16 tantermes, teljes értékű, új iskolát szeretnénk Budakeszinek
Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével
Egyértelmű, hogy 10 tanterem nem lenne elég még a FORFA kiváltására sem.
Ki az akinek nem érdeke a nagyobb iskola?
Még ha többet is kell az önkormányzatnak e célra fordítania, azt eredményezné több gyerek és szülő kötődik Budakeszihez,akik itt költik a pénzüket nem a városban és ha még jó is lenne az iskola, nem csak szép és új épületet szolgáltatánának, hanem minőségi oktatást is, akkor sokan szeretnének ideköltözni (s nem menekülni innen a jelenlegi lehetetlen helyzetből) , ingatlant vásárolni vagy bérelni. Ebben eddig miért nem tudott gondolkodni az önkormányat? Felfoghatatlan.
Hol van/lesz szükség új iskolaépületekre?
A makkosi, nagyszénási oldalon lakó családoknak/gyerekeknek nem volna előnyösebb arrafelé egy kisebb iskolaépület? Mondjuk egy hangulatos alsótagozatos épület 4 osztálynak, amihez nem kell reggelente átvágni magát a gyerekeknek/ szülőknek a Főút túloldalára?
Re: Hol van/lesz szükség új iskolaépületekre?
#5: Vendég - Hol van/lesz szükség új iskolaépületekre?
szívemből szóltál!
Re: Hol van/lesz szükség új iskolaépületekre?
#5: Vendég - Hol van/lesz szükség új iskolaépületekre?
Kiváló meglátások: a településnek hosszú távon mindenképpen három súlypontban van szüksége gyermekintézményekre: Makkosmária lábánál, a központban és a Telki felé eső területek beépülésével arra terjeszkedő szélén.
A Kerekmező egyébként pont azért ilyen szép nagy mező, mert 20 éve ilyen közcélokra tartogatják, különben már rég nem mező lenne, hanem lakópark.
A makkosi-nagyszénászugi bölcsőde-óvoda-iskola a Kert utca alján, a régi szennyvíztelep helyén létesülhet majd - ha előkészítik rá a terepet. Jelenleg ez még nem történt meg, hiszen még egy éve sincs, hogy bezárták a telepet :)
Most tehát csak a harmadik területen lehet ellőni az állami 1,3 milliárdot, a petíció is ennek a pénznek a kiegészítésére és értelmes felhasználására irányul.
és a fenntartás?
Fontos az új iskola (építészetileg, szervezetileg is), de nehogy abba a hibába essünk, hogy létrehozzuk, de nem gondozzuk, nem tartjuk karban, és a szülőknek kell a wc-papírt, szappant bevinni, esetleg takarítani, mert arra nincs pénz!!!
Re: és a fenntartás?
Ugyanannyi gyermek tudna oda járni, mint amennyi ma jár Budakeszi iskolába, ergo ugyanannyit kell áldozni rá.
És egyébként is: ha majd másfélszer annyi gyerek lesz, mint most, akkor ne építsünk mégy egy iskolát, hogy ne kelljen többet fenntartásra költeni? Inkább nyomorogjanak a gyerekeink???
A gyermekeinké a jövő
Ha nem áldozunk fejlesztésre az iskolát illetően (legyen az épület vagy maga az oktatás), akkor nem csak a gyerekeink, de saját jövőnket is korlátok közé szorítjuk!
Több ismerősöm azért nem Budakeszit választotta leendő lakhelyéül, mert NINCS normális iskola. Ez szomorú!
Fontos, hogy ne legyen zsúfoltság
Mindenképpen szükséges és a régi rendbetétele is. fontos, hogy ne legyen zsúfoltság, hogy legyenek szaktantermek, legyen tanári, legyenek tiszta, kultúrált mosdók. Emellett még fontos, hogy legyen minőségi az oktatás is.
gyerekek
Azt gondolom, nem kellene tízen-egynéhány éves gyerekekkel növelni az aláírók számát. Ha szeretnénk, hogy komolyan vegyenek minket.
Re: gyerekek
Én nem tudom persze, hogy ezt lehet e, vagy sem. De talán egy tizenéves gyereknek nem lehet saját véleménye? Lehet, hogy pont ő szenvedi el a zsúfoltságot, a retkes wct, a folyamatos vándorlást, hogy nincs emiatt még tízóraira sem ideje, hogy bűzös lesz a ruhája, ha elmegy ebédelni, hogy megalázza a töritanára? Szóval, hogy méltatlanok a körülmények!
Fontosnak tartom, hogy Budakeszis gyerekek kerülhessenek be a helyi iskolába. Az óvodakorú gyermekemet nem vették fel az oviba helyhiány miatt, mert a környező falvakból nagyon sokan hozzák ide csemetéiket. Mint minden ezt is ki lehet játszani, hogy bejelentik magukat beiratkozás elött egy budakeszis baráthoz :(
Re: gyerekek
De igen is legyen nekik is aláírásra lehetőségük ,mert ők vannak ott nem mi felnőttek napi 6-7 órában és sajnos a mostani suliban is ők szenvednek sok minden miatt !! És szerintem a mostaniban is se ártana helyre hozzni sok mindent de az igazgatónő nem igazán harcol semmiért csak a saját érdekeiért!!
Re: gyerekek
Feloldandó a véleménykülönbséget azt javaslom, hogy a 18 év alattiak a nevük után tüntessék fel, hogy tanuló, kiskorú, kk. vagy bármit, amivel azonosulni tudnak :)
Amennyire tudom, ezt utólag is megtehetik, ha a megerősítő emailben szereplő linkre kattintanak.
anonimek
Engem személyszerint jobban zavar a névtelen, anonim aláíró.
Re: anonimek
Sajnos a félelem munkál bennük, tanárokban, szülőkben, állami alkalmazottakban és még ki tudja, kikben. Nagyon sokan úgy általában nem merik nyilvánosan vállalni a véleményüket, személyesen viszont megnyílnak, elmondják. Ez nem ennek az abszolút pozitív kezdeményezésnek szól, hanem a közegnek.
Értsük meg, fogadjuk el, hátha lassan feloldódnak. "Ne féljetek!"
Felső tagozat
"A tervezett új iskola nem tudja befogadni mindegyik kiköltöző osztályt, nem biztosít helyet a külön telephelyen (Zeneiskolában) tanuló osztályoknak, és kimaradnak a művészeti oktatás helyiségei." - nem is erről van szó! Az új épületbe a felső tagozat fog költözni! Ha jól tudom ott már nincs művészeti képzés sem.
Attól még persze kérdés, hogy a Forfából kiköltöző és a Zeneiskolában most helyet kapó osztályok hogyan fognak elférni a SZIA téglaépületében....? Itt is szükség lesz bővítésre (tantermek, étkező, öltőzők stb.)
Re: Felső tagozat
De hát éppen arról szól a kezdeményezés, hogy ne csak a felső tagozat tudjon átköltözni, mert akkor a Zeneiskolában ottragadnak a gyerekek. Természetesen azért kell a drámaterem, hogy 1-8. osztályig odajárhassanak.
Egyébként a felsőben lehet, hogy nincs művészeti tagozat, de drámapedagógiára ott is nagy szükség lenne.
| This discussion has been closed. |