Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#4801 Re: Létjogosultság

2014-05-10 15:01

#4800: Méhészjoci - Létjogosultság

A kukorica, a burgonya és a napraforgó magától kiveszne, ha nem ültetnék. Nem is fordulnak elő vadon, nem érdemes idekeverni. Az akác viszont olyan helyeken is megtelepszik, ahol nem kéne. Nem az a gond tehát, hogy az akác Amerikából származik. Hanem az, hogy nem illeszkedik a hazai ökoszisztémába, kivadulva tönkretesz természetközeli élőhelyeket. Származhatna Ázsiából, Afrikából is, teljesen mindegy. A hazai fajokkal ez a probléma azért nem áll fenn, mert évezredek/milliók óta nagyjából ugyanazokkal a fajokkal élnek együtt, mint ma is, volt idejük egymáshoz alkalmazkodni. Az akáchoz az élővilágunk még nem tanult meg alkalmazkodni, mert csak háromszáz éve van jelen Európában, ami természetes szelekció esetén nagyon kevés ahhoz, hogy az evolúció egymáshoz csiszolja őket.

Az nem elég az ökoszisztémába illeszkedéshez, hogy a méhek be tudják porozni. Ez csak ahhoz elég, hogy az akác termést érlelhessen, terjedhessen. A méheknek meg addig jó, amíg nyílik az akác, utána más táplálék után kell nézniük (de hát ezt te ne tudnád?). Sok példát lehetne még hozni állatokkal, növényekkel egyaránt, de lényeg, csak annyi, hogy az akácnak még nincs meg a helye a hazai ökoszisztémában. Majd akkor meglesz, amikor lesz annyi növényevő és kártevő, amely komolyan tudja korlátozni a terjedését, az őshonos növényfajok pedig "megtanulnak" élni az árnyékában.

egy biológus

#4802

2014-05-10 16:25

Most tudtam meg, hogy az akác észak-amerikai származása is csak a ballib oldal véleménye. Azt hiszem más kommentárt nem is kell hozzáfűznöm a témához. Most megyek és csendben kidobom a diplomámat a kukába, és nekiállok Micsurint tanulni.

http://viridis.hu/blog/268/503/az-akacot-arpad-apank-hozta-a-karpat-medencebe

Vendég

#4803

2014-05-11 08:30

van még valami, amit tönkrevághat az EU?


Vendég

#4804

2014-05-12 07:02

Már eleve a gondolat felvetése, hogy egy fafajt vagy bármilyen Isten teremtette élőlényt valakik, akik csak emberek, földlakók, önkényesen ki akarnak írtani, világraszóló bűncselekmény!!! Úgy gondolom, sokkal súlyosabb vetülete is van már ennek, mint számba venni, hogy mennyire hasznos az ember számára az akác. Hihetetlen bajt okoz a a természet egyensúlyában és az alattomos célja az intézkedésnek a rombolás, az emberek ellehetetlenítése, hogy ne legyen megélhetésük a "pokol" kiépítése, de talán a legfontosabb, hogy a visszautasítás fő oka tényleg az kell, hogy legyen, hogy embernek nincs joga a föld természeti kincsei fölött hatalmat gyakorolni és ilyen típusú intézkedéseket hozni! Mi csak részei vagyunk a földnek és a természetnek és minden embernek kötelessége óvni az anyaföldet, a bolygót, természetet!

Aki beavatkozik vagy beavtkozni készül a természetbe ilyen aljas barbár módon az  bűncselekményt követ el!

Amúgy pedig az EU-nak semmi köze nincs ahhoz,  hogy milyen "virág nyílik a kertünkben"!! Ezt a sorozatos, aljas erőszakot, zaklatást, amit az EU produkál álságos aljas törvényekre hivatkozva, még nagyon az elején vissza kell utasítani, mert az elrabszolgásítás, a teljes kirablás a cél és legközelebb bejönnek a kertekbe aztán a lakásokba is.... Aljas sötét bűnözők garázdálkodnak a világon ideje lenne már felébredni emberek!!

