Anyatejgyűjtő állomás bezárása ellen Debrecen


Vendég

#1

2014-01-05 17:29

Elég szomorú, hogy idáig jutottunk.....
réti csík

#2 Re: nem ez a szomorú

2014-01-05 19:14

#1: -

Az a szomorú, hogy egy humán (emberi)??? "politikai" erőforással foglalkozó "HÖLGY" vesztességre hivatkozik illetve arra, hogy ebben az évben X liter tejet gyűjtöttek be a másik évben Y-t.

A születések száma, a szülőnők egészségi állapota, fölrajzi elhelyezkedésük, időjárás stb. számos olyan tényező van és lehet amelyek függvényében változhat a leadott literek mennyisége.

A számszaki megközelítés és amire hivatkozni lehetett volna  (ez is szegényes) az a fajlagos költség  Ft/ lt/év, vagy élve születések számához viszonyított liter, stb. de véleményem szerint ennek nem itt a helye.

Az igazi szomorúság, hogy ez szembe megy a Nemzet megőrzésével, a Család megőrzés-bővítés modeljével!!! vajon  erről Pesten vagy Dunántúlon tudnak -e?

vendég

#3

2014-01-05 20:02

Meg az a szomorú az egészben hogy a bezárás miatt azok az anyukák a lefolyóba fogják önteni az anyatejet akiknek van. Mert a vényre otthonában átadott tej átadása tiszta macera amúgy ahogy utána olvastam.Meg például nálunk nem is nagyon támogatják ezt az otthonában átadós dolgot a gyerekorvosok.Nekem volt szerencsém 8 hónapon keresztül a debreceni leadóba behordani az anyatejet,én 20 km-re lakom Debrecentől, heti 2x vittük be, s szívesen vittük, s nem volt egyszerű mindig megszervezni a bevitelt, de csináltuk, minthogy a lefolyóba öntsem. Az ott dolgozók nagyon hálásak voltak.Most is babát várok, s úgy voltam vele most is elvégeztetem a vizsgálatokat majd és most is leadom.Bevizsgált minőségi anyatejet osztanak szét azok édesanyák között akik sajnos nem tudják ellátni babájuk akár betegség mentális dolog miatt vagy nincs elég anyateje, s a babája koraszülött akár kis súllyal született. Az ország ezen részébe nincs is már lehetőség, sőt az országba nincs is már sok tejleadó állomás. A gyerekorvosoknak is támogatni kéne ez a dolgot, s teljesen más lenne. Érdekes Pesten minden kerületbe eltudják szállítani, s ott segítenek az anyukáknak, még itt egyszerűbb ezek szerint a tápszert felírni, csak akkor ütközik azzal a dologgal is, hogy az anyatej a legjobb dolog a babáknak.

Vendég

#4

2014-01-05 21:38

Mint sok más gyerek az én fiam is nagyon sokat köszönhet az anyatej állomáson keresztül kapott segítségnek. A szervezete megerősödött és ellenállóbbá lett a betegségekkel szemben. Itt piaci szempontokat vizsgálni felháborító. Vajon kinek szánták az ingatlant? Mi van a háttérben?
Gerle Éva

#5

2014-01-05 22:37

Nagyon fontos ügyért emeltek szót, veletek vagyok!

Vendég

#6

2014-01-06 07:31

Nyereségesség hiánya okán az összes szociális intézményt be kellene zárni, a segélyek fizetését beszüntetni.

Vendég

#7

2014-01-06 07:35

Szégyen!!! Annyi lényegtelen, századrangú dologra költ a város, az állam és erre meg nem???!!!

Vendég

#8

2014-01-06 09:20

Felháborító ez az intézkedés!

Vendég

#9

2014-01-06 09:22

Vannak fontosabb dolgok mint a foci vagy a tűzijáték stb!

Vendég

#10

2014-01-06 09:46

Ami nem hoz hasznot valakinek az nem hasztalan. Másra van,stadionra,útsímogatásra,kampányokra....
Vendég

#11 Re:

2014-01-06 10:23

#1: -

Nagy üzlet ez még így is! A gyerek nem lesz olyan ellenálló, mint ha anyatejen fejlődött volna, majd szedheti a sok gyógyszert ami ugye a gyógyszeriparnak jó ;)

Itt már minden a pénzről szól! A politika nem foglalkozik az emberekkel régen!

Hatalmas sikertörténet!


Vendég

#12

2014-01-06 10:29

Írjátok alá minél többen!!!

Vendég

#13

2014-01-06 11:11

Egy ilyen fontos intézményt nem lehet bezárni.Még ara hivatkozva sem, hogy nem nyereséges. Nagyon sok kismamának, pici babának segíti a táplálását.
Mondjuk a floridai kirándulás sem volt nyereséges-gondolom.

Vendég

#14

2014-01-06 11:16

A jövőre nézve ez nekik hosszú távú üzlet.
Anyatej helyet egyen a gyerek az általuk
készített kemikáliát.A későbbiek ennek következményeként kialakult egészségügyi
ügy problémák,úgy nevezet gyógyítása hatalmas biznisz.

Vendég

#15 Az anyatej értéke nem pénzben mérhető!

2014-01-06 11:34

Nem értem én, hogy miért kell minden működő dologba belenyúlni.Hogy lehet pár hetes babák egészségét veszélyeztetni, mert nem nyereséges a működtetés. Itt nem sertéstelepről, és tejelő marhákról van szó.Pici emberkékről, akik a tápszerektől allergiásak, és szenvednek ennek tüneteitől.Szülőkről, akik aggódnak gyermekükért, látják szenvedését, amit az allergia, vagy az éhség okoz. Ugyanakkor vannak nők, akinek olyan adottságaik vannak,hogy a gyermekük táplálása mellett keletkezik felesleges anyatejük, és ezt muszáj kifejniük, vagy tejlázat kapnak. Komoly mennyiségek kerülnek megsemmisítésre, ugyanakkor a másik gyermek egészsége múlik ezen.Megfelelő bevizsgálásokkal,kiszűréssel, az anyatej átadása is veszélytelen.Sok esetben begyűjteni sem kell, hiszen a szülő bárhová elmegy érte, csak babája fejlődjön.Minden szervezés, és akarat kérdése. Itt más mozgatórugója van ennek. /hozzászólásom 3 gyermek felnevelése alapján tettem/

Vendég

#16

2014-01-06 13:46

A három gyerekem szoptatása mellett mellett kapott tőlem anyatejet más debreceni baba is, és kapcsolatban voltam az Anyatejgyűjtővel (a 80-as évtizedben). Nekik és az apró gyerekeknek szurkolok!

Vendég

#17

2014-01-06 14:43

Az anyatej létfontosságú, az anyatejes táplálás a csecsemő számára az elsődleges. Annak, akinek nem adatott meg a szoptatás csodája, attól miért kell elvenni ezt a lehetőséget? Attól tartok, hogy ez fellendíti a feketepiacot, amivel nagyon veszélyeztetik a babák egészségét.

Vendég

#18

2014-01-06 15:17

Talán nem "tejeltek" elég jól az anyukák?

Vendég

#19 Re:

2014-01-06 15:22

#6: -

Egyet értek veled, talán hasznosabb is lenne, ha bizonyos segélyeket nem folyósítana az állam. Kissé morbid a hasonlat, de az állatvilágban, amikor kevés a táplálék, visszaesik a szaporulat.


Vendég

#20 Re: Re:

2014-01-06 15:24

#19: - Re:

A hasonlatért elnézést kérek, de a természet ezt így oldja meg!


Vendég

#21

2014-01-06 16:20

Állam nélkül is lehet szervezkedni, közösségi, alulról jövő összefogással. Az anyukák össze tudnak fogni, közvetlenül meg tudják egymást keresni. Nem a lefolyóba kell önteni a tejet, vagy sajnálkozni, hogy már nem oldják meg nekünk. Sok szeretettel, egy anyuka, aki kapott is, és adott is tejet mindenféle állami háttérintézmény nélkül.

Vendég

#22

2014-01-06 17:43

Teljesen egyetértek a petícióval, és örülnék, ha máshol is lenne anyatejgyűjtő állomás, pl. nálunk Székesfehérváron is.

Vendég

#23

2014-01-06 18:22

Nagyon örülök, hogy lehetőségem van a petíció
aláírásához, szerintem más megoldást is találhatott volna az anyatejgyűjtő állomás, ebből is meglátszik, hogy a mai világ csak a pénzről szól.Szerintem az egy megoldás lehetett volna, hogy közlik az édesanyákkal, hogy veszteséges az anyatejgyűjtő állomás, és egy bizonyos összeget elkérni az anyatejért.
vendég

#25

2014-01-06 19:39

És sikerült!Ennek mi csak örülünk, s ha tényleg igaz amit mondott most a polgármester még tényleg lehet hogy akár honnan is érdemes lesz elvinni az anyatejet az állomásra. Én most se fogok másként tenni, mint az első babánál ha van többlet azonnal viszem leadni.