Petició a "deviza" és lakáshitelesekért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Petició a "deviza" és lakáshitelesekért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#351

2011-08-12 22:54

Ajánlom Dr Czirmes György ügyvéd urat keresetek rá..
bbri

#352

2011-08-12 22:56

Ajánlom Dr Czirmes György ügyvéd urat

Vendég

#353 Re: Re: Re: kié a felelősség?

2011-08-12 23:06

#304: - Re: Re: kié a felelősség?

Ismerek pár ilyen embert mint te (nem véletlen). akik osztják az észt, mint te. Huszon pár évesen, nagy Mercikben meg BMW-ben. Kurvákat futtatnak meg kokót árulnak. Nem tudom megérik-e a 30-at.Ha neked apuci vette a BMW-t akkor elnézést kérek. Ha Magyar ember lennél,  szomorú lennél e sok nyomorult láttán, vagy lapítanál mert neked jól megy. Nem tudom hol élsz, és milyen szemüveget hordasz, valószinű sötét feketét, hogy ne kelljen az emberek szemébe nézni, és ettől nem látod mi van körülötted. Szállj ki néha a bömcsiből, és menj emberek közé, és tanuld meg hogy kell embernek maradni a kakában is.

227

#354 Re: Re: Re: kié a felelősség?

2011-08-13 02:36

#306: - Re: Re: kié a felelősség?

 

Az bele van építve a konstrukcióba, hogy nyeri ne lehessen rajta. Ha árfolyamesés következett volna be, akkor átváltották volna forintra, nyílván olyan árfolyamon, hogy jól járjanak.

Ha nem értessz hozzá, ne szólj bele


Vendég

#355 Re:

2011-08-13 02:41

#127: egyoldalú szerződésmódósítás megengedhetetlen!! -

Te se szólj bele, ha nem értesz hozzá. NEm NEM volt mindig forinthitel. Nem adták a bankok évekig. 2007-ben biztosan nen. 5 milló forint volt az értékhatár.... 5 millió forintból milyen lakást lehet venni egy CSALÁDNAK?


Vendég

#356

2011-08-13 10:24

Ha az uniós jog ezt tiltja,vajon miért nem kötelezik Magyarországot a jogtalanság rendezésére?

Vendég

#357 Re: kié a felelősség?

2011-08-13 10:37

#126: d209 - kié a felelősség?

Ember!!Nem plazma tv az amiről itt szó van!!Több ezer család lakhatása van veszélyben !Alapvető élhetési és szociális gondokról!Nincs és nem is voltak építéve szociális lakások az elmúlt 20 évben!Ezért venni,vagy építeni  kellett! De ha én 170 Ft veszek fel hítelt, amit akkor a bankok még kevesebbért vettek meg,annak kiszámitott járulékai voltak és én azt akkor válaltam,mijen joggon veri a nyakamba a mostani 260Ft árat!Csak józanul gondolkodj!!Ilyen nincs az Euban egy oszágban sem!!Vajon kinek a játékszerei vagyunk??Az Unisós jog vajon miért nem érvényesűl!!Okos tojás!!Vagy az ilyen gerinctelen embereknek joga van beszólni?Hát nincs!!


Vendég

#358 Re: Re: kié a felelősség?

2011-08-13 15:47

#357: - Re: kié a felelősség?

 

.. Nagy a szád , beszélsz össze - vissza, téged ki kérdezett?! Milyen alapon gerinctelenítesz le bárkit is, szerintem te vagy gerinctelen. Természetesen te nem vagy okostojás, te egészen más vagy.

 

Erzsébet


Vendég

#359 Re: Re:

2011-08-13 15:51

#355: - Re:

... Nem értesz hozzá :)))  Te aztán nagyon értesz!  A drága hitelt nem volt, nem kötelező felvenni!  Az Únióban emberek millió bérlik a lakásukat, nem kell észnélkül lakást vásárolni, majd verni a palávert.

 

Erzsébet

Köbüki

#360 Re: kié a felelősség?

2011-08-14 00:21

#126: d209 - kié a felelősség? 

 "Tisztelt" hozzászóló!

Irónikus megjegyzései sértőek, és megalázóak. Nem tudom, egy 68nm-es panellakás vétele mekkora rongyrázás ön szerint. Kacsalábon forgó palotának nem nevezném. Ha maga nem tartozik ide, nem is értheti miről van szó. Maga itt ne kussoltasson senkit, ha meg nem tetszik, le lehet koccolni az oldalról. Szánalom! :/

 

355

#361 Re: Re: Re:

2011-08-14 01:29

#359: - Re: Re:

Erzsébet!