Szakács Katalin

Robin

#4805 Őszintén az akácról

2014-05-12 08:19

Őszintén az akácról és a politikáról:

http://www.fataj.hu/2014/05/073/201405073_Akaclevel.php

 

 

bpetya75

#4806 Re: Őszintén az akácról

2014-05-12 09:28

#4805: Robin - Őszintén az akácról

Jaja! A megaszondás és a megosztás őszinte szándékával.

Miből doktorálhatott vajon ez a kultúrökológus? Olyan blődségeket sikerült leírnia szép hosszan, hogy szörnyű.

Például: "Élőhelyileg tehát az akác meg a tölgy még csak nem is konkurrensei egymásnak." vagy "Mert akkor a kukorica is "invazív" és "társulásra képtelen", hisz "az ember" egyoldalúan pártját fogja a gazzal és más"őshonosunkkal" szemben."

 

egy biológus

#4807 Re: Re: Őszintén az akácról

2014-05-12 12:35

#4806: bpetya75 - Re: Őszintén az akácról

Rákerestem. Nyelvészetből. :)

A legnagyobb gond vele az, hogy egy csomó jó és értelmes gondolat közé szúr be hatalmas blődségeket és nagyon komoly tárgyi tévedéseket, ezért a laikus valószínűleg simán beveszi. Tisztelet a kivételnek, természetesen.

bpetya75

#4808 Re: Re: Re: Őszintén az akácról

2014-05-12 13:35

#4807: egy biológus - Re: Re: Őszintén az akácról

Köszi az infót! Valami ilyesmit sejtettem.

Nekem az jött le, hogy a szándéka a másik oldal földbedöngölése volt. Nem igazán láttam próbálkozást más érvek megértésére, csak a megsemmisítésükre. Elég fura ez nekem, mert sokáig ezt inkább a természetvédelem részéről tapasztaltam, most viszont fordult a kocka.


Vendég

#4809

2014-05-12 15:06

Ugyan írjátok már le hivatásos megmondóemberek Bpetya és egybiológus,hogy mi blőd ezen? Szerintem ti vagytok a legnagyobb politikai ellenlábasok ebben a petícióban,az élő fába is beleköttök,de szakmai érvet és olyan gondolatokat,ami mögött tudás is van nem tudtok ide leírni,csak fikázni mindent és mindenkit aki egyetért a petícióval és az akác mellett voksol.

Tipikus hozzáállás a mai világban egy bizonyos politikai szinezetű és oldalhoz tartozók részéről ez amit ti is műveltek.

bpetya75

#4810 Re:

2014-05-13 06:07

#4809: -

Elhiszem, hogy jó lenne azt hinni, hogy minden igaz magyar ember imádja az akácot, aki meg mást (is) mond, az nyomorult hazaáruló. Szerencsére nem ennyire egyszerű a képlet.

Az az érzésem veled kapcsolatban, hogy nem igazán értesz a témához, így nem is tudod megitélni az érveimet és a tudásomat. Ellenkező esetben gondolom írtál volna pár szót arról, amit idéztem és blődségnek tituláltam az ominózus írásból.

Az elmúlt három hónapban több tucat hozzászólást írtam ebbe a kommentfolyamba. Talán ha 2-3 volt olyan, ahol erősebben fogalmaztam. Egy biológus sem az a beszólogatós fajta az itteni hozzászólásai alapján. Mi vitatkozunk, nem fikázunk.


Vendég

#4811 Re:

2014-05-13 07:48

#4809: -

Ha komolyabb tudományos érvekre vágysz, akkor a kultúrökológus professzor helyett inkább ezt olvasd: http://www.okologia.mta.hu/Az_Akac-koalicio_megalapozatlan_allitasairol

 

Bőséges linkgyűjtemény található a cikk végén.


Vendég

#4812 Re:

2014-05-13 12:40


Vendég

#4813 Re: Őszintén az akácról

2014-05-13 14:22

#4805: Robin - Őszintén az akácról

Őszintén az akácról... avagy az orvos menjen kapálni, a mérnök üljön be pénztárosnak, a biológus süsson halat a piacon. Ja, és önljelölt professzorokat az egyetemekre! Mi is kell még... összeesküvés elmélet beemelése az alaptantervbe, puskát a nyúl kezébe.

Alighanem sok hasonló létjogosultságú "ügyet" fog még generálni a média, illetve "hozzáértő" világfelszólalók. Hova lészen a világ!!


