Petició a "deviza" és lakáshitelesekért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Petició a "deviza" és lakáshitelesekért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#501 Re: kié a felelősség?

2011-08-31 20:47

#126: d209 - kié a felelősség? d209 Kussolj Te, itt nem csak a rongyrázósók kerültek a szarba nyakig, és már hullámzik. Ide várunk Téged is.!!!

 

a petíció elindítója

#502 Re: A rejtélyes svájci frank nyomában Olvassátok, terjesszétek!

2011-08-31 23:33

a petíció elindítója

#503 ezt HALGASD MEG !

2011-08-31 23:35

SUPER !

16 óra 04 perc, időt kérek c. műsor: Varga István MNB felügyelő bizottsági tag nyilatkozik

http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2011-08-27
a petíció elindítója

#504

2011-08-31 23:40

A petíciónkat, több mint 2.000 támogató aláírásával, 2011.szeptember 7.-én, szerdán 16 órakor adjuk át, a Parlament Margit-híd felöli oldalán, a Duna felöli részen, a gépkocsi bejárónál.

Az aláírásgyűjtést tovább folytatjuk, amint összejön újabb ezer aláírás, újra beadjuk, és újra és újra…

Vendég

#505 Re:

2011-09-01 01:40


Vendég

#506

2011-09-01 11:45

Ideje lenne összefogni, és oda csapni... nem csak nekik vannak jogaik.. már mint a bankoknak ... és a cégek akiknek eladják a hiteleket.. ISMERTEM múltidő igen több olyan személyt aki már nem bírta a lelki terrort, és megölte magát. Ebből elég.
Virág Kálmán

#507 Re: Re: A rejtélyes svájci frank nyomában Olvassátok, terjesszétek!

2011-09-01 18:51

virág kálmán
piliscsaba

#508 Re: ezt HALGASD MEG !

2011-09-01 19:04


Vendég

#509

2011-09-01 19:11

A devizahitelezés egy óriási átverés,ez az előző MSZP-s kormányzatnak a főbűne!Mivel jogfolytonosság van a FIDESZ kormány nyakába szakadt ennek rendezése.Azt várjuk ettől a kormánytól,hogy ne csak látszat intézkedéseket tegyen,hanem a népért álljon ki a hamis BANKOK ellen.
virág kálmán
piliscsaba

#510 OTP svájci frank alapú hitel

2011-09-01 19:13

Tisztelt az OTP Bank által kiközvetített svájci frank alapú hitellel rendelkező honfitársaink!!

Magunk is az OTP bank által folyósított svájci frank hitellel rendelkező családok közé tartozunk.
A hitelfelvételünk idején a Bank a jövőbeli kockázatokra a figyelmünket egy mondatban sem hívta fel, holott mint az napjainkban már számunkra kiderült tisztában voltak a komoly kockázatok meglétéről és azt a közjegyzői okiratban szerepeltetve velünk el is fogadtatták.
Amit ha a kialakult helyzet miatt sérelmezünk akkor előszeretettel az orrunk alá is dörgölnek. A svájci frank komoly mértékű erősödése is komoly terheket ró ránk de ezt a költségnövekedést még további komoly kamatemelésekkel is súlyosbítják!
Megjegyzésként a tények azt mutatják, hogy abban az időszakban amikor az ügyfelek szinte már utolsó megkeresett fillérjeiket a hiteltörlesztő részleteikre fordítják akkor az OTP Bank profitja a korábbi évekkel megegyező vagy magasabb. A Bank nem hajlandó kivenni a részét a rossz pénzügyi világhelyzetből, mindent az ügyfelekre hárít!
Szerintünk ez nem törvényes!!
Közgazdásszal és jogásszal arra a következtetésre jutottunk, hogy jogilag van mit kifogásolni viselkedésükön.
Szerződésük, gazdasági erejükkel való visszaélésük és a pénzügyi válság alatt az ügyfelekkel szemben megvalósított egyoldalú szerződésmódosításaik jogilag támadható.
A siker elérésének ideje jelentősen rövidül, az ügyfelek irányába történő pozitív végkifejlet valószínűségének esélye viszont jelentősen növekszik sok károsult összefogásával és együttes jogi fellépésével!!