Nem tudom észrevette- e , hogy ugyan az EU-hoz tartozunk, de nem EU-s színvonalon élünk, onnan 20-30 évvel le vagyunk maradva. Ebbből következően a magyarországi fizetésekből elég nehézkes lenne egy életen át albérletben lakni. De ezt hagyjuk.Igen nem értettem hozzá és azért vettem fel a hitelt, mert hittem a banknak, de mint utólag kiderült tudatosan vagy nem, de mindenképen átvertek. Megjegyzem nem ész nélkül vásároltam, egy 65 m2-es lakásnak az1/ 3-át vettem meg családi okok miatt, (a 2/3)-a a saját önerőm volt, amelyben jelenleg 3-an élünk. ( ha a kormány így folytaja áldásos munkáját, akkor nem is fogunk többen) Nem gondoltam volna, hogy ezzel a hitelfelvétellel MINDENEMET ELVESZÍTHETM, a bankok tisztesságtelensége és a kormyányok tehetetlensége miatt.

Tudja kedves Erzsébet, igen felháborító, hogy 1998 után a magasjövedelműek kaptak kamattámogatásos forinthitelt, adókedvezménnyel, akinek ez nem jutott, és chf hitelt vett fel, az meg fizesse a bankadót a hiteltörlesztésével, ezzel járuljon hozzá a magas jövedelműek adócsökkentéséhez, miközben pusztuljon éhen, de ha nem akkor vigyék a lakását fillérekért a gazdag befektetők.

 


Vendég

#362 Re: Re: Re: Re:

2011-08-14 09:16

#361: 355 - Re: Re: Re:

355 !   Szépen leírta a dolgokat és igaza is van természetesen, de csakis részben, mert részben bizony mindenkinek igaza van. Mindenki csakis a saját tipusú problémájával törödik.. de ugyanígy panaszkodhatnak a forint hitelesek is hiszen ők indulástól keményen fizették, fizetik a magas forint kamatokat.

Kapitalista országban élünk, mindenki úgy ügyeskedik ahogy tud!  Aki devizahitelt vett fel büszke volt magára, hogy Ő jól ügyeskedett, míg a forint hitelesek fizették a magas kamatot Ő nyerő helyzetben volt az alacsony deviza hitelével, lenézte a tudatlan forintosokat.. De az élet már csak ilyen, most fordult a kocka és sajnos a devizahitelesek kerültek rossz, nagyon rossz helyzetbe. De mindezek mögött gondolkodni képes emberek álltak - állnak, tehát nem lehet szerintem másra fogni a felelősséget.

A mi lakásunk már elúszott... nem hibáztatok miatta másokat,  igyekszünk az életünket továbbvezetni ahogy tudjuk.

 

Erzsébet


Vendég

#363

2011-08-14 10:13

Szeretnem figyelmukbe ajanlani az adozona.hu augusztus 9.-en megjelent "Ez lehet a vegleges megoldas" c. cikket Angyal Jozsef okl.adoszakerto irasaban. Lenyege, hogy minden deviza hitelt oktober 1.-tol automatikusan 180 ft-on be kell fagyasztani, ezaltal a gazdasag megelenkulne. A bankado fedezne az arfolyamveszteseget,azaz a bank koltsegkent elszamolhatna.Ezen kivul torvenymodositasra van szukseg a bankok egyeduralmanak megfekezesere is.
Gergo

#364 Nyaralás

2011-08-14 11:22

Kerem szepen en meg a magam es minden nyaralni vagyo honfitarsam neveben kerem, hogy a bankoknal, valutavaltoknal 180 forintos arfolyamon valthassak CHF - ot.  / mutassuk meg a vilagnak, hogy szembe tudunk menni a torvenyszeru dolgokkal /
De tovabbmegyek, mindannak aki eddig magasabb aron vasarolt frankot terítsek vissza a kulonbozetet, elore is koszonom.


Vendég

#365 Re: Re: Re: Re: kié a felelősség?

2011-08-14 16:23

#353: - Re: Re: Re: kié a felelősség?

30 felett vagyok, és eddig is a magam erejéből boldogultam, kétkezi munkával, beosztással, szerényen - ha hiszed, ha nem. a többi felvetésed sztereotíp baromság. :S


Vendég

#366 Re: Re: Re: Re: kié a felelősség?

2011-08-14 16:25

#354: 227 - Re: Re: Re: kié a felelősség?

igen, bele van építve, hogy a bank nyer. a kérdés az, hogy mennyit? ha hülye vagy, és járomba hajtod a fejed, akkor sokat. rajtad. akkor is, ha egy kicsit a sarkadra állsz, de akkor kevesebbet.


