Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája

old john

#4776

2014-04-29 16:04

Ezen az alapon be kell tíltani a tulipánt, a dohányt, a krumplit, a paradicsomot, a paprikát, a kukoricát a dinnyét, a gabonát stb....Egyik sem őshonos!!!
egy blogger

#4777 Re: felician cenzúrája

2014-04-29 18:52

#4748: ifjpalyizoltan - felician cenzúrája

Tisztelt Pályi Zoltán!

 

A viridis blog egyik szerzője (bár nem adminisztrátor) vagyok. Biztosíthatom, hogy egyetlen hozzászólás sem került eddig törlésre.

A hozzászólások a blogon a "Megmondom" gomb megnyomása után automatikusan megjelennek, nincs semmilyen előzetes felülvizsgálat. Az adminok utólag törölhetnek, de ilyet csak különösen indokolt esetben tennének (pl. ordenáré stílus, reklám, stb.). Ráadásul valószínűleg csak órákkal az után, hogy Ön kommentelt, mivel nincsenek egész nap gép előtt.

Ha tehát nem jelent meg a hozzászólása, akkor vagy technikai hiba történhetett, vagy Ön ronthatott el valamit. Javaslom, hogy ez ne vegye el a kedvét! A blognak kifejezetten célja, hogy a zöld témákról értelmes és színvonalas vita alakulhasson ki, ahol bárki kifejtheti pro és kontra is a véleményét, így természetesen Önt is szívesen látjuk a hozzászólók között.

 

Üdvözlettel,

A viridis.hu egyik szerzője

felician

#4778 Re: felician cenzúrája

2014-04-30 14:19

#4748: ifjpalyizoltan - felician cenzúrája

Tisztelt Pályi úr!

A viridis.hu blog felician névek dolgozó szerkesztője vagyok. Biztosíthatom, hogy semmilyen szándékosság nincs kommentárjai eltűnése mögött, kommentárt eltűntetni kizárólag a honlap gazdája képes (aki em én vagyok). Előzetes moderációnk sincs, a kommentárok azonnal megjelennek. Ha mégsem jelentek meg az önéi, azt valamilyen, eddig nem tapasztalt programhiba okozhatja. Vettük az jelzést. Kérem, írja meg újra az észrevételeit, és ha azt tapasztalja, hogy a "Megmondom" gomb lenyomása után nem jelenik meg a hozzászólása, és ezen az oldal frissítése sem segít, hálásak leszünk, ha értesíti erről a fejlesztőt az info@viridis.hu címen (válaszolni fog). Kimondott célunk a nívós szakmai viták generálása, ezért biztos lehet benne, hogy nem fogjuk moderálni kritikus megjegyzéseit (amennyiben azok nem trágárak).

felician

felician

#4779 Re: felician cenzúrája

2014-04-30 14:39

#4748: ifjpalyizoltan - felician cenzúrája

Egyébiránt úgy tudom, hogy Sipos Ferenc erdész kollégákkal is konzultált cikke írásakor, ezért csodálkoznék, ha cikke "hemzsegne" a szakmai hibáktól. Nem lehet, hogy eltérő paradigmában látják ugyanazt a szakmát? Minden esetre ezzel is aláhúznám, hogy észrevételei biztosan tanulságos dolgokra deríthatnének fényt. 
Kérem, ne veszítse kedvét! A cikksorozat itt kezdődik: http://viridis.hu/blog/48/484/


Vendég

#4780 Akácméz

2014-04-30 15:29

Ez nagyonjólesz ha hungarikum lesz!!

Vendég

#4781

2014-05-02 10:01

Az Unó Marháinak, mással kellene foglalkozni! Nem a magyarság el lehetetlenítésével!

Vendég

#4782

2014-05-02 11:12

Felháborítónak tartanám,ugyanis az Eu nem jogszabályokat hozhat,csupán ajánlásokat tehet.

Az ötlet gazdája ostoba.

Vendég

#4783

2014-05-02 16:26

IGEN AZ AKÁC LEGYEN HUNGARIKUM MINDEN TOVÁBBI NÉLKÜL. AZ A MILYENK NE AKARJA MOST ELVENNI SENKI SEM.
AZ AKÁC HUNGARIKUM ÉS AZ IS MARAD.
bpetya75

#4784

2014-05-02 20:40

http://valasztas2014.hir24.hu/valasztasi-hirek/2014/05/02/a-fidesz-ismet-harcol-kiallnak-a-magyar-akacert

Itt van. Ettől tartottam. Politikai vircsaft az egész, de az amúgy is rossz erdőtörvényen még rontanak egy kicsit a biztonság kedvéért. Nem tudom, hogy a szánalmas, a siralmas vagy az ijesztő a megfelelő jelző erre az egészre...
Akácrajongó

#4785

2014-05-02 22:23

Eddig csak sejtés volt részemről, de mostanra bizonyossá vált, hogy az akác és az akácméz Hungarikummá nyilvánításából politikai kérdést csináltunk.
Nem érdekel, hogy a Fidesz, az MSZP, vagy akárki védi az akácot, csak tegye. Kíváncsi lennék, hogy ha most megfeledkeznénk arról, hogy az akác rákerült az idegenhonos özönfajok listájára az EU jóvoltából, és hogy a Fidesz kardoskodik, eltúlzott színpadiassággal az akác védelmében, akkor miért is ne lehetne az akác és az akácméz Hungarikum? Mindkettő tökéletes, büszkék lehetünk rá. Szerintem van olyan magyar nemzeti érték, mint a szegedi paprika, vagy a 100 Tagú Cigányzenekar, amelyek szintén kiváló büszkeségeink.
És csak egyszerűen, Hungarikum az (Wikipédia), ami:
„Megkülönböztetésre, kiemelésre méltó érték, amely a magyarságra jellemző tulajdonságával, egyediségével, különlegességével, minőségével a magyarság csúcsteljesítménye, amelyet külföldön és belföldön egyaránt a magyarság eredményeként, kiemelt értékként tartanak számon, védett természeti érték, kiváló nemzeti termék, amit a Hungarikum Bizottság hungarikummá minősít, és ami a törvény erejénél fogva hungarikum.”
Mi ezzel a probléma?
Mellesleg a parlamenti többség az Alkotmányunkat is "át- meg átírta", mi gondja akadhat az erdőtörvénnyel? Átírják, megszavazzák! Ki kellene hagyni ebből az akácot! El kell menni szavazni, és akkor kormányt lehet váltani. Addig meg ezek szerint jól van ez így, hisz hagytuk! De ez a petíció nem erről szól, ezért elnézést kérek minden Fideszestől, és mindenkitől, aki nem szavazott!


bpetya75

#4786 Re:

2014-05-02 22:38

#4785: Akácrajongó -

A kormánynak nyilván nem lesz gondja az erdőtörvénnyel. Adhoc alapon keresztbe-kasul, érdemi szakmai egyeztetés nélkül belepiszkálnak "az akác védelmében!" oszt jónapot.

Egyszerűen veszélyes ami az akác körül zajlik. Rövid távú gazdasági és még rövidebb távú politikai érdekek miatt felmagasztaljuk. Minek?

Walter

#4787 Tragikomédia

2014-05-03 20:04

"Kívülről nézve komédia - belülről nézve tragédia", hogy magamat idézzem, mert "jaj én vagyok az ómega s az alfa". (megjegyzés: a szemem kívülről lát, mert már elmentem)

Most nagyon élesen fogalmazok, mert a szívem szakad meg: ennek a gyomnövénynek a méltatlan magasztalása jól példázza édes hazám jelen tragédiájának minden okát. Minden okát.
peti

#4788

2014-05-04 12:10

Rühellem a bolsikat rendesen, de ha ezt átverik az amúgy is "buharini" erdőtörvényen, akkor a szememben csaknem bolsi szintre süllyed a fidesz. Az erdőkbe kirakhatják a vörös lobogót. Hajrá, legyen az igénytelenség a fő vezérelvünk!
Nagyon szomorú vagyok. Elüldöznek végleg a szavazótáborból.


Vendég

#4789 Re:

2014-05-04 14:45

#4788: peti -

Én már most sem rájuk szavaztam, pont ezért... Szégyen, hogy észérveket, tudományos szempontokat, de egyáltalán a józan mérlegelés lehetőségét ilyen simán le lehet söpörni rövid távú, populista célok miatt. Pedig ez aztán tényleg nem kerülne sokba!


Vendég

#4790

2014-05-04 18:02


Mit lehet szólni!? elég baj,h. idejutottunk! Mindent védeni kell az emberi gyarlóság miatt!
MHGYF

#4791 AZ AKÁC LEGYEN HUNGARIKUM!!!!!!!!!!

2014-05-04 21:20

bpetya75

#4792 Re: Re: Re: Re: Konkrét szakmai klérdés... (Re: Re: Konkrét alternatívákat)

2014-05-05 06:22

peti

#4794 Re:

2014-05-06 19:08

#4793: -

Anyám borogass! A bolsik értelmesebben nyilatkoznak meg a témában, mint a fidesz.


Vendég

#4795 Re: Re:

2014-05-06 21:55

#4794: peti - Re:

Félelmetes, hogy teljesen azt a látszatot kelti, mintha komoly, tudományos háttér állna mögötte, míg a nemzeti parkokról, természetvédelmi szervezetekről csak mint egy sajátos, velük ellentétes érdekszféráról esik szó. Ja, hogy például az Akadémia sem az ő pártjukon áll, arról szó sem esik.

Az meg nevetséges, ahogyan a baloldali kormányzás alatt született erdőtörvényt kritizálja az akác invazív besorolása miatt... Az akácról Európában azt állítani, hogy nem invazív, az a kérdés tudományosan közölt hátterének teljes figyelmen kívül hagyását jelenti. Az akácot Európa 100 legveszélyesebb invazív faja (ebből csak 18 növény) közt tartják számon! http://www.europe-aliens.org/speciesTheWorst.do


Vendég

#4796

2014-05-07 20:14

Nagyon hiányozna!
Legyen az akác hungarikum!
bpetya75

#4797 Re: Re: Re:

2014-05-07 20:49

#4795: - Re: Re:

Nem vagyok benne biztos, hogy a nevetséges a legjobb jelző erre. Még mindig vacillálok a szánalmas és az ijesztő között.


Vendég

#4798

2014-05-09 15:18

Szólj hozzá!...
Volens

#4799

2014-05-09 15:19

Aláírom a petíciót
Méhészjoci

#4800 Létjogosultság

2014-05-10 11:20

A kukoricának, a burgonyának, a napraforgónak, melyek Amerikából származnak van létjogosultsága itt Európában. Akkor van az akácnak is.