Követeljük a PTK módosítását - legyen szabad a fotózás

blog.volgyiattila.hu
A petíció szerzője

#1

2014-03-12 06:18

Ha nem tetszik a képmáshoz fűződő jogok jelenlegi szabályozása, akkor írd alá a petíciót és buzdíts erre másokat is!

Vendég

#2

2014-03-12 11:44

Ha fotózól, vagy csak szeretnéd, hogy ne fekete téglalapos fejű legyen minden ember az újságokban, akkor csatlakozz!
ttsarolta

#3

2014-03-12 22:41

Rólam, ha előre szolnak, vagy észreveszem hogy fotóznak nem lehet jó fotót készíteni! Eddig csak egy sajtó fotóm van, az tetszik is mert nem tudtam, hogy fotóznak és nem grimaszoltam. Remélem készülhet még ilyen több is.

Vendég

#4

2014-03-13 21:12

Támogatom

Vendég

#5

2014-03-14 20:15

Szabad fotózást!! Mi marad a jővőnek???
Tower

#6 Nem csak hivatásos és amatőr fotósok

2014-03-14 22:55

Nem csak hivatásos és amatőr fotósok, hanem turisták, külföldiek, fiatalkorúak is elkövethetnek törvénysértést. Szerintem diszkriminatív lesz a törvény alkalmazása, mint az autósoknál. Külföldi járhat tükör-radiállal, száguldozhat az úton, nem kell tartania a büntetéstől. Aki magyar, nagykorú állandó lakhellyel rendelkezik, az szív. Szerintem módosítani kellene a törvényt. Aki azt akarja, hogy ne fényképezzék, hordjon sárga láthatósági mellényt fényképezni tilos emblémával.


Vendég

#7

2014-03-15 06:35

Most mindenesetre arra kell készülni március 15. után, hogy erre szakosodott ügyvédek fogják hívogatni a sajtófotókon megjelenő embereket, és győzködik majd őket arról, hogy pereljenek.

Vendég

#8 A gond nem is a kulturáltan viselkedő amatőr vagy hivatásos fotósokkal lenne...

2014-03-15 07:08

A gond nem is a kulturáltan viselkedő amatőr vagy hivatásos fotósokkal lenne, hanem azokkal, akik erre nem képesek, és akarva akaratlanul az arcodba nyomhatnák a kamerát, mobilt, tabletet, ha akarnák. Csak mert az milyen jó buli, hisz úgysem tiltakozhatsz, és már mehet is a faszbúkra. Szóval sajnos a pofátlan nyikhaj senkiháziaknak is kedvezne a törvény.
Én nagy valószínűséggel megengedném a rólam készült képek megjelentetését, mégis szeretném fenntartani azt a minimális jogot, hogy adott esetben (pl. ha nem feltételezem a korrektséget) megtiltsam legalább az internetre kerülését.
És lehet konkrét oka is annak, hogy valaki nem szeretne felkerülni a világhálóra, például ha valaki nem akarja, hogy aki ellen tanúskodott, vagy akár a pszichopata exe rátaláljon. Vagy valami miatt más mint a többiek pl. fogyatékossággal élő, vagy akár valamilyen feltűnő sérülés, elváltozás van pl. a fején (konkrétan ismerek két ilyen embert is). Mert valljuk be, még az utcán is gyakran megbántják őket; azt sem mindenki tartaná tiszteletben, hogy fotózni, vagy a róluk készült képeken a nyilvánosság előtt (interneten megosztva) röhögni is illetlenség. De akár ha valamilyen tragédia történik (pl. leég egy ház, vagy közlekedési baleset esetén), a hivatásos fotós SE tolhassa a kamerát a síró nagyanyám arcába a nagyobb hatás kedvéért, ha ő egyértelműen megtiltja, hogy nem szeretné.
Szóval aki eddig is "illemtudóan" fotózott, az gondolom ezután is így tenne, de sajnos lennének olyanok is, akik kihasználnák a fotóalany tehetetlenségét.

Vendég

#9

2014-03-15 07:32

Kész röhej,akkor ezentúl csak a kertemben, meg a lakásomba használhatom a fényképező gépet és a videót, megáll az ész, kezdjünk el rajzolni amíg azt is be nem tiltják.

Vendég

#10

2014-03-15 08:01

Ez vicc, amit ez a kormány művel...

Vendég

#11

2014-03-15 08:21

Eddig is ugyanígy szólt a törvény, lényegében nem változott vele semmi.
lordgeorge

#12 szabad fotózás

2014-03-15 08:24

legyen szabad fotózási lehetőség! - nem szeretnék helyette rajzolni, mert azt nem tudok! - aki kitalálta a tilalmat az meg c@pia be!!!#5: -

 


Vendég

#13

2014-03-15 11:29

Szerintem is teljesen felesleges ez a törvény...
Alapból ha bele gondolnának páran akik ezt meghozták, rá jönnének hogy ha pl el mész nyaralni a családdal pl a balatonra ahol épp aput anyut meg tesókát akarod lefényképezni mondjuk a balaton háttérrel akkor be úszol 800 m-ert hogy szólj az ott rakoncátlankodó surf-ösnek meg az ott úszjáló 2000 embernek külön külön hogy figyelj már le szeretném fényképezni a családot de mivel ti benne vagytok kérném engedélyeteket? Ne már... Miért nem inkább arról szavaznak a nagyérdeműek hogy hogyan lehetne olyan autó utakat csinálni mint ami mondjuk német országban van...? Biztos valami jóképű rajta volt egy képen ahol csalta az asszonyt és ezért jött ez a törvény...
WebDragon

#14 Orvosi eset

2014-03-15 13:27

Szerintem BETEG egy törvény..
mint a disznóölés tiltása, korlátozása..

