Petició a "deviza" és lakáshitelesekért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Petició a "deviza" és lakáshitelesekért petíció automatikusan generált fórumtémája

d209

#126 kié a felelősség?

2011-08-04 00:29

egyre tessék azért gondolni a nagy szájkarate közben: a kormány írta alá a hitelszerződéseket, vagy mindenki egyénileg? ha akkor tudták döngetni a mellüket, és rázni a rongyot (plazmatévé, új autó, kacsalábon forgó palota stb.), akkor most kuss legyen, és tessék VÁLLALNI A FELELŐSSÉGET!
egyoldalú szerződésmódósítás megengedhetetlen!!

#127

2011-08-04 03:14

szívből sajnálom a devizahiteleseket, de ennyi gazdasági nonszenszt -mint, amiket megoldásnak javasoltok- ritkán olvasni egy helyen.
- Az állam fizessen ezt-azt-ról eszetekbe jutott, hogy az állam mi vagyunk? tehát végül is mi fizetnénk meg, amit kívántok. kösz, de kösz nem.
- autóra NEM veszünk fel hitelt 10 évre!!!!! (5-re sem)
- igen, ha hitelt veszel fel (még ha nem is változik az árfolyam) többet fizetsz vissza, mint amit felvettél. ha hosszú a futamidő, akkor SOKKAL többet. Akinek betétje van a bankban, az sem nulla kamatra teszi be. kenyeret, albérletet, villanyt, buszjegyet sem ingyen kapsz.

az egyoldalú szerződésmódosítást pedig nem is értem. Az egyszerűen megengedhetetlen.
ha pedig nincs egyoldalú módosítás, akkor mindenki teljesítse amit vállalt.

zárszónak: igenis volt mindig is forint alapú hitel. ha alapos voltál meg is nézted hogy az mennyibe került amikor felvetted a devizást. Azért nem azt választottad, mert már akkor is drágább volt, mint amit most a devizahiteledre fizetsz.



Vendég

#128 Re:

2011-08-04 03:21

#118: veronika1979 -

zsidózás helyett olvastad volna el, mit írsz alá, és választottál volna olcsóbb autót, amit ki tudsz fizetni.

szép magyar mondás: addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér.

persze mást hibáztatni kézenfekvő, kényelmes és tradícionálisan felelőtlen megoldás


Vendég

#129

2011-08-04 07:09

.

Vendég

#130

2011-08-04 11:00

Egyetértek!!! Regisztráljatok!!!
Hódolód...

#131 Re:

2011-08-04 15:15

#127: egyoldalú szerződésmódósítás megengedhetetlen!! -

Én is sajnálak szívből, egyáltalán nem tudom mit keresel ezen az oldalon, ide jöttél eszet osztani...

Ha tudnád azért vettünk fel hitelt, hogy ne dobjunk ki az ablakon pénzt, amit már 4-évig tettünk, mivel albérletbe éltünk, sajátunkat szeretük volna törlesztenni, nem pedig más zsebét hízlalni....De te ezt honnan is tudnád...Mivel általába nem mindenki születik gazdag családba, hogy apa-anya csak úgy lakás dobáljon hozzájuk, tudod vannak akiknek megkell érte küzdeni, s bízony nehéz áron.....

Szerintem ez az oldal egyáltalán nem neked való drága!!!!


Vendég

#132

2011-08-04 16:46

Nagy reményeket füzök hozzá!! KÖSZÖNÖM

Vendég

#133

2011-08-04 16:58

Nagyon jó lenne,ha a sok szenvedést amit okoztak a népnyúzók megszűnne.És soha többet a bankok tájékára sem megyek.

Vendég

#134 Re: Re:

2011-08-04 18:30

#131: Hódolód... - Re:

én forintos hitelt vettem fel. mert nem sajnáltam időt és energiát fektetni bele, hogy megfelelő hitelt találjak. és hogy elolvassam, és _értelmezzem_ a szerződéstervezetek minden egyes pontját.

ennyit kellett volna mindenkinek csinálni, és most nem kellene más zsebében is (mert az állam mi vagyunk) turkálni. te is fizetni fogod a saját megsegítésed, ebbe belegondoltál már???


Vendég

#135 Re: Re: Re:

2011-08-04 18:37


Vendég

#136

2011-08-04 18:38

Jézusom, te ennyire okos vagy! Ha megkérlek, ne ide gyere észt osztani!!!

