Petició a "deviza" és lakáshitelesekért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Petició a "deviza" és lakáshitelesekért petíció automatikusan generált fórumtémája


Anonymous

#551

2011-09-12 20:23

Szintén érintett vagyok!2006-2007ben 70-90-120FTos CHF Forint árfolyamon kaptam a hitelt,mézesmázos szavakkal rábeszéltek,hogy váltsam át a meglevő forintosakat kedvezőbb kamatozásúra!!!Előre megásták a síromat!
Mariska

#552 Re:

2011-09-13 11:13

#526: -

Nos!?..képtelen vagyok arra hogy ne reagáljak erre.A helyzet az,hogy ezek a jellemtelen senkik  azt sem tudják,hogy a hétköznapi ember( akik pénzéből  nagyon jól megélnek,)miképp próbál meg életben maradni.Fel sem fogják mit jelent 28 ezer Ft.-ból létezni!!Gyerekeket nevelni,iskoláztatni!! Egyszerűen megfeledkeztek arról hogy amikor bizalmat szavaztak nekik,mit is igértek! Mire tették fel a hazug esküjüket!!A népről van szó basszus!!Az ő országuk gyermekeiről!!Miért hagyták,hogyan hagyták az országot ilyen mocskos,megalázó helyzetbe hozni!!????Választ várok!!!!!!!!!!!!!!!

 


Vendég

#553 Köszönjük az újabb mentőcsomagot!!!!

2011-09-16 01:07


Tényleg jó, most három hónap alatt előkerítek néhány milliót és befizetem. Szégyelljék magukat!!!! Megint a gazdagokat segítik. Még annyi időt sem adnak, hogy valaki megpróbálja eladni a lakását, hogy pénzt tudjon teremteni a végtörlesztésre. Pedig nagy üzlet lett volna. 6,5 millió forintot vetem fel, 4 és fél év alatt befizettem 3,5 millió törlesztést és most a 180 forintos árfolyamon kerek 6,5 milliót kellene visszafizetnem, de nincs a párnában. Kenyérre sincs, mert az elmúlt másfél évben havi tízezreket vettek ki a zsebemből................... Köszönöm miniszterelnök úr. Majd remélem a gyerekem is megköszöni, ha felnő, ha egyáltalán fel tud nőni. Lesz-e fedél a feje fölött és lesz-e kenyere?

Vendég

#554

2011-09-16 17:33

Remélem egyszer mégiscsak hallgatnak az okos szóra a kormányunk tagjai.

Vendég

#555

2011-09-17 23:06

A bankok sajnos rajtunk keresztül megszedik magukat,mi meg az utcára szorulunk.40-50 éves munka eredménye rászáll a bankra!A szomorú,hogy a politika ezt sajnos hagyja!

Vendég

#556

2011-09-18 19:44

Minél többen írjuk alá és hadd szóljon !!!!Szép estét Mindenkinek. Erzsi

Vendég

#557

2011-09-19 01:47

Én már több, mint egy éve különféle elektronikus hírlevelekben, webportálokon, írott sajtóban jajgatom, hogy: a hitelkárosult ne fogadja el a bank legtöbbször bizonyítás-nélküli, egyösszegű követelését, hanem mondjon ellent(!): első lépésként az adós írásban követelje ki a bankjától a futamidőből eltelt teljes időre az összes pénzmozgást feltüntető, tételes, naprakész hitelfolyószámla-kivonatot.
A bank egyúttal bizonyítsa a szerződéstől eltérő minden plusz összegfelszámítás jogosságát mint összegszerűség, mint jogszerűség tekintetében.
A legtöbb esetben a bank erre nem hajlandó, legtöbbször éves összesítésű elszámolást akar kiadni, bizonyítás nélkül.
Ekkor második lépésként a hitelkárosult kizárólag összegmeghatározás(!) nélkül, akár ügyvéd nélkül, 7.000 Ft-os illetékbélyeggel adjon be keresetet a bank ellen és semmi mást ne kérjen a bíróságtól, csak azt, hogy utasítsa a bankot a tisztességes, a már ismertetett módon történő végelszámolásra. Természetesen, a bírásági kereset megindításáról a bankot írásban értesíteni kell.
Ha az érdekvédő szervezetek felkarolták volna a teljesen törbényes(!)javaslatomat, akár 3-400 ezer pert lehetett volna szinte egyszerre megindítani országszerte a bankok ellen és a bíróságok nagymértékű leterhelése miatt esetleg + 7.000 Ft illetékkel megfellebezve, akár 6-8 évig is elhúzódhattak volna a perek.
A jogerős ítéletig pedig nincs kilakoltatás!
Másik észrevételem az, hogy: több ezer olyan, általában szabadfelhasználású hitel dőlt be az utóbbi időben és miatta került az adós BAR-listára, ami, ha az adós tartós betegsége folytán következett be, nagyrészt kivédhető lett volna.
Ugyanis az ilyen hiteleknél a bank a hitelfelvételkor az adóssal hitelfedezet-biztosítást is köttet.
A havi biztosítási díjat az adósnak mindig a havi törlesztőrészlettel együtt vagy abba beépítve kell a bank felé megfizetni.
A tartós betegség /tartós kórházi kezelés, leszázalékolás, stb./ miatt becsődölt adós tőketartozását (tudtommal kamat nélkül) a biztosító köteles megtéríteni.
Én még egyetlen olyan esetről nem tudok, amikor a biztosító fizetett volna!
Ennek oka az, hogy a bank nem ad kellő információt sem a biztosítás megkötésekor, sem a sajnálatos esemény bekövetkezése után, a (hátralékok megnemfizetése miatt) bank által történő szerződésbontáskor.
Hiába fizette akár évekig az adós a havi több ezer Ft-os biztosítási díjat?
Üdvözlettel: B.Kiss-Tóth László.

