Lakóotthonokat Budapesten, vidéki intézetek helyett
Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével
Ez a(z) Lakóotthonokat Budapesten, vidéki intézetek helyett petíció automatikusan generált fórumtémája
|
Vendég |
#12011-06-17 00:26igen erre már régóta kellett volna gondolni ! Sérült ember is ember és nekünk is vannak igényeink! |
|
| |
|
Vendég |
#22011-06-17 08:02Dícséretes kezdeményezés! |
|
| |
|
Vendég |
#32011-06-17 13:46Hajrá, szurkolok! :) |
|
| |
|
Vendég |
#52011-06-20 16:06Szégyen, hogy az értelmi fogyatékosokat eldugják és intézetbe zárják, mintha nem lennének emberi lények. A downosok, de a többiek is nagyon kedvesek, barátságosak, és sok mindent megtanulnak, többek között magukról gondoskodni, dolgozni. Csak valakinek meg kellene tanitani őket!!!!! Ezekben az otthonokban egy-egy nevelőszűlő megtehetné, úgy mint más országokban. Legyen már vége a középkornak Magyarországon! |
|
| |
|
Vendég |
#62011-06-20 23:14Egyértelműen támogatom, minden eszközzel, amivel tudom. |
|
| |
|
Vendég |
#72011-06-21 12:29Igy van, es mindezt gyorsan! |
|
| |
|
Vendég |
#82011-06-21 18:30Az autizmussal élők (a lakosság 1%-át teszik ki) és minden fogyatékkal élő nevében támogatjuk a kezdeményezést: AURA Autistákat Támogató Kh. Egyesület |
|
| |
|
Vendég |
#92011-06-21 21:11Bizony, mi sem élünk örökké és gyermekünket szeretnénk biztonságban tudni. Örülök, hogy egységesen lépünk fel, (szülők és szervezetek) talán sikerül valami eredményt elérni.Reméljük a legjobbakat! Hegedős Mihályné |
|
| |
|
Vendég |
#102011-06-21 23:15A fogyatékos személyeknek is joga van a rokonokhoz, az eddigi megszokott környezethez közeli lakhatáshoz. |
|
| |
|
Vendég |
#112011-06-22 15:20Felháborító amit a fogyatékosokkal csinálnak ! A zászló mindenkinek áll, nem csak születni lehet így, egy betegség, baleset is fogyatékossá tehet bárkit, még értelmileg is. Talán ezt kéne tudomásul venni. |
|
| |
|
Vendég |
#122011-06-22 19:05Nagyon örülök a kezdeményezésnek. Sok sikert |
|
| |
|
Vendég |
#132011-06-22 19:38Mint érintett szülő támogatom a budapesti lakóotthonok létrehozását. Kérek erre mindenkit. Nagy szükség van rá. |
|
| |
|
Vendég |
#142011-06-22 22:37Maximálisan egyetértek a petícióval , Gyuszkó fiammal együtt várjuk, hogy inkább előbb mint utóbb elinduljon végre a lakóotthonok építése a fővárosban is ! |
|
| |
|
Vendég |
#152011-06-23 09:44A fogyatékos felnőtt, ugyanúgy mint mindenki más, a felnőttkor küszöbén leválik a családjáról, de a család közelségére, a folyamatos kapcsolattartásra, mint az érzelmi stabilitás egyik feltételére mindig is szüksége van. Ezért a családhoz közeli lakhatás nemcsak, hogy az európai jogrendszer szerint jogként illeti meg, hanem egyezik a jelenlegi törekvésekkel, a család közeli szolgáltatások kialakításának szándékával. Ennek szellemében elvárható Budapesten lakóotthonok építése és működtetése. |
|
| |
|
Vendég |
#162011-06-27 16:32Szerintem, nagyon jó lenne egy korszerű budapesti Lakóotthon, mint egy vidéki öregek otthona. |
|
| |
|
Vendég |
#172011-06-28 14:29Nagyon nem szeretem az intézményi ellátást. Olyan, mintha börtönbe zárnánk embereket azért, mert értelmileg,vagy fizikálisan mások, mint az átlag. Ha odafigyeléssel neveljük, tanítjuk őket önálló életet élhetnek, épp úgy, mint Európa fejlettebb felén, vagy az Egyesült államokban. Talán a társadalomnak kéne felnőtté válni, hogy el tudja fogadni a másságot.... |
|
| |
|
Vendég |
#182011-06-28 22:58Ne legyen diszkrimináció... |
|
| |
|
Vendég |
#192011-06-29 13:46Egyetértek, csak az előző 16 évben miért nem jutott eszünkbe? |
