszámitott járulékai voltak és én azt akkor válaltam,mijen joggon veri a nyakamba a mostani 260Ft árat!Csak józanul gondolkodj!!Ilyen nincs az Euban egy oszágban sem!!Vajon kinek a játékszerei vagyunk??Az Unisós jog vajon miért nem érvényesűl!!Okos tojás!!Vagy az ilyen gerinctelen embereknek joga van beszólni?Hát nincs!!

Köbüki

#360 Re: kié a felelősség?

2011-08-14 00:21:19

#126: d209 - kié a felelősség? 

 "Tisztelt" hozzászóló!

Irónikus megjegyzései sértőek, és megalázóak. Nem tudom, egy 68nm-es panellakás vétele mekkora rongyrázás ön szerint. Kacsalábon forgó palotának nem nevezném. Ha maga nem tartozik ide, nem is értheti miről van szó. Maga itt ne kussoltasson senkit, ha meg nem tetszik, le lehet koccolni az oldalról. Szánalom! :/

 

nickideviza

#479 Re: kié a felelősség?

2011-08-30 08:07:39

#126: d209 - kié a felelősség? 

 Sztem ez hülye duma. Senki nem döngette a mellét, nem azért vett, amit vett, hogy azzal fényezze magát, hanem, mert éppen szüksége volt arra, és megvette, mert megtehette. Lehet, hogy voltak meggondolatlan lépések, de a többség biztosan szükségből tette, amit tett. Egyébként meg ugye, pont azért vannak bankok, hitelek, hogy az ember megoldja egy-egy hitel felvétellel az aktuális gondját. És nem is lenne nagy baj, ha a bankokat nem hagynák, hogy úgy működjenek, mint az uzsorások. Hogy jönnek ahhoz, hogy a dupláját számlázzák az eredeti törlesztő részletnek? Ez nem rablás szerinted?


Vendég

#501 Re: kié a felelősség?

2011-08-31 20:47:35

#126: d209 - kié a felelősség? d209 Kussolj Te, itt nem csak a rongyrázósók kerültek a szarba nyakig, és már hullámzik. Ide várunk Téged is.!!!

 


Vendég

#569 Re: kié a felelősség?

2011-10-04 13:45:38

Szisza

#627 Re: kié a felelősség?

2011-11-21 05:52:59

#126: d209 - kié a felelősség?

Már elnézést de én nem ilyen dolgokat vásároltam a hitelből!!Vettem egy 35 nm-es 1,5 szobás panel lakást,ami szerintem nem egy kacsalábon forgó poalota,amire fizettem 47 E forintot.Most 100-105E körül mozog!!Úgy gondoltam,hogy jó biztosan emelkedni fog idővel a fizetni való, de a fizetésem is,és az albérlet sose lesz az enyém,és öreg koromban, majd ha esetleg leesek a lábamról akkor az albérletből elküldenek se perc alatt,de ha ez a lakás már a sajátom lett volna addig,akkor lett volna fedél a fejem felett.Ezért vágtam ebbe bele,de már megbántam!!Ráadásul a fizetésem is folyamatosan csökken!!Úgyhogy ha valamit nem tud,fogja be maga a pofájárt de villám gyorsan!!!

Szisza

#629 Re: kié a felelősség?

2011-11-21 06:02:10

#126: d209 - kié a felelősség?

Csak még egy kis kiegészítés!!

A koleganőm viccből még rá is kérdezett a banki ügyintézőnél hogy "ugye nem fog nekem duplájára emelkedni a fizetnivalóm??"

Erre azt mondta a nő hogy dehogy fog ahoz háború kellene!!!

Nos kérdem én hol a háború??Mert dupla fizetnivaló az van!!!!