Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen

XXI. század

#251 Re: Re:

2013-11-27 09:57

#207: kutyaszaroslettatalpam - Re:

Mosd le a cipőd, majd dugj egy jót! Megnyugodsz majd, hidd el.


Vendég

#252

2013-11-27 11:06

Az elmúlt évek törvénykezéseinek eredményei nem biztosítanak kutyához méltó, élhető életet az ebeknek. Nekik nem jó, ha csak pár méter "szabadságot" kapnak egész életükben, mert a kutyafuttatók nagy része sem enged ennél többet. Nem jó, ha megfosztják őket a társas viselkedés lehetőségétől, hiszen pórázon rángatva vagy 3 négyzetméteren lehetetlen ismerkedniük vagy játszaniuk a folyamatos fegyelmezés vagy az összezártság okozta frusztráció miatt, amik mellesleg viselkedési és mentális zavarokhoz is vezethetnek. Nem jó, ha nem gyakorolhatják ösztöneik által keltett igényeiket, mint a futkározás például. A kutyák érezni képes lények, de úgy kellene bánni velük, mintha legalábbis robotok lennének. Undorító és felháborító a bánásmód, amit a kormány gyakorolni ránk kényszerít. Már-már állatkínzásnak tűnik. Jelenleg van kutyám, de ha Ő elmegy, nem lesz többet, többek között a szabályozások miatt. Nagyon köszönöm, hogy megfosztanak engem és az egész családomat az állattartás örömeitől! Egy elkeseredett, adófizető, jogait gyakorolni nem tudó állampolgár

Vendég

#253

2013-11-27 13:57

Sok sikert kívánok!

Vendég

#254

2013-11-27 15:10

Örülök neki!

Vendég

#255

2013-11-27 15:10

Póráz nélkül is teljes felelősséget vállalok a vizslámért, az 10 emberből 9 ember örömmel fogadja az üdvözlését, megmosolyogtatja, ... ha elmarad a reggeli üdvözlés, a környékbeliek már aggódnak, mi baja lehet Borcsának (a kutyám neve).

Vendég

#256

2013-11-27 15:10

...

Vendég

#257

2013-11-27 15:32

Felháborítónak tartom a kötelező póráz használatát! Inkább mással foglalkoznának, mint a békés kutyasétáltatókkal!

Vendég

#258

2013-11-27 15:37

....

Vendég

#259

2013-11-27 18:28

Minden kutyatartónak kutya kötelessége ismerni kedvence jellemét, szokásait, gyengéit és érdemeit, és ennek megfelelően sétáltatni. A kutyások nagy többségére rá lehet bízni, hogy elengedi-e kutyáját, vagy nem. Egy jól, szeretettel nevelt, barátságos, szocializált kutyát kár volna megkötni, had érezze a szabadság felelősségét! Botond
Vendég

#260 Re: Re:

2013-11-27 18:43

#56: - - Re:

Egyet értek veled. Nekünk is ezért kellett városból vidékre költözni mert a gyermekeimet nem mertem elengedni a lakótelepen a rengeteg kutya miatt. Szeretem az állatokat, de félek a kutyától mert nem egy ismerősömet harapta meg olyan kutya akire azt mondták soha nem bántana senkit. Miért kellene nekem és a gyermekeimnek elviselni, hogy rámmásszon, rossz időben a sáros lábával össze ugráljon a póráz nélkül sétáló kutya. A kutya piszokról pedig még nem is beszéltem. Kíváncsi lennék az itt kommentelő kutyatulajdonosok közül hányan szedik össze kedvencük után amit maguk után hagynak. Bezzeg ha az én gyermekem guggoltatnám le a járda közepén, hogy elvégezze a nagydolgát akkor sokan megbotránkoznának. Miért szabad ugyan ezt a kutyáknak? Lassan többre nézzük őket mint a gyermekeinket. Nekem gyermekek többet jelentenek.

Vendég

#261 Re: Re:

2013-11-27 18:57

#207: kutyaszaroslettatalpam - Re:

Így igaz. Én is szeretem az állatokat, papagájokat tartok, de ezzel nem okozok másoknak kellemetlenséget. Itthon szabadon vannak, de ha jön valaki bezárom őket, mert nem biztos, hogy más is szereti ha rászállnak. Én tiszteletben tartom mások állatokhoz fűződő viszonyát, de nekem el kell viselnem ha az utcán összeugrálnak a szabadon sétáló kutyák, vagy lépten nyomon kutyapiszkot kell kerülgetnem. Ilyen erővel mi emberek is elvégezhetnénk a járda közepén a nagydolgunkak. Mennyivel lenne az gusztustalanabb amit mi hagyunk magunk után? Szerintem semmivel.

wew

#262

2013-11-27 19:14

Egyébként is, ez állatkínzás... egy állatnak nem lehet állandóan megkötve, pórázon tartva egészséges körülményeket biztosítani... Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb helyen sehol egy kutyafuttató, vagy, ahol van is, használhatatlan... Most is, a környékünkön alakítottak ki egyet, egy forgalmas út mellett közvetlenül, fák sehol, magyarán odatűz a nap minden irányból, arról nem beszélve, hogy kb. 20 nm az egész, és kb. fél méteres rés van a talaj és a kerítés között... egy nagyobb testű kutya is probléma nélkül kibújik rajta. Ennyit erről. A "nesze semmi, fogd meg jól" intézkedések helyett jó lenne békében meglenni egymás mellett. Illetve, a legtöbb kutya akkor válik agresszívvé, ha állandóan megkötve, pórázon van. Azok a kutyák, amelyek sokszor el vannak engedve, sokkal kiegyensúlyozottabbak, barátságosabbak, és igenis legtöbbjük jól kezelhető.
Akkor mi lesz a következő intézkedés? Szabályozzák, hánytól-hányig mehetünk utcára?
wew