|
| |
|
Vendég |
#202011-07-01 14:19Kérném ezeknek az embereknek a sorsát kézben tartani. Családoknak dolgozni kell és őket gondoskodó kezekre kell bízni hisz nem tudnak egymaguk lenni. |
|
| |
|
Vendég |
#212011-07-01 14:20Köszönöm a levelet. Mivel ebben én is sajnos érdekelt vagyok, ezért jó lenne több lakóotthont egyáltalán bent lakásos intézetet létrehozni.pl már csak azért is, mert így a családoknak lenne választási lehetősége. Nekem konkrétan az tetszene ha egy lakóotthonba ugyan olyan betegségbe szenvedő betegek lennének Pl: autisták, vagy downosok. Úgyhogy én támogatom ezt a kezdeményezést . |
|
| |
|
Vendég |
#222011-07-02 11:48Szerintem unio add erre támogatás tudtom szerint nagyon sokat üdv Répásné |
|
| |
|
Vendég |
#232011-07-02 12:20MINDIG MONDOM NEM BETEGSÉG EZ CSAK EGY ÁLLAPOT! IGEN,ebben az életben DOWNOS felnött is önálló életre vágyik,és leválik a családjáról. nekik is vannak érzéseik,,ők is vágynak,álmodnak. támogatásra, kapcsolattartásra szügség van a segitségre mindig. önállo életre nevelés nagyon fontos. munka a tanulás hogy emberszámba vegyék a gyengébbeket és a tisztalelküeket. megbecsüljék és kiteljesedett boldog életet tudjanak élni. családokhoz közeli lakás jogként illet meg minket, akkor igen is vidéken is szügség lenne egy kisebblakóparkra. támogatom a budapesti lakóotthonokat is. közösségre szügség van, de a szülök össefogásával létrejöhet hogy egymást is segithessük! találja meg mindenki magának amit a legjobban szeretne. LEGYEN VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉG! |
|
| |
|
Vendég |
#242011-07-02 13:30Csak támogatni tudom !!!- Alapvetően emberibb! |
|
| |
|
Vendég |
#252011-07-03 03:45Hajrá! :) |
|
| |
|
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak.
A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni?
További petíciók, amik érdekelhetik
Nyissák újra a XV. Kerületi Tanuszodát a kerületi gyermekek érdekében!
969 aláírás
876 Aláírások / 7 nap
16 Jun 2026
Az idő sürget; mentsük meg együtt Tibikét, ne engedjük, hogy elvegyék a gyermeket a szerető családjától!
2 344 aláírás
619 Aláírások / 7 nap
12 Jun 2026
Vizsgálják felül a GYOD szabályozását a 14 év alatti 1-es típusú cukorbeteg gyermekeket nevelő családok érdekében!
441 aláírás
441 Aláírások / 7 nap
24 Jun 2026
Petíció a biztonságos, támogató és befogadó iskolai környezet megteremtéséért
258 aláírás
258 Aláírások / 7 nap
19 Jun 2026
Petíció a mendei vízellátás tartós és biztonságos biztosításáért
208 aláírás
208 Aláírások / 7 nap
23 Jun 2026
Állítsàk vissza a Kiss vonatokat a Ceglédi vonalra (Z50)
174 aláírás
174 Aláírások / 7 nap
25 Jun 2026
Biztonságos kerékpárutat a Dunakanyarba, a Szentendrei-szigetre és Tahitótfalura!
152 aláírás
152 Aláírások / 7 nap
23 Jun 2026
Petíció az éjszakai állatorvosi ügyelet biztosításáért Győr-Moson-Sopron vármegyében
3 533 aláírás
152 Aláírások / 7 nap
20 Jan 2026
A közérdek építészete – 10 pont a magyar építészet megújításáért
143 aláírás
143 Aláírások / 7 nap
19 Jun 2026
Székesfehérvár zöldebb, élhetőbb és ellenállóbb városi környezetéért
112 aláírás
112 Aláírások / 7 nap
23 Jun 2026
Vonják vissza Nagy Feró és Pataky Attila Kossuth-díját
12 203 aláírás
94 Aláírások / 7 nap
20 Apr 2026
Peticiok.com
Ingyenes tárhelyet biztosítunk internetes petíciókhoz. Készítsen egy professzionális internetes petíciót a mi hathatós segítségünkkel! Petícióink minden nap szerepelnek a médiában, így egy petíció indításával könnyedén felkeltheti a közvélemény és a döntéshozók figyelmét.