Hányok az ilyen emberektől!! Valószínű, nem közénk való vagy!!

Vendég

#137 Re:

2011-08-04 22:19

#136: -

inkább legyek okos, mint okoskodó. főleg utólag... :P


Vendég

#138

2011-08-04 23:05

Összefogni és demonstrálni, hogy megmutassuk: nem csak statisztika vagyunk!!
Ez már nem magánügy, társadalmi probléma!!! És egyre nagyobb PROBLÉMA!!

Mikor, hova ?? megyek!!
CHF

#139 Re: kié a felelősség?

2011-08-05 02:09

#126: d209 - kié a felelősség?

bezárt a Lipót, oda a nyugalmunk. te meg köztünk vagy, nagyon butákat mondtál, Gizike

CHF

#140 Re: Re: Re:

2011-08-05 02:13

#134: - Re: Re:

a kamattámogatást meg én fizetem neked az adómből, te okoska. meg ne magyarázd, hogy 16%-ra vettél fel hitelt? eszedbe sem jut, hogy voltak olyanok, akik nem voltak erre jogosultak? Látom, trendi lett a kicsi pöcs, attól vagy ma itt ekkora király!

CHF

#141 Re: Re:

2011-08-05 02:29

#128: - Re:

ellopták az autómat, a casco a felét fizette, marad még 1,2 millió, amit azonnal kértek, végrehajtással fenyegettek. Igen nagy luxust választottam, Suzuki Ignis. Miért van véleményed arról amiről fogalmad sincs? holnap felemelik a vízdíjat a lakásodban, mert csak - a bankok így tettek akamatokkal - azután megint,meddig tűrnéd? Ha nincs hiteled,neked sem jó, mert a bankok a megemelkedett részleteket is kiviszik az országból. hiányzik több száz milliárd forint a gazdaságból!!! Miért nem volt teljes listás adósnyilvántartás? mert a bankok nem szerették volna tudni,kinek mennyi hitelt SZABAD adni. A mi betéteinkből!!! Érted? Kockára tették a pénzünket,mert még többet adtak! Ez a lényeg, nem a plazma tv-t vett ember, nem azoknál van, az csak a probléma 5-6%-a, csak azt jobb hansúlyozni, mert feleslegesnek tetsző dologből bajba kerülni felelőtlenebbnek látszik. Amikor a bankban azt mondták, hogy ha nagy baj van, talán 20%-ot emelkedhet a törlesztés, és ezt mondták százezreknek, amikor a kamattámogatott forinthitelek feltételeinek nem alkalmas emberek a 16%-os forinthitel és a 2-3%-os chf mellett választhatott, akkor nem volt véletlen ez a különbség. Adták volna úgy, mint most, sokkal kevesebb lenne a baj. És mindent csak jövedelem mellett, megfelelő jövedelem mellett. Itt mindenkinek van felelőssége, az adósnak, az államnak és a banknak is. az államnak meg ne bohóckodni kellene az eszközkezelővel, és nem pénzt kell erre fordítani, hanem meg kell osztani az anyagi terheket a bank és az adó között. És itt vége is lehetne mindennek. Csak ennyi kellene. De azt, hogy mindent az adós álljon, és ha végrehajtás után még marad tartozása, azt élete végéig fizesse, mert volt egy világválság, amit nem ő, nem a lapszabászok, hanem a pénzügyi szektor hozott létre, az egy mocskos dolog.


Vendég

#142 Re:

2011-08-05 07:56

#125: -  

 3, Ha hitelfelvételkor erőszakosan beszélt rá a banki ügyintéző a devizaalapú hitelre.


Vendég

#143

2011-08-05 08:50

Támogatom a peticiót.

dr.Béndek György nyugdíjas mérnök

Vendég

#144 127,128-Re.

2011-08-05 10:00

Ki beszél arról, hogy az állam fizessen helyettünk jóemberek, csak annyit kértünk, hogy fékezze meg a bankok kapzsiságát semmi többet. De, gondolom Ti nem fizettek adót,nem dolgoztok, nem tudnak tőletek adót vonni, tehát megint csak a Mi-hitelesek- adóiból támogatta meg a bankokat az akkori kormány.Miért nem minket ÁLLANDÓ adófizetőket támogatott? Azért mert a bankok teszik a zsebükbe a pénzt.Lehet, hogy Ti zsebetekbe is? Nem baj lassan eljön a fordulat és akkor elszámoltatunk mindenkit, lehet, hogy Ti is köztük lesztek?