Vendég

#15

2014-03-15 19:54

mi ez? ez már teljesen abszurd!
Nevem Senki

#16 Az egyik szemem sír, a másik nevet...

2014-03-15 21:02

Idáig gondosan, és azt hiszem sikerrel kerültem el, hogy a pofázmányom felkerüljön az internetre. Úgy gondolom, hogy igenis, jogom van a saját ábrázatomat kizárólag saját hatáskörben használni és örülök, hogy erre nem csak emberi mivoltomból fakadó jogom, henem erről szóló külön paragrafus is feljogosít.

Ha arra gondolok, hogy a hatalommal visszaélő rendőr először is összetöri majd a fotoriporter gépét, képmáshoz való jogára hivatkozva, imígyen megsemmisítve a bűntény bizonyítékát, hát... elbizonytalanodom. Azt hiszem, vállalom a sárga jólláthatósági mellényt a kéretik nem fényképezni felirattal...
kesztió
Vendég

#17 Ab ovo illogikus!

2014-03-15 22:54

A szabályozás – azonkívül, hogy szabályszerűen kinyírja az utcai fotózást, mint műfajt – ab ovo illogikus. Ilyen alapon annak a szóbeli közlésnek is büntethetőnek kellene lenne, amikor elpletykálom a nyilvánosság előtt, hogy XY-t láttam itt meg ott ebben meg abban az időpontban.

Levi

#18 Re:

2014-03-16 03:15

#11: -

Ez így van csak eddig nem szankcionálták. évekig a közterületen való alkoholfogyasztás sem volt büntetve, aztán hopp, rögtön 50 ezer forintos bírságra számíthat az akit tetten érnek, hogy utcán fogyaszt alkoholt. a sajtófotózás ennél komolyabb téma... és a törvény egyszerűen nevetséges.

dfhujr6u

#19

2014-03-16 06:53

#18
A sajtófotózás szempontjából érthető, hogy a törvény hátráltatja a munkát. Sajtófotóval nem is lenne gondom. De a törvény megváltoztatása minden "fotósra" vonatkozna, azokra is, akik nem ismerik az "etikus" fotózást, abból pedig kösz, nem kérek. Igenis legyen már annyi személyiségi jogom, hogy leállítsak egy tolakodó embert, azért mert fényképezőgép van a kezében, attól az még zaklatás is lehet. Nem fogok zsákot húzni a fejemre, ha éppen nincs jó napom, csak hogy ne fotózzon le valami barom akaratom ellenére, és aztán bele ne lépjek az arcába.
Valaki3

#20

2014-03-16 09:00

Túristaként sétálok egy városban, épp fotózom az asszonyt egy helyi nevezetességen, erre egy idióta beugrik a képbe, miközben exponálok, majd beperel. Vagy: látok egy bűnözőt, miközben bűnelkövet, lefotózom, beperel? Térfigyelő kamerák? Banki kamerák, melyek esetenként az utcát is veszik? Őket is lehet perelni?
Bélakékazég

#21 Tárgy

2014-03-16 09:04

Mennyi aláírásra van szükség? És mit lehet kezdeni ezekkel az aláírásokkal? Én eddig úgy tudtam, hogy Magyarországon az online aláírás nem érvényes.

Ettől független természetesen aláírtam.

Vendég

#22

2014-03-16 09:44

Kérném az útlevél és egyéb okmányaimban szereplő fénykép pixelessé tételét vagy fekete kitakarását!
gazsifoto

#23 gazsifoto

2014-03-16 10:54

Eddig is létezett egy kb 3 lapból álló nyomtatvány, amely részletesen taglalja a lehetséges variációkat + név, személy igazolvány, mit enged és mit nem a fotóalany. Természetesen akkor kiderülne, hogy sokan nem hordanak magukkal igazolványt, akkor őket is meg lehetne büntetni, mert azt kötelező mindenkinek magával vinni. - és így tovább...
Béla

#24

2014-03-16 13:19

Bűnelkövető nem tilthatja meg, hogy a tett elkövetése közben lefotózd vagy videózd.
Banán

#25 Re: A gond nem is a kulturáltan viselkedő amatőr vagy hivatásos fotósokkal lenne...

2014-03-16 14:22

#8: - A gond nem is a kulturáltan viselkedő amatőr vagy hivatásos fotósokkal lenne...

A nyilvánosságra hozatalhoz eddig is kellet az engedély a PTK szerint. A fotó elkészítését eddig a bírói gyakorlat kötötte engedélyhez, de ez egy rossz és ártalmas gyakorlat, amit most törvénybe betonoztak. Ezzel van a gond.