Vendég

#4814

2014-05-13 17:05

Nahát, 11 éve még az MSzP védte az akácot, a Fidesz meg támadta! http://www.es.hu/lant-as;az_akac_kartekonysagarol;2003-01-03.html
Az igazság forgandó?
Zázrivecz/Vona Gábor, jobbik elnök

#4815 Le a jobbikkal! Éljen az AKÁC!!!

2014-05-13 22:24

Az akác természetesen HUNGARIKUM legyen, a szélsőjobb pedig HUNGARIÁN túlra menjen!

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/1508628_3610312873...

kati

#4816 petíció

2014-05-14 06:32

Most indult egy új (kombinált) aláírásgyűjtés is. Nem kéne ezt a 70 000 aláírást oda becsatornázni?
kati

#4817 összegzés

2014-05-14 07:33

Hónapok óta megy ezen a fórumon is:akác vagy nem akác? Miért nem lehet azt mondani,jó az akác OTT,

ahova való és olyan mértékben, ahogy kell,vagy lehet! Senki nem gondolja az akác védelmében, hogy a tölgy,a bükk és a többi értékes fa ROVÁSÁRA kellene előnyben részesíteni,hanem ésszerűen kordában tartva, előnyeit és hátrányait MAGYAR törvények szerint,hozzáértők tanácsai alapján SZABÁLYOZVA , politikamentesen kellene megoldani. Tehát:akác ,ahol kell,vagy lehet, ahol meg sok, ott vigyázni kell, de NEM rögtön mindent kivágni. A józan középút a megoldás!
bpetya75

#4818 Re: összegzés

2014-05-14 07:50

#4817: kati - összegzés

Egyetértek, én is az arany középszert keresem ebben az ügyben. Azt viszont vitatom, hogy"Senki nem gondolja az akác védelmében, hogy a tölgy,a bükk és a többi értékes fa ROVÁSÁRA kellene előnyben részesíteni".

Amíg olyan írásokat lehet olvasni az akácpártolók tollából, mint a kicsit fentebb linkelt Dr. Győri-Nagy Sándoré, aki szerint az akác nem konkurál a tölggyel, ami egy nonszesz, addig igenis nagy veszélyét látom annak, hogy értékesebb, őshonos fajaink kárára is támogatást kaphat az akác a mostani felhajtás következtében. A homoki és pusztagyepekről nem is szólva, hiszen a megmondóemberek szerint azok semmitérő területek, a nyomorult, idegen érdekeket kiszolgáló liberálökológusok értéktelen játszóterei.


Vendég

#4819 Re: összegzés

2014-05-14 07:54

#4817: kati - összegzés

Kedves Kati!

Az EU éppen, hogy az akác spontán, kontrollálatlan terjedését szeretné megfékezni! Nem az ültetvények kivágatásáról van szó, ezzel csak a gazdálkodói lobbi ijeszteget, meg az EU ellenes fellépést programjává tevő kormánypárt. Mellesleg a Fidesz kilátásba helyezte az erdőtörvény módosítását, amely igen is járhat azzal, hogy az akácot őshonos fajok rovására telepítik, vagyis korábban őshonos fajok alkotta állományok véghasználata után a helyükre akác kerülhet. A kutatók és természetvédők "ellenállása" ezellen szól, nem az ültetvényszerű akácgazdálkodás ellen!

De mára az egész kizárólag a pénzről szól. Hogy a pártok állásfoglalása mennyire forgandó, azt jól mutatja a következő cikk: http://index.hu/belfold/2014/05/13/kover_az_akacfa_kartekony_es_agressziv_noveny/


Vendég

#4820

2014-05-14 09:01

Aki az akácot bántani meri, szúrja meg a tüskéje.
egy biológus

#4821 Re:

2014-05-14 12:07

#4809: -

Nem érzem úgy, hogy bárkit is "fikáztam" volna, különösen igyekeztem mindig úgy fogalmazni, hogy ne legyen sértő senkinek. Lehet, hogy ez nem mindig sikerült, de a folyamatos fikázást kifejezetten visszautasítom. A hivatásos megmondóembert szintén visszautasítom, ennyi erővel én is mondhatnám, hogy téged meg személyesen Glattfelder pénzel. Csak én inkább az értelmes vita híve lennék.