Gondolkozz mielőtt 2 millió embertársadat sértegeted.
Jövő

#145 Kérés...

2011-08-05 10:03

Segítsetek Fórumozók! Pártállástól független alkotmányjogászt keresek privátba, sürgős.

Segítségeteket előre is köszönöm!!!
veronika1979

#146 Re: Re:

2011-08-05 11:40

#128: - Re:  

 Mi van? Te valami "jófajta" bankár vagy banki vezető lehetsz!

Vagy egyszerűen egy bunkó majom!

Semmit nem tudsz az akkori körülményeimről!!!

Nem azért kellet az autó mert nehezemre esik bkv-val közlekedni!!!

Mellesleg egy középszériás Suzukit "vettem". Nem tudtam hogy ez luxusnak számít!?!?

Mellesleg amennyit most fizetek abból a pénzből már egy Audi A4-esem is lehetne!!!

Valamint nem csak én hanem mások is zsidóznak itt!

Amióta világ a világ mindig is ők keverték a legnagyobb sz@rt és ők urálták a legtöbb pénz!Nem csak kis hazánkban hanem az egész világon!

Szerinted miért tört ki a 2. világháború az akkori gazdasági válság után? Mi volt a háttérben?

Olvass utánna!!Én ne a történelem könyvekben,hanem hiteles dokumentumokban!


Vendég

#147 Re: Re: Re:

2011-08-05 11:46

#134: - Re: Re:  

 Mééég szerencse hogy ilyen okos vagy!!!


Vendég

#148 Re: kié a felelősség?

2011-08-05 11:50

#126: d209 - kié a felelősség? 

 Már elnézést de nem mindenki luxura költötte/igényelte a hitelt!!!

Rengetegen 1,5 szobás meg 2 szobás panelra költötték és elenyésző azoknak is a száma akik az autó hitelből Mercedest vagy Audit vásároltak! Ha nem tudsz empatikus lenni akkor inkább tartsd meg a véleményed vagy keress másik oldalt magadnak!!

Egy balek

#149 Re: kié a felelősség?

2011-08-05 13:34

#126: d209 - kié a felelősség?

Na idefigyelj, Te okostojás! az emberek többsége akik belementek az ilyen jellegű hitelbe azért tették, mert más lehetőségük nem volt, és nem a rongyrázásból, hanem mert szerettek volna egy nyugodt otthont maguknak. A bankok és az őket képviselő pénzügyi tanácsadók olyan lehetőséggel kecsegtették a leendő "balekokat" (ide magamat is besorolom) hogy ez a legjobb lehetőség jelenleg, mert stabil, nem fog nagyon változni. Mi elhittük, és nem is gondoltunk bele a sok jogi és szakszöveggel teleírkált so-sok oldalas apróbetüs szerződés aláírásakor - nem beszélve arról, hogy a szerződést nem viheted el hogy otthon nyugodt körülmények között átolvasd és megrágd-, hogy itt államilag támogatott rablásról van szó, mi több uzsora kamat beszedéséről, melyet mellesleg a törvény büntet. Igen, egyénileg írtuk alá a hitelszerződést, melyről azt gondoltuk, hogy tisztességes, és ha tényleg az lenne, senki nem lenne felháborodva. Itt nem feleősség vállalásról van szó, hanem arról, hogy a bankok azt csinálhatnak velünk amit akarnak, szó szerint tisztességtelenül kizsákmányolnak, és mi nem tudunk ellene tenni, csak azt hogy mindneünket elveszítjük és örülünk, ha marad annyi pénzünk, hogy holnap is tudjunk a családunknak enni adni! Személy szerint én azt ajánlanám az ilyeneknek, mint Te, hogy inkább örüljön, hogy neki nem kell azon gondolkozni, hogy mi lesz holnap (mert feltételezem, hogy neked nincsenek anyagi gondjaid és valószínű, hogy közelebb állsz a kizsákmányolók társaságához, mint az átlagemberéhez!!) !!


Vendég

#150 veruska

2011-08-05 16:47

Törlesztőrészlet: 50% tőke és 50% kamat+kezelési költség = UZSORA / sőt nálam pár frankkal magasabb a kezelési+kamat mint a tőke. A kezelési költségről kellene lemondania a bankoknak, és nem ilyen kamatokkal kellene számolniuk!