Vendég

#558 Re: Köszönjük az újabb mentőcsomagot!!!!

2011-09-19 23:21

#553: - Köszönjük az újabb mentőcsomagot!!!! 

 és hogy milyen büszkék a kormánypárti képviselők, hogy megoldották a problémát


Vendég

#559 Re:

2011-09-19 23:22

a petíció elindítója

#560 Re: B. Kiss-Tóth László

2011-09-19 23:24

#557: -  

 köszi az észrevételeket, utána nézek


Vendég

#561

2011-09-21 12:55

Kedves Sorstársak, csak nekem tűnik úgy, hogy megint palira vettek minket.Mély tiszteletem az uraknak a gengszterizmus székházában.Nekik biztos van otthon és a baráti körükben annyi,hogy visszafizessék a hiteleiket.nektek van? Kiken segítenek ezek a pribékek?Az árfolyam meg csak kúszik felfelé.kit érdekel? tudjátok neves dátum okt.23.ne engedjünk tovább!!!!!!

Vendég

#562

2011-09-22 21:17

Az uzsorakamatot törvényben kell tiltani,hogy egyszer és mindenkorra véget érjen az emberek kiszolgáltatottsága.

Vendég

#563

2011-09-26 21:33

Ebben az ügyben az a legszomorúbb,hogy állami támogatással fosztják ki a lakosságot.Nyilvánvaló,hogy előre ,és jól megtervezett dologról van szó.Pedig ez bizony ocsmány csalás,és szégyen,hogy a kormány benne van a játszmában.Egyébként a felvett devizahitelt(amit forintban kaptunk!)több mint 50-60%-os kamattal fizetjük vissza.Mit nevezünk uzsorának,ha ezt nem?
Támogató

#564 Re:

2011-09-29 19:53

#562: -

Csak a valósan felvett összeget keljen vissza fizetni.

...a petíció elindítója

#565 Legfelsőbb Bíróság részítélet 2011.09.27.

2011-09-29 20:04

a Közleményekben olvashatsz az itéletről és arról, mi maradt ki a sajtóhírekből...
nik

#566 Re:

2011-09-30 15:04

#52: -  

 Nagyon a szivemből szóltál. Ez a szomorú igazság. Sajnos valóban zsidrák-cigány ország leszünk és ehez a politikai gazemberek aszisztálnak is.


Vendég

#567

2011-10-02 19:23

Remélem sikerül valami emberit ki hozni ebből a Banki irányítás alatt lévő un demokrata kormányból!

Vendég

#569 Re: kié a felelősség?

2011-10-04 13:45


Vendég

#571

2011-10-05 11:05

Sok sikert!

Vendég

#572

2011-10-05 13:43

Már nincs mit hozzáfűzni!A döntéshozókat nem érdekli a bérből, fizetésből élő emberek sorsa!

Vendég

#573

2011-10-07 08:05

Sziasztok!
Laci vagyok. 2008-ban vettem fel Frank hitelt, 3.2 milliót. Most tartozom, több mint 7 millióval. 2 éve kaptam, rámbeszéltek még plusz 5 000 CHF-et, áthidaló kölcsönt, 2 évig fix 25 000 Ft.-ot fizetek, az árfolyam különbözetet abból pótolják ki.
Ez nem történt meg, ám hozzá van adva a jelenlegi tőketartozásomhoz! Fizessek be most 622 000 Ft.-ot, lejárt tartozás plusz kamat címén! Nem tudom. Most vagy kidobnak családostól, vagy bíróságra megyek! Ők szegtek szerződést, nem én! A bankszámláról vonták havonta a 25 000 Ft.-ot! Lehetőségem sem volt, hogy ne fizessem be!
Szerintetek igazam van?
Laci

Vendég

#574

2011-10-08 14:39

Teljes mértékben egyetértek, hogy szükség van összefogásra. Egymás segítésére.
Közeli ismerősöm 5 milliót vett fel egy osztrák banktól. 2 évig becsülettel fizette. Majd amikor megugrott a frank, próbált a bankkal megegyezni, hogy csak az eredeti összeget tudja fizetni havonta. De nem tudtak-akartak áthidaló megoldást adni. Egyedülálló, két gyereket nevelő, munkahelyét elvesztett nőről van szó. A bank 3 hónap nem fizetés után havi 200 ezer Ft-ot kért, az eredeti 40 ezer helyett, valamiféle büntetőkamatokkal megspékelve. Egyértelmű volt,hogy nem vágynak párbeszédre az adóssal. Most 3 év távlatában 12 milliót követelnek. A jelzálogot eladták egy ingatlanközvetítő cégnek. Akik azzal zaklatják ismerősömet, hogy ha nem költözik ki, nem csak a lakást / 11 millióra volt felértékelve /, hanem még 3 milliót is el fog bukni, ha a bank fog árverezni.
Ennyi a történet. Horror 2011-ben Magyarországon.

Vendég

#575

2011-10-09 19:03

Meddig lehet még elvenni az embertől az egész élete során megdolgozott munkája eredményét? Mit fognak mondani a mai fiatalok? Ezért dolgozzunk mi is, mint a rabszolgák, hogy azután pedig egy bank elveheti az egészet?
Hát nem ...........!!!!!!!!!!
Ha ez nem oldódik meg sürgősen, az a több millió utcára került ember most már nem fog kivándorolni újra az USA -ba, hanem meg fogja "Köszönni" a ki rablóinak a sanyarú helyzetét !! Isten óvjon ettől meg mindenkit. Ezt a következtetést most már mindenkitől hallani lehet. Remélem nem jutunk el odáig, hát ezért írtam alá ezt a petíciót.