Ráadásul mindig igyekeztem hangsúlyozni, hogy az tiltását és kiirtását én is nonszensznek tartanám (még jó, hogy nincs erről szó). Amire felhívtam a figyelmet, az az volt, hogy ne egyoldalúan ítéljük meg a kérdést, és az akác gazdasági haszna MELLETT (tehát nem helyett!) vegyünk már figyelembe egyéb szempontokat is. E mellé szerintem rengeteg érvet is linkeltem, írtam.

Ha tényleg kíváncsi vagy a fenti cikk tévedéseire és igencsak meredek állításaira, tessék, itt egy pár (és messze nem az összes):

- a környezetvédők és ökológusok kifacsart lelkű és gondolkodású liberálisok - A környezetvédelem és az ökológia nem pártpoiltikai kérdés (bár manapság mindenből szeretünk azt csinálni). Ezen kívül ez nagyon durva általánosítás, ezen szakmák képviselői között is ugyanúgy vannak konzervatívak, mint bámelyik másikban. Sőt meg merem kockáztatni, hogy többen is vannak, mint máshol, mert azoknak a tájaknak és természeti értékeknek az igazán elhivatott védelme, amit szüleinktől, nagyszüleinktől örököltünk, nagyon komoly lokálpatrióta beállítottságot, és a szülőföldhöz való erős kötődést feltételez. Ami valljuk be, a baloldalon azért átlagban kevésbé, vagy legalábbis máshogy dívik (és ezzel nem akarok megsérteni senkit, de tényleg ez a tapasztalatom).

- Az ökológiában és biológiában komoly fogalmi zavarok vannak az őshonosság és az özönfaj definíciója körül, ezért az ökológusok nem is képesek helyesen cselekedni. Nincsenek zavarok, mindkettő elég jól definiált. Őshonos alatt azokat a fajokat értjük, amelyek a legutolsó jégkorszak utáni fajvándorlás vége óta (kb. 3000 éve) jelen vannak a Kárpát-medencében, és emberi közvetítés nélkül jutottak el ide. Özönfajnak pedig azokat nevezzük, amelyek az ember nélkül gyorsan és agresszívan el tudnak terjedni, kiszorítva más élőlényeket a területükről. Az özönfajok lehetnek őshonosak vagy idegenhonosak is. Ezen az elven az akác nem őshonos és invazív. A cikkben példának hozott kukorica pedig, bár nem őshonos, de nem is invazív, mert az ember nélkül nem képes szaporodni sem, nemhogy elterjedni.

- A biológusoknak nincs rá bizonyítéka, hogy az akác Amerikából származik, nem is lehetünk biztosak benne, mert a 17. sz-i Európában még nem térképezték fel az egész növényzetet. Rengeteg bizonyíték van rá, történeti leírásoktól kezdve, pollenanalízisen és fosszíliák elemzésén át a genetikai vizsgálatokig. A tudományos módszertan egyébként sem úgy működik, hogy teszek egy állítást, és ha nem tudod cáfolni, akkor az igaz. Ez alapján az unikornisok is lehetnének Magyarországon őshonosak, csak még nem bizonyítottuk. A természettudományokban ez úgy megy, hogy teszek egy állítást, és ha azt konkrét és adekvát bizonyítékokkal alá tudom alátámasztani, akkor elfogadom igaznak. Az akác európai eredetéről tudtommal nincs ilyen bizonyíték, de ha te tudsz ilyet, kérlek oszd meg velem is.

 

Több időm most nincs, pedig még lehetne sorolni bőven az ilyeneket a cikkből.

Üdv,

Egy biológus

 

Robin

#4822 Re: Re: Őszintén az akácról

2014-05-14 18:22

#4806: bpetya75 - Re: Őszintén az akácról

Látom más már megírta előttem,szívemből szólt,így rövidre fogom.

És ön miből doktorált kedves bpetya75? Rosszindulatból,netán fizetett trollkodásból?

bpetya75

#4823 Re: Re: Re: Őszintén az akácról

2014-05-14 18:51

#4822: Robin - Re: Re: Őszintén az akácról

Se doktor nem vagyok, se rosszindulatú, se troll. Csak szeretem az erdőt, és még értek is hozzá, mert ez a szakmám. Ugyanis erdőmérnök vagyok.