Ezért kérjük, ha egyetért kezdeményezésünkkel és igazságtalannak tartja a Bank jelenlegi viselkedését akkor jelentkezzen!


http://www.pertarskereso.hu/panaszok/otp-svajci-frank-alapu-hitel/
virág kálmán
piliscsaba

#511 Bankterror magyarországon

2011-09-01 19:16

virág kálmán
piliscsaba

#512 devizahitel-próbaper

2011-09-01 19:16

virág kálmán
piliscsaba

#513 Deviza botrány !!!!!

2011-09-01 19:24


Vendég

#514

2011-09-01 22:40

Mostmár elég, jogom van a jogomhoz, a tisztességes megöregedéshez fedéllel a fejem felett. Jogom van a hazámban élni, magyarnak lenni, jogom van magam dönteni az életemről szabadságomól NEM LESZEK SENKI RABSZOLGÁJA!!!!

Vendég

#515

2011-09-02 00:36

Nincs devizahitelem , de volt hitelkártyám és tapasztaltam hogyan lop a bank még a rendesen visszafizetett sőt túlfizetett hiteleknél is .( a kártya volt túlfizetve a megszűnése pillanatában ,a többletet sem kaptam vissza és a bank visszaélt a kártyával , SIKERES TRANZAKCIÓT HAJTOTT VÉGRE 12000 Ft értékben a lejárt , megszűnt , nálam..kettévágva.. fiókba elsüllyesztett kártya.ETTŐL A PILLANATTÓL SZÁMOMRA MINDEN BANK JÓHISZEMŰSÉGE MEGKÉRDŐJELEZŐDÖTT BIZTOS VAGYOK ABBAN , HOGY MINDEN MÁS HITELNÉL IS UGYANILYEN BECSTELEN , TOLVAJ MÓDON JÁRNAK EL !!! TEHÁT REMÉLEM A BANKOK TAKARODNI FOGNAK MEGVERT KUTYAKÉNT !A MOCSKOS BANKÁROK elődeit mint tudjuk ( a pénzváltókat ) a templomokból is kizavarták
ÜTÜNK !!!!

#516 Re: Teljesen igazad van!!!! Neked legalább van erőd .Sokan már feladták ...végleg.Árvát hagyva hátra

2011-09-02 00:40

VÉELEM

#517 vargalmaria@freemail.hu

2011-09-02 08:14

Kedves 514!
Teljesen igaza van!!!! Ámde, látta a tv-ben nemrégiben egy "OKOS" ember nyilatkozatát, amikor pont ez volt a téma? Az "örökös" nem csak vagyont örököl, de tartozást is. Óriási vigyorral a képén!!!!!Akkor ennek mikor lesz vége??? Ezek garantáltnak, és tutinak érzik: visszakapják az uzsorakamatos, becstelen pénzeiket!!!!! Sajnos!!!!!!

Vendég

#518

2011-09-02 09:08

Nagyon helyeslem ezt a dolgot és remélem hogy elérünk valamit. Sajnos 2008 szeptemberben vettem fel svájci frank alapú jelzáloghitelt és nagyon bosszant hogy a svájci frank csak emelkedik és jogtalanul.
virág kálmán
piliscsaba

#519 Érdekes!!!

2011-09-02 23:53

Kedves mindenki,honfitársaim!

Érdekes lenne mindenkinek nézegetni a deviza árfolyamokat mert sajnos egy bevált tendencia hogy hó elején emelkedik az árfolyam kb 01-20 ig és utána érdekes módon esik!
Gondolom mindenkinek 01-20-ig vonják a hiteleit!
Én ettől a hónaptól azt fogom csinálni hogy nem hagyom a számlámon a pénzt . Ha nem majd akkor rakom rá amikor már 2-3 napja csökken az árfolyam!
Mivel a bank SCF ben számol mindig az aktuális napi árfolyamon kell vonnia a részletet.
Csak arra figyeljen mindenki hogy már 4-5 napja csökkenjen az SCF mert amikor rárakjuk a számlára a pénzt onnantól -2. napi árfolyamon vonják majd!!!
virág kálmán
piliscsaba

#520 MKB Hitelesek!