Vendég

#367 Re: Re: kié a felelősség?

2011-08-14 16:27

#357: - Re: kié a felelősség?

gerinctelen? miért???


Vendég

#368 Re: Re: kié a felelősség?

2011-08-14 16:31

#360: Köbüki - Re: kié a felelősség?

látom, öna demokrácia harcosa. akkor hallgasson meg mást is.

amúgy 35 m2 a lakásom(unk), mert ekkora volt az elérhető. nem a vágyam (az egy kertes ház lenne), hanem az, amit anno meg tudtam venni. igen, lehetett volna nekem is nagyobb, de megnéztem a banki ajánlatokat (többet is), elolvastam őket, értelmeztem - és ezek után választottam. mint mostanra kiderült: jól.

de mert jól döntöttem, nem fogom egy petícióban ország-világ elé tárni. járom tovább a magam útját.

és ön csak ne koccoltasson le innen senkit!


Vendég

#369

2011-08-14 16:32

Egyre több a "bérenc-tollnok"! Mint ez, az utóbbi, aki valszeg a nevét leírni sem tudó "Gergo"! Ha már nincs moderátor, egyetlen útja módja, hogy ne vegyünk róluk tudomást!

Vendég

#370 Re: Nyaralás

2011-08-14 16:33

#364: Gergo - Nyaralás

törvényszerű dolgokkal akar szembemenni???

Gergo
Vendég

#371 Re: A bagoly es a vereb...

2011-08-14 18:19

#369: -

 

 

En Gergo vagyok, de On kicsoda kedves nevesincs Vendeg?!


Vendég

#372 Re: Re: A bagoly es a vereb...

2011-08-14 18:27

#371: - Re: A bagoly es a vereb... 

 Én Vendég vagyok Kedves Gergo! És még véletlenül sem "Vendeg"!
És ezzel el is felejthetjük egymást, minden magyarázkodás nélkül!


Vendég

#373 Re: Nyaralás

2011-08-14 19:25

#364: Gergo - Nyaralás 

 Álmodozzon csak Gergo!
Indítson egy másik petíciót, talán követői is lesznek a gondolatának!
Mielőtt belevágna, azért gondolja át, mert mi van, ha Önökkel szemben is az a szabály lesz érvényben mint a davizaelszámolású, forinthitelesekkel!?
Felveszi a Frank-t 180 Ft-ért. A külömbözetet gyűjtőszámlára teszik 6,1%-os kamattal. 3 évig nem is törlesztheti, mert akkor megkárosítja a bankját! Majd ezt követően törlesztheti az adóságát, amelynek futamideje kiszámíthatatlan, 10-15 év! A lényeg persze nem ez a bankja szempontjából, hanem az, hogy a törlesztés megnyilásának pillanatában a kamata 13,49 %-ra változik! Ha azt gondolja, hogy ez képzelgés, keresse fel a CIB bank ajánlatát! Ahol azt is megtudhatja, hogy addig előtörlesztést sem eszközölhet a gyüjtőszámláján, amíg vissza nem fizette a "kedvezménnyel" felvett valutáját!
Nem így gondolta, igaz?
Akkor merjen álmodni egy nagyobbat! Mondjuk 100 Ft legyen a valóságban is 1 Frank!
Minket ez esetben is megtalál itt, mert épp arról fogunk véleményt cserélni, próbálunk összefogni, hogy miért kell nekünk 180 Ft-os árfolyamon fizetnünk a tartozásunk, amikor az Ön álmai szerint is csak 100 Ft!
Ne legyenek kétségei, itt leszünk, mert az Állam és a Bankrendszer akkor is megállapodna nélkülünk, a terhünkre! -180 Ft-ban!

Gergo

#374 Re: Re: Re: A bagoly es a vereb...

2011-08-14 19:38

#372: - Re: Re: A bagoly es a vereb...

Kedves Vendeg, a fenebe is, hogy mar nem veszi eszre, hogy mfelenk nincs ekezetes betu. S ezekutan valoban felejtsuk el egymast.

Botond

#375 azonosító okirat

2011-08-15 11:55

Emberek,

hogy lehet egy aláírásgyűjtés személyi adatok nélkül hiteles? A kötelezően kitöltendő mezőknél semmi olyasmi nem szerepel, amivel egyedileg azonosíthatóak lennének az ezt aláírók - ergo már formailag is hitelességét veszti az egész!?!?