Az emelt angolérettségi 3. részének felülvizsgálatáért


Vendég

#1

2014-05-09 10:27

Nagyon remélem, sikerül elérni valamit. Néhány ember ne rontsa el több ezer életét...

Vendég

#2

2014-05-09 10:59

nekünk ráadásul még a hangerő is nagyon magas volt ,ezért először torzan játszották a felvételt! pont a szóbeírogatós résznél!
Juh

#3 Re:

2014-05-09 11:08

#2: -

nálunk ugyan ez volt,a második padban ültem,ott főleg torzított


Vendég

#4

2014-05-09 11:29

Az én lányom is letörve jött ki a vizsgáról, és egyszerűen elkeserítőnek mondta, hogy milyen rossz volt a hanganyag, 10 %-át sem értette meg, nem pedig szó szerint visszaírni a hallottakat!

Vendég

#5 emeltszntu angol erettsegi

2014-05-09 11:30

A tegnapi listening az erettsegin es az Oktatasi Hivatal altal feltoltott mai hanganyag minosegileg hatarozottannem egyforma. Az erettsegin nem lehetett erteni rendesen a szoveget, ill a szoveg lejatszasa is sokkal gyorsabb volt mint a mai napon feltoltott hanganyagon!!!!

Vendég

#6

2014-05-09 11:35

A Listening valóban nem volt rendben, a hang minősége nagyon sok kívánnivalót hagyott maga után, érthetetlen volt a szöveg.
vendég

#7

2014-05-09 11:36

Anyanyelvi szintű angol tudással is nehéz volt megérteni

r.

#8

2014-05-09 11:47

Nálunk a termek közötti fal papír vékony volt. Próbálták egyszerre indítani, de így is volt elcsúszás, és így összemosódott a kettő. :(
m

#9

2014-05-09 11:56

Költői kérdésként teszem fel: vajon egy ilyen és egy normális listening feladat utáni lelkiállapot teljesen közömbös a vizsga folytatásakor? /Értem ezalatt, hogy vajon hányan teljesítettek rosszabbul a következő feladatban az előző sikertelenség, csalódottság, elkeseredettség és/vagy éppen a tehetetlenség érzetében, hangulatában..?/
Én az egész vizsgát megismételtetném normális körülmények és feltételek mellett.


Vendég

#10

2014-05-09 12:04

Egyetértek a 9. hozzászólóval!

Azok után, hogy a Listeninget mindannyian sikertelennek találtuk, valakiből ez teljesen kifacsarta az ihletet. A fogalmazásnál például már alig tudtam koncentrálni, végig azon kattogtam, hogy hogy lehettem ennyire béna...pedig a Listening volt minősíthetetlenül rossz.

Újra az egészet!
I

#11 Re:

2014-05-09 12:06

#9: m -

én a rákövetkező listeningeket is elszúrtam mert végig az elsőn kattogtam..


Vendég

#12

2014-05-09 12:24

Szerintem sem ugyanazt játszották le tegnap mint ami ma felkerült. Az első hallott szövegértés után sajnos már a többire sem tudtam úgy odafigyelni ahogyan szerettem volna és mielőtt elkezdtük a levelet már ott tartottam, hogy inkább nem is folytatom. Emiatt természetesen a levelet is összekapkodtam és koncentrálni sem tudtam olyan mértékben, hiszen még mindig bosszantott az előző feladatok sikertelensége. Egészen addig amíg haza nem értem és meg nem láttam mások véleményét azt hittem csak én lehetek ennyire béna és csak nekem nem ment. Eddig a legrosszabb amit itthon csináltam 77% volt... a hallásértésem általában jó szokott lenni mindig a nyelvtannál veszítek sokat. Ehhez képest most örülök ha a 45%-om meglesz. :(
Scythe

#13 Re:

2014-05-09 12:29

#10: -

A feladatsor (a "Listening"-et nem számolva) az emelt szinttől elvárt nehézségi szintet hozta számomra. Mindazonáltal a "Listening" részt kriminálisan nehéznek találtam. A "Listening" rész utolsó és utolsó előtti feladata is nehéz volt, azonban azt még értettem, viszont a legelső feladat ebben a részben rossz minőségűnek és szinte érthetetlennek bizonyult.

Miután már láttam a megoldásokat, ha nem lett volna benne ez a horribilis rész simán meglehetne a 90% fölötti eredmény, de még úgy is lazán 5-ös lehetne ha csak a "Listening" első feladata nem lett volna olyan borzasztó. Ezért aztán nem vélem igazságosnak, hogy egy olyan százalékot fogok kapni a feladatsorra, amely nem tükrözi a valódi tudásomat, pusztán azért, mert "benne felejtettek" egy botrányos részt egy egyébként korrekt feladatsorban.

Ha lenne rá lehetőség én éppen ezért újraírnám akár az egészet, akár csak a "Listening" részt, de még úgy is jól járnék, ha a "Listening" rész pontjait kivennék az elérhető és az elért összpontszámból.


Vendég

#14

2014-05-09 12:40

Ha az volt a céljuk hogy elvegyék a fiatalok önbizalmát a levéltől és magától a nyelvtanulástól, kiváló munkát végeztek.
dorissaism

#15

2014-05-09 12:48

Lehetett hallani, hogy a hallgatásban a hiányzó szavak direkt el voltak harapva.
Rez'higg

#16

2014-05-09 13:16

Drága barátaim, magyarok.... FÖLDIJEIM! Igen sajnos egyet kell értenem No.15-el (dorissaism).
Első padban ültem, a hangerő jó volt, az akusztika jó volt, a készülék hibátlan, nem recsegett nem akadozott, minden szó tökéletesen érthető volt VISZONT az első feladatnál azok a szavak amelyek hiányoztak mintha egy 2 hónapos állkapocs nélkül született francia-ausztrál-kínai keverék nimfa papagáj olvasta volna fel!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-05-09 13:26


Dante

#18

2014-05-09 13:56

Én is első padban ültem, a terem akusztikája nem volt olyan borzasztó, ablakok mind csukva és alig tudtam valamit beírni!! Pedig érdekes módon, a dalszövegeket gyorsan megtanulom és az egyszerűbbeket a dalszöveg látványa nélkül is értem. Eddig jó voltam hallgatásból, ment mindig szinte elsőre, de ez... Mindenkitől azt hallottam vissza, hogy betippeltek egy párat a többihez meg semmit.
Jozsika

#19

2014-05-09 14:36

Mivaaaan?

Vendég

#20 Re:

2014-05-09 14:39

#2: -

nálunk halkan játszották, de míg úgy is recsegett...

Rez'higg

#21 Re:

2014-05-09 14:41

#19: Jozsika -

Ez főképp a listening első feladatára vonatkozik: SZÁNDÉKOSAN VOLT ELB***VA
valószínüleg mert ez az egyetlen amit képesesk beolyásolni, és nem akarják hogy valakinek is hibátlan legyen, hogy miért nem tudom....


Vendég

#22

2014-05-09 14:42

Nem akarok nagyon beleszólni az "ország dolgába", mert most nyilván a hallott rész van terítéken, de az egész egy kalap ... volt.

Vendég

#23

2014-05-09 14:51

szerintem ugyanolyan volt mint az előző éviek

Vendég

#24

2014-05-09 15:38

ez az egész nevetségesen gyenge minöségü volt,söt már gunyósnak érzödöt...nem lehet ezt figyelmen kivül hagyni..

Vendég

#25

2014-05-09 16:11

.