Úgyhogy ne fogja rövidre magát, érdekelne, hogy az általam kiemelt és blődségnek nevezett két rész igazságtartalmát mivel tudja alátámasztani. Ezen az oldalon eddig egyedül a kezdeményező kollégával sikerült (sajnos csak röviden) érdemi vitát folytatni, amiben személyeskedés nélküli érvelés folyt. Mások csak eddig a szintig jutottak, mint Ön is.

Érdemes lenne a személyem helyett a véleményemmel foglalkozni. Nem vagyok vaskalapos, ha meggyőző érvvel találkozom, azt be szoktam ismerni.


Vendég

#4824 Re: Re: Re: Őszintén az akácról

2014-05-14 19:15

#4822: Robin - Re: Re: Őszintén az akácról

Elképesztő, kedves Robin!

Fogalmam sincs ki az a bpetya75, és nem tisztem védeni (és bármily hihetetlen, pénzt sem kapok érte), de Ön szerint mégis ki lehet rosszindulatú?

A)  Az, akinek érvei (esetleg több ismerete, vagy szélesebb rálátása) van egy témával kapcsolatban, és kerüli az indulatos megnyilvánulásokat

B)  Az, aki kellő tudás hiányában érvelni nem képes, ezért az ellenkezőt (és egyébként tényeket!) állítókkal szemben személyeskedéssel próbál fellépni

Gondolatban jelölje be a helyes választ!

Ezután próbáljon elképzelni egy fordított helyzetet! Pl. a kezében tart egy ceruzát, amire vki azt mondja, hogy az egy elefánt. Majd miután elmondja az illetőnek, hogy dehát ez fából van, és írunk vele, azzal kedveskedik "vitapartnere", hogy ön rosszindulatú, és az élő fába is beleköt, csak mert nem képes egyetérteni abban, hogy az egy elefánt...

Robin

#4825 Re: Re: Re: Re: Őszintén az akácról

2014-05-14 20:01

Kedves Bpetya,1biológus és névtelen társai!

TELJESEN FELESLEGES ÖNÖKKEL,ELVAKULT ELLENLÁBASOKKAL érdemi vitába bármilyen szakmainak nevezett szinten is bonyolódni,akik kioktatástól és a szakmai kihaénnem melldöngetéstől többre nem képesek itt. Hónapok óta egyértelműen látszik a bomlasztó szándékuk és egyértelmű hovatartozásuk is,azonnal ugranak,mint valami éhes pitbull, ha itt valaki próbál valamilyen módon az akác mellett kiállni vagy az önök saját kis égig magasztalt szakmai esszéinek ellent mondani,azt azonnal szakmai analfabétának titulálják.

Ja és ha már a személyeskedéseknél tartunk,nem is tudom ki  írt itt   "önjelölt professzorokról","megaszondókról","blődségekről és blődökről",,ki vonja kétségbe a másik doktoriját, és ki játsza itt magát mindenek feletti szakmai hozzáértésével önjelölt már már professzornak,hivalkodva a hozzászólásainak számával már már szánalmas tüneteket produkálva!Továbbá kiragadva egy  ordítva árulkodó ezt a kialakult képet erősítő  gondolatot az egyik önjelölt professzorúrtól : "nem igazán értesz a témához, így nem is tudod megitélni az érveimet és a tudásomat" ami mindent elárul önökről!  Szóval engedjék meg,hogy ami a személyeskedést illeti,ennyit reflektáljak már ugyan ! Néztek már önök tükörbe?

Nem kevésbé,amíg önök a fentiekről és az (idézem): "akácpártolókról" teljesen külön és elvonatkoztatva,szándékosan bomlasztva beszélnek itt ,  az akác védelme érdekében létrehozott petíció fórumán,ugyan engedjék meg,hogy én is ellenlábasoknak tituláljam önöket és a pontokba szedett hülyének nézésükkel bezárólag abszolute érdemtelennek tartsam önöket az akác legyen hungarikum témát illetően,s ebből adódóan óvva intek minden akácpártolót,hogy bármiféle szóbeszédbe  elegyedjek önökkel ,pláne az önök "szakmai" és társalgási szempontjait tekintve ne!