2011-09-03 00:00

Várom azok jelentkezését akik az MKB.banknál vett fel lakás hitelt én júliusban 266ft-on vonták le a részletét!!Azoknak érdekes akiknek minden hó 15-én van a T napjuk!
Én panaszt tettem és ma jött egy ajánlott levél,sajnos csak hétfőn tudom felvenni!
virág kálmán
piliscsaba

#521 MKB Hitelesek!!

2011-09-03 00:01

HELYBITEK:!!!!!!!!!!!!!!!AUGUSZTUSBAN!!!!!
virág kálmán
piliscsaba

#522 SCF ÁRFOLYAM DIAGRAMM!!!

2011-09-03 00:05

virág kálmán
piliscsaba

#523 SCF

2011-09-03 00:06

Tökéletesen lehet látni a diagramon amit írtam!!!!
virág kálmán
piliscsaba

#524 Több hitelre vonatkozhat az árfolyamgát 2011. szeptember 02.

2011-09-03 00:09

A kormány pénteken benyújtott javaslatát a parlamentnek a devizakölcsönök törlesztési árfolyamának rögzítéséről és a lakóingatlanok kényszerértékesítésének rendjéről szóló törvény módosítására. A javaslat szerint többen vehetnék igénybe az árfolyamgátat.

A javaslat célja az árfolyamrögzítés lehetőségének kiterjesztése a 2015. január 1-jét megelőzően lejáró kölcsönökre, valamint annak egyértelművé tétele, hogy a törvény olyan devizakölcsönökre is alkalmazandó, ahol a fedezet egy része nem lakóingatlanon alapított jelzálogjog, hanem állami kezesség.

Az árfolyamgát bevezetése óta több lakossági jelzés érkezett azzal kapcsolatban, hogy a bankok az államilag támogatott Fészekrakó Programot fizetéskönnyítő eljárásnak tekintik, ezért visszautasították a hozzájuk forduló ügyfeleket.

Ha a javaslatot az Országgyűlés elfogadja, a törvény egyértelműen és kétséget kizáróan ki fogja mondani, hogy olyan devizakölcsönökre is alkalmazható az árfolyamrögzítés, ahol a fedezet egy része nem jelzálog, hanem állami kezesség.

A kormányzati portálon közzétett adatok szerint a mintegy harmincezer Fészekrakó hitelszerződésből, 19 ezer 235 svájci frank alapú és 555 darab euró alapú, ennyi családnak nyílik meg a lehetőség az árfolyamrögzítésre, mint a devizahiteleseket segítő kormányzati intézkedés egyikére.

A törvénymódosítás lehetővé teszi azt is, hogy azon hiteladósok is kezdeményezhessék az árfolyamrögzítést, akiknél a devizakölcsön végső lejárata 2015. január 1-jét megelőző időpont.

virág kálmán
piliscsaba

#525 GUSZTUSTALAN!!!Javított a Raiffeisen Bank

2011-09-03 00:11

Több mint duplájára nőtt a Kelet-Közép-Európa harmadik legnagyobb hitelintézetének, az osztrák Raiffeisen Bank International AG-nek a nyeresége az idén a második negyedévben a tavalyi adatokhoz képest.

Az április-június közötti időszakban a Magyarországon is aktív bank 345 millió euró profitot ért el az egy évvel korábbi 138 millió után a kisebbségi részesedések hozzájárulása nélkül. Elemzők 265 milliót vártak.

A nettó kamatbevétel 897 millió euró volt, amely 2,7 százalékkal alacsonyabb az előző év azonos időszakáénál. A nettó díj- és jutalékbevétel a negyedévben 380 millió eurót tett ki, amely 0,4 százalékkal jobb a bázisnál.

A befektetett tőkére vetített megtérülés (ROE) csoportszinten 17,1 százalék lett az esztendő első felében az egy évvel korábbi 12,2 százalék után.