Felsőoktatás megmentése Békéscsabán

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Felsőoktatás megmentése Békéscsabán petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2014-05-13 18:57

Békéscsaba állítólag a megye központja, megyei jogú város, egy rémesen szegény és esélytelen vidéken. Ilyen helyeken kell, hogy legyen felsőoktatás, mint kitörési pont.
Levente

#2

2014-05-13 19:52

Mint a Hallgatói Önkormányzat egykori tagja szomorúan olvasom a fejleményeket.
2005-ben diplomáztam Békéscsabán. Büszke vagyok arra, hogy ennek az intézménynek a hallgatója voltam. Azóta két másik felsőoktatási intézményt is megismertem, és azt kell hogy mondjam Békéscsabán az egykori Tessedik Sámuel Főiskolán messze színvonalasabb az oktatás. Remélem, hogy összefogással sikerül megmenteni ezt a képző helyet.

Aggodó.

#3 Aggódó.

2014-05-13 19:58

Az országban, az egyetlen megyei jogú város lennénk, ahol nincs felsőoktatás!
Szégyen, ha ezt megengedi a város vezetése!
Mi lesz az épületkomplexummal?
Megy az enyészetnek, mit a többi? A gyárak, a Körös hotel, a Trófea...stb?
Így is leszakadt a megye az országos átlagtól, legalább a gyerekeink jövőjét ne romboljuk le szándékosan!
Tanulni kell ebből!

#4

2014-05-13 21:50

Na pontosan ezért kell 4 évente elmennünk szavazni! Ebből is látszik, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy 4 évente ki is ül a bársonyszékbe! 2010-től folyamatos forráselvonások voltak az oktatásra szánt pénzekből és pontosan ezért látható volt, hogy ez lesz a vége! Tanuljunk ebből legyünk tudatos választópolgárok! ui.: összefogással és kitartással sikerülnie kell!

Vendég

#5

2014-05-14 05:35

Szégyen,hogy egy megyeszékhely önkormányzatánál előbbrevaló a virágültetés, mint az egyetem segítése.Kár félteni a várost az okos diákoktól.Lehet, hogy az épületeket már valaki kinézte talán kaszinónak?

Vendég

#6 Re:

2014-05-14 07:28

#5: -

Lehet, hogy stadiont akarnak építeni az intézmény helyére :p


Vendég

#7

2014-05-14 11:25

Az nem lehet, hogy a megyeszékhelyek közül csak egyetlen város, nevezetesen Békéscsaba ne rendelkezzen felsőfokú tanintézménnyel :(
vendég

#8 Re: Aggódó.

2014-05-14 13:04

#3: Aggodó. - Aggódó.

mindenben Békéscsaba  az egyetlen negatívum, mint megyeszékhely. nincs autópálya, nincs megyei kórház. csak a legszükségesebbeket említve. :(


Vendég

#9

2014-05-14 14:00

A megye székhelyen kell, hogy legyen felsőfokú intézmény!
mumus

#10 Főiskola

2014-05-14 16:26

Emlékszem, még az un. "átkosban" sikerült Békéscsabára főiskolát telepíteni. Nehéz és fáradtságos munka volt, de megérte. Nagyon sok hallgató került ki innen, akik ma már valószínű nem a megyében élnek és dolgoznak, mivel nincs infrastruktúra, mezőgazdaság, ipar, munka. Nem lehet mindenki egyéni vállalkozó - főleg, hogy hiába mondják, hogy csökkennek a vállalkozók terhei, sajnos ez sem igaz - hogy el tudja tartani a családját. Sajnos Békés megyében egyre kevesebb a fiatal, aki itt képzeli el jövőjét. A felsőoktatásban egyre kevesebb az államilag támogatott hallgatói hely, a magas tandíjat egyre kevesebben tudják megfizetni a megyében, de
akár országosan is. Nálunk is lesz új pálya, felújított sportcsarnok, csak fiatal nem lesz aki használja.


Vendég

#11 Re: Re: Aggódó.

2014-05-14 16:30

#8: vendég - Re: Aggódó.

Van viszont "csodálatos" főterünk, szökőkutakkal, ami már javításra is szorult, pedig még nem is élveztük az előnyeit!

No comment!


Vendég

#12

2014-05-14 20:30

Hajrá!!
mulyalakos

#13

2014-05-14 21:23

az is csoda, h meg megyeszekhely. a Mulyacsaba nev jobban illene a varoshoz

Vendég

#14 .

2014-05-15 04:02

.

Vendég

#15

2014-05-15 07:51

Hajrá!!
mulyalakos

#16

2014-05-15 08:46

hat akkor hajra!

Vendég

#17

2014-05-15 15:47

Hajrá ! :)

Vendég

#18

2014-05-15 15:49

Fontos, hogy a megyénkben legyen értékes diplomát adó felsőoktatási intézmény !!!
Volt Hallgató

#19

2014-05-16 07:44

Nyilván a szarvasi intézményben megcsappant a hallgatók létszáma, vagy anyagi problémákkal küzdenek (akárcsak a csabai kar) - így próbálják átszervezni magukhoz a békéscsabai képzéseket is.

Ha ez a petíció mégsem éri el a célját, és ha sikerülne nekik Szarvasra áttenni a képzéseket, a potenciális békéscsabai és környékén élők jelentkezőket abban a pillanatban el is felejthetnék - mert ha már utazniuk kell ezekért a képzésekért, akkor már utazni fognak Szegedre, Debrecenbe, Kecskemétre, Pestre. Úgyhogy az átszervezés a szarvasi kart sem fogja kihúzni a bajból - csak a békéscsabai intézményt teszik ezzel tönkre.

Zárják be inkább Szarvast, és a szarvasi képzéseket helyezzék át Békéscsabára!

Egy hallgató

#20 Re:

2014-05-16 08:48

#19: Volt Hallgató -

Egy mostani hallgató vagyok, azért jelentkeztem ebbe az iskolába, hogy csökkennyen a teher a családomon, pluszba szerettem/szeretek a városban élni, engem csak egy minimálisan motivált a Szegedi bulik, a Budapesti élet, hívogatása! DE ha azt mondják, hogy mennünk kell akkkor tudjátok/tudod ki lesz az a hülye aki Szarvasra fog menni!? Ott is akkora a baj mint itt, akkor nem fogom azzal "eltolni" a maradék 2,5 évemet, hogy olyan helyen tanuljak ahol állandó az iskolai-"megélhetési" probléma! Akkor megyek Gödöllőre, Szegedre ahol élet, és megfelelő oktatás folyik! És ezzel valószínűleg nem csak én vagyok így! Pár éven belül ez egy tendencia lesz, hogy még nagyobb lesz az fiatal el/ki- vándorlás a megyéből!!! És ezt maguknak köszönhetik!! + minek építették csabára azt a hatalmas új részét a sulinak? az nagy előadót? a könyvtárat? a tanuló termet? a kollégiumot? Mindegyik olyan színvonalú hogy Szarvas meg Gyula összetehtnék a két kezét, ha ilyen színvonalú épitményben tanulhatnának, élhetnének (=kollégium).. 

Száz szónak is egy a vége: NAGYON CSALÓDNÉK A TÉRSÉGBEN HA MEGTÖRÉNNE, HOGY BÉKÉSCSABA LENNE A VESZTESE A FELSŐOKTATÁS MIZÉRIÁNAK! VALÓSZÍNŰLEG ENGEM ÉS A TÁRSAIMAT SOHA NEM LÁTNA VISZONT EZ A VÁROS! :)


Vendég

#21

2014-05-17 21:54

há na
ztui

#22 zgh

2014-05-17 21:55

zhu

Vendég

#23

2014-05-20 07:14

Sajnálom és egyben felháborítónak tartom ezt a helyzetet. Olyan emberek isszák ennek a levét,kik egyáltalán nem tehetnek róla.
Kerülöm a politizálást,de sajnos erről csak a politikusok tehetnek.

Vendég

#24 Re: Ezzel ngyon egyetértek.

2014-05-20 07:18

Hallgató

#25

2014-05-26 07:26

Szarvast nem telepithetik at, a kepzeshez szukseges szemleltetesi terep hiánya miatt, Gyula meg rossz allapotban van, de legalabb a korhaz kifizette az adosagaikat. Persze, konnyebb a kar kozpontját bolygatni, elvégre ezen az epületen a legnagyobb a kölcsön, és akárki akármit mond, Gödöllő most röhög a markába, és továbbra is mindent megtesz, hogy a Kar dolgát nehezítése, neadj' isten a feloszlásba taszítsa... szóval a politika mellett az egyetemi vezetés keze is rendesen benne volt a helyzet kialakulásában, nem beszélve avárosi vezetőségről, akik köszönik szépen, nem foglalkoznak a campus sorsával...