#263 Re: Re: Re:

2013-11-27 19:16

#261: Vendég - Re: Re:

Ez nem az elengedés függvénye. Aki nem szedi össze a kutyakakit, az lehet olyan is, aki pórázon sétáltat egy kutyát... Ez hogy függ össze egyáltalán? Illetve, sokkal jobb, amikor pórázt kell kerülgetni, mert épp keresztbeszalad a kutya a lába előtt? Miért utálják egyesek ennyire az állatokat?

wew

#264 Re: Re: Re:

2013-11-27 19:22

#260: Vendég - Re: Re:

De miért kell büntetni azokat, akik felelősséggel tartanak és nevelnek kutyát? Nem minden kutya egyforma... Illetve, ismétlem, az, hogy pórázon van egy kutya, vagy póráz nélkül, nem befolyásolja a székletét... Ígyis-úgyis kakil szegényke, ha valaki otthagyja (amivel egyáltalán nem értek egyet), az az ő illetlensége, de egyáltalán nem a póráz-nempóráz kérdéskörbe tartozik. A pórázos kutyák is rá tudnak ugrani valakire, össze tudják sározni, mert aki nem tudja az ebét megnevelni, pórázzal féken tartani főleg nem fogja tudni, mert annál agresszívabb lesz, minél többet rángatják. Na, akkor csodálkoznak majd az emberek, hogy mi ez a sok kutyaugatás és vehemencia... Ennyi erővel ne tartson senki kutyát, mert egyeseket zavar a jelenlétük? Ugyanolyan jogunk van kutyát tartani és harmóniában élni... és igenis lehetne egy kicsit több empátia és kompromisszumkészség az emberekben, hogy ne csak a röghözkötöttség és a teljes elutasítás legyen a válasz mindenre.. De persze, Magyarországon vagyunk, mit is várok?!


Vendég

#265 Re: Re: Re:

2013-11-27 20:10

#260: Vendég - Re: Re:

Ezzel a neveléssel a szegény gyerekeidből is olyan félős, állatoktól undorodó finnyagépeket csinálsz, mint amilyen te is vagy...


Vendég

#266

2013-11-28 09:26

Ha a kutyák beszélni tudnának,sok mondanivalójuk lenne!De mivel nem tudnak,ezért nekünk kell képviselnünk őket!A felelős állattartás nem a pórázon való sétáltatáson múlik!

Vendég

#267

2013-11-28 16:23

Egy társadalmat jellemez: hogyan bánnak a gyermekekkel, idősekkel, sérültekkel, hajléktalanokkal, kutyákkal, állatokkal általában pld. atkákkal - összefoglalva elesettekkel, segítségre szorulókkal! Mi nem lehetünk e tekintetben büszkék magunkra!

Vendég

#268

2013-11-29 18:30

a csiptelen kutyáksem lettek össze írva...

Vendég

#269

2013-11-30 10:52

Már megszokhattuk, hogy ebben az országban olyan emberek hozzák a törvényeket akik tök kukák az adott témához!!!!! És milyen okosnak hiszik magukat!

"Minden nemzet érettsége abban nyilvánul meg, hogyan bánik az állatokkal." /Ghandi/ És milyen igaza van.

Különben is minden állatból az lesz amit nevelnek belőle!

Blondine

#270 Re:

2013-11-30 14:17

#28: -

A vizsga ellen nekem sincs kifogásom, csak azt ugye tudjuk, ez egy ujabb pénzlehúzás...és hanyadik már, és mi jön még???

Blondine

#271 Re: Re: Re: Tiltakozás ellen tiltakozó pitbulltulajdonos

2013-11-30 14:49

#130: Pitbulltulajdonos - Re: Re: Tiltakozás ellen tiltakozó pitbulltulajdonos

Ugyan már magad sem hiszed amit írsz, hiszen sorozatosan hallani, hogy LELÖVI a kutyát a hülye vadász még a gazdája mellett pár méterre is!!! Ha esetleg megbüntetnék, - ami sajnos nem lesz- akkor is a szíved megszakad a kutyádért (nekem legalábbis)


Vendég

#272

2013-11-30 18:10

Korrekt. Naná, hogy megosztom.
AMON RAA

#273

2013-11-30 20:59

Már régóta olvasgatom ezeket a kommenteket.Pont ma mentem be egy Media Markt-ba itt Ingolsadtban(Németország)A sors iróniája hogy pont összefutottam két kutyással a áruház közepén.Egy nagy Rottweiler és egyvalami keverék.Hát egyik se volt kicsi.Szájkosár nélkül,de pórázon.Alig tudtam elmenni mellettük,de nem azért mert félek tőlük nekem is volt egy nagy Bordeaux-i dogom és nagyon baátságosak voltak.De nem ez a lényeg.Eszembe jutott ez a fórum és figyeltem az emberek reakcióit mert hát én tőzsgyokeres magyar még ilyet nem nagyon láttam hogy így bevisznek kutyát,ráadásul majdhogynem tömve volt a bolt.Hát megmondom tíz emberből tíz észre se vette hogy kutya mellett megy el.Teljesen természetes volt.Ja és már írtam egyszer hogy a kutyák itt úgy szaladgálnak a réten meg az erdőben hogy van rajtuk kutya láthatósági mellény... Ennyi.


Vendég

#274

2013-12-01 17:32

írd alá a peticiót ha egyetértesz vele , a kutyák nem tudnak védekezni, a lovak sem és a hajléktalanok sem

Vendég

#275

2013-12-02 05:36

Akik ezt kitalálták azokra kellene pórázt